ivti
13.04.08,08:15
Prosím Vás ako zaúčtovať v JU:
1. Vyplatenie preplatku na dani z ročného zúčtovania zamestnancovi?
2. Vyrovnanie toho preplatku voči daňovému úradu (mesačne vlastne neodvádzame nič, ale odrátavame si ten preplatok), ako sa toto účtuje?
Ďakujem.
dara
14.04.08,12:48
Ja by som si vyhotovila interný doklad, ako prílohu by tvoril list z poisťovne o dohode o započítavaní preplatku s mesačnými platbami, tento by som zúčtovala ako VOZD - platba poistného a odpísala zároveň z knihy záväzkov záväzok.
ivti
14.04.08,17:48
Prosím Vás ako zaúčtovať v JU:
1. Vyplatenie preplatku na dani z ročného zúčtovania zamestnancovi?
2. Vyrovnanie toho preplatku voči daňovému úradu (mesačne vlastne neodvádzame nič, ale odrátavame si ten preplatok), ako sa toto účtuje?
Ďakujem.

Ešte raz vypichujem otázku...???
Denda
15.04.08,07:14
Ešte raz vypichujem otázku...???
Túto evidenciu si musíte zabezpečiť len v pomocných knihách. V denníku budete účtovať až keď Vám bude dochádzať k pohybu finančných prostriedkov.
dara
15.04.08,07:34
Ja si myslím, že formou interného dokladu to môže zúčtovať a v pomocnej evidencii si bude len odpisovať záväzok.
a.palenikova
15.04.08,08:59
ahoj, no ja neviem, ale ziadnu serioznu odpoved som tu nepostrehla. ale preplatok pre zamestnancov by som asi uctovala ako dan ibaze stornom - prijmovym dokladom.
Denda
15.04.08,09:36
Neseriózne dopĺňam odpoveď v príspevku 4. Preplatok na dani u zamestnanca sa v prípade, že sa hradí zvlášť mimo miezd, účtuje v peňažnom denníku v kolonke mzdy ako výdavok.
ivti
16.04.08,13:26
Neseriózne dopĺňam odpoveď v príspevku 4. Preplatok na dani u zamestnanca sa v prípade, že sa hradí zvlášť mimo miezd, účtuje v peňažnom denníku v kolonke mzdy ako výdavok.

Hradilo sa to jednou sumou (preplatok+mzda) odvodom na účet zamestnanca.
Takže do kolonky mzdy ako výdavok?