fragment
11.04.08,11:42
Prosím poradiť, či existuje niečo ako združenie PO, prípadne združenie, kde členovia sú FO-podnikatelia v kombinácii s PO- s.r.o., všetci účastníci sú neplatci DPH. Všade som našla len možnosť založiť združenie FO.
A ak je to možné, aké účtovníctvo sa potom vedie.
Ďakujem.
dodo777
12.04.08,17:04
Prosím o pomoc aj ja už dlho hľdam ako učtovať združenie a hlavne delenie nákladov a výnosov. Kto poradi?
zalobaba
13.04.08,16:24
Prosím poradiť, či existuje niečo ako združenie PO, prípadne združenie, kde členovia sú FO-podnikatelia v kombinácii s PO- s.r.o., všetci účastníci sú neplatci DPH. Všade som našla len možnosť založiť združenie FO.
A ak je to možné, aké účtovníctvo sa potom vedie.
Ďakujem.

Najschodnejšia cesta - založiť PO, v ktorej bude spoločníkmi niekoľko PO alebo PO + FO.
dodo777
15.04.08,05:59
Máme založené združenie PO, kde je jeden člen združenia lider, a ten vedie v rámci svojho učtovníctva a j účtovnictvo združenia , kde sa delia náklady a výnosy podľa zmluvy - percenta. Všetko je ošetrené v zmluve o združeni. Vedieme ako lider združenia PU. Aj všetci členovia vedú PU a su platcami DPH. Ja by som potrebovala presne učtovanie.
dodo777
20.04.08,09:26
Nenajde sa nikto kto učtuje take združenie, ako sa to robi cey spojovací účet? Vie niekto poradiť?
dodo777
27.04.08,17:32
Nikto neučtuje združenie?
dodo777
29.05.08,12:06
Potrebujem poradiť, už som prešla celý net. Ako presne učtovať združenie právnickych osôb.
dodo777
17.06.08,11:27
Ešte raz sa obracia na poraďakov. Potrebujem učtovať o združení 4 právnickych osôb, mi sme ako lider združenia ktoré je poverené účtovníctvom. Ako to bude pri došlých a vyšlých faktúrach. Vie mi niekto pmôcť už sa stým dlho trápim. Veľmi pekne dakujem.
dodo777
26.06.08,09:55
Som sklamana, poraďaci to fakt nikto neučtuje Z D R U Ž E N I E?
Pomoc, poprosím.
Olgica
26.06.08,10:06
Ja som mala a účtovala združenie dvoch PO. V zmluve o združení bolo dohodnuté, ktorá PO bude viesť kompletné účtovníctvo t.j., fa dod., odber., pokladňu, banku (účet sme mali založený nový na toto združenie), úhrady fa atď. Keď sa akcia skončila, PO si rozdelili medzi sebou zisk. účtuje sa cez spojovací účet 398.
dodo777
19.09.08,05:14
Prosím, vie niekto poradiť ako učtovať združenie právnickych osôb, cez spojovacie účty.
Ďakujem
dasasopi
17.02.10,20:31
Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť. Kôli obratu sme museli založiť združenie dvoch PO /stavebná činnosť/. Mám už vyčlenené náklady združenia na materiál,subdodávky,mzdy a odvody pracovníkov, len mám problém ako rozčlením náklady na nákladné autá. Najprv som myslela, že rozdelím PHM podľa prejazdených km, lenže to auto zahŕňa aj iné náklady na opravy,šoféra,poistky... môžem si zvoliť nejaký paušálny poplatok? a ako to zúčtovať? ak má niekto skúsenosti poraďte mi prosím Dáša