BOOKEE
11.04.08,13:39
Dobrý deň poraďáci,
preštudovala som si pre môj prípad témy z oblasti DPH, ale tento konkrétny som akosi neobjavila.
Firma s IČ DPH v ČR si objednala na slovensku u platiteľa s IČ DPH v SR opracovanie nástrojov. Teda dodala nástroje, naša firma ich opracovala a vracia späť. Fakturujeme službu a použijeme §16 ods.7, teda fakturácia bude bez DPH?
Všade nachádzam samú prepravu, alebo stavebné práce , ale obyčajná výroba mi chýba, tak mi prosím Vás odobrite alebo skorigujte moje stanovisko.
VĎAKA
A pekný deň
Vladimír Ozimý
11.04.08,11:45
ano správne uvažujete, použijete § 16 ods. 7 a daňovú povinnosť prenášate na českú spoločnosť...
Tweety
11.04.08,11:45
Dobrý deň poraďáci,
preštudovala som si pre môj prípad témy z oblasti DPH, ale tento konkrétny som akosi neobjavila.
Firma s IČ DPH v ČR si objednala na slovensku u platiteľa s IČ DPH v SR opracovanie nástrojov. Teda dodala nástroje, naša firma ich opracovala a vracia späť. Fakturujeme službu a použijeme §16 ods.7, teda fakturácia bude bez DPH?
Všade nachádzam samú prepravu, alebo stavebné práce , ale obyčajná výroba mi chýba, tak mi prosím Vás odobrite alebo skorigujte moje stanovisko.
VĎAKA
A pekný deň
Áno, ten.
BOOKEE
11.04.08,11:52
Výborne Ďakujem. Dlho som tu už nebola. Voľakedy bola tradícia pripisovať body. Teraz mi to už PC nejako neumožňuje.
Tweety
11.04.08,11:53
Výborne Ďakujem. Dlho som tu už nebola. Voľakedy bola tradícia pripisovať body. Teraz mi to už PC nejako neumožňuje.
aj teraz je to možné:) cez oceňujem
Eva M
14.04.08,07:59
Dobrý deň, vystavujem fa pre zahraničnú firmu za triedenie a montovanie komponentov, ktoré zostávajú v SR. Ako mám vystaviť fa, s DPH alebo bez, a treba na fa uviesť podľa akého paragrafu je dodanie služby? A faktúra do EÚ za poradenskú činnosť, kt. vykonali naši zamestnanci pre odberateľa v EU na území SR? Ďakujem
Vladimír Ozimý
14.04.08,08:05
Montáž jednoznačne s DPH keďže je to dodanie v tuzemsku
Poradenstvo bez DPH - par. 15 ods. 8 písm b) - predmet dane je tam kde má odberateľ sídlo, t.j. nie je predmetom dane v tuzemsku. Odkaz treba uviesť podľa par. 73 ofd. 2 písm. h)
miner
15.04.08,07:19
Dobrý deň. Tiež som nenašiel odpoveď na môj prípad, preto prosím o radu.
Platca DPH, živnostník dostal na základe objednávky faktúru z Polska(Kvetinová pošta) s polskou DPH za donášku kytice. Mala byť táto fa bez DPH a platiteľ si môže uplatniť samozdanenie? Alebo ktorý § sa vzťahuje na takúto službu?
A čo v opačnom prípade, ma platca faktúrovať uvedenej polskej agentúre za tu istu službu fa bez DPH?
invest
13.09.11,09:38
poskytnutie služby n slovensku - grafické návrhy slovenskou fimrou pre nemeckú firmu, ktorá je registrovaná ako platca DPH v nemecku - faktúra bez DPH?