lorsbach
10.04.08,21:37
Dobry den vsetkym.
Prosim o radu, ako spravne uctovat tovar cez registracnu pokladnu.Kazdy mi tvrdi nieco ine a ist sa opytat na danovy urad by bolo prinajmensom odvazne.
Sme s.r.o.Vlastnime obchod.Doteraz sme - priklad - mali na blocku uvedene ako nazov tovaru "maslo".Cena bola vzdy ina, podla druhu a vyrobcu.Je to v poriadku ?S.r.o. by mala viest sklad.Ako odlisim, co sa predalo a co nie, ak je rovnaka cena na roznom masle.
Moznym riesenim by bolo mat na kazdy druh osobitny kod, osobitnu skladovu kartu - pokial nie je RP pocitac, je to zrejme dost pracne.
No radi by sme to urobili tak, aby nebol problem s DU.
Kde by som sa o tom dozvedel viac, myslim tym nejaky prakticky navod ako na to, ktory zakon, zakony, je potrebne si nastudovat?
Dakujem za kazdu odpoved.
Muška
10.04.08,19:45
lorsbach
10.04.08,20:15
vdaka, som o cosi mudrejsi, ale nie prilis

A pridam hned dalsiu otazku.Staci, ked je na blocku ako nazov tovaru uvedene napriklad "SAKO 1692", alebo tam musi byt napisane, ze je to "obal" ?
Osobne si totiz myslim, ze "obal" moze byt v pripade reklamacie dost siroky pojem, na rozdiel od "SAKO 1692", pod cim sa skryva vyrobca a kod tovaru.
Problem je vlastne v tom, ze RP maju obmedzeny pocet znakov, inak by tam clovek napisal vsetko
Muška
10.04.08,20:48