Zita5
11.04.08,10:24
Dovolila som si otvoriť novú tému ...všetko čo prikladám citujem :
Janurka
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
Ani ma nerozčúlilo, ani nepotešilo. Ostala som smutná. Z príbehu dnešných televíznych novín, keď manžel zahynul v aute na ceste za prácou do Nemecka. Manželka s tromi deťmi žije v prenajatom byte a nemá prostriedky na prevoz manželovho tela. Tu si pomáhame radami. Čo keby sme skúsili pomôcť tej nešťastnej žene nie radou, ale "hmatateľne" - finančne. Viem, že sa to stalo v okrese Rimavská Sobota, obec si ale nepamätám. Keď by len polovica z nás poslala po 50, - Sk, nazbierala by sa slušná suma. Čo na to hovoríte?

olice
Ja som si tu reportáž o tejto pani, ktorej zomrel manžel pozrela dnes v archíve Televíznych novín.

Pani sa volá Madajová, 980 41 Dubovec, okr. Rimavská Sobota

Prípadne e-mailová adresa obce: ou.dubovec@zoznam.sk

Kto by chcel, možno by jej mohol poslať peniaze priamo na adresu.

olice
Písala som na obecný úrad do Dubovca, upresnili mi adresu pani Madaiovej. Pre tých, ktorí majú záujem prikladám

Adresa je: Madaiová Alžbeta
Dubovec č.13
980 41 Dubovec
Mobil: 0918/562196

Pepa

Ja by som navrhovala otvoriť novú tému - s čo najvýstižnejším názvom.
Pred chvíľou som telefonovala s pani starostkou - obecný úrad otvorí účet pre pani Madaiovú. Okolo jednej budem vedieť jeho číslo.
Každý, kto má záujem aspoň trošku pomôcť tejto nešťastnej žene - má možnosť zavolať na obecný úrad - č.t. 047/5666302.
Za seba si dovolím poprosiť - POMOŽME prosiiiiiiiim.


Prosím , ak bude zverejnené na Obecnom úrade číslo bežného účtu pre pani Madaiovú, Pepa ho potom uverejení v tejto téme . Spojme sa a pomôžme .
Pepa
11.04.08,09:00
Upresním priezvisko nešťastnej panej, lebo je tu Madajová a Madaiová.
Pani sa volá Alžbeta Madaiová - má tri detičky, z ktorých najmenšie bábenko má 8 mesiacov.
Číslo účtu, na ktorý môžete poslať svoju finančnú podporu je:
ZBIERKA JE UZ UKONCENA/SIZE]
[SIZE="4"]VS 110408 /dátum/ alebo stačí 9, KS 0968
Ťažko, preťažko sa mi hľadajú slová :mee:- opakujem teda iba: POMOŽME.
Číslo účtu si môžete overiť priamo na Obecnom úrade v Dubovci č.t. 047/5666302
betyna8
11.04.08,09:23
Verím,že prosba pohne každým,kto ma srdiečko na spravnom mieste.Dúfame,ze nebudeme nikdy v jej situácii a takúto pomoc nebudeme potrebovať. Denne vidim v správach toľko nešťastia,že mam až zmiešaný pocit, neviem,či byť kvôli tomu nešťastná alebo naopak, šťastná, že sa to nestalo práve mne.
Pepa
11.04.08,09:31
Som úprimne dojatá, že prosba nezostala bez povšimnutia a tiež preto, že ani jeden z mojich klientov neodmietol pomôcť tejto neznámej panej - každá korunka pomôže.
Zoltán Kovács
11.04.08,09:35
Pani na obecnom úrade v Dubovci bola veľmi milá a ochotná pri overovaní čísla účtu. Takže prispievajte, ja som tak urobil.

Zároveň posúvam túto tému na viditeľné miesto.
Olice
11.04.08,09:38
Ani ma nerozčúlilo, ani nepotešilo. Ostala som smutná. Z príbehu dnešných televíznych novín, keď manžel zahynul v aute na ceste za prácou do Nemecka. Manželka s tromi deťmi žije v prenajatom byte a nemá prostriedky na prevoz manželovho tela. Tu si pomáhame radami. Čo keby sme skúsili pomôcť tej nešťastnej žene nie radou, ale "hmatateľne" - finančne. Viem, že sa to stalo v okrese Rimavská Sobota, obec si ale nepamätám. Keď by len polovica z nás poslala po 50, - Sk, nazbierala by sa slušná suma. Čo na to hovoríte?

Chcem sa poďakovať Janurke za tento príspevok, ktorým vlastne tu na Porade poukázala, že niekto má veľký problém a potrebuje pomôcť.

A veľmi ma teší, že nie sme ľahostajní.....:)
betka
11.04.08,09:48
Prispejme......ľudkovia na porade, radíme pre potechu, vieme si pomáhať, a viem, že vieme pomôcť i finančne.
Tím náš milí, zapnúť internetbanking...
Zita5
11.04.08,09:49
Čo sa týka symbolov pri bankovom prevode , po dohode s obecným úradom som dala :

VS 110408 - dnešný dátum
KS 0968

Nemajú určený VS , nakoľko uvedený účet je len pre pani Madaiovú .
Tweety
11.04.08,09:49
Prispejme......ľudkovia na porade, radíme pre potechu, vieme si pomáhať, a viem, že vieme pomôcť i finančne.
Tím náš milí, zapnúť internetbanking...mimotemy, ale tiež o srdci:
a nezabudnime ani na dnešný deň narcisov:)
Zoltán Kovács
11.04.08,09:50
a nezabudnime ani na dnešný deň narcisov:)

Nezabudol som, dnes hrdo som nosil narcis na goliery.:)
Barbara
11.04.08,09:57
INTERNETBANKING zapnuto :)

a posúvam
betyna8
11.04.08,09:58
Rano cestou do prace ich este nerozdavali a este som nemala tu cest dostat sa z kancelarie von,ale iste sa zapojim. Kazdorocne prisievam na den narcisov, rakovina je zakerne svinstvo cislo 1, jej bunky driemu v kazdom z nas a zopar mladych i starsich ludi z mojho blizkeho okolia tomu podlahlo. Su pripady ked financie pomozu a dokazu este zachranit.
cactus
11.04.08,10:06
Upresním priezvisko nešťastnej panej, lebo je tu Madajová a Madaiová.
Pani sa volá Alžbeta Madaiová - má tri detičky, z ktorých najmenšie bábenko má 8 mesiacov.
Číslo účtu, na ktorý môžete poslať svoju finančnú podporu je:
2442261258/0200
Ťažko, preťažko sa mi hľadajú slová :mee:- opakujem teda iba: POMOŽME.
Číslo účtu si môžete overiť priamo na Obecnom úrade v Dubovci č.t. 047/5666302


Čo sa týka symbolov pri bankovom prevode , po dohode s obecným úradom som dala :

VS 110408 - dnešný dátum
KS 0968

Nemajú určený VS , nakoľko uvedený účet je len pre pani Madaiovú .

nie je vôbec problém pomôcť, myslím si, pretože je nás tu veľa takých ktorí každý mesiac prispievame aj na Dobrý anjel a iné charitatívne účely. Už idem prispieť svojou troškou.
balunka
11.04.08,10:06
Nezabudol som, dnes hrdo som nosil narcis na goliery.:)
Aj ja ho dnes mám celý deň pripnutý na tričku
hanelie
11.04.08,10:31
Čo sa týka symbolov pri bankovom prevode , po dohode s obecným úradom som dala :

