melondubnica
10.04.08,18:58
ahoj,vsetkym.Asi pred 2 mesiaqcmi som preinstalovaval windows xp a odvtedy mi nejde nainstalovat moja graf.karta nVidia GeForce 6100.problem je v tom ze moj notbook COMPAQ Presario F500 bol zakupeny v Irsku pred rokom a mal v sebe windows vista,ktory som hned po zakupeny preinstaloval,vista sa mi nepacila,mozno uz zvyk na xp.k tomuto notbooku neboli ziadne instal CD,ovladace,chipsety atd,a ked som neinstaloval xp,vsetky ovladace som stiahol z netu,zvukove,LAN,Wifi,grafika atd.vtedy pred rokom som vsetko nainstaloval v poriadku aj tu graficku kartu,teraz ked som to instaloval opat,uz mi nejde naistalovat spomynana graf.karta nVidia GeForce 6100,aj som si ju opet stiahol ovladace na tuto kartu z netu ale nainstalovat nejde,vsetky okna aj internetove pri presuvani sekaju,co mi dost vadi pri surfovani na nete.neviete prosim dakto poradit kde je problem,preco nejde nainstalovat a ci sa da niekde v pocitaci pozriet ci je nainstalovana.pocol som ze sa da aj graficka do pocitaca nainstalovat na tvrdo.pomozte prosim ak dakto vie,nemam sa na koho obratit.dakujem.:mee:
headshrinker
10.04.08,17:54
V prvom rade si v správcovi zariadení (štart - spustiť - devmgmt.msc - ok) skontroluj, či máš všetky zariadenia pre systém známe, a niekde sa ti neukazuje červená, príp. žltá ikonka, a ako je grafická karta identifikovaná. Ďalej, odkiaľ si sťahoval ovládače k tej grafike ? Zo stránky nVidia alebo priamo od výrobcu notebooku, a akú majú verziu? Inak, predpokladám, že ten WinXP má nainštalovaný aj SP2...
melondubnica
10.04.08,18:24
ovladace som nestahoval z nVidia,lebo tam 6100 nie je,stahoval som to z dakej stranky,a skusal som z roznych stranok tu istu nVidiu ale nenainstalovala sa,na strankach hp to je moj notbook COMPAQ tiez nie je na stiahnutie.spustil som štart - spustiť - devmgmt.msc - ok a tu je vysledok mam tam dva zlte otazniky pod kolonkou dalsie zariadenie ich nazov je radic videa/kompatibilny se stardantem VGA/, a druhy zlty otaznik nezname zariadenie.SP2 dufam ze mam,lebo som to instalovalxp z cd spolu s SP2,da sa niekde zistit ci mam SP2? dalej verzia GeForce ktoru mam je: nVidia GeForce Go 6100 video driver,verzia 84.64.0.0 od spolocnosti Packard Bell.co mam dalej spravit,som rad ze mi pomahas,ozaj neviem ako na tu graficku.
mpca
10.04.08,19:43
mnoo,,, downgrade nebolo to najlepsie riesenie,, nasiel som ovladac na tu VGA ale len pre vistu pre XP asi neexistuje ,,,,

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-51066-1&lc=en&cc=us&os=2093&product=3316440&dlc=en
melondubnica
10.04.08,20:07
Huraaaaaaaaaa,problem vyrieseny,tu su ovladace na nVidia geForce 6100 pre xp 32bit,na adrese drivers.softpedia.com/progDownload/NVIDIA-bit-ForceWare-GeForce-Go-Download-40288.htmlnasiel som ich a uz su nainstalovane,super funguju,takze aj tak vdaka vaetkym za snahu,ale zmenilo mi sposob vypinania,zapinania pc alebo restartu,predtym som mal tie moznosti vedla seba vypnutie,restart,odhlasenie,teraz to mam ako rolovanie,neviete prosim kde sa to da zmenit,lebo ked aj zapinam pc tak to musim odklepnut enterom,predtym sa ma na ziadne moznosti nepitalo,poradte ak dakto vie ako to vratit do povodnej podoby to vypinanie a zapinanie pc,vdaka
reimon
10.04.08,21:17
V prvom rade si v správcovi zariadení (štart - spustiť - devmgmt.msc - ok) skontroluj, či máš všetky zariadenia pre systém známe, a niekde sa ti neukazuje červená, príp. žltá ikonka, a ako je grafická karta identifikovaná. Ďalej, odkiaľ si sťahoval ovládače k tej grafike ? Zo stránky nVidia alebo priamo od výrobcu notebooku, a akú majú verziu? Inak, predpokladám, že ten WinXP má nainštalovaný aj SP2...

Zdravim vedeli by ste kde najdem viac kodov po kope, do prikazoveho riadku ?
(štart - spustiť - devmgmt.msc - ok)
Dakujem ;)
melondubnica
10.04.08,21:24
Re: pomoc pri graf.karte nVidia GeForce 6100
Huraaaaaaaaaa,problem vyrieseny,tu su ovladace na nVidia geForce 6100 pre xp 32bit,na adrese drivers.softpedia.com/progDownload/NVIDIA-bit-ForceWare-GeForce-Go-Download-40288.htmlnasiel som ich a uz su nainstalovane,super funguju,takze aj tak vdaka vaetkym za snahu,ale zmenilo mi sposob vypinania,zapinania pc alebo restartu,predtym som mal tie moznosti vedla seba vypnutie,restart,odhlasenie,teraz to mam ako rolovanie,neviete prosim kde sa to da zmenit,lebo ked aj zapinam pc tak to musim odklepnut enterom,predtym sa ma na ziadne moznosti nepitalo,poradte ak dakto vie ako to vratit do povodnej podoby to vypinanie a zapinanie pc,vdaka
sthruska
11.04.08,04:44
Stiahni si Powertoys for Windows XP od MS. Tam je Tweak UI. Pomocou neho si nastavíš aj prihlasovanie. Sú aj iné tweak nástroje.
reimon
15.04.08,21:51
Zdravim vedeli by ste kde najdem viac kodov po kope, do prikazoveho riadku ?
(Ako je napriklad cmd, devmgmt.msc - ok, ...)
Dakujem
Chobot
16.04.08,07:42
Zdravim vedeli by ste kde najdem viac kodov po kope, do prikazoveho riadku ?
(Ako je napriklad cmd, devmgmt.msc - ok, ...)
Dakujem

Niečo je aj tu:

http://www.networkclue.com/os/Windows/commands/

tu máš celý materiál o príkazovom riadku:

http://commandwindows.com/index.html

a keď si zadáš do guglu Windows XP command line alebo commands for Windows XP alebo podobné kľúčové slová, tak ti vyhodí kopec odkazov na stránky, kde sú tie príkazy.
Katabaticky
18.04.08,07:31
Skus pozret na nete knizku od pana Michala Politzera :)
Vyslo to v Cpress e ale presny nazov si uz nepamatam ale myslim ze ked ti vyhodi 4 knihy od nho ze ju hned najdes :)
Vynikajuca publikacia na tuto temu...
Dufam ze som toto nerobil moc velku reklamu :o
MikyMora
04.08.08,07:08
Mam taky isty problem pri viste.Skusal som uz asi 1000 ovladacou a furt ta grafika nejde omg.Poradte pls niekto uz ma to pekne sere :D
Stevo5
04.08.08,11:11
Pre reimon - niečo ti pošlem v CZ: