petmar
12.04.08,11:58
Náš vnuk 4,5 ročný už tretí deň zvracia, už nemá čo, snažíme sa aspoň po lyžičkách dávať mu čaj, suchár príjme len malý kúštik, lekárka predpísala Hylak. Stav sa mu však nezlepšuje, už je ľahučký ako pierko, veď aj predtým bol dosť chudý. Prosíme o radu, čo by sa dalo s tým pomôcť.
Zita5
12.04.08,10:06
Treba zobrať dieťa na pohotovosť .To by bolo najrozumnejšie riešenie , ak sa to ani po troch dňoch neupravilo .V tomto prípade ťažko radiť .
jarosenka
12.04.08,10:32
Treba zobrať dieťa na pohotovosť .To by bolo najrozumnejšie riešenie , ak sa to ani po troch dňoch neupravilo .V tomto prípade ťažko radiť .

Určite súhlasím. Keď môj syn zvracal, tak nám lekárka poradila podať mu Kinedryl a ten pomohol. Ale tri dni je naozaj veľa, tak radšej odborníkov.
Lenka1979
12.04.08,10:35
Tiež som raz mala so svojou dcérkou (3roky) problém so zvracaním. Lekárka na pohotovosti mi dala klasické čierne uhlie, ktoré pomáha odstrániť toxíny zo zažívacieho traktu a upravuje črevnú flóru, roztlačila som jej dve celé tablety na veľkej lyžičke, zaliala čajíkom a dala som jej vypiť. Čierne uhlie nemá nepríjemnú chuť, v pohode ho zobrala. S Hylakom mám tiež svoje skúsenosti-veľmi dobré, tiež je dobrý, ale skôr by som povedala, že je len na úpravu črevnej flóry, neviem, či po ňom prestane vracať. Každopádne zájdite na pohotovosť (ak ste tak už neurobili), aby nebol dehydrovaný, alebo zakúpte v lekárni redehydratačný roztok, ktorý sa podáva deťom, aby nahradil stratené tekutiny. Držím Vám palce.
Lenka;)
petmar
12.04.08,10:59
Začalo mu to vo štvrtok. Dali sme mu carbotox, čaj žalúdočný, už je to von, zaspinkal asi sa mu uľavilo.. Jeho otec už tiež vracia, mame je zle. Lazaret, asi niečo pojedli, možno vírus? Keď sa zobudí, pôjdeme na pohotovosť. Ďakujem za rady.
aktaK
12.04.08,11:43
pozor na zlyhanie obličiek, deti sa ovela rychlejsie dehydruju !!! ako dospeli, ja by som tiez doporucila utekat na pohotovost, mozno bude dieta potrebovat infuzie, moze byt uz dost dehydrovane, nakolko 3 dni zvracania vycerpu aj "koňa", ono je teraz problem odkontrolovat, kolko tekutin zostane v traviacom trakte a kolko vyzvracia von...ciká? aky moč? treba pričuchnut, či uz necitit "aceton" v moči, to uz je velmi zle...
Aňa
12.04.08,11:59
Skúste ísť na gastro, môže mať helikobaktera. Môjmu synovi sa objavil po 3 rokoch znovu, mal nechuť do jedla a zvracanie. U takýchto malých detí sa to dá zistiť aj odberom krvi, keby náhodou lekárka Vás nútila urobiť to sondou. Ja som to mala tiež už 2x a robili to sondou. Nie je to nič príjemné, ale dá sa to vydržať. U dieťaťa je to niečo iné. Je to najnovšia choroba, ktorá sa volá "choroba špinavých rúk". Prajem veľa zdaru.
janaGT
12.04.08,12:10
priláňam sa k názoru, že treba ísť lekárovi. MOja dcéra tiež takto vracala a vykľul sa z toho zápal žalúdka. Netreba to podceniť, zdravie máme len jedno.
Možno to bude len niečo "banálne" ale radšej to neriskujte a choďte k odborníkovi.
Ninna
12.04.08,17:48
Začalo mu to vo štvrtok. Dali sme mu carbotox, čaj žalúdočný, už je to von, zaspinkal asi sa mu uľavilo.. Jeho otec už tiež vracia, mame je zle. Lazaret, asi niečo pojedli, možno vírus? Keď sa zobudí, pôjdeme na pohotovosť. Ďakujem za rady.
Pokiaľ je to už tretí deň môže byť silne dehydratovaný čo je pre dieťa dosť nebezpečné. Podľa času v ktorom boli príspevky však predpokladám že ste už boli na pohotovosti a lekár doplnil tekutiny infúzkou.;)
janaGT
13.04.08,06:33
Náš vnuk 4,5 ročný už tretí deň zvracia, už nemá čo, snažíme sa aspoň po lyžičkách dávať mu čaj, suchár príjme len malý kúštik, lekárka predpísala Hylak. Stav sa mu však nezlepšuje, už je ľahučký ako pierko, veď aj predtým bol dosť chudý. Prosíme o radu, čo by sa dalo s tým pomôcť.

Ako sa má vnúčik? Dúfame, že už lepšie ... Napíš.
BXLmiami
13.04.08,07:32
V takomto prípade ihned pohotovosť,hrozí dehydratácia,treba infuznu liečbu.Doliať tekutiny,inak bude malér.
petmar
13.04.08,17:16
No potom ako sa vnúčik vyspal pýtal sa či už bol olovrant a obed, dostal suchár, čaj a šli sme na pohotovosť. Testoval som cikanie (a´la aktaK -ďakujem) a šlo to, p. doktorka ho riadne prehliadla a povedala, aby sme mu dali papať už riadne veci, opatrne. Predpísala mu ešte prášky SMECTA. -No a už je dobre. Veľmi mi pomohla táto diskusia aj pre druhý-x budem múdrejší, keď budem mať takéto problémy...Veľmi pekne ďakujem všetkým za takúto možnosť. :);):)