ca-cko
10.04.08,21:20
chcem sa spytat,ako asi dlho trva pokial si zacne obchod na seba zarabat...?mam obchod 3 mesiace a este si nezarobi ani na najom.
dushan
10.04.08,19:38
Dobry vecer ca-cko (http://www.porada.sk/member.php?u=69065).
Tazko povedat, je to velmi subjektivne. V mojom pripade spred piatich rokov nas maly obchodik zacal na najom ( v tom case to bolo cca 14.000skk za 20m2) zarabat po cca 3 mesiacoch a potom nasledoval rychly rast trzieb a obchod zarabal na najom a uzivil aj mna s priatelkou. Urcite ale zavisi na vela dalsich faktoroch, druh tovaru, ktory predavate, potencialna zakaznicka zakladna, ucinnost marketingu atd.
Kazdopadne prajem vela sil a pevne nervy, skuste sa zamerat na dobru propagaciu toho co predavate. Ludia idu len do obchodov o ktorych vedia ze existuju!!!
Dushan
ca-cko
10.04.08,19:47
vdaka.na reklamu sme sa vrhli neskor ako bolo vhodne:-)dokonca az v tychto dnoch sme dali vytlacit letaky...horsie je ze obchod je na poschodi...ale o to mensi najom :-)
dushan
10.04.08,19:57
Tie letaky mi pripomenuli ako sme s priatelkou po dlhom namahavom dni v obchode po nociach lepili letaky po celom meste a mali veru velku odozvu!
Pri rozbiehani obchodu s malym rozpoctom treba niekedy pracovat aj 20 hodin denne, ale ten pocit ked to uz slape ako ma urcite stoji za to. Este raz prajem vela uspechov.
padro
10.04.08,20:29
ja mam netovy obchod zarabal hned:)... v tychto dnoch sa pekne rozbehol pripisujem to REKLAME ta je velmi dvolezita.
Muška
10.04.08,20:40
po nociach lepili letaky po celom meste a mali veru velku odozvu!

...Dúfam, že tá odozva nebola zo strany Polície :rolleyes:
Lebo nepovolené lepenie letákov je "znečisťovanie verejného priestranstva"...a FO hrozí pokuta od 1000,- Sk a PO tuším až 100 tis. Sk.
dushan
10.04.08,20:49
Haha, dobry postreh!
Nastastie nie zo strany policie. Snazili sme sa lepit na vyhradene miesta na reklamnych valcoch a pri vchodoch do bytoviek...... ;)
Nuz a ked nebolo vyhradene miesto, tak sme si ho obcas (velmi zriedka) vyhradili :D.
Muška
10.04.08,20:57
....ja som ešte za čias "dávno-minulých" zažila dosť veľký šok, keď mojej mamine prišlo predvolanie na políciu za porušenie verejného poriadku......tak sme na ňu podozrivo pozerali:,..že, teda mami??? :eek:
a potom vysvitlo, že to je za inzeráty, ktoré som lepila na "kandelábre" o výmenu jej bytu :D
Filip Glasa
11.04.08,09:12
niekedy je lepšie platiť vyššie nájomné na lepšom mieste(priamo viditeľnom vchod z ulice s výkladom) ako platiť reklamu, aby obchod ľudia našli. Lepšie miesto môže byť 2x tak drahé, ale ak sa tam premelie 5x toľko ľudí, tak by mohli byť tržby aspoň 3x také.
ca-cko
11.04.08,16:12
suhlasim s tebou.ale nebolo na vyber lepsie miesto a toto celkom splnalo nase poziadavky:-).a na druhej strane stahovat sa hore dole asi tiez neposobi dobre.