VS 110408 - dnešný dátum
KS 0968


fíha, nedala som KS - dúfam, že nebude problém
banking - mobil.tel.
Pepa
11.04.08,10:59
Erika /keďže mi neodpovedáš na ss-ku , píšem to do témy/
Stále to neviem nájsť v archíve TN. Ktorá stanica to dávala, a kedy?
Lebo toto mi ušlo....., ale podľa toho ako Vás to zobralo som ani na chvíľu nezaváhala.
Jaj babulka - nebliká mi žltá obálka a já nemvidím - prepááááč moja - ten archív bol uvedený tuším v téme - lampárne či kde - ale ja som si to Muška overovala na obecnom úrade.
willma
11.04.08,11:00
prispievam a posúvam, a mám podotázku, nakoľko idem sťahovať a vecí-teda detského oblečenia bude aj nazbyt, poslať?
Pepa
11.04.08,11:05
prispievam a posúvam, a mám podotázku, nakoľko idem sťahovať a vecí-teda detského oblečenia bude aj nazbyt, poslať?
Tak toto ti neviem povedať - ja by som počkala zopár dní, pokiaľ sa pani ako tak spamätá a potom by som jej zavolala - jej číslo je niekde uvedené. Teraz by som to určite neriešila.
Olice
11.04.08,11:06
Erika /keďže mi neodpovedáš na ss-ku , píšem to do témy/
Stále to neviem nájsť v archíve TN. Ktorá stanica to dávala, a kedy?
Lebo toto mi ušlo....., ale podľa toho ako Vás to zobralo som ani na chvíľu nezaváhala.

Tu to nájdeš:

http://beta.markiza.sk/video/tv-archiv/dnes/10196
willma
11.04.08,11:07
samozrejme s odstupom času, respektíve na adresu obecného úradu.
vasulka
11.04.08,11:09
Prispievam pani Madaievej.
Posúvam.
Ala08
11.04.08,11:35
Po prečítaní som sa rozhodla prispieť aj s kolegyňou.
Posúvam
jozka56
11.04.08,11:46
Prispela som a posuvam
karpis
11.04.08,11:48
Nedá mi inak iba otvoriť internetbanking a poslať príspevok
JAJA11
11.04.08,11:49
Prispela som a posuvam

Prispela som a posuvam
jarenka1
11.04.08,11:54
Tiež mi to nedalo a prispela som. Ešte, že máme ten internetbanking.
karpis
11.04.08,12:14
Posúvam prosím pomôžte
Ibaka
11.04.08,12:26
Veľmi dobrá myšlienka, bez váhania, myslím že musíme byť rýchly aby sa dostatočná suma nazbierala do prevozu, sú veci ktoré sa nedajú dlho odkladať.
PS1: nepreverujem, verím Vám
PS2: Predvčerom som bol na stretávke po rokoch zo školy, nikto sa nerozpakoval vložiť do spoločného banku okrúhlu sumu, tak prečo teraz váhať.
Ešte raz oceňujem autorov myšlienky.
anklar
11.04.08,12:26
Konečne som pochopila, čo znamená "posúvam".
Tak, posúvam.
Sabrina
11.04.08,12:34
Myslím si, že na túto výzvu sa nedá nereagovať

posúvam
Martasch
11.04.08,13:02
Prispela som a posúvam.
Mariana42
11.04.08,14:01
Bohužial ja môžem prispieť len pondelok, ale tiež prispejem.

Prispela som.
danielko
11.04.08,14:13
O účtovníkoch si ľudia veľakrát myslia, že sú to "suchári", ktorí narábajú len s číslami, a ktorým musí všetko na halier sedieť.
Aj keď sme na klientov zväčša prísnejší , nezabudli sme byť ľuďmi. Ľuďmi so srdcom na správnom mieste.
Ďakujem, že môžem byť patriť k ľuďom so srdcom na správnom mieste.

Verím, že každý príspevok pomôže tejto rodinke.
pepsikova
11.04.08,14:34
...nemám banking,ale v pondelok dám v banke...

..okrem narcisov môžete,kto chce a má záujem,prispieť aj na " Červený nos"..je to pre klaunov,ktorí pomáhajú na onkologických oddeleniach v nemocniciach detičkám,chorým na rakovinu..
...informácie môžete získať na ...www.cervenynos.sk...
TOKY
11.04.08,14:45
Prispela som posővam
Melnick
11.04.08,16:08
Prispela som .....posúvam .
mgm
11.04.08,16:20
Hneď ráno, keď som sa dozvedela číslo účtu, nedalo mi a prispela som, aj narcis mám na bunde ... Posúvam ...
Barbara
11.04.08,17:03
aj mne už odpočítali z účtu tú malú sumičku,:)

posúvam
ondrejvla
11.04.08,17:10
Toto je samozrejmosť, nikdy nevieme, kedy pomoc budeme potrebovať my.
Posúvam.
babi2
11.04.08,17:10
aj ja som prispela a

posúvam
Rozalka
11.04.08,17:13
Konečne sa mi podarilo odoslať cez internetbanking, posúvam
danushka
11.04.08,17:26
Prispievam a posúvam...
A zároveň som hrdá na Vás všetkých...
Marína
11.04.08,17:38
Prispela som ....... posúvam.
cloe
11.04.08,19:03
Prispievam a posúvam.
Som šťastná. Dnes som mala super deň! Bola som celý deň v Trenčíne na záhradkárskej výstave, počasie bolo super, priniesla som si kvietočky pre potešenie a len teraz som zapla PC a čo nevidím!
Pre mňa to bude úplne naj zakončenie dňa, že sme nezostali ľahostajní a môžeme aspoň troškou niekomu pomôcť. Dnes sa mi bude pekne zaspávať:)
Stanislav 1975
11.04.08,19:29
Ahojte, aj ja som prispel ale neodpustím si malú poznámočku- prečo uvedený pán nemal uzatvorené cestovné poistenie v niektorej komerčnej poisťovni??? Nieje to až taká veľká položka( cca 50skk na deň) a je tam aj prevoz zosnulého
Ja nikdy nejdem bez poistky "von"- práve preto, keby sa niečo stalo, aby so mnou manželka nemala problémy...
Ale to len tak na okraj...ale prispel som
P.S.- cestovné poistenie sa dá uzavrieť aj pri práci v zahraničí
Aljok
11.04.08,20:13
Práve som prispela a posúvam...
Melnick
11.04.08,20:16
Ahojte, aj ja som prispel ale neodpustím si malú poznámočku- prečo uvedený pán nemal uzatvorené cestovné poistenie v niektorej komerčnej poisťovni??? Nieje to až taká veľká položka( cca 50skk na deň) a je tam aj prevoz zosnulého
Ja nikdy nejdem bez poistky "von"- práve preto, keby sa niečo stalo, aby so mnou manželka nemala problémy...
Ale to len tak na okraj...ale prispel som
P.S.- cestovné poistenie sa dá uzavrieť aj pri práci v zahraničí
Stanko vieš , je celkom možné , že tá malá sumička v tú chvíľu ,bola veľmi veľkou sumou. To Nemecko .... malo byť riešením situácie myslím si,bohužiaľ,pre mladú rodinku to skončilo tragicky.:mee:
Stanislav 1975
11.04.08,20:23
Majka, ja viem čo si chcela povedať a preto som aj prispel- ale to cestovné treba mať,hmhm.Kamarát si zlomil nohu vo Švédsku a účet??? Na naše cca. 200.000skk a to je len pomerne malý úraz- a účet jak šlak,hmhm
Našťastie mal cestovné p. a poisťovňa to vykešovala priamo nemocnici a najlepšie na tom všetkom bolo , že v nemocnici mu povedali, že ho prepustia z nemocnice až keď budú mať na účte aspoň 40% zálohu z výšky "faktúry"- tak takto to vo svete chodí
pepsikova
12.04.08,03:40
...pýtam sa len tak sama seba..prečo musia otcovia odchádzať od detí za prácou do cudziny,aby zarobili na živobytie?..prečo nám utekajú mladí ľudia do cudziny?..

...co je špatné ve státe slovenském?..


...mimo témy...
Barbara
12.04.08,03:55
no preto musia odchádzať, lebo toto je slovensko. keby aj tu by boli podmienky a všetci by dostali za prácu to čo si zaslúžia, tak určite by nemuseli odchádzať.
však hlavná vec, že v parlamente sa majú dobre a čo by sa starali o obyčajných ľudí, hlavne že majú desiatky firiem na všelijaké mená a veď čo budem Vám o tom hovoriť, nechcem sa rozčúlovať skoro ráno. :o
ANNA
12.04.08,08:22
... posúvam ... prispievam, tá pani to bude mať veľmi ťaždé, na materskej s troma detičkami a sama
Janurka
12.04.08,08:56
Len teraz som sa dostala na Poradu a neverím vlastným očiam. Ste skvelí. Prispela som aj zo synovho účtu a tiež oslovím známych aj členov rodiny. Želám všetkým krásny víkend.
danushka
12.04.08,10:19
Oslovila som ďalších známych a posúvam...
vikinka
12.04.08,10:42
Ja som prispela ešte včera,posúvam....
OlgaM
12.04.08,12:02
Aj ja som prispela,dufam,ze sa dozvieme ako to dopadlo,kazdzy nas sa raz moze ocitnut v takejto situacii...zapojte sa aj ostatni, 50 Sk nikoho nevytrhne z biedy...minieme to denne na ine hluposti...
Emwa
12.04.08,14:04
Dufam, ze jej pomozu aj peniazky odo mna.

Rodinka to bude mat riadne tazke, tak im prajem, nech im sluzi aspon zdravicko..
kukurička
12.04.08,14:29
Prispela som, len dúfam, že to v pondelok nebude neskoro. Ak by aj áno, určite sa tie peniažky nestratia a dostanu sa pani do rúk. Veď ich teraz bude potrebovať aj na všeličo iné. Je to krásne, keď sa tak ľudia spoja a pomáhajú, aj keď dotyčnú ženu nepoznajú osobne.
Idem to číslo účtu ešte poslať aj priateľom.
Timka1
12.04.08,16:56
Nebola som na porade včera ani dnes celý deň, až teraz večer, ale som rada, že som tu zabehla. Prvá téma, ktorú som otvorila bola práve táto a som rada, že práve táto, lebo ak môžem tiež pomôžem, takže určite prispejem. S Vašim dovolením by som skopírovala príspevok aj s číslom účtu a rozposlala aj svojim známym, aby pomohli. Ďakujem.
leabacova
12.04.08,18:16
Prispela som.

Posúvam.
JaDo
12.04.08,18:46
Vďaka ZITA5
Prispela som
DanielaSL
13.04.08,05:19
Ak každý toto posunie, bude tu zbytočne veľa príspevkov....navrhujem, keď toto posunie niekto ďaľší, aby ste si svoje predchádzajúce posunutia vymazávali...

Nech nemá táto téma zbytočných xxx strán. Dôležité je, aby bola v popredí a aby sa pomohlo.
ivako
13.04.08,09:04
nezvyknem prispievať cez internet, hlavne ak mi príde mailom anonymný list a hneď je v ňom odporúčanie koľko prispieť a najlepšie v dolároch alebo eurách, ale tento prípad je adresný, pravdivý a preto som rada prispela
Richard
13.04.08,09:46
Hoc jej s problémom nepomôžeme, som rád že sa dá aspoň takto uľahčiť.
Držím tej pani palce, aby to s deťmi zvládala!

Inak výborná iniciatíva na Porade!
DanielaSL
13.04.08,10:11
Chcem sa poďakovať Zitke 5 aj Pepe a ostatným dievčatám , bez nich by možno osud tejto pani bol nepovšimnutý.




http://nd.blog.cz/k/kytickovany.blog.cz/obrazky/19287387.gif
Simonab
13.04.08,15:45
Posúvam.....
AnikoAd
13.04.08,15:49
Vždy dara pomožem, tomu kto je v nudzi, hlavne nech sa peniažky dostanú tam , kam majú...
mambi
13.04.08,18:09
ahoj priatelia,

nezakladala som novú tému, dúfam, že môžem nadviazať:
Asi minulý týždeň nám na firmu prišla žiadosť o finančný dar na úhradu liečby pre 16 mesačné dieťatko. Jeho matka tam uvádzala, že dieťatko má DMO, skoliózu, bolo tam ešte viacej diagnóz.Chcela by skúsiť alternatívnu liečbu, no žiaľ nemá dostatok fin.prostriedkov, nakoľko je liečba drahá,preto skúša osloviť sponzorov.Žiadosť som posunula na "vyššie" miesto, no zostala nepovšimnutá. Dosť ma to mrzí, že si ľudia nedokážeme navzájom pomáhať a k takýmto veciam sa niektorí obraciame chrbtom, hoci by na pomoc financie boli. Sme totiž nedôverčivý a myslíme si, že sa chce niekto nabaliť....(v takom slova zmysle sa vyjadril môj šéf).Ak by mal niekto záujem pomôcť aj tejto rodine, keď aj symbolicky, skontaktujem sa s tou panou a vypýtam si súhlas,či môžem zverejniť jej číslo účtu, prípadne ho posunúť ďalej.
Ja osobne som rozhodnutá im pomôcť, spojme svoje sily, určite sa to niekde zaráta.;)
Zita5
14.04.08,04:30
Chcem sa poďakovať Zitke 5 aj Pepe a ostatným dievčatám , bez nich by možno osud tejto pani bol nepovšimnutý.




http://nd.blog.cz/k/kytickovany.blog.cz/obrazky/19287387.gif

Danka , týmto chcem vyzdvihnúť myšlienku Janurky , ona vlastne dala ten prvý impulz , od ktorého sa potom všetko odrazilo , čoho dôkazom je aj táto téma .

Takže ďakujem aj ja, nám všetkým ,ktorí sme sa do pomoci zapojili a ďakujem aj ďalším , ktorí sa zapoja a pomôžu .
henrieta001
14.04.08,04:45
Rada pomôžem.
anklar
14.04.08,08:36
O účtovníkoch si ľudia veľakrát myslia, že sú to "suchári", ktorí narábajú len s číslami, a ktorým musí všetko na halier sedieť.
Aj keď sme na klientov zväčša prísnejší , nezabudli sme byť ľuďmi. Ľuďmi so srdcom na správnom mieste.
Ďakujem, že môžem byť patriť k ľuďom so srdcom na správnom mieste.

Verím, že každý príspevok pomôže tejto rodinke.

Žiaľ, v tejto téme nemožno priznať bod. Preto Tvoje slová oceňujem aspoň takto, Danielko. Ďakujem, že si to takto pekne vyjadril.
Poraďáci sú správni ľudia.
Som rada, že môžem byť medzi nimi.
Zita5
14.04.08,10:51
Posúvam
Timka1
14.04.08,11:43
Dobrý deň všetkým poraďakom. Dnes som volala na Obecný úrad do Dubovca a pani bola veľmi ochotná, informovala ma ohľadom danej záležitosti, takže p. Madaiová sa rozhodla spopolniť manžela na čo potrebuje cca 1000 EUR a zatiaľ je na účte iba 4 000,- Skk.
Preto prosím aj ostatných poraďákov, ktorý ešte neprispeli, aby aspoň malou sumičkou pomohli, veď keď nás bude veľa, tak sa nazbiera potrebná suma. A to už nehovorím o tom, čo bude potom, tiež bude potrebovať finančnú pomoc. Prosím pomôžte.
Gabi03
14.04.08,11:49
Dobrý deň všetkým poraďakom. Dnes som volala na Obecný úrad do Dubovca a pani bola veľmi ochotná, informovala ma ohľadom danej záležitosti, takže p. Madaiová sa rozhodla spopolniť manžela na čo potrebuje cca 1000 EUR a zatiaľ je na účte iba 4 000,- Skk.
Preto prosím aj ostatných poraďákov, ktorý ešte neprispeli, aby aspoň malou sumičkou pomohli, veď keď nás bude veľa, tak sa nazbiera potrebná suma. A to už nehovorím o tom, čo bude potom, tiež bude potrebovať finančnú pomoc. Prosím pomôžte.

Myslím, že ešte je skoro, aby sa určila čo i len suma z prevodov z piatka. Viem, že tam bude viac. ;)
Olice
14.04.08,11:50
Dobrý deň všetkým poraďakom. Dnes som volala na Obecný úrad do Dubovca a pani bola veľmi ochotná, informovala ma ohľadom danej záležitosti, takže p. Madaiová sa rozhodla spopolniť manžela na čo potrebuje cca 1000 EUR a zatiaľ je na účte iba 4 000,- Skk.
Preto prosím aj ostatných poraďákov, ktorý ešte neprispeli, aby aspoň malou sumičkou pomohli, veď keď nás bude veľa, tak sa nazbiera potrebná suma. A to už nehovorím o tom, čo bude potom, tiež bude potrebovať finančnú pomoc. Prosím pomôžte.

Ja som veľmi prekvapená z tej sumy, očakávala som oveľa viac:mee:.
Olice
14.04.08,11:51
Myslím, že ešte je skoro, aby sa určila čo i len suma z prevodov z piatka. Viem, že tam bude viac. ;)
Tomuto chcem veriť :)
maria7
14.04.08,11:56
Dozvedela som sa to len od Vás a prispejem.
Beata
14.04.08,12:35
Tie správy som nevidela a ani som nepočula o tomto nešťastí. Práve som však našla tento príspevok na Porade a veľmi ma dojal. Hoci viem, že peniaze ktoré pošleme tejto nešťastnej rodine sú len malou náplasťou na obrovskú ranu, pripájam sa k prispievateľom a zároveň prajem pani Madaiovej, aby v sebe nazbierala dostatok síl niesť tento ťažký údel...

prispievam.
Muška
14.04.08,12:40
Tomuto chcem veriť :)
Oli, tiež si myslím, že je ešte skoro.
Ja som robila prevod z TB v piatok, neverím, že VUB to už dnes o 14.00 zaregistrovala....myslím, že zajtra sa prejavia naše piatkové príspevky.

Tak nám ostáva len dúfať :)
Tweety
14.04.08,13:16
Robila som v piatok prevod cez bankomat a splatnosť mi dalo dnešnú. Tiež si myslím, že sa naše príspevky objavia až zajtra.
Bežné prevody medzi rôznymi bankami trvajú dva dni. Iba u tej istej banky je prevod zrealizovaný v rovnaký deň, a samozrejme ŠP má prednostné právo úhrad.
Janurka
14.04.08,15:04
Danka , týmto chcem vyzdvihnúť myšlienku Janurky , ona vlastne dala ten prvý impulz , od ktorého sa potom všetko odrazilo , čoho dôkazom je aj táto téma .

Takže ďakujem aj ja, nám všetkým ,ktorí sme sa do pomoci zapojili a ďakujem aj ďalším , ktorí sa zapoja a pomôžu .
Myšlienka sama osebe nestačí. Ale keď sa pridajú tí správni ľudia, dá sa niečo urobiť. Ďakujem. Ešte uvediem, čo ma včera rozčúlilo. Oslovila som jedného pána a on mi na to: "to už naozaj nemáš čo robiť?" Ale ja verím, že sa ešte tí správni pridajú.
Eulalia
14.04.08,15:33
Myšlienka sama osebe nestačí. Ale keď sa pridajú tí správni ľudia, dá sa niečo urobiť. Ďakujem. Ešte uvediem, čo ma včera rozčúlilo. Oslovila som jedného pána a on mi na to: "to už naozaj nemáš čo robiť?" Ale ja verím, že sa ešte tí správni pridajú.
No, na toto by som povedala len jedno: každému z nás sa naše skutky zrátajú....
A druhá strana mince je, že nikto z nás nevie, kedy bude potrebovať pomoc iných. Čo keď sa to tomu pánovi vráti práve jeho slovami?
Barbara
14.04.08,15:54
ahoj priatelia,

nezakladala som novú tému, dúfam, že môžem nadviazať:
Asi minulý týždeň nám na firmu prišla žiadosť o finančný dar na úhradu liečby pre 16 mesačné dieťatko. Jeho matka tam uvádzala, že dieťatko má DMO, skoliózu, bolo tam ešte viacej diagnóz.Chcela by skúsiť alternatívnu liečbu, no žiaľ nemá dostatok fin.prostriedkov, nakoľko je liečba drahá,preto skúša osloviť sponzorov.Žiadosť som posunula na "vyššie" miesto, no zostala nepovšimnutá. Dosť ma to mrzí, že si ľudia nedokážeme navzájom pomáhať a k takýmto veciam sa niektorí obraciame chrbtom, hoci by na pomoc financie boli. Sme totiž nedôverčivý a myslíme si, že sa chce niekto nabaliť....(v takom slova zmysle sa vyjadril môj šéf).Ak by mal niekto záujem pomôcť aj tejto rodine, keď aj symbolicky, skontaktujem sa s tou panou a vypýtam si súhlas,či môžem zverejniť jej číslo účtu, prípadne ho posunúť ďalej.
Ja osobne som rozhodnutá im pomôcť, spojme svoje sily, určite sa to niekde zaráta.;)


Mambi, tak čo si zistila? môžeš zverejniť to číslo účtu?
rada by som pomohla aj tomu dieťaťu nejakou malou sumičkou , si myslím, že nič nie je pre matku horšie a krutejšie ako vidieť svoje choré dieťa.:mee::mee:
Evanka
14.04.08,16:59
posúvam
nela88
14.04.08,17:01
kvapka ku kvapke, snáď z toho bude aspoň jazierko, keď aj nie more
Olice
14.04.08,17:44
prispievam a posúvam, a mám podotázku, nakoľko idem sťahovať a vecí-teda detského oblečenia bude aj nazbyt, poslať?


samozrejme s odstupom času, respektíve na adresu obecného úradu.

Informovala som sa v Dubovci aj na túto možnosť. Oblečenie pre deti ponúkol Červený kríž.
Melnick
14.04.08,18:04
Dobrý deň všetkým poraďakom. Dnes som volala na Obecný úrad do Dubovca a pani bola veľmi ochotná, informovala ma ohľadom danej záležitosti, takže p. Madaiová sa rozhodla spopolniť manžela na čo potrebuje cca 1000 EUR a zatiaľ je na účte iba 4 000,- Skk.
Preto prosím aj ostatných poraďákov, ktorý ešte neprispeli, aby aspoň malou sumičkou pomohli, veď keď nás bude veľa, tak sa nazbiera potrebná suma. A to už nehovorím o tom, čo bude potom, tiež bude potrebovať finančnú pomoc. Prosím pomôžte. Podľa súm o ktorých 100% viem,že boli odoslané je to nieže " iba 4000.-sk"...ale ČOŽE ???? IBA????4000.-SK:eek::eek::eek:
Melnick
14.04.08,18:08
Veľmi dobrá myšlienka, bez váhania, myslím že musíme byť rýchly aby sa dostatočná suma nazbierala do prevozu, sú veci ktoré sa nedajú dlho odkladať.
PS1: nepreverujem, verím Vám
PS2: Predvčerom som bol na stretávke po rokoch zo školy, nikto sa nerozpakoval vložiť do spoločného banku okrúhlu sumu, tak prečo teraz váhať.
Ešte raz oceňujem autorov myšlienky.
Snáď tie korunky putujú na správny účet ......
Za okrúhlu sumu nepovažujem 20, 50,100,- SK , ale sumy vyššie , takže konečný stav účtu ma zaráža .
A keď k tomu prirátam 37/ už 40 / už 52 súhlasiacich s prvým príspevkom, ktorí určite prispeli minimálne sumou 50.- sk, tak tie počty sú akési divné.
bezradná
14.04.08,18:21
Majka, keď si to vezmeš, že v piatok tá správa bola zverejnená a nie každý má účet vo VUB - tak si myslím, že peniažky začnú nabiehať zajtra - pozajtra. Mnohí zadávali príkazy v sobotu - nedeľu, tie boli spracované až dnes, tak si myslím, že na účet prídu až v stredu, štvrtok.
Melnick
14.04.08,18:29
Asi máš pravdu, ja sama som posielala až 11.4. vo večerných hodinách . Keby som neotvorila túto tému - ani nepošlem , pretože TV nepozerám. :o
Olice
14.04.08,18:39
Podľa súm o ktorých 100% viem,že boli odoslané je to nieže " iba 4000.-sk"...ale ČOŽE ???? IBA????4000.-SK:eek::eek::eek:
Ono to bude tak, že tých 4000 Sk budú asi len priamo vložené peniaze na účet vo VÚB v piatok. Ja som tak napríklad urobila, tie ostatné sa určite začnú pripočítavať od zajtra :rolleyes:.
bendo
14.04.08,18:40
Dočítala som sa o tom až dnes. A ako čítam túto tému, vidím, že všetci ste prispeli už v piatok, v sobotu... Snáď to nebude už neskoro, keď prispejem až zajtra...
Olice
14.04.08,18:45
Dočítala som sa o tom až dnes. A ako čítam túto tému, vidím, že všetci ste prispeli už v piatok, v sobotu... Snáď to nebude už neskoro, keď prispejem až zajtra...
Určite nebude :)
Jano23
14.04.08,19:05
Prispeli sme v rodine tiež.Internet banking je super vynález.Videli sme tento príbeh v televízii.Myslím , že táto pani s deťmi bude potrebovať pomoc aj po pohrebe.Tak ma napadlo , že malá obec ma obmedzené finančné možnosti na pomoc v takýchto prípadoch. Keďže tento prípad bol medializovaný ,kľudne by mohla finančne prispieť nejaká celebrita a urobiť dobrú vec. Tieto celebrity je často vidieť v rôznych "smotánkach", často práve v televízii Markíza.
Ibaka
14.04.08,19:40
,kľudne by mohla finančne prispieť nejaká celebrita a urobiť dobrú vec. Tieto celebrity je často vidieť v rôznych "smotánkach", často práve v televízii Markíza.
Máš pravdu, práve koncom minuléo týždňa som čítal a počul, koľko dostanú celebritky za epizódu v práve bežiacich seriáloch ( prepáč ale ani neviem názvy), autori aj cez 100 tisíc za jednu epizódu, a naši eu -poslanci - no hviezdne sumy ... ale už oni sú dávno odtrhnutí od reálneho života.
čo tak poslať im link s touto stránkou ? nech vedia o čom je život.
Monika C.
14.04.08,19:57
Dostala som tu až teraz idem hned odoslať peniažky nakoľko mám VÚB dúfam, že dôjde už ráno. Som prekvapená, že na porade existujú aj také príspevky. Klobúk dole poradáci.
Eulalia
15.04.08,03:09
...posúvam...
Zita5
15.04.08,05:31
Ja som sa pokúsila dnes napísať e-mail do TV Markíza , uvidíme či sa k tomu prípadu vrátia .

P o s ú v a m ...............
karpis
15.04.08,05:53
Zita5 patrí Ti môj obdiv a som veľmi rada, že sú medzi nami ľudia, ktorým nie je ľahostajný osud iných ľudí a snažia sa pomôcť.
Leila2006
15.04.08,05:55
Poslala som peniažky len dnes. Verím, že pomôžu.
DanielaSL
15.04.08,05:59
Momentálne je tu pripojených 574 ľudí.... keby každý poslal aspoň výšku hodinovej mzdy....verím, že niekto je ochotný poslať aj viac.... tej pani a jej deťom by sme iste veľmi pomohli. Každý sa môže ocitnúť v takejto neradostnej situácii..... a pomoc ľudí so srdcom by im iste dobre padla. Nie všetci sme ľahostajní k osudom druhých.

Preto posúvam...
DanielaSL
15.04.08,06:01
A dopĺňam.....


Upresním priezvisko nešťastnej panej, lebo je tu Madajová a Madaiová.
Pani sa volá Alžbeta Madaiová - má tri detičky, z ktorých najmenšie bábenko má 8 mesiacov.
Číslo účtu, na ktorý môžete poslať svoju finančnú podporu je:
2442261258/0200
VS 110408 /dátum/ alebo stačí 9, KS 0968
Ťažko, preťažko sa mi hľadajú slová :mee:- opakujem teda iba: POMOŽME.
Číslo účtu si môžete overiť priamo na Obecnom úrade v Dubovci č.t. 047/5666302
__________________
Erika
Pepa
15.04.08,06:32
Snáď tie korunky putujú na správny účet ......
Za okrúhlu sumu nepovažujem 20, 50,100,- SK , ale sumy vyššie , takže konečný stav účtu ma zaráža .
A keď k tomu prirátam 37/ už 40 /súhlasiacich s prvým príspevkom, ktorí určite prispeli minimálne sumou 50.- sk, tak tie počty sú akési divné.
No tie počty nie sú divné - ja si myslím, že peniaze pomaly nabiehajú a preverovať stav účtu v pondelok bolo zbytočne unáhlené. Veď ten účet bol zriadený v piatok okolo obeda, pokiaľ sa to ľudia dozvedeli a "zareagovali" bol piatok večer - takže čo čakáme v pondelok doobeda? Nehovorím, že tá suma bude závratná - každý poslal koľko uznal za vhodné, alebo koľko si mohol dovoliť - mne dneska ráno strčil klient do rúky "výtlač" z IB a tá suma tam je celkom slušná. Takže vyčkajme a dúfajme.
Gabi03
15.04.08,07:10
posúvam
janaGT
15.04.08,07:40
aj ja som v pondelok prispela
karpis
15.04.08,09:02
kto sa ešte pridá
posúvam
atramka
15.04.08,09:23
práve som sa pridala .... a odoslala...
Kto bude ďaľší??????
maja
15.04.08,09:52
aj ja, odoslané.
Braňo
15.04.08,10:00
dnes som poslal cez internet banking z Tatrabanky aj ja
Gabi03
15.04.08,10:02
Ak budete mať niekto info, koľko sa vyzbieralo, hoďte to sem. Som proste zvedavá ženská a možno chcem aj ukľudniť svoju dušičku, že to aspoň trochu pomohlo. :o
Barbara
15.04.08,11:09
Ak budete mať niekto info, koľko sa vyzbieralo, hoďte to sem. Som proste zvedavá ženská a možno chcem aj ukľudniť svoju dušičku, že to aspoň trochu pomohlo. :o


Gabi, však tvoja dušička / naša/ môže byť kludná už len z toho pocitu, že si pomohla / sme pomohli / ;):) a to víš, že pomohlo, aspoň trochu;):rolleyes:
ALDA
15.04.08,13:25
kto sa ešte pridá
posúvam

Prepáčte, ale mne vadia príspevky ako: dnes som poslal/a/ a pod.
Ak chcem pomôžem a nemusím sa tu zviditeľňovať.

Ale nedá mi dodať aj v tejto ťažkej chvíli pre túto rodinu, že je nezodpovedné mať tri detičky a to v podnájme. :mee: Niekto tu už písal, že na prevoz sa možno vyzbierajú peniaze, ale čo potom ďalej, kde budú bývať a z čoho budú žiť?
Vnúčence už majú aj nachystané hračky, ktoré im chcú poslať.
misomiso
15.04.08,13:29
Prepáčte, ale mne vadia príspevky ako: dnes som poslal/a/ a pod.
Ak chcem pomôžem a nemusím sa tu zviditeľňovať.

Ale nedá mi dodať aj v tejto ťažkej chvíli pre túto rodinu, že je nezodpovedné mať tri detičky a to v podnájme. :mee: Niekto tu už písal, že na prevoz sa možno vyzbierajú peniaze, ale čo potom ďalej, kde budú bývať a z čoho budú žiť?
Vnúčence už majú aj nachystané hračky, ktoré im chcú poslať.

S tym "hlasenim" prispevkov s tebou suhlasim. Ale s tou "nezodpovednostou" rozhodne nie. Vzdy nejako bude, mozno si deti vytrpia v detstve trocha diskomfortu, mozno o to dravejsie sa budu hrabat do zivota a mozno raz budu robit sefov nasim detom, co mali v detstve vsetko.
ALDA
15.04.08,13:33
S tym "hlasenim" prispevkov s tebou suhlasim. Ale s tou "nezodpovednostou" rozhodne nie. Vzdy nejako bude, mozno si deti vytrpia v detstve trocha diskomfortu, mozno o to dravejsie sa budu hrabat do zivota a mozno rad budu robit sefov nasim detom, co mali v detstve vsetko.

Želám si, aby sa im darilo, ale toho ich detstva mi je ľúto.
tilia
15.04.08,13:43
Práve som prispela. Pekný deň.
Simonab
15.04.08,13:54
Mambi, tak čo si zistila? môžeš zverejniť to číslo účtu?
rada by som pomohla aj tomu dieťaťu nejakou malou sumičkou , si myslím, že nič nie je pre matku horšie a krutejšie ako vidieť svoje choré dieťa.:mee::mee:

Barbarka si zlatá, že sa zaujímaš. Aj ku nám prišiel podobný list. Pre istotu som sa skontaktovala s mambi či myslíme tú istú maminku. Vyzerá to že hej.:)
Ale je to naozaj ťažké. Mambi sa trošku unáhlila s príspevkom, chcela jednoducho pomôcť.;) Tá pani, ( mimochodom poznám ju aj osobne a viem o jej probléme, a môžem sa zaručiť že tie peniaze by sa dostali do správnych rúk a pre dobrý účel ) sa trošku aj bojí aby to nevyzeralo ako využitie tejto témy a situácie a nakoniec ide tu aj o zverejnenie osobných údajov. Ale súhlasila aspoň s tým, že ak by mal niekto záujem môže mi poslať SS a ja by som obratom poslala žiadosť, ktorú má vystavenú, myslím, že tam má aj odporučenie od lekára a dokonca aj kontakt na neho ak by si to chcel niekto overiť.
Pepa
15.04.08,13:58
Prepáčte, ale mne vadia príspevky ako: dnes som poslal/a/ a pod.
Ak chcem pomôžem a nemusím sa tu zviditeľňovať.

Ale nedá mi dodať aj v tejto ťažkej chvíli pre túto rodinu, že je nezodpovedné mať tri detičky a to v podnájme. :mee: Niekto tu už písal, že na prevoz sa možno vyzbierajú peniaze, ale čo potom ďalej, kde budú bývať a z čoho budú žiť?
Vnúčence už majú aj nachystané hračky, ktoré im chcú poslať.
Nehnevajte sa na mňa - ale mne tu vadí práve toto, prečo sa v téme, ktorá je určená na to, aby sa pomohlo tejto nešťastnej rodine doviezť otca rodiny do vlasti rozoberá čo je zodpovedné, nezodpovedné, čo bude, čo nebude, čo by bolo keby nebolo a čo malo byť. Chcela som reagovať už na príspevok Stana 1975 - prečo nebol otec rodiny poistený. Zdržala som sa - ale teraz mi to naozaj nedalo. Ak chceme pomôcť - môžeme to urobiť aj bez komentárov - môj skromný názor.
A to, že niekto hlási alebo nehlási - ani to mi nejak nevadí - aspoň sa téma posunie.
Ak som sa niekoho dotkla - ospravedlňujem sa.;)
hanelie
15.04.08,15:19
posúvam
pepsikova
15.04.08,15:23
http://sl.glitter-graphics.net/pub/21/21023a6kmjr4vvz.gif...trošku mimo témy...
...čítam príspevky a v duchu Ďakujem za tento vynález..koľko času nám ušetrí ,bleskove rieši naše rozhodnutia a v momente vieme "hovoriť" s celým Slovenskom aj so svetom...fajn vecička...


...sorry,nedalo mi...
Olice
15.04.08,16:45
Neviem, či ste zaregistrovali pred chvíľkou v TV, že sa podarilo dohodnúť poplatok 1000 eur za spopolnenie manžela pani Madaiovej na 50 eur.
A bývalý zamestnávateľ manžela jej tiež poslal poslednú mzdu, ktorú mu nevyplatil. Super správa, nie.....:)
Zita5
15.04.08,17:09
Už je číslo bežného účtu uvedené aj na stránke www.markiza.sk .
Meggi 1
15.04.08,20:25
Dnes som prispela a verím tomu, že sa nájde ešte veľa ľudí, ktorí chcú pomôcť a pani Madaiovej pomôžeme aspoň takto v jej nezávideniahodnej situácii. A keď je číslo účtu zverejnené už aj na stránke Markízy, určite sa pridajú ďalší.
Nedá mi nepovedať, že som rada, že som členkou tejto skvelej Porady, od ktorej vyšla iniciatíva.
maria7
16.04.08,04:55
Dúfam, že som aj pomohla svojou troškou a že to nebolo neskoro.
Leila2006
16.04.08,05:04
Tým, že napíšem, že som sa zapojila, si nemyslím, že ide o zvideteľňovanie sa, však ma tu aj tak nikto nepozná. Skôr mi išlo o to, aby ten, kto túto iniciatívu spustil, vedel, že má nejakú odozvu. Potom by nikto nemohol dať ani súhlas pod prvý príspevok tejto témy bez toho, aby mu niekto vyčítal, že sa zviditeľňuje.
Olice
16.04.08,05:13
Dúfam, že som aj pomohla svojou troškou a že to nebolo neskoro.

Neskoro určite nie je. Pani starostka obce včera povedala, že účet zriadili na jeden mesiac. Tu je link na včerajšiu relácia Dnes, v ktorej sa o tom hovorilo.

http://beta.markiza.sk/video/tv-archiv/dnes/10423
Mariana42
16.04.08,05:35
Nehnevajte sa na mňa - ale mne tu vadí práve toto, prečo sa v téme, ktorá je určená na to, aby sa pomohlo tejto nešťastnej rodine doviezť otca rodiny do vlasti rozoberá čo je zodpovedné, nezodpovedné, čo bude, čo nebude, čo by bolo keby nebolo a čo malo byť. Chcela som reagovať už na príspevok Stana 1975 - prečo nebol otec rodiny poistený. Zdržala som sa - ale teraz mi to naozaj nedalo. Ak chceme pomôcť - môžeme to urobiť aj bez komentárov - môj skromný názor.
A to, že niekto hlási alebo nehlási - ani to mi nejak nevadí - aspoň sa téma posunie.
Ak som sa niekoho dotkla - ospravedlňujem sa.;)

Ešte by som chcela pridať: v tejto situácii je podľa mňa nie je na mieste kritizovať niekoho , komu sa v rodine stala tragédia . Ináč -nepoznáme z akého prostredia pochádza pani a neb. manžel, čo všetko zažili, aký majú rebríček hodnôt. Nemusia to byť nezodpovední ľudia. Sú ľudia, podľa ktorých nezodpovednosťou je mať jedináčika.... lebo rodina pre nich znamená viac ako žiť na úrovni alebo patriť do smotánky.
Tiež som sa nechcela nikoho dotknúť. Mariana
Pepa
16.04.08,05:40
Poprosím /aj keď teda sama nie som vzorom/ nereagujme na príspevky, ktoré "nepodporujú" snahu pomôcť. Povznesme sa nad príspevkami, ktoré sú svojim spôsobom mimo tejto témy. Posúvajme, hlásme - nech je téma viditeľná.
Myšlienkou témy je POMOC a nie kritika.
Ďakujem všetkým, ktorí prispeli, prispejú. Ďakujem všetkým, ktorí tému neustále posúvajú.
Pekný deň.
Zita5
16.04.08,05:47
Zámerom vytvorenia tejto témy , bolo pomôcť .To bol jediný účel tejto témy , nikomu tu nejde o to, aby sa zviditeľnil a niečo podobné.Ja to tak chápem a verím tomu , že chápeme to tak všetci tí , ktorí chceme pomôcť .

Zachovajme teda túto tému v tom duchu , v akom bola otvorená prosím .

Ak si chcete prosím niečo ujasniť resp. o niečom diskutovať , prosím otvorte k tomu novú tému . Nepatrí sa sem vnášať príspevky typu výčitiek alebo posudzovania niekoho .
liba2
16.04.08,09:17
Betynka, sa ma troška dotklo, vieš akože stále neviem, čo som zlé napísal v mojom príspevku???- však je to aj o pomoci ale aj o rade do budúcna
Ale nič idem si dať vyprážaný karfiol a kavičku a budem OK- ale mrzí ma to...Stanislav, máš pravdu s tým poistením, ja to tiež nepodceňujem a vždy sa poistím.... a tvoj príspevok som vnímala tak ako píšeš - do budúcna.
DanielaSL
16.04.08,09:22
Stanko :Niekedy je napísané niečo tak, že to druhého zamrzí, aj keď pisateľ si možno neuvedomil a nechtiac urazil. Nad takéto príspevky sa treba povzniesť, upratať to niekde a skoro zabudnúť....

Prosím všetkých ako Zitka5 písala, nerobte tu mrník, nepredlžujte tému...posuňte to, keď posunie iný, tak svoje zmažte a kto chce dať najavo, že pomohol, chce pomôcť, dajte radšej súhlas pod prvý príspevok.
Farks
16.04.08,10:16
Chcem sa poďakovať zakladateľovi tejto témy, pretože som o tom, čo sa stalo p. Madaiovej nevedela. Len tu na porade som sa o tom dočítala.
Práve pred malou chvíľou som prispela finančnou čiastkou.

ĎAKUJEM!!!
Jano23
16.04.08,10:42
Na tom že tejto rodine sa pomohlo má veľkú zásluhu televízia Markíza /medializácia prípadu/,obecný úrad kde táto rodina žije a táto Porada /poraďaci/ a samozrejme aj ďalší občania ,ktorí finančne prispeli /nemusia poznať stránku poraďakov/...
A podľa mňa príbeh je na pochopenie jednoduchý. Otec,ktorý mal manželku
a tri deti / nie osem - dvanásť detí/ chcel , aby sa jeho rodine zlepšila asi nie ľahká finančná situácia rodiny a preto sa rozhodol zarobiť pre svoju rodinu nejaké peniaze v zahraničí. Na ceste do zahraničia zahynul...Teda nastali pre túto rodinu ešte väčšie problémy.Problémy doslova na zaplakanie.A našli sa
na Slovensku ľudia , ktorí tejto rodine aspoň finančne /každý podľa svojich možnosti/ pomohli.
To je všetko.
blcha
17.04.08,07:42
prispievam a posúvam

Ale chcelo by to vymyslieť niečo trvalejšie. Škoda, že takýchto ľudí nezastrešuje Dobrý anjel.
great.zv
18.04.08,04:36
pripájam sa aj ja k ĽUĎOM
Hanka
18.04.08,04:54
Dakujem za to, ze som sa mohla zucastnit a posuvam.
betka631
18.04.08,06:22
Manžel tiež pracuje v zahraničí a také niečo si ani len nie že neviem, ale ani nechcem predstaviť. Veľmi s nimi cítim a pripájam sa.
Olice
18.04.08,06:42
Ja sa teraz veľmi teším, pretože som v stredu posielala mail 28 ľuďom, aby podporili túto myšlienku nejakou korunkou. Neviem, ktorí prispeli a ktorí nie, ale dnes prišiel za mnou z tých ľudí jeden pán a dal mi jednu peknú fialovú bankovku, aby som ju vložila na účet pre pani Madaiovú. Tak sa z toho teším, hneď je deň krajší. Bola som ju tam pred chvíľou vložiť a chcela som aj vedieť koľko koruniek je na účte, žiaľ som sa nedozvedela, samozrejme, že tajomstvo. Dozvedela som sa len, že sa to tam pomaličky zbiera :).
Evanka
18.04.08,07:00
Samozrejme...... posúvam.
Zita5
18.04.08,08:53
Teraz som telefonovala na Obecný úrad do Dubovca .

Stav účtu včera t.j.17.4.2008 bol 27 000 Sk
janaGT
18.04.08,09:52
Teraz som telefonovala na Obecný úrad do Dubovca .

Stav účtu včera t.j.17.4.2008 bol 27 000 Sk
myslím, že za tých pár dní je to úctyhodná čiastka
bepo
19.04.08,06:13
Neskoro určite nie je. Pani starostka obce včera povedala, že účet zriadili na jeden mesiac. Tu je link na včerajšiu relácia Dnes, v ktorej sa o tom hovorilo.

http://beta.markiza.sk/video/tv-archiv/dnes/10423


Teraz som telefonovala na Obecný úrad do Dubovca .

Stav účtu včera t.j.17.4.2008 bol 27 000 Sk
Pomohol aj posledný zamestnávateľ nebohého manžela, poslal jej poslednú výplatu vo výške 32 908 Sk.
Katy a R
19.04.08,16:56
pridala som sa ... a posúvam
alena234
19.04.08,18:43
Pripájam sa. Dožijeme sa času, kedy naši otcovia, manželia, synovia a zaťovia nebudú musieť odchádzať prácou, keď budú chcieť zabezpečiť svoje rodiny ?
Dav
20.04.08,19:16
Posúvam
Sarah
21.04.08,06:07
Prosím Vás dokedy je otvorený ten účet?
DanielaSL
21.04.08,06:13
Zdá sa mi, že sa tu písalo , že je otvorený na mesiac...
Pepa
21.04.08,06:13
Prosím Vás dokedy je otvorený ten účet?
11.4.08 bol otvorený na dobu jedného mesiaca.
DanielaSL
21.04.08,06:15
Neskoro určite nie je. Pani starostka obce včera povedala, že účet zriadili na jeden mesiac. Tu je link na včerajšiu relácia Dnes, v ktorej sa o tom hovorilo.

http://beta.markiza.sk/video/tv-archiv/dnes/10423
Sarah
22.04.08,05:02
posúvam
DanielaSL
23.04.08,16:45
Čítali ste nové číslo Slovenky? Píše sa tam o príbehu rodiny Madaiovcov. Je tam aj číslo účtu.....
Ibaka
24.04.08,05:42
Ideme ďalej
willma
24.04.08,06:55
len taká malá štatistika, téma má viac ako 10 000 videní, keď prispel každý nakukujúci čo len 50,- Sk .......
cactus
24.04.08,07:10
len taká malá štatistika, téma má viac ako 10 000 videní, keď prispel každý nakukujúci čo len 50,- Sk .......

nemyslím si, pretože ľudia sme všelijakí
JAJA11
24.04.08,08:00
nemyslím si, pretože ľudia sme všelijakí

Aj tak by ma zaujímal ďalší osud tejto pani, či už sa jej podarilo previesť telo domov a pod. Či sa jej nedá ešte nejako pomôcť.
Olice
24.04.08,08:10
Aj tak by ma zaujímal ďalší osud tejto pani, či už sa jej podarilo previesť telo domov a pod. Či sa jej nedá ešte nejako pomôcť.
Dá sa s ňou aj osobne skontaktovať.

Adresa je: Madaiová Alžbeta
Dubovec č.13
980 41 Dubovec

Mobil: 0918/562196

doplnenie:
Len si dovolím doplniť o informáciu, že pani Madaiová na tejto adrese už nebýva, aj keď tu má trvalé bydlisko. Býva v Rimavskej Sobote. To som sa včera dočítala v Slovenke, kde bol o tejto rodine článok.
janaGT
24.04.08,08:16
Dá sa s ňou aj osobne skontaktovať.

Adresa je: Madaiová Alžbeta
Dubovec č.13
980 41 Dubovec

Mobil: 0918/562196

len neviem, či by bolo vhodné, aby sme jej teraz začali po jednom vyvolávať ...
Olice
24.04.08,08:22
len neviem, či by bolo vhodné, aby sme jej teraz začali po jednom vyvolávať ...
Určite nie hneď teraz, veď kto chce môže aj v budúcnosti, spýtať sa ako sa jej darí, či niečo nepotrebuje....
Dav
24.04.08,08:25
len neviem, či by bolo vhodné, aby sme jej teraz začali po jednom vyvolávať ...
Teraz jej najviac pomôžu peniaze. Po čase, keď si povybavuje dôchodok, a trochu sa dostane do normálnych koľají, by asi bolo vhodné sa s ňou skontaktovať, a zistiť, či má kde bývať, či nepotrebuje prácu, čo by sa najviac zišlo deťom na oblečenie, či do školy.
cactus
24.04.08,13:52
len neviem, či by bolo vhodné, aby sme jej teraz začali po jednom vyvolávať ...

súhlasím, určite nevhodné
Zita5
25.04.08,06:54
posúvam

Uvedené som našla na stránke Markíza

Citujem :
http://beta.markiza.sk/spravy/clanok-459050-pomozte-vdove-ktorej-muz-zahynul-v-nemecku

Pomôžte vdove, ktorej muž zahynul v Nemecku 15. 04. 2008 17:19 | Autor: TV Markíza Cesta za prácou do Nemecka sa pred pred časom skončila pre rodinu Mádaiovcov z Dubovca v okrese Rimavská Sobota tragédiou. O život prišiel otec rodiny, ktorý sa v aute pravdepodobne udusil. Doma po ňom zostali 3 deti, pričom najmenšie malo iba 8 mesiacov.

Štyridsaťročný Csaba Madai odišiel do Nemecka za prácou. Chcel sa zamestnať v cirkuse. Svojej rodine sa však už neozval. Polícia manželke oznámila, že zahynul.

,,Udusil sa v aute," prezradila Alžbeta Madaiová.

Pani Madaiová bola zúfalá. S tromi deťmi žila v podnájme, poberala len rodičovský príspevok, nemala z čoho zaplatiť ani prevoz manžela na Slovensko. Vdova požiadala o finančnú pomoc starostku obce aj TV Markíza.

Našťastie sa našli dobrí ľudia, ktorí Madaiovcom pomohli. Ktorí, to sa dozviete v našej reportáži.

Ak chcete pomôcť aj vy, môžete jej poslať finančný príspevok



na číslo účtu 24 42 26 12 58/0200.
skola
25.04.08,07:31
Prispela som, ale prezraďte mi čo znamená - posúvam?
ďakujem
cactus
25.04.08,07:49
[quote=Muška;716981], keď si zadáš hore na lište "dnešné príspevky", tak tým "posúvam" bude táto téma stále "v popredí"[/quoa
a viac ľudí si ju všimne
Chobot
25.04.08,08:41
, keď si zadáš hore na lište "dnešné príspevky", tak tým "posúvam" bude táto téma stále "v popredí"


[quote=Muška;716981], keď si zadáš hore na lište "dnešné príspevky", tak tým "posúvam" bude táto téma stále "v popredí"[/quoa
a viac ľudí si ju všimne

Tak prečo jednoducho nepožiadate moderátora, aby tému pripol? Potom bude stále na prvej strane.

Už nemusíte, napísal som moderátorovi tejto sekcie. Po pripnutí netreba stále posúvať.;)
Gabi03
25.04.08,08:44
Tak prečo jednoducho nepožiadate moderátora, aby tému pripol? Potom bude stále na prvej strane.


Lebo mi o takej možnosti nevieme. ;):D
Richard
25.04.08,08:51
tému som pripol, ale to nezabezpečí že sa bude objavovať aj v nových témach... iba bude ako prvý príspevok na stránke poraďáckej kaviarne...
Zita5
25.04.08,08:56
Ja si myslím , že nie je problém s tým posúvaním . Tému posuniem a svoj predchádzajúci príspevok , ktorým som posunula tému vymažem .
Zita5
26.04.08,04:33
A dopĺňam.....


Upresním priezvisko nešťastnej panej, lebo je tu Madajová a Madaiová.
Pani sa volá Alžbeta Madaiová - má tri detičky, z ktorých najmenšie bábenko má 8 mesiacov.
Číslo účtu, na ktorý môžete poslať svoju finančnú podporu je:
2442261258/0200
VS 110408 /dátum/ alebo stačí 9, KS 0968
Ťažko, preťažko sa mi hľadajú slová :mee:- opakujem teda iba: POMOŽME.
Číslo účtu si môžete overiť priamo na Obecnom úrade v Dubovci č.t. 047/5666302
__________________
Erika

posúvam
Eulalia
27.04.08,14:55
posúvam
Zita5
29.04.08,12:19
posúvam
Dav
02.05.08,14:30
Posúvam a pripomínam, že účet je zriadený na jeden mesiac, čiže približne do 11.5.2008
Rozalka
04.05.08,18:13
Zostáva necelý týždeň, posúvam ...
Lubica H
13.05.08,04:21
neviete niekto, ako to celé dopadlo? koľko sa nakoniec podarilo vyzbierať?
Dav
19.05.08,05:08
neviete niekto, ako to celé dopadlo? koľko sa nakoniec podarilo vyzbierať?
...na účet prišlo 100.000,- Sk...pani Madajová ďakuje...zdroj :MY-Novohradské noviny 19.5.2008
pivko
10.06.08,05:28
len taká malá štatistika, téma má viac ako 10 000 videní, keď prispel každý nakukujúci čo len 50,- Sk .......
A ty si prispela?:D
cactus
10.06.08,05:33
A ty si prispela?:D

a ty?