elizabet100
31.03.05,10:19
Prosím Vás pekne, asi pred mesiacom som tu niečo čítala o precenení tovaru a následnej likvidácii tovaru, len to neviem nájsť. Nepamätá si to niekto?

Mám na sklade tovar, ktorý už dávno vyšiel z módy. Jedná sa o vojenské oblečenie staré tak 10 rokov. Chceme sa ho zbaviť len neviem akým spôsobom aby to bolo podľa zákonov. Poradíte mi? Ak by som ho chcela zlikvidovať, potrebujem asi likvidačný protokol podpísaný konateľom a potom čo?
Musím odviesť DPH z toho tovaru ktorý som likvidovala?
Jedná sa o združenie a vedie PU.
accad
31.03.05,08:48
1.spôsob - likvidácia
Treba spísať likvidačný protokol, ktorý bude obsahovať ako prílohu zoznam tovaru. Zdôvodnenie likvidácie tovaru, spôsob jeho znehodnotenia, likvidačná komisia. Kedže nejde o opravu odpočítanej dane podľa § 53 ods.5 DPH nie je treba odviesť DPH.
2.spôsob - predaj napr. za 1,-+DPH (príloha zdôvodnenie ceny)
Lentilka
03.10.06,11:29
Prosím Vás nemáte niekto k dispozícii vzor likvidačného protokolu napr. na staré auto, ktoré sa zošrotovalo? Alebo niečo podobné, ako to má vyzerať, čo všetko má obsahovať.
Ďakujem.
rennka
22.02.07,15:04
Dobry den, prosim o radu. Ak zivnostnik ukoncuje zivnost a chce vyradit resp. prepisat na seba ako na sukromnu osobu, uz odpisane vozidlo, ako ma pri tom postupovat? Vraj treba nejaky vyradovaci list alebo protokol, ale ja nemam s tym ziadnu skusenost a neviem ako sa to robi. Poradi mi niekto? Dakujem.
rennka
23.02.07,06:27
Tak nikto mi nevie poradit??? :(
vikinka
23.02.07,06:59
Vyradiť z majetku,formou zápisu na kartu majetku-napíšeš dátum vyradenia.
rennka
23.02.07,09:02
To staci? Pocula som ze treba nejaky vyradovaci list alebo protokol....
renča1
23.02.07,09:47
To staci? Pocula som ze treba nejaky vyradovaci list alebo protokol....


Auto sa vyradí na základe vyraďovacieho protokolu nič viac. Nie je nutné ísť na prepis, veď sa jedná stále o FO. Vyraďovací protokol by mal obsahovať to isté čo zaraďovací protokol, len na vyraďovacom protokole treba ešte uviesť o.i. aj dátum vyradenia, doklad vyradenia, spôsob vyradenia a ZC vyradeného majetku.
rennka
23.02.07,15:18
Necakala som ze je to take jednoduche a dakujem za radu. :-)