cowboyka
14.04.08,07:16
ahojte, chcela by som sa opýtať, ako sa dá predísť nočnému pomočovaniu sa dieťaťa. Mám dcérku, ktorá ma 5,5 roka a niekedy máva nehody v noci, keď spinká, už som z toho zúfalá, neviem si s tým rady. Malá mi veľmi tvrdo zaspinká a ja nemám síl ju vždy v noci budiť nato, aby sa išla vycikať. Vie mi s tým niekto poradiť? Má niekto obdobný problém? ďakujem
aktaK
14.04.08,05:26
v piatich rokoch je čas na vyhladanie odbornej lekarskej pomoci...do piatich rokoch je este nocne pomocovanie "tolerovane"... vysetrenim sa zisti, ci to moze byt psychicky blok, neskorsie dozrievanie dietata, ale moze to byt aj nejaka porucha - teraz nemyslim psychicka a ta sa da liecit...
treba konat, nakolko prichadza do veku, ked si to zacne viac uvedomovat a "pripadny vysmech okolia - deti - moze byt kruty"
a to je to posledne, co v tejto chvili potrebuje...
cowboyka
14.04.08,05:41
v piatich rokoch je čas na vyhladanie odbornej lekarskej pomoci...do piatich rokoch je este nocne pomocovanie "tolerovane"... vysetrenim sa zisti, ci to moze byt psychicky blok, neskorsie dozrievanie dietata, ale moze to byt aj nejaka porucha - teraz nemyslim psychicka a ta sa da liecit...
treba konat, nakolko prichadza do veku, ked si to zacne viac uvedomovat a "pripadny vysmech okolia - deti - moze byt kruty"
a to je to posledne, co v tejto chvili potrebuje...
veď áno, o to mi ide, akurát o mesiac ide do školy v prírode a nechem, aby sa tam cítila zle. U lekára som už bola a lekárka sa vyjadrila, keď to je len pár krát do roka, tak je to ok, nebude ju posielať a trápiť ju ďalšími vyšetreniami. U mojej dcérky je problém to, že tvrdo zaspí a ani si neuvedomí, že sa pocikala - ona je z toho nešťastná, ja som z toho nešťastná. Nebýva to často, ale aj tak si nad tým robím veľkú hlavu.
Chobot
14.04.08,05:46
ahojte, chcela by som sa opýtať, ako sa dá predísť nočnému pomočovaniu sa dieťaťa. Mám dcérku, ktorá ma 5,5 roka a niekedy máva nehody v noci, keď spinká, už som z toho zúfalá, neviem si s tým rady. Malá mi veľmi tvrdo zaspinká a ja nemám síl ju vždy v noci budiť nato, aby sa išla vycikať. Vie mi s tým niekto poradiť? Má niekto obdobný problém? ďakujem

Je to bežnejšie u chlapcov, ale môže sa vyskytnúť aj u dievčat. To sa nedá liečiť, to pominie vekom. Zlá správa je, že to môže trvať ešte roky.

Budeš si musieť tie sily nájsť a zobudiť ju niekedy medi polnocou a druhou, aby išla na WC. A večer obmedziť príjem tekutín.

Nekarhať, netrestať, nič také nepomôže, len to zhorší situáciu. Vysvetliť, že dieťa za to nemôže, že je to choroba, aby nemala pocity viny.

Dajú sa kúpiť také savé inkontinenčné vložky do postele (je to taká hrubá papierová deka, ktorá sa dáva pod plachtu).
cowboyka
14.04.08,05:55
Je to bežnejšie u chlapcov, ale môže sa vyskytnúť aj u dievčat. To sa nedá liečiť, to pominie vekom. Zlá správa je, že to môže trvať ešte roky.

Budeš si musieť tie sily nájsť a zobudiť ju niekedy medi polnocou a druhou, aby išla na WC. A večer obmedziť príjem tekutín.

Nekarhať, netrestať, nič také nepomôže, len to zhorší situáciu. Vysvetliť, že dieťa za to nemôže, že je to choroba, aby nemala pocity viny.

Dajú sa kúpiť také savé inkontinenčné vložky do postele (je to taká hrubá papierová deka, ktorá sa dáva pod plachtu).
no ide o to, že malej sa to stáva nad ránom medzi 3-5 hodinou. Večer od siedmej jej dávam piť minimum - niekedy už ani ona nechce, pretože vie, že večer už nesmie veľa piť - ona si je toho vedomá. Nekričím po nej, netrestám ju - len ona chudinka niekedy ani nevie, že ju budím a že má mokrú postieľku - až mi je niekedy do plaču.
aktaK
14.04.08,06:09
no a teda za posledny - dajme tomu - polrok sa jej to kolko krat prihodilo? lebo je tu urcity rozpor, nakolko doktorka v tom problem nevidi, ale Teba a aj dcerku to velmi sužuje...

urcite existuje vela typov, ktore pomahaju pri "odnaucovani", ale ja predpokladam, ze si uz toho "vsetko" vyskusala, preto som samozrejme doporucovala odbornu pomoc...

- ono s tymi savými podložkami to viac funguje pri starych ludoch, ktorí spia "kludne", ale sama viem, ze pri detoch to nefunguje...dieta sa prehadzuje v posteli a najviac prave predtym, ako sa ide pocikat, takze plachta zostava sucha a žmýkat sa da paplon, ba dokonca i vankus...
dancika
14.04.08,06:12
Enureza je problem, aj ked sa to stane len obcas, napriek tomu tvoju dcerku to traumatizuje, preto si myslim, ze by si to mala riesit s lekarom.
Existuju enureticke centra, neviem, odkial presne si, pozri sa na tieto linky:
http://www.enurezis.sk/main.php?setmode=deti&page=start
http://www.enureza.sk/prakticke_rady.html
http://www.rodina.cz/clanek2485.htm
jana
14.04.08,06:23
ahoj aj ja mam syna ktory sa pocikaval do 4rokov.bola som zufala tak som išla psychologičke.ta mi poradila.dat mu piť o 17.00hod a potom už nie v noci som ho budila dva krat.o 23.00 hod a 01.00hod.trvalo to dva tyždne a pomohlo to.nepocikal sa ani raz.držim palce nech sa to podari aj vam.
jana
14.04.08,06:25
aj ja mam syna ktory sa pocikaval.bola som zufala išla som psychologičke ta mi poradila.dať mu piť o 17.00hod naposledi a budiť ho o 23.00hod a01.00hod.pomohlo to behom dvoch tyžnov.
dancika
14.04.08,06:35
Este doplnim - pokial sa to tvojej pediatricke nezda problem, ale Tebe a Tvojej dcerke ano, urcite by som to nenechala plavat a vyhladala priamo odbornika, enureze sa venuje vela nefrologov a velmi dobra je pomoc psychologa. Pozri si tie linky (enurezis je linka spolocnosti pre enuretikov SEN), urcite najdes centrum, ktore by vam bolo blizko k miestu bydliska.
aktaK
14.04.08,06:40
veď áno, o to mi ide, akurát o mesiac ide do školy v prírode a nechem, aby sa tam cítila zle. U lekára som už bola a lekárka sa vyjadrila, keď to je len pár krát do roka, tak je to ok, nebude ju posielať a trápiť ju ďalšími vyšetreniami. U mojej dcérky je problém to, že tvrdo zaspí a ani si neuvedomí, že sa pocikala - ona je z toho nešťastná, ja som z toho nešťastná. Nebýva to často, ale aj tak si nad tým robím veľkú hlavu.

asi budes musiet zvazit aj účast Tvojej dcerky v skole v prirode, pokial vidis velku pravdepodobnost ze "príhoda" ju neminie, ale vsetko samozrejme zavisi od kolektivu a pedagogickeho dozoru... bohuzial aj samotna ucitelka "dokaze dieta psychicky pritlacit k zemi", viem o com hovorim...

pises ale, ze sa to stava len par krat do roka, to znamena 5-7 krát?
potom je stale sanca, ze sa jej to tam nestane...

...ale v kazdom pripade by dozor o tom mal vopred vediet, aby ich to "neprekvapilo" a co najmenej rozruchu okolo toho narobilo...
nakolko ma dcerka uz 5,5 roka, urcite uz chodi nejaky cas do skolky, tam sa jej to nestava?
elena kubickova
14.04.08,07:03
My sme si s dcérkou prešli kvoli tomuto problému kadeco. Od návštevy psychologov, psychiatrov, alternatívnej mediciny.... To co jej zabralo, bol krátkodobý pobyt na detskej urologii, kde zistili, ze ma velmi malý objem mechúra. Dostala lieky na jeho zvačšenie. Brala ich asi pol roka a bolo po probléme. Na začiatku tejto liečby som bola po vsetkych nasich skusenostiach nedôverčivá, ale liečba skoncila uspešne. Drzim palce a mozno by ste mohli skusit toho urologa.
saska_1
14.04.08,07:49
ja som mavala take iste problemy ked som bola mala a pricinou bolo to ze som sa bala pretoze vtedy otec robil v nemecku a boli sme sami doma, skus hladat pricinu v rodine, v jej kamaratoch v skolke....lekarske vysetrenie moc neodporucam
cowboyka
14.04.08,07:56
no a teda za posledny - dajme tomu - polrok sa jej to kolko krat prihodilo? lebo je tu urcity rozpor, nakolko doktorka v tom problem nevidi, ale Teba a aj dcerku to velmi sužuje...

urcite existuje vela typov, ktore pomahaju pri "odnaucovani", ale ja predpokladam, ze si uz toho "vsetko" vyskusala, preto som samozrejme doporucovala odbornu pomoc...

- ono s tymi savými podložkami to viac funguje pri starych ludoch, ktorí spia "kludne", ale sama viem, ze pri detoch to nefunguje...dieta sa prehadzuje v posteli a najviac prave predtym, ako sa ide pocikat, takze plachta zostava sucha a žmýkat sa da paplon, ba dokonca i vankus...
za posledný polrok asi tak odhadujem max. 15 - 20 krát
aktaK
14.04.08,07:58
ja som mavala take iste problemy ked som bola mala a pricinou bolo to ze som sa bala pretoze vtedy otec robil v nemecku a boli sme sami doma, skus hladat pricinu v rodine, v jej kamaratoch v skolke....lekarske vysetrenie moc neodporucam

:confused::confused::confused:
cowboyka
14.04.08,08:00
asi budes musiet zvazit aj účast Tvojej dcerky v skole v prirode, pokial vidis velku pravdepodobnost ze "príhoda" ju neminie, ale vsetko samozrejme zavisi od kolektivu a pedagogickeho dozoru... bohuzial aj samotna ucitelka "dokaze dieta psychicky pritlacit k zemi", viem o com hovorim...

pises ale, ze sa to stava len par krat do roka, to znamena 5-7 krát?
potom je stale sanca, ze sa jej to tam nestane...

...ale v kazdom pripade by dozor o tom mal vopred vediet, aby ich to "neprekvapilo" a co najmenej rozruchu okolo toho narobilo...
nakolko ma dcerka uz 5,5 roka, urcite uz chodi nejaky cas do skolky, tam sa jej to nestava?
ďakujem, ale malá sa veľmi teší do školy prírody a nechcem jej jednoducho povedať, že tam nepôjdeš len kvôli tomu, že sa "možno" pocikáš v noci, keď budeš spinkať a detičky sa ti budú smiať. Jednoducho, učiteľka je o tom informovaná a má takú učiteľku, že jej "môže byť druhou mamou" - takže toho sa neobávam a dieťa kvôli tomu nechcem nepustiť do školy v prírode, keď o tom sníva od svojich dvoch rôčkov, čo nastúpila do škôlky, ale detičky do školy v prírode môžu ísť až od piatich rokov - bolo by to veľmi neférové z mojej strany

Verím, že bude zlatučká a užije si to tak, ako po tom stále túžila a ja budem na ňu stále myslieť, možno ju telepaticky budem povzbudzovať.
cowboyka
14.04.08,08:01
My sme si s dcérkou prešli kvoli tomuto problému kadeco. Od návštevy psychologov, psychiatrov, alternatívnej mediciny.... To co jej zabralo, bol krátkodobý pobyt na detskej urologii, kde zistili, ze ma velmi malý objem mechúra. Dostala lieky na jeho zvačšenie. Brala ich asi pol roka a bolo po probléme. Na začiatku tejto liečby som bola po vsetkych nasich skusenostiach nedôverčivá, ale liečba skoncila uspešne. Drzim palce a mozno by ste mohli skusit toho urologa.
ďakujem, zvážim to
dalilada
14.04.08,08:11
My sme mali s dcérou presne rovnaký problém - tvrdý spánok, frekvencia..... Po vyšetreniach klasickej medicíny, kedy sa vylúčil medicínsky problém som sa obrnila trpezlivosťou, v prvej triede som sa taktiež obávala školy v prírode. Pokiaľ je to s učiteľkou tak , ako píšeš, tak nikto sa nič nemusí dozvedieť. Ale vieš čo nakonie pomohlo? Existuje jedna metóda - odblokovanie stresu. U nás ju robí klasická pediatrička. Nie som vysadená na alternatívne veci, ale skutočne náš problém zmizol. Ak už žiaden iný stres, tak stres z "príhod"u vás oboch určite je.
aktaK
14.04.08,08:20
za posledný polrok asi tak odhadujem max. 15 - 20 krát

to znamena, ze po dovrseni piatich rokoch sa za pol roka pocikala 15-20x...
asi je to dost... a dost na to, ze to registruje aj tvoja dcerka,
u pani doktorky ste boli kedy? pokial ste tam boli pred rokom, tak je mozne, ze to este brala tak, ze je to v poriadku a je mozne, ze dnes by uz zmenila nazor...respektive tak ako bolo v jednom prispevku pisane, mame dost a dobrych nefrologov, aby si musela byt odkazana na nazor len toho jedneho...

p.s. este dodam, samozrejme, ze nechcem vylucit, ze nieco take, ako psychicke problemy neexistuju, ale tiez nie som rada, ked sa hned vsetko otoci, a ide sa zistovat, ci je v rodine vsetko v poriadku (ci sa nerozvadzate, ci niekto nezomrel a tak...na toto sa konkretne pytala nas jedna pani ucitelka:eek: - manzel vyzeral presne takto), ja som ale presvedcena, ze vsetko v poriadku je... a ze citliva maminka, ktora toto riesi a chce to vyriesit si takuto otazku aj sama urcite polozila...

ALE psychicke problemy dodatocne mozu este len zacat, ked sa toto nebude riesit...
cowboyka
14.04.08,08:20
My sme mali s dcérou presne rovnaký problém - tvrdý spánok, frekvencia..... Po vyšetreniach klasickej medicíny, kedy sa vylúčil medicínsky problém som sa obrnila trpezlivosťou, v prvej triede som sa taktiež obávala školy v prírode. Pokiaľ je to s učiteľkou tak , ako píšeš, tak nikto sa nič nemusí dozvedieť. Ale vieš čo nakonie pomohlo? Existuje jedna metóda - odblokovanie stresu. U nás ju robí klasická pediatrička. Nie som vysadená na alternatívne veci, ale skutočne náš problém zmizol. Ak už žiaden iný stres, tak stres z "príhod" určite u vás oboch určite je.
Ďakujem za radu - áno, súhlasím s tebou s tým stresovaním - ona je z toho možno ešte viac nešťastnejšia ako ja - snažíme sa obe, ako len vieme, ale ja to na nej vidím, že ju to veľmi mrzí a dokonca mi sľubuje, že to už neurobí - myslím, že je to aj čiastočne tou psychikou - uvidím, počkám chvíľočku, ako sa to bude kryštalizovať, potom začnem konať, nechcem ju ešte viac strašiť tým, že pôjdeme k lekárovi - ona má z nich totiž veľký strach - ako maličké bábo sme ležali v nemocnici týždeň - možno je to aj tým, ale to bola strašne malinkatá - tak fakt musím mať len pevné nervy a kľud, ak sa nám to zasa stane. Ale na druhej strane sú aj tri mesiace, keď sme bez nehody a to sa tešíme spoločne
cowboyka
14.04.08,08:24
to znamena, ze po dovrseni piatich rokoch sa za pol roka pocikala 15-20x...
asi je to dost... a dost na to, ze to registruje aj tvoja dcerka,
u pani doktorky ste boli kedy? pokial ste tam boli pred rokom, tak je mozne, ze to este brala tak, ze je to v poriadku a je mozne, ze dnes by uz zmenila nazor...respektive tak ako bolo v jednom prispevku pisane, mame dost a dobrych nefrologov, aby si musela byt odkazana na nazor len toho jedneho...

p.s. este dodam, samozrejme, ze nechcem vylucit, ze nieco take, ako psychicke problemy neexistuju, ale tiez nie som rada, ked sa hned vsetko otoci, a ide sa zistovat, ci je v rodine vsetko v poriadku (ci sa nerozvadzate, