jolly7575
10.04.08,18:34
ahojte,
chcem Vás velmi pekne poprosit o radu, kto má založený alebo zakladá si drobný upratovací servis ako mám postupovat, chcem si zalozit zivnost, chodit upratovat aj sama, popritom mat nejaké 2 - 3 dievčence. Chcem sa opýtat či má niekto skusenosati aj so hľadaním si zákazok, či stačí ked si dám inzerát a budem čakat kto sa ozve, alebo mám chodit osobne do firiem a pýtat sa či im netreba upratovat / to by som velmi nechcela / Dalej by ma zaujímalo aký je čas vybavenia objednávok na upratovanie či 1 - 2 dni sa zvykne nahlasovat alebo do 1 hodiny a už musím letiet, dalej ci si mám čistiace prostriedky nosit so sebou alebo mi poskytnu.
Naozaj budem velmi velmi velmi vdacná za akékolvek rady, od niekoho kto už má skúsenosti a podniká alebo sa chystá podnikat v tomto smere. Zdá sa mi to podnikanie skoro so žiadnymi vstupnými nákladmi, stačí podla mna chut pracovat, byt lojálna a šikovná.
Vďaka všetkým už vopred
Jolana

P.S
som rada že som objavila túto stránku
jolly7575
17.04.08,04:05
dobry den,

to sa naozaj nikt nenajde kto by vedel poradit?
luigi72
17.04.08,04:56
ahojte,
Zdá sa mi to podnikanie skoro so žiadnymi vstupnými nákladmi, stačí podla mna chut pracovat, byt lojálna a šikovná.


No, ja to vidim trochu inak. Podla mna budes potrebovat komplet vybavu, lebo upratovanie neznamena pozametat popripade umyt podlahu a okna. Skus pohladat na nete ponuku upratovacich firiem, uvidis.
Ked ta zavolam na upratanie kancelarie a poviem, ze by som napr. potreboval vytepovat koberec, calunenie na stolickach, umyt podlahu a okna na 4 poschodi, ktore sa nedaju otvorit, co spravis? Povies, ze prepacte, ja mam len metlu a lopatku a 1 mop, neviem to spravit? :)
Alebo sa najprv budes sustredovat len na mensie priestory, napr. male kancelarie a vchody domov a ked nazbieras kapital, kupis aj stroje na cistenie velkych ploch atd. ?
Aj to je moznost.
jolly7575
17.04.08,11:26
dakujem, fakt to nie je asi také jednoduché
jolly7575
22.04.08,05:15
kto mi ešte poradí?
luigi72
22.04.08,11:47
Skus najprv taketo nieco, ziskas prehlad ;) a potom mozes zacat vlastny biznis.

http://www.porada.sk/inzercia/showproduct.php?product=1890&sort=1&cat=15&page=1