fachman
13.04.08,09:19
Zdravím vás,poprosím o radu,môj 19 ročný syn má už dlhšie suchú pokožku na hlave.Strihá sa na ježka,umýva si hlavu 2x do týždňa šampónmi proti lupinám,ako nivea atď.Vtiera si detský olej,ja mám zasa mastnejšiu pokožku,mám síce pomenej vlasov,ale asi 20 rokov sa celý i hlavu umývam detskými mydlami napr.bupi.V čom môže byť problém?Ďakujem.
BXLmiami
13.04.08,07:37
Treba isť na kožné a postaviť diagnozu,môže to byť viacero vecí,treba testy,či tam nie je alergia na niečo,môže to byť seborhoea alebo psoriáza,alebo.......Ak chcete riešiť doma,tak hypoalergické šampony z lekárne,žiadna Nivea a už vôbec nie olej,ak je to seborhoea,tak problém zhorší.Pokiaľ sa pri týchto problémoch používa olej tak s prídavkom zmäkčujucej látky ako zábal pred umytím.Nemyslím,že si s tým sami poradíte.Sú to vždy veľmi dlhodobé diagnozy.
Manual
13.04.08,09:14
Zdravím vás,poprosím o radu,môj 19 ročný syn má už dlhšie suchú pokožku na hlave.Strihá sa na ježka,umýva si hlavu 2x do týždňa šampónmi proti lupinám,ako nivea atď.Vtiera si detský olej,ja mám zasa mastnejšiu pokožku,mám síce pomenej vlasov,ale asi 20 rokov sa celý i hlavu umývam detskými mydlami napr.bupi.V čom môže byť problém?Ďakujem.
Vyskúšaj lopúchovú vodu = niečo podobné ako brezová ale podstatne lepšia a vmasírovať do pokožky aj 2x denne. Určite sa stav zlepší. Daj vedieť.
Pekný deň...:)
DanielaSL
13.04.08,09:22
Nech si kúpi v lekárni prípravok Polytar AF, je určený na takéto problémy.
kargo
13.04.08,12:28
Nech si kúpi v lekárni prípravok Polytar AF, je určený na takéto problémy.
Je určený na niektoré zápalové ochorenia a seboroickú dermatitídu, prejavujúce sa tvorbou šupín.
Radím ísť radšej ku kožnej lekárke (lekárovi), Hoci ju aj vymeniť, ak si s tým nebude vedieť rady. Možno to bude diagnóza na prvý šup, ale skôr to bude beh na dlhú, dlhú trať. Ale môže aj začať vylepšovať tržbu v lekárni a skúšať celé roky všelijaké drahé lieky, aby po rokoch nakoniec zistil, že mu najlepšie pomáha lopúchová voda.
Ak volíte radšej samoliečenie, tak by som začal s prípravkami na suchú pokožku hlavy, ktorými sa oplachujú vlasy po umytí plus jemný šampón určený na každodenné použitie.
fachman
13.04.08,16:59
Ďakujem za odpovede.
Magma
15.04.08,14:17
Mám otázku: tá lopúchová voda sa dá kúpiť v drogérii?
kargo
15.04.08,14:54
Mám otázku: tá lopúchová voda sa dá kúpiť v drogérii?
Dá. Ťažšie sa zháňa ale dá sa. Napr. od fa ALPA Velké Meziričí ČR, pre SR dováža Tukový priemysel Nitra.
katarina53
15.04.08,17:28
Manžel si vtiera do pokožky teplý olivový olej, nechá pôsobiť 15 min. a potom si umyje vlasy žĺtkom. Netreba zmývať šampónom, ten žĺtok stačí.
Od Polyfaru padajú vlasy, lebo je veľmi silný. Dobrá je aj voda na vlasy DIXI proti lupinám.
dicktracy
15.04.08,18:20
ja mam podobny problem. mne najlepsie pomaha: 1-2 tabletky acylpyrinu roztlacit na prasok, zmiesat s trochou samponu naniest na vlasy, nechat posobit aspon minutu a oplachnut vodu, 2-3x do tyzdna. mne to fakt zabera. (mozno by som sa toho uplne zbavil ale dost to flakam, nechce sa mi alebo na to zabudam a ked uz som vo vani tak sa mi uz nechce pripravovat to :cool:) treba skusit nieje to nakladne :)
JankaV.
15.04.08,18:45
Dá. Ťažšie sa zháňa ale dá sa. Napr. od fa ALPA Velké Meziričí ČR, pre SR dováža Tukový priemysel Nitra.

No tú lopúchovú vodu nie je problém zohnať každá dobrá drogerka ju má určite.
Manual
16.04.08,04:18
Mám otázku: tá lopúchová voda sa dá kúpiť v drogérii?
A je veľmi dobrá, veď v menšej drogérii si to daj objednať a za týždeň to máš
Magma
18.04.08,05:47
Ďakujem, určite ju vyskúšam..
niko.presov
18.04.08,11:26
Poprosila by som vas ako sa vola ta lopuchova voda? Pytala som sa aj v lekarni, aj v drogerii, nikde o tom ani nepoculi...
kargo
18.04.08,13:03
No tú lopúchovú vodu nie je problém zohnať každá dobrá drogerka ju má určite.
http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon5.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon5.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif
Ale teraz vážne.Je to VLASOVÁ VODA BYLINNÁ-LOPÚCHOVÁ (LUNA), výrobcu som už písal. Ja som na ňu chodil do drogérie v "starom Priore" v BB. (Ako sa volá ten OD oficiálne to neviem). Ani tam ju vždy nemali a zrejme to máš kus od ruky. Skús urobiť ako radí Manual.
Manual
18.04.08,13:21
Poprosila by som vas ako sa vola ta lopuchova voda? Pytala som sa aj v lekarni, aj v drogerii, nikde o tom ani nepoculi...
Tu je obrázok:
NOVA40
18.04.08,13:56
Vyskúšaj lopúchovú vodu = niečo podobné ako brezová ale podstatne lepšia a vmasírovať do pokožky aj 2x denne. Určite sa stav zlepší. Daj vedieť.
Pekný deň...:)
Moja dcérka má 21 rokov a tieto problémy má od puberty, stále s tým bojujeme, občas sa to zlepší.
Niekoľko babských rád:
Olejová masáž
Skvele zaberá, ak sú lupiny sprievodným javom suchej vlasovej pokožky. Pred umytím vlasov si do nej vmasírujte 1 čajovú lyžičku sezamového alebo olivového oleja a nechajte pôsobiť 15 minút.

Jogurtová maska
Prirodzenú rovnováhu pokožky hlavy pomôže obnoviť aj obyčajný biely jogurt. Vmasírujte ho do vlasovej pokožky, nechajte pôsobiť 15 minút. Zmyte teplou vodou a umyte jemným šampónom.

Rozmarínový čaj
Veľa šampónov proti lupinám obsahuje rozmarín. Rovnako vám však pomôže aj rozmarínový čaj. Čajovú lyžičku rozmarínových lístkov prelejte 150 ml vriacej vody a nechajte lúhovať 15 minút. Preceďte a nálevom si opláchnite umyté vlasy

Iná varianta výživnej masky na vlasy - Skombinujte 1 banán, 1 vajce, ¼ pohára medu a asi 5 lyžíc olivového oleja. Vmasírujte do vlasov a vlasovej pokožky a nechajte pôsobiť 15 minút. Umyte vlasy jemným šampónom na bežné použitie alebo šampónom na jemné detské vlásky. Ak vás trápia vysušené a lámavé vlasy, odporúčame vám prijímať v strave veľa esenciálnych mastných kyselín a zinku. Tieto dôležité látky pre krásu tela i vlasov obsahujú napríklad tekvicové semienka, orechy, rastlinné oleje, ktoré sú obzvlášť vhodné na ošetrenie suchých vlasov. Jedzte plodiny a stravu bohatú najmä na zinok.

Prvá pomoc pre vysušené vlasy - Zmiešajte 1 lyžicu medu a s polovicou pohára plnotučného mlieka. Namiesto mlieka môžete použiť aj smotanu.(aspoň 10% tuku). Vmasírujte do pokožky hlavy a do vlasov a nechajte pôsobiť 15 minút. Umyte so šetrným šampónom na bežné použitie, alebo detský šampón.

Maska pre dokonale vyživené a zdravé vlasy - V kuchynskom mažiariku rozdrvte na drobno semená senovky gréckej( dostanete vo vašej lekárni) a nechajte ich cez noc nabobtnať, zaliate vlažnou vodou . Vmasírujte túto pastu na vlasy a pokožku hlavy a nechajte pôsobiť po dobu 15-20 minút. Po uplynutí tejto doby, zmyte masku z vlasov jemným šampónom( ideálne je použitie detského šampónu). Táto pasta je vynikajúce riešenie na všetky typy vlasov, ale obzvlášť je vhodná pri problémoch s vlasmi, ako sú lupiny, vypadávanie vlasov, rednutie vlasov, plešatenie, rozšiepené končeky vlasov atď.
Manual
18.04.08,16:59
Moja dcérka má 21 rokov a tieto problémy má od puberty, stále s tým bojujeme, občas sa to zlepší.
Niekoľko babských rád:
Olejová masáž
Skvele zaberá, ak sú lupiny sprievodným javom suchej vlasovej pokožky. Pred umytím vlasov si do nej vmasírujte 1 čajovú lyžičku sezamového alebo olivového oleja a nechajte pôsobiť 15 minút.

Jogurtová maska
Prirodzenú rovnováhu pokožky hlavy pomôže obnoviť aj obyčajný biely jogurt. Vmasírujte ho do vlasovej pokožky, nechajte pôsobiť 15 minút. Zmyte teplou vodou a umyte jemným šampónom.

Rozmarínový čaj
Veľa šampónov proti lupinám obsahuje rozmarín. Rovnako vám však pomôže aj rozmarínový čaj. Čajovú lyžičku rozmarínových lístkov prelejte 150 ml vriacej vody a nechajte lúhovať 15 minút. Preceďte a nálevom si opláchnite umyté vlasy

Iná varianta výživnej masky na vlasy - Skombinujte 1 banán, 1 vajce, ¼ pohára medu a asi 5 lyžíc olivového oleja. Vmasírujte do vlasov a vlasovej pokožky a nechajte pôsobiť 15 minút. Umyte vlasy jemným šampónom na bežné použitie alebo šampónom na jemné detské vlásky. Ak vás trápia vysušené a lámavé vlasy, odporúčame vám prijímať v strave veľa esenciálnych mastných kyselín a zinku. Tieto dôležité látky pre krásu tela i vlasov obsahujú napríklad tekvicové semienka, orechy, rastlinné oleje, ktoré sú obzvlášť vhodné na ošetrenie suchých vlasov. Jedzte plodiny a stravu bohatú najmä na zinok.

Prvá pomoc pre vysušené vlasy - Zmiešajte 1 lyžicu medu a s polovicou pohára plnotučného mlieka. Namiesto mlieka môžete použiť aj smotanu.(aspoň 10% tuku). Vmasírujte do pokožky hlavy a do vlasov a nechajte pôsobiť 15 minút. Umyte so šetrným šampónom na bežné použitie, alebo detský šampón.

Maska pre dokonale vyživené a zdravé vlasy - V kuchynskom mažiariku rozdrvte na drobno semená senovky gréckej( dostanete vo vašej lekárni) a nechajte ich cez noc nabobtnať, zaliate vlažnou vodou . Vmasírujte túto pastu na vlasy a pokožku hlavy a nechajte pôsobiť po dobu 15-20 minút. Po uplynutí tejto doby, zmyte masku z vlasov jemným šampónom( ideálne je použitie detského šampónu). Táto pasta je vynikajúce riešenie na všetky typy vlasov, ale obzvlášť je vhodná pri problémoch s vlasmi, ako sú lupiny, vypadávanie vlasov, rednutie vlasov, plešatenie, rozšiepené končeky vlasov atď.
Tak teda na takéto kúry by ma nikto nedostal...:D:D:D
kargo
20.04.08,08:32
Dnes som videl nový leták 101 drogerie na akciu začínajúcu 23.4. Na druhej strane je lopúchový šampón z tej istej kozmetiky ako lopúchová voda.
kalinka
21.04.08,19:05
Prajem dobrý večer!
Prosím Vás, ak je to možné,poraďte mi v Bratislave detskú kožnú lekárku, s ktorou máte dobré skúsenosti. Tej ku ktorej chodíme som už stratila dôveru.

Ďakujem.
Magma
22.04.08,04:12
Včera som bez problémov kúpila uvedenú lopuchovú vodu na vlasy vo V-drogérii, za 30 Sk. Predpokladám že táto drogéria je aj v iných mestách.
motylik7
15.05.08,09:56
Ona tá suchá pokožka asi nebude len tak z ničoho nič a nedá sa pripisovať vonkajším vplyvom, ved to by ju možno mala väčšina ľudí, kedže žijeme v podobných životných podmienkach a v rovnakom životnom prostredí (+ konzum, že ?). Koža úzko súvisí s pečeňou a s črevami, tak treba klásť dôraz na čistotu. Pokiaľ nie sú vnútorné orgány v poriadku, efekt z odstraňovania NÁSLEDKOV problému nemá dlhé trvanie. Treba odstrániť PRÍČINU problému: t.j. sústrediť sa na vnútro svojho tela :--- Rôznych prostriedkov je nepreberné množstvo, stačí si vybrať. Dobrá je na tento problém aj Spirulína (mne najlepšie pomohla *******izovana).
Green Sheep
04.12.12,09:09
Vyskúšajte možno trochu netradičný recept - masku na vlasy z nášho ovčieho jogurtu. Samozrejme treba použiť biely neochutený. Treba vmasírovať a nechať pôsobiť 15 minút. Potom poriadne zmyť! Skúšali sme to, fungovalo, aj keď prvotný pocit, že si človek dáva jogurt na hlavu, je pre niekoho trochu divný :-)
evuš
04.12.12,09:17
Vyskúšajte možno trochu netradičný recept - masku na vlasy z nášho ovčieho jogurtu. Samozrejme treba použiť biely neochutený. Treba vmasírovať a nechať pôsobiť 15 minút. Potom poriadne zmyť! Skúšali sme to, fungovalo, aj keď prvotný pocit, že si človek dáva jogurt na hlavu, je pre niekoho trochu divný :-)




...tfuj, tfuj, tfuj...niekto reaguje na staré témy so svojou reklamou....:rolleyes::cool:
Green Sheep
04.12.12,09:26
evuš, nebol by problem vytvorit si nove konto, napriklad "evuš1" :-) a potom sa tváriť, že som to skúšala ako "osôbka domáca" a všetkým to odporúčam. My sme to reálne skúšali, zistili sme že to funguje a chceme sa o to normálne neskryto podeliť... alebo teda radšej máme zavádzať a skrývať sa za anonymný profil? je to naša pasia, špekulovať, čo všetko sa s tými jogurtami dá robiť, kde všade sa dajú použiť a nestíhame sa diviť :-) dúfam, že sme reagovaním na starú tému nikoho neurazili.