KvetkaK
12.04.08,20:04
Ahojte,
prvý krát mám takýto prípad, tak by som sa chcela ubezpečiť a poradiť ako to správne zaúčtovať. Dlžník nám uhradil na základe platobného rozkazu dlžnú pohľadávku + úroky z omeškania + trovy konania + trovy pravného zastupovania (tie sú aj s DPH). Hlavne ma trápi to, či mám dať teda DPH aj na výstupe pri úhrade a potom keď budem mať faktúru od právnika tak ju dám na výstupe alebo či sa to rieši ináč.
A sú všetky tieto príjmy zdaniteľným príjmom? A trovy sú príjem za službu či iný príjem?
Ďakujem pekne za každú radu.
KvetkaK
13.04.08,12:05
Posúvam......
KvetkaK
14.04.08,05:44
Posúvam....
KvetkaK
14.04.08,10:56
Nikto nevie pomôcť? :( Alebo mi tu dať nejaký link, kde by som to poprípade našla? Ďakujem.
dara
14.04.08,11:41
S DPH neviem bohužiaľ poradiť, už sa v tomto neviem orientovať.
Dlžná pohľadávka - príjem ovplyvňujúci základ dane.
Trovy právneho zastupovanie - podľa toho ako ste mali zúčtovaný výdavok - ak ako VOZD tak aj POZD. Alebo naopak.
KvetkaK
14.04.08,11:48
Dara ďakujem. A s tou DPH mi nikto nevie poradiť ako sa to správne účtuje?
KvetkaK
15.04.08,05:19
Ahojte,
prvý krát mám takýto prípad, tak by som sa chcela ubezpečiť a poradiť ako to správne zaúčtovať. Dlžník nám uhradil na základe platobného rozkazu dlžnú pohľadávku + úroky z omeškania + trovy konania + trovy pravného zastupovania (tie sú aj s DPH). Hlavne ma trápi to, či mám dať teda DPH aj na výstupe pri úhrade a potom keď budem mať faktúru od právnika tak ju dám na výstupe alebo či sa to rieši ináč.
A sú všetky tieto príjmy zdaniteľným príjmom? A trovy sú príjem za službu či iný príjem?
Ďakujem pekne za každú radu.
Prosím nikto sa nevyjadrí??? :(
dara
15.04.08,06:43
Logicky by som DPH dala aj potom ja na výstupe, ale neviem nech poradia odborníci na DPH. Ja už som v tomto neni doma.

Ale logicky mi znie, že ak mám na vstupe tak aj na výstupe, nie?
KvetkaK
15.04.08,08:17
Skusím ešte posunúť ......
KvetkaK
15.04.08,09:45
Posúvam......
KvetkaK
15.04.08,11:34
Posúvam ......
KvetkaK
16.04.08,05:33
Ahojte,
prvý krát mám takýto prípad, tak by som sa chcela ubezpečiť a poradiť ako to správne zaúčtovať. Dlžník nám uhradil na základe platobného rozkazu dlžnú pohľadávku + úroky z omeškania + trovy konania + trovy pravného zastupovania (tie sú aj s DPH). Hlavne ma trápi to, či mám dať teda DPH aj na výstupe pri úhrade a potom keď budem mať faktúru od právnika tak ju dám na výstupe alebo či sa to rieši ináč.
A sú všetky tieto príjmy zdaniteľným príjmom? A trovy sú príjem za službu či iný príjem?
Ďakujem pekne za každú radu.
Nikto nevie poradiť alebo dať nejaký link? :mee:
Zita5
16.04.08,06:25
Ahojte,
prvý krát mám takýto prípad, tak by som sa chcela ubezpečiť a poradiť ako to správne zaúčtovať. Dlžník nám uhradil na základe platobného rozkazu dlžnú pohľadávku + úroky z omeškania + trovy konania + trovy pravného zastupovania (tie sú aj s DPH). Hlavne ma trápi to, či mám dať teda DPH aj na výstupe pri úhrade a potom keď budem mať faktúru od právnika tak ju dám na výstupe alebo či sa to rieši ináč.
A sú všetky tieto príjmy zdaniteľným príjmom? A trovy sú príjem za službu či iný príjem?
Ďakujem pekne za každú radu.

Kvetka tu pripájam nasledovné

http://www.porada.sk/154266-post9.html

Ja by som postupovala asi nasledovne :
1/úhrada pohľadávky - POZD /tovar alebo služba s rozpisom DPH /
2/úhrada úrokov z omeškania - POZD - iný /spravila by som si členenie pre daný prípad /
3/trovy konania - príjem OZD - iný /členenie pre daný prípad/
3/trovy právneho zastupovania - POZD iný /členenie pre daný prípad ,s rozpisom DPH/

Uvedenú DPH vlastne za pohľadávku máte odvedenú , zostáva Vám odviesť DPH za trovy právneho zastupovania , tieto zapíšte do Záznamovej evidencie DPH a mali by ísť dňom platnosti rozsudku právoplatnosti rozsudku .

Po obdržaní FA od advokáta /plátcu DPH/ na základe došlej FA uplatniť si právo na odpočet DPH .

Možno ma niekto opraví .
Zita5
16.04.08,06:36
Kvetka , ďakujem za bodík , len neviem či nebol predčasne udelený , nakoľko ma môže ešte niekto opraviť .
Videla som tento príspevok dlho tu kolovať -posúvať a už mi to nedalo tak som zareagovala .


Ešte doplním , ak ste platili zálohu právnikovi , tak túto zálohu by som účtovala ako VNZD a zúčtovanie by som spravila na základe vyúčtovacej FA , ktorú očakávate .
KvetkaK
16.04.08,06:41
Kvetka , ďakujem za bodík , len neviem či nebol predčasne udelený , nakoľko ma môže ešte niekto opraviť .
Videla som tento príspevok dlho tu kolovať -posúvať a už mi to nedalo tak som zareagovala .


Ešte doplním , ak ste platili zálohu právnikovi , tak túto zálohu by som účtovala ako VNZD a zúčtovanie by som spravila na základe vyúčtovacej FA , ktorú očakávate .
Práve preto som pridelila bodík, že sa mi vôbec niekto ozval. ;) A presne tak ako si mi poradila to mám aj zatial zaúčtované a uvidíme či sa ešte niekto pridá. Len dátum v evidencii DPH z trov právneho zastupovania som uviedla vtedy, keď prišla úhrada na účet, a to asi nieje správne.:rolleyes: