melondubnica
11.04.08,16:22
Vie niekto pomoct.
Zmenilo mi sposob vypinania,zapinania pc alebo restartu,predtym som mal tie moznosti vedla seba vypnutie,restart,odhlasenie,teraz to mam ako rolovanie,neviete prosim kde sa to da zmenit,lebo ked aj zapinam pc tak to musim odklepnut enterom,predtym sa ma na ziadne moznosti nepitalo,poradte ak dakto vie ako to vratit do povodnej podoby to vypinanie a zapinanie pc,vdaka.
Chobot
11.04.08,19:07
Vie niekto pomoct.
Zmenilo mi sposob vypinania,zapinania pc alebo restartu,predtym som mal tie moznosti vedla seba vypnutie,restart,odhlasenie,teraz to mam ako rolovanie,neviete prosim kde sa to da zmenit,lebo ked aj zapinam pc tak to musim odklepnut enterom,predtym sa ma na ziadne moznosti nepitalo,poradte ak dakto vie ako to vratit do povodnej podoby to vypinanie a zapinanie pc,vdaka.

Choď cez Start > Nastavenie > Ovládací panel > Používateľské kontá > Zmeniť spôsob prihlasovania a v nasledujúcom okne máš 2 checkboxy:

Použiť úvodnú obrazovku a

Použiť Rýchle prepínanie medzi používateľmi.

Tam si zaškrtneš prvý checkbox a dáš Aplikovať možnosti ..

a zmení sa ti spôsob vypínania z rolovacieho na ikonkový.

Alebo to spravíš rýchlejšie - cez Start > Spustit > tam zadáš control userpasswords a odentruješ.

Otvorí sa ti to isté dialógové okno, kde si vyberieš Zmeniť spôsob prihlasovania.

Dole v priloženom súbore sú obe možnosti.

Je to to, čo si myslel?

Dá sa ešte nastaviť zapínanie, aby ti to nepýtalo vybrať užívateľa. Vtedy automaticky prihlási určeného užívateľa. Chceš aj to vedieť?
melondubnica
11.04.08,20:49
vdaka,pomohol si mi,uz som to zmenil,presne to som potreboval,to nastavenie uzivatela nechapem co mas namysli,mozes mi to prosim vysvetlit a popr.dat aj navod na zmenu
headshrinker
12.04.08,19:17
vdaka,pomohol si mi,uz som to zmenil,presne to som potreboval,to nastavenie uzivatela nechapem co mas namysli,mozes mi to prosim vysvetlit a popr.dat aj navod na zmenu


pokiaľ na počítači pracuješ sám (len pod jedným účtom), alebo je účtov viac, a ty chceš, aby sa po spustení PC automaticky spustil tvoj profil (nabehla plocha jedného účtu bez nutnosti prihlasovania), dá sa to spraviť nasledovne:

štart - spustiť - control userpasswords2 - ok -

otvorí sa ti okna, ktoré by (v závislosti od toho, koľko účtov máš na PC vytvorených, vyzerá nejako takto: .img292.imageshack.us/img292/8673/schrnka01kz0.jpg (mne neumožňuje vkladať ešte odkazy, tak si daj pred to ešte tri krát w a bodku )

dajme tomu, že chceš automaticky spúšťať účet "pokus", tak klikneš na riadok s účtom "pokus" a hore zrušíš tú fajku (Používatelia môžu na tomto....) a potvrdíš OK