panki
11.04.08,12:33
Čo tak založiť si vlastnú telekomunikačnú spol.?;)
Zaujímavá matematika na úrovni keby, ale kto vie.
Keby sa 2,5 mil. ľudí dohodlo, že sa zložia po 2.000,-Sk, mali by kapitál 5mld.Sk na založenie spol.,
Aké výhody by získali? príklad
- telefonovanie za 2,50,-; SMS za 0,50,- (príklad za 1.000,-Sk s DPH/
mesiac by mohli dostať 380 minút a 100 SMS, samozrejme žiadne
predplatené programy a viazanosť)
- povedzme garantovaný výnos z vkladu, 10% v naturáliách tj. služby v
hodnote 200,-Sk
- hromadný nákup telefónnych prístrojov za výhodné ceny
- rovnaká možnosť využívania služieb pre všetkých, ktorý majú záujem aj
keď nie sú zakladateľmy spoločnosti
- ďalšia matematika, keby službu využívalo 3,5mil. ľudí v priemere za 400,-
Sk bez DPH/mesiac, tak príjem spoločnosti = 1,4Mld.Sk/mes.
Využitie prostriedkov by mohlo slúžiť na chod a modernizáciu spol., a ďalšie
dividendy, pekné nie?
Zoltán Kovács
11.04.08,10:50
Idea pekná, ale bolo by priveľa akcionárov. Neviem si predstaviť praktické riešenie valného zhromaždenia akcionárov. ;)
rickman
11.04.08,12:55
Keby 2,5mil ludi chcelo telefonovat za 2,50, tak by uz bol O2 jednotkou na trhu. A je? Nie je. To znamena, ze ludia (vacsina) nechcu telefonovat a posielat sms za par korun.
a13
12.04.08,13:39
za tie peniaze co si napisal by som/sme oistavili elektraren v UK 100 veternych elektrarni a tak by sme zarabali slovaci by sa vam mesacny prijem kazdemu z 2 a pol miliona zvisil o 500sk
ludo_centrum
14.04.08,07:18
dá sa začať aj ináč. Kúp si u nejakého operátora veeeeeľa minút => potom dostaneš zľavu a ty ich ich predaj za niečo drahšie a máš zisk.
Síce som to napísal príliš jednoducho, ale v princípe to asi takto funguje. Pre viac info píš majlom.
LC
Alex_M
14.04.08,09:38
na margo toho O2
Dost ludi ma pausaly. ja ked skoncim s Orangom, tak chcem ist tiez k O2, pokial Orange nezmeni svoj pristup. Mame u nich niekolko pausalov a mame z toho vyhody, ktore pre podniky zatial O2 nema. Ale verim tomu, ze to nebude dlho trvat a zavedie akcie pre podnikatelov a myslim si, ze operatori ako Orange im budu musiet konkurovat vyraznymi zlavami...
SLOVACI, mame jedny z najvyssich telekomunikacnych poplatkov...ale aj tak si veselo telefonujeme za take vysoke ceny.
Roaming musela znizit az europska unia,lebo inak by sme asi dalej platili za telefonat z nemecka 20sk...
Braňo
14.04.08,09:43
neviem, či tie kalkulácie sú len tak zbrucha, ale nevidím žiadne náklady na prevádzkovanie siete a podobne. Telefonovanie za 2,50 SKK by možno nepokrylo náklady a už hovoríš o ziskoch....
stifler1
16.04.08,14:23
ludo_centrum mozes poskytnut blizsie info diky
panki
30.04.08,10:45
Výdavky spoločnosti vidím nasledovne, celá komunikácia medzi klientmi a firmou by bola cez internet, čiže len minimum kamenných obchodov povedzme
400 na celom slovensku s mesačným výdavkom 200.000,-Sk v priemer pre každý, Tj. 80mil.
Call centrum, kde by pracovalo 100 ľudí s platovými výdavkami 50.000,-Sk na osobu a výdavky na priestor cca 1mil.mesačne tj. 6mil.
pre firmu by pracovalo ďalších 2000 ľudí s výdavkom 40.000,-Sk na platy a 40.000,-Sk na dalšie výdavky pre ich činnosť tj. 160mil. Ďaľších 100mil. by mohol byť účet za elektriku, reklama by nebola nejak potrebná, ale povedzme 54mil. by sme si dovolili. Celkové výdavky by predstavovali tým pádom 400mil. a ostala by ešte miliarda, z nej by sme zaplatili veľkorisú daň 40% a zvyšných 600mil. môžme investovať do výstavby aquaparkov a športovýsk pre mládež a rodiny, každý mesiac jeden za 600mil. po dobu jedného roka, kde by bolo ľudové vstupné, aby ľudia nemuseli len doma v depkách čušať.
ďalší rok by sme prispievali na nemocnice, lebo tým súčastným sa už rozpadá zariadenie čo tu zabudli komunisti.
A keby aj aquaparky produkovali nejaký zisk mohol by sa použiť pre opustené deti, pre ľudí ktorých sistém pripravil o strechu nad hlavou tzv. bezdomovci a tk dalej.
Ak máte daľšie nápady sem s nimi.:)
xBORISx
30.04.08,10:49
ta dan 40% je odkial?
panki
30.04.08,10:56
prečo trochariť?
rickman
30.04.08,11:44
panki kolko mas rokov?
xBORISx
30.04.08,11:46
:D asi to si myslim aj ja
Filip Glasa
30.04.08,11:55
http://www.cz.o2.com/soho/cz/o_nas/tiskove_centrum/vyrocni_a_pololetni_zpravy/index.html

panki pozri si výročnú správu Telefonica O2 v ČR, aby si trošku zreálnil tie náklady na prevádzku.
Braňo
30.04.08,12:46
Tvrdíš, že komunikácia by bola prostredníctvom internetu (neviem či si predstavuješ wifi alebo nejakú inú technológiu), ale žiaľ stále náklady na vybudovanie siete, ktorú sú v stovkách miliónov SKK Ti chýbajú.
Iba licencia na prevádzkovanie siete stojí okolo 40 miliónov.
Alex_M
01.05.08,09:07
panki mas moj obdiv:) paci sa mi ako to mas naplanovane ale tak uprimne si neviem predstavit v dnesnej dobe ludove kupalisko:D ale mas charizmu ;)
btw je to podla mna nezrealizovatelne
panki
27.09.08,13:28
Keby 2,5mil ludi chcelo telefonovat za 2,50, tak by uz bol O2 jednotkou na trhu. A je? Nie je. To znamena, ze ludia (vacsina) nechcu telefonovat a posielat sms za par korun.
vidíš vidíš rickman, len teraz prichádza doba keď O2 začala predávať svoje minuty za 4,-Sk a SMS za 2,-Sk

K spoločnosti T..., len toľko, že sa mi z nich už úplne zdvíha žalúdok, čo sú oni? na mňa pôsobia ako velmi neférová lotériová spoločnosť, to čo predviedli s tymi Alfamy tak to je nechutné, toľko otravných SMS a navyše v rozpore zo všetkými zásadamy fair-play, ako im to môže prejsť nechápem.
A o tých počinoch s kreditkami nech ani nehovorím, hnus.
rickman
27.09.08,15:39
vidíš vidíš rickman, len teraz prichádza doba keď O2 začala predávať svoje minuty za 4,-Sk a SMS za 2,-Sk

K spoločnosti T..., len toľko, že sa mi z nich už úplne zdvíha žalúdok, čo sú oni? na mňa pôsobia ako velmi neférová lotériová spoločnosť, to čo predviedli s tymi Alfamy tak to je nechutné, toľko otravných SMS a navyše v rozpore zo všetkými zásadamy fair-play, ako im to môže prejsť nechápem.
A o tých počinoch s kreditkami nech ani nehovorím, hnus.

Stratil si sa? Stvormesacna tema.. :) Vidis, veci sa menia.
JAJA11
24.10.08,11:27
Nechcem zadávať novú téme, tak to zadávam sem. Končí mi zmluva s mojim operátorom a chcem ho vymeniť za O2 fér. Na to moje telefonovanie bohato stačí. Nemám však skúsenosti s fungovaním, signálom a pod. Má niekto skúsenosti s O2 a aj s O2 fér? :)
Martin196
26.10.08,17:49
napriklad v Anglicku si dobijete kredit za 10/libier cca 380sk v O2 sieti a automaticky vam poslu 300sms zadarmo alebo 500sms-iek alebo minuti v sieti. Ked si porovnam naklady na pracovnika v Anglicku a Slovensku no klobuk dole pekne naz zdieraju z koze. cca smska vide cca 1,1sk a to bez zmluvy.
BXLmiami
27.10.08,18:06
Tiez mam ten dojem a to mam nieco nacestovane.Platime najviac a nielen za telefony.Je mi do placu,ked porovnavam vyhody a peniaze pri telefonovani,cenu za pristroje a zdrav.material....kupujeme to iste,ale minimalne o tretinu drahsie.