Kvietok69
11.04.08,22:16
Prosím vás pekne, ako mám zaúčtovať faktúru s popisom: "Zálohová platba na výrobu reprezentačného obleku". (Ide o normálnu faktúru. Nie zálohovú. Vyzerá to tak, že to šéf už zaplatil a faktúra je už len vyúčtovanie s nulovou platbou.) Je to aj s DPH. Mám to dať na 513, alebo na 518? Vopred veľmi pekne ďakujem za radu. :)
durisovad
11.04.08,20:54
Zalezi na tom, ci sef v obleku reprezentuje firmu alebo seba. Ak reprezentuje firmu, malo by byt na obleku logo firmy. Ak je, doporucovala by som sefa v tom obleku odfotit, fotku prilozit ku fakture a uctovat ako danovy naklad. Ak reprezentuje seba, potom fotku netreba a uctovat na 513, bez naroku na odpocet DPH.
Kvietok69
12.04.08,09:08
Veľmi pekne ďakujem. Pekny den prajem.
sameika
15.04.08,11:20
Zalezi na tom, ci sef v obleku reprezentuje firmu alebo seba. Ak reprezentuje firmu, malo by byt na obleku logo firmy. Ak je, doporucovala by som sefa v tom obleku odfotit, fotku prilozit ku fakture a uctovat ako danovy naklad. Ak reprezentuje seba, potom fotku netreba a uctovat na 513, bez naroku na odpocet DPH.


Poprosím Vás, čo v prípade, ak si konateľ kupil aktovku v hodnote 6.000,- Sk na "nosenie firemných papierov" .. zúčtovať to na 513? Ďakujem.
dara
15.04.08,11:23
Ja by som zúčtovala normálne do nákladov. Napríklad, existujú aj tašky na nosenie pošty na poštu, tak tieto sú podobné. Neviem, môj názor. Ale budem rada, ak sa pripoja aj ostatní.
azla
15.04.08,11:40
Ja by som zúčtovala normálne do nákladov. Napríklad, existujú aj tašky na nosenie pošty na poštu, tak tieto sú podobné. Neviem, môj názor. Ale budem rada, ak sa pripoja aj ostatní.

Súhlasím s Tebou.

(a páči sa mi ako si to napísala.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif)
sameika
15.04.08,11:51
Ja by som zúčtovala normálne do nákladov. Napríklad, existujú aj tašky na nosenie pošty na poštu, tak tieto sú podobné. Neviem, môj názor. Ale budem rada, ak sa pripoja aj ostatní.


Presne takto reagoval aj môj šef - až na to, že je to tuším piata taška v poradí
durisovad
15.04.08,11:52
Aktovku by som aj ja ucetovala na 501, ale zapisala by som do knihy drobneho investicneho majetku /niekedy sa to volalo DKP/ a dala by som pozor, aby som taketo aktovky neuctovala do dan.nakladov kazdeho pol roka. To by pre jednu osobu asi nepreslo.
durisovad
15.04.08,11:54
Presne takto reagoval aj môj šef - až na to, že je to tuším piata taška v poradí
Dost zalezi na tom, za ako dlho bolo tych pat aktoviek kupenych. Jedna by mala vydrzat aspon dva roky.
dara
15.04.08,12:01
ak je to piata taška v poradí a viedla by som tie pôvodné niekde jemu na nejakej osobnej karte, tak by som už zvažovala.

ale, ja si myslím, že pokiaľ sa jedná o pracovnú aktovku, túto by som zúčtovala do nákladov.

Pozor aby ich nebolo 30:)