Misnow
11.04.08,10:18
Dobry den,
som študentkou a brigadujem v jednej firme, kde mi 19%-tnu dan zo mzdy nestrhavaju, cize buduci rok nebudem podavat dan.priznanie (ak tomu spravne rozumiem).
Ale chcem ist zaroven pracovat aj do druhej firmy. Mozem aj tam nezdanovat
hodinovu mzdu?

Alebo mam narok iba u jedneho zamestnavatela na nezdanenu mzdu?

dakujem

prajem pekny den
Pepa
11.04.08,08:28
Dobry den,
som študentkou a brigadujem v jednej firme, kde mi 19%-tnu dan zo mzdy nestrhavaju, cize buduci rok nebudem podavat dan.priznanie (ak tomu spravne rozumiem).
Ale chcem ist zaroven pracovat aj do druhej firmy. Mozem aj tam nezdanovat
hodinovu mzdu?

Alebo mam narok iba u jedneho zamestnavatela na nezdanenu mzdu?

dakujem

prajem pekny den
Nezrážajú ti daň pretože si podpísala vyhlásenie. Vyhlásenie môžeš podpísať iba u jedného zamestnávateľa.
Misnow
11.04.08,09:00
Nezrážajú ti daň pretože si podpísala vyhlásenie. Vyhlásenie môžeš podpísať iba u jedného zamestnávateľa.


A ked u prveho zamestnávatela zrusim dohodu o brigade (prva firma), mozem to vyhlasenie podpisat v tej druhej a nezdanovat?
Tweety
11.04.08,09:03
A ked u prveho zamestnávatela zrusim dohodu o brigade (prva firma), mozem to vyhlasenie podpisat v tej druhej a nezdanovat?
Ide totiž o to, že nárok na NČ na daňovníka- seba, si môžeš uplatniť len raz.
Misnow
11.04.08,09:07
Ide totiž o to, že nárok na NČ na daňovníka- seba, si môžeš uplatniť len raz.


Cize ked koncom tohto roka ukoncim zmluvu v prvej firme, zaciatkom buduceho roka mozem podpisat dodatocne vyhlasenie v druhej firme a tam uz budem mat narok na NC. tak? :)


dakujem
Misnow
11.04.08,09:15
Ale aj teraz máš, ak si podpísala vyhlásenie k zdaneniu, aj sa Ti pri výpočte dane uplatńuje. Ale môže sa uplatniť len raz, to znamená, že ak ho máš podpísané v jednej firme, v druhej už pri výpočte dane z príjmu nebude uplatnená NČ.


Uz som z toho zmatena. Tak teda, co mam urobit, aby som mala v druhej firme nezdanene, cize nepodavala dan. priznanie?
Tweety
11.04.08,09:15
Cize ked koncom tohto roka ukoncim zmluvu v prvej firme, zaciatkom buduceho roka mozem podpisat dodatocne vyhlasenie v druhej firme a tam uz budem mat narok na NC. tak? :)


dakujem
Ale aj teraz máš, ak si podpísala vyhlásenie k zdaneniu, aj sa Ti pri výpočte dane uplatńuje. Ale môže sa uplatniť len raz, to znamená, že ak ho máš podpísané v jednej firme, v druhej už pri výpočte dane z príjmu nebude uplatnená NČ.
Misnow
11.04.08,10:04
Ale aj teraz máš, ak si podpísala vyhlásenie k zdaneniu, aj sa Ti pri výpočte dane uplatńuje. Ale môže sa uplatniť len raz, to znamená, že ak ho máš podpísané v jednej firme, v druhej už pri výpočte dane z príjmu nebude uplatnená NČ.


Ja rozumiem, ze ked som vyhlasenie na NC podpisala v jednej firme (rok 2008), v druhej uz nemam narok. Ale ked uz skonci zdanovacie obdobie a ja v prvej robit nebudem (rok 2009), v druhej mozem dodatocne vyhlasenie o NC podpisat?
Mojim cielom je dostat celu hod.mzdu naraz a nie znizenu o dan z prijmov.
Tweety
11.04.08,10:09
Ja rozumiem, ze ked som vyhlasenie na NC podpisala v jednej firme (rok 2008), v druhej uz nemam narok. Ale ked uz skonci zdanovacie obdobie a ja v prvej robit nebudem (rok 2009), v druhej mozem dodatocne vyhlasenie o NC podpisat?
Mojim cielom je dostat celu hod.mzdu naraz a nie znizenu o dan z prijmov.
Ale veď som aj napísala, že si môžeš uplatniť len raz, takže ak v roku 2009 budeš mať len jedného zamestnáv. a podpíšeš u neho vyhlásenie k zdaneniu, v ktorom si uplatníš NČ, tvoja mzda bude naďalej zdaňovaná, ale bude aj uplatnená NČ, to znamená, že ak bude nižšia, alebo rovná NČ, nebudeš platiť v konečnom žiadnu daň.
Misnow
11.04.08,10:49
Ale veď som aj napísala, že si môžeš uplatniť len raz, takže ak v roku 2009 budeš mať len jedného zamestnáv. a podpíšeš u neho vyhlásenie k zdaneniu, v ktorom si uplatníš NČ, tvoja mzda bude naďalej zdaňovaná, ale bude aj uplatnená NČ, to znamená, že ak bude nižšia ako samotná NČ, nebudeš platiť v konečnom žiadnu daň.


Ja som si az doteraz myslela, ze narok na NC mam len raz (= raz do roka). ale znamenalo to, ze len u jedneho zamestnavatela. Konecne mi je to jasnejšie:)) a este posledna vec: buduci tyzden uzavriem dohodu o praci v tej druhej firme. v prvej dovtedy ukoncim dohodu, a tym padom uz mam narok v druhej na NC. ze?
Tweety
11.04.08,10:51
Ja som si az doteraz myslela, ze narok na NC mam len raz (= raz do roka). ale znamenalo to, ze len u jedneho zamestnavatela. Konecne mi je to jasnejšie:)) a este posledna vec: buduci tyzden uzavriem dohodu o praci v tej druhej firme. v prvej dovtedy ukoncim dohodu, a tym padom uz mam narok v druhej na NC. ze?
Áno.