Mickya
31.03.05,10:07
Prosím, poraďte mi:
Vystavila som faktúru vo febr., uviedla som na nej za čo je tá fa, obdobie 1 rok + suma.
Teraz v marci by som potrebovala doplniť presné obdobie do tej faktúry (v čase vystavenia som tento dátum nevedela), že služba je poskytnutá v čase od 31.3.2005-30.3.2006.
Mám opraviť faktúru a zaslať ju zákazníkovi alebo mám zaslať nejaké oznámenie k tej faktúre, že dátum služby bude od 31.3.2005-30.3.2006?
Môže sa vlastne faktúra opravovať, keď už bola vystavená a zaslaná?
Prosím, poraďte mi, ako to mám riešiť. Alebo to mám nechať tak a nedopisovať dátum, keď je na tej fa napísané, že služba je poskyt. na 1 rok?
Tých faktúr mám viacej.
Ďakujem
Helenah
31.03.05,08:40
Podľa mňa urobíš najlepšie ak sa spojíš so zákazníkom a dohodneš sa.Podľa toho potom postupuj lebo existuje viac možností.
Sefcikova
31.03.05,08:40
pokiaľ sa nemenia sumy, DPH ... - ide o doplnenie textu do FA - teda presný termín služby od do, ja by som vystavila opravenú FA, ktorá by sa nemenila, iba by bola doplnená o text a s lístkom pre účtovníčku, aby pôvodnú FA vymenila za opravenú.

alebo - viem že na služby sa nemusia vystavovať dodacie listy, tak vystav dodací list k uvedenej FA, kde bude presný dátum služby -