misomiso
13.04.08,14:56
Ospravedlnujem sa, ak neviem vyhladavat, ale ja som fakt nenesiel nic. Chem sa opyat, kedy musi student podavat danove priznane.

Dcera ma 17, za minuly rok zarobila na brigade cca 8.000, z coho jej uz aj zrazili dan. Teraz si spomenula, ci nahodou nemala podat DP.

Vie mi niekto povedat, kde sa v zakonoch riesia taketo veci ohladne studentov?
Zoltán Kovács
13.04.08,13:01
Ospravedlnujem sa, ak neviem vyhladavat, ale ja som fakt nenesiel nic. Chem sa opyat, kedy musi student podavat danove priznane.

Dcera ma 17, za minuly rok zarobila na brigade cca 8.000, z coho jej uz aj zrazili dan. Teraz si spomenula, ci nahodou nemala podat DP.

Vie mi niekto povedat, kde sa v zakonoch riesia taketo veci ohladne studentov?

Ak jej príjem nepresiahne 50% nezdaniteľnej čiastky na r.2007, teda 47.808,- Sk tak nebola povinná podávať DP. Ale škoda, že nepodala. Mohla dostať zrazenú daň späť.
Evanka
13.04.08,13:03
Ospravedlnujem sa, ak neviem vyhladavat, ale ja som fakt nenesiel nic. Chem sa opyat, kedy musi student podavat danove priznane.

Dcera ma 17, za minuly rok zarobila na brigade cca 8.000, z coho jej uz aj zrazili dan. Teraz si spomenula, ci nahodou nemala podat DP.

Vie mi niekto povedat, kde sa v zakonoch riesia taketo veci ohladne studentov?
Dcéra nebola povinná podať DP vzhľadom na výšku zarobenej sumy. Bolo však výhodné napriek tomu podať DP, aby jej DÚ zrazenú daň vrátil.
misomiso
13.04.08,14:45
Diky. Takze vidim, ze ona je uz v 17-tich tak uvedomela, ze sa rozhodla sponzorovat stat. :) No nic, teraz po termine asi uz nemoze podat ze?
Zoltán Kovács
13.04.08,14:46
Diky. Takze vidim, ze ona je uz v 17-tich tak uvedomela, ze sa rozhodla sponzorovat stat. :) No nic, teraz po termine asi uz nemoze podat ze?

Podať môže, ale nemá to význam. Do termínu nepodala, takže ..... možné sankcie.... ktoré asi by boli vyššie od dane, ktoré by žiadala späť.
Muška
13.04.08,14:47
....ak bude zamestnávateľ prístupný....a neurobil výplaty za marec 2008, ešte by jej kľudne mohol urobiť Ročné zúčtovanie dane.

Ale podotýkam, že nemusí,.
misomiso
13.04.08,15:49
Ona to cele zarobila v auguste 2007. Iba premyslam, ci moze DU vyrubit sankcie, ak poda DP teraz ak ide o osobu, ktora v podstate nemusela podavat DP, teda ona vlastne neporuslia ziadnu povinnost. Ale to je asi moc filozoficka otazka. :)
Milan Benka
13.04.08,15:54
Ona to cele zarobila v auguste 2007. Iba premyslam, ci moze DU vyrubit sankcie, ak poda DP teraz ak ide o osobu, ktora v podstate nemusela podavat DP, teda ona vlastne neporuslia ziadnu povinnost. Ale to je asi moc filozoficka otazka. :)

Môže.
2000,- ak daňovému subjektu nevznikla za zdaňovacie obdobie daňová povinnosť. sorry, povinnosť jej vznikla, aj bola zaplatená, ale tá suma je tam správna.

Ak mala príjem cca 8000,-, teda daň tam je cca 1600,- Sk neoplatí sa podávať DP. Výsledkom by bolo zvýšenie dotovania štátu o cca 400,- Sk.

Neberiem však do úvahy možnosť požiadať o odpustenie sankcie.
misomiso
13.04.08,19:00
Diky. My to berieme tak, ze to ma ako skolne za to, ze sa nabuduce o tieto veci bude sama zaujimat. Len nam rano tak mimochodom oznamila: Vsetci spoluziaci podavali DP. Tak som sa hned opytal: A to si sa ich nemohla spytat, ked uz v tom vedia chodit? No - ako vzdy hovorim, najlepsie sa uci na vlastnych chybach, Mna taketo ucenie stalo 300 x viac... a aky som vdacny za taky kurz zivota.
hanelie
14.04.08,13:04
mimotemy

nabuduce o tieto veci bude sama zaujimat
my rodičia ich / tie naše deti / ale musíme trošku usmerňovať, moja dcérka tiež nevedela, že si môže uplatniť životnú poistku k RZD:)
misomiso
14.04.08,13:55
mimotemy

my rodičia ich / tie naše deti / ale musíme trošku usmerňovať, moja dcérka tiež nevedela, že si môže uplatniť životnú poistku k RZD:)

Ja viem, ale ja mam co robit usmerovat firmu a v tychto veciach sa velm nevyznam. Dcera je mimoriadne samostatna, uz bola rok v zahranici a v podstate sama si to vybavila. Tak som myslel, ze sa o to bude zaujimat, kedze su vv triede dobra partia a o vsetko sa zaujimaju spolocne. Lenze oni sa zaujimaju spolocne o vsetko, s vynimkou dolezitych veci...:)