ssandra-123
10.04.08,14:21
AHOJTE, NAVRHUJEM SI KUCHYŇU DO PODKROVIA, KEĎŽE SME S MANŽELOM OBIDVAJA DOSŤ VYSOKÝ ZVOLILA SOM ALTERNATÍVU UMIESTNENIA RÚRY NA PEČENIE DO VYSOKEJ SKRINKY, KTORÁ SA MI VMESTÍ LEN VEDĽA VOLNE STOJACEJ CHLADNIČKY, NIE SOM SI ISTÁ, ALE ASI TO TAK NESMIE BYŤ.VIE MI NIEKTO PORADIŤ ČI JE TO MOŽNÉ, ALEBO NIE.BOHUŽIAL INÁ MOŽNOSŤ NIE JE, KDE BY SOM TÚ VYSOKÚ SKRINKU STRČILA A NERADA BY SOM TO MENILA.POTEŠÍ MA KAŽDÝ DOTAZ.ĎAKUJEM
Chobot
10.04.08,12:27
AHOJTE, NAVRHUJEM SI KUCHYŇU DO PODKROVIA, KEĎŽE SME S MANŽELOM OBIDVAJA DOSŤ VYSOKÝ ZVOLILA SOM ALTERNATÍVU UMIESTNENIA RÚRY NA PEČENIE DO VYSOKEJ SKRINKY, KTORÁ SA MI VMESTÍ LEN VEDĽA VOLNE STOJACEJ CHLADNIČKY, NIE SOM SI ISTÁ, ALE ASI TO TAK NESMIE BYŤ.VIE MI NIEKTO PORADIŤ ČI JE TO MOŽNÉ, ALEBO NIE.BOHUŽIAL INÁ MOŽNOSŤ NIE JE, KDE BY SOM TÚ VYSOKÚ SKRINKU STRČILA A NERADA BY SOM TO MENILA.POTEŠÍ MA KAŽDÝ DOTAZ.ĎAKUJEM

Síce nevidím presne, ako to máš navrhnuté, ale dnešné spotrebiče sú dobre izolované a môže byť kľudne trúba vedľa chladničky. Netreba sa báť, že by rúra zohrievala vnútro chladničky. A ešte keď je v skrinke...:rolleyes:
ssandra-123
10.04.08,12:31
ĎAKUJEM ANI NEVIEŠ AKO SI MA POTEŠIL.VLASTNE TO BUDE ASI TAK, ŽE BUDE STÁŤ VYSOKÁ CHLADNIČKA A VEDĽA NEJ BUDE VYSOKÁ SKRINKA CCA 186CM A VNEJ ASI NIEKDE V STREDE BUDE RÚRA, KLASICKÁ VASOKÁ SKRINKA NA RÚRU A MIKROVLNKU DOLE SÚ ZÁSUVKY(ŠUPLÍKY) ASI DVE
kukučka
10.04.08,12:59
a keby aj trošku hriala, akurát budeš mať o pár halierov vyšší účet za el. energiu ;)
dad111
11.04.08,05:02
a keby aj trošku hriala, akurát budeš mať o pár halierov vyšší účet za el. energiu ;)
Tych halierov bude viac ako len par, istotne viac ako ked niekto vypne standby na videu a to tu mnohi propaguju ako velku usporu. Zalezi ale ako casto budes ruru pouzivat. Fyziku neoklames. Energia sa nemoze stratit a ani vyrobit z nicoho. Ak rura spotrebuje 2 kW, tak sa ich velka cast premeni na teplo, na druhu stranu ale v chladnicke vyrabas chlad. Ani tak nezalezi ako je zaizolovana, vymennik, ktory to umozni je totiz zvonku. Ak teda nie je ina moznost neda sa nic robit. Nie je ani mozne akymkolvek sposobom odviest teplo z priestoru rury, vetracimi hadicami, podobne ako je to v digestore, alebo priviest cerstvy a chladny vzduch za chladnicku?
beba13
11.04.08,05:37
Ja mam vstavanú rúru a aj chladničku, ale vedľa seba by som ich určite nedala, pretože ked pečiem tak vedlajšie skrinky sú teplé a dosť, lebo teplo z rúry prechádza popri stene okolo celej linky.
tiny77
11.04.08,06:16
my sme to tiez nemohli inak riesit, linku mi robil manzel, ubezpecoval ma, ze to tak bezne robi aj inym, takze sme ju dali vedla rury, takisto zabudovanej vo vyske oci. Ibaze chladnicke to urcite nerobi dobre, v pribalovom letaku sa JASNE pise NEUMIESTNOVAT blizko tepelnych zdrojov. Chladnicka odvtedy tecie. Ani odizolovanie nestacilo.
petmar
11.04.08,06:17
Mohlo by to byť dobré, ak bude rúra vyššie ako výmenník chladničky, alebo aspoň v rovnakej výške + odizolované bočné sálanie. Potom by to mohlo byť, lebo teplo vystupuje hore. ;)