Halli
12.04.08,20:44
..čo hovoríte na tieto poplatky o ktorých v našich SVBčkach si vlastníci myslia, že to máme všetko v poplatku za správu? :eek: hlavne červeným vyznačené :rolleyes:...príloha vpravo :)
Stanislav 1975
12.04.08,18:49
..čo hovoríte na tieto poplatky o ktorých v našich SVBčkach si vlastníci myslia, že to máme všetko v poplatku za správu? :eek: hlavne červeným vyznačené :rolleyes:...príloha vpravo :)
Slávka a neviem- je ten cenník právne v poriadku? No neviem, ale ja by som takých správcov nechcel...za také ceny??? Dík pekne
Treba ich vymeniť, to sa mi zdá až skoro ako zdieranie, však u nás v petržalke sú ceny takmer štvrtinové a nieto ešte v Nitre
Vymeniť správcu...
Halli
12.04.08,18:54
Stanko, to som dnes objavila... len pozerám ako puk :eek:... ale iste viem , že aj u nás na OSBD je napríklad poplatok za potvrdenie na kataster 243,-sk...
Stanislav 1975
12.04.08,19:16
Stanko, to som dnes objavila... len pozerám ako puk :eek:... ale iste viem , že aj u nás na OSBD je napríklad poplatok za potvrdenie na kataster 243,-sk...
Tak fakt sú to ceny jak "lusk"- nezober to za tu cenu, však je to jak zadarmo-:D:D:D
Ale vážne- niektorí už dneska nevedia čo by mali pýtať za kus papiera , ale však je dnes konkurencia- treba odísť...
Halli
12.04.08,19:26
Tak fakt sú to ceny jak "lusk"- nezober to za tu cenu, však je to jak zadarmo-:D:D:D
Ale vážne- niektorí už dneska nevedia čo by mali pýtať za kus papiera , ale však je dnes konkurencia- treba odísť...
Vieš ono je pravda, že je konkurencia, ale aj malí spravcovia nebudú donekonečna robiť toľko vecí zadarmo a keď budu vlastníci reptať, tak to radšej vzdajú. Toto je naozaj práca nedocenená i keď viem, že pri veľa ukonoch by ma ani nenapadlo zobrat také poplatky. Ak sa to dá robiť s mierou a vlastníci si túto prácu ocenia a správca to nepreháňa je spokojnosť na oboch stranách tým správnym impulzom pre dobré fungovanie SVB. Takýchto cenníkov v OSBD je na nete veľa ...až ma to desí:eek::D
Stanislav 1975
12.04.08,19:46
Vieš ono je pravda, že je konkurencia, ale aj malí spravcovia nebudú donekonečna robiť toľko vecí zadarmo a keď budu vlastníci reptať, tak to radšej vzdajú. Toto je naozaj práca nedocenená i keď viem, že pri veľa ukonoch by ma ani nenapadlo zobrat také poplatky. Ak sa to dá robiť s mierou a vlastníci si túto prácu ocenia a správca to nepreháňa je spokojnosť na oboch stranách tým správnym impulzom pre dobré fungovanie SVB. Takýchto cenníkov v OSBD je na nete veľa ...až ma to desí:eek::D
Ja viem Slávka zhruba aka je to ťažká práca- s pár správcami spolupracujem pri poistnych udalostiach a pod. a neboj sa vidím, že to nieje len brať čo ja viem 160skk za byt a nič nerobiť- vybavovačky a pod. a hlavne po vyúčtovaniach, keď chodia babky reklamovať položky a že prečo minula tolko a tolko vody a prečo sused sa vycikal pred bránou a všeličo iné...
Napríklad ti poviem , v decembri som sa jednému takemuto známemu správcovi ponúkol že mu odpíšem 3 vchody- stavy vodomerov.Hovorím si- to mám za 2 hodinky urobené ale kdeže, robil som to 6 hodín a ohučaný som bol jak piliňák a ja ti poviem , že nejak alkoholu neholdujem, ale musel som si dať hneď potom 2 džús- vodky alias vodkodžúsy a 4 cigaretky k tomu:)
A tento rok už určite nepojdem nič opisovať, asi náhle ochoriem :)
Halli
12.04.08,20:35
Dobre som sa pobavila na tej tvojej historke s odpismi, vedela by som o tom rozprávať ojooooj:D, ...ešte že táto práca ma aj naplňa okrem toho, že som veľakrát vyždímaná ako ponožka :D..idem dobiť baterky,pa:)
Jozef I
12.04.08,21:48
No mňa hlavne zaujali tieto položky:

"a/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri neodsúhlasení na schôdzi vlastníkov 2 499,- Sk
b/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri odsúhlasení na schôdzi vlastníkov 3 570,- Sk
c/ poplatok za práce spojené s vybavovaním úveru ŠFRB 5 950,- Sk"

Tým chceli čo povedať ??? Hlavne bod a)... To akože sa nejako vyspím a napadne ma, že by som mohol na schôdzi vlastníkov predniesť niečo o tom, že by sa mal v dome zaviesť systém snímania otlačkov prstov podla toho kto ide do domu a ked to vlastníci domu neschvália tak im naúčujem 2499 Sk ?????????

To nemyslia vážne !?!?!? :eek: :eek: :eek:

(Ale ved prečo nie? Ved ja som musel o tom tuho rozmýšlať !) :D
Elena Navrátilová
13.04.08,03:36
No mňa hlavne zaujali tieto položky:

"a/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri neodsúhlasení na schôdzi vlastníkov 2 499,- Sk
b/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri odsúhlasení na schôdzi vlastníkov 3 570,- Sk
c/ poplatok za práce spojené s vybavovaním úveru ŠFRB 5 950,- Sk"

Tým chceli čo povedať ??? Hlavne bod a)... To akože sa nejako vyspím a napadne ma, že by som mohol na schôdzi vlastníkov predniesť niečo o tom, že by sa mal v dome zaviesť systém snímania otlačkov prstov podla toho kto ide do domu a ked to vlastníci domu neschvália tak im naúčujem 2499 Sk ?????????

To nemyslia vážne !?!?!? :eek: :eek: :eek:

(Ale ved prečo nie? Ved ja som musel o tom tuho rozmýšlať !) :D
Zdenko, vieš si predstaviť ako som ja nato pozerala? Išli mi oči z jamiek vyskočiť. Všetky podklady som tlačila na mojej vlastnej tlačiarni, bez koruny na vyše. ;) To slovo charita nevysthuje ako som si pripadala... ale aj v ZOO som také druhy videla. A to som na všetky podklady bola sama a nie ako to na bytových družstvách býva.
Stanislav 1975
13.04.08,08:52
No mňa hlavne zaujali tieto položky:

"a/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri neodsúhlasení na schôdzi vlastníkov 2 499,- Sk
b/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri odsúhlasení na schôdzi vlastníkov 3 570,- Sk
c/ poplatok za práce spojené s vybavovaním úveru ŠFRB 5 950,- Sk"

Tým chceli čo povedať ??? Hlavne bod a)... To akože sa nejako vyspím a napadne ma, že by som mohol na schôdzi vlastníkov predniesť niečo o tom, že by sa mal v dome zaviesť systém snímania otlačkov prstov podla toho kto ide do domu a ked to vlastníci domu neschvália tak im naúčujem 2499 Sk ?????????

To nemyslia vážne !?!?!? :eek: :eek: :eek:

(Ale ved prečo nie? Ved ja som musel o tom tuho rozmýšlať !) :D
Jožko, ja mám lepší navrh- navrhnúť vlastníkom domu zrušiť pivnice a namiesto nich tam vybudovať malé súkromné zoo a pri neschválení si ten poplatok naúčtovať za každé neschvalené zviera- a máš 50.000 vo vrecku :D:D:D