uko
31.03.05,09:40
prisiel nam zo Vzajomnej zdravotnej poistovne Dovera, hoci sme v nej nikdy neboli evidovani platobny vymer. chceli zaplatit poistne za 6 rokov dozadu, nieco cez 30000,- cele to znelo na poriadne skomolene meno, rodne cislo, ico uplna haluz, ale hlavna vec, že kopec paragrafov odcitovaných... zevraj kontrolou boli zistene tieto nedoplatky. samozrejme ze ziadna nebola. Je toto mozne?
vladan
31.03.05,07:43
... na Slovensku je možné aj nemožné :D:D:p
uko
31.03.05,07:46
:o hmm. len co potom napriklad s 2.pilierom dochodkoveho poistenia. nevies kde by som si overila, ci si nahodou uz na moje meno niekto neurobil zmluvu. nerada by som na to prisla o 30 rokov
Nataša
31.03.05,08:54
Zistíš to, neboj sa. DDS má povinnosť raz do roka poslať výpis, tam zistíš ako si na tom. Nedávno som počula, že sa stal taký prípad, že osoba mala II.pilier a ani o tom nevedela. Čo jej ostáva? Súdiť sa na "super rýchlych" slovenských súdoch. No, a zatiaľ jej peniažky pôjdu ktovie kde a ktovie, či ich ešte niekedy uvidí.
Na margo predchádzajúceho príspevku: priateľa po 7 rokoch, čo vykonával vojnu začala terorizovať Spoločná zdravotná poisťovňa, že tam má nedoplatok za určité obdobie asi 3.000,-Sk. Bolo to obdobie, kedy už mal po vojne a dávno bol nahlásený v inej poisťovni. Tak som sa s nimi doťahovala, vymenili sme si 5 doporučených listov, odfotila som vojenskú knižku... V poslednom liste som im musela polopate vysvetliť, že vojaka má povinnosť odhlásiť zo zdravotku vojenská správa a nech si nejaké nedoplatky vymáhajú tam. Postupne sa sumička znižovala, až im vyšiel nedoplatok 14,-Sk, no a za šek som dala 7,-. Trápne. Viac dali na poštovné ako bol nedoplatok. Na Slovensku je všetko možné. Ešteže si odkladám všakovaké papieriky. Koľko ľudí im to ale zaplatí, lebo si myslí, že poisťovne sú neomylné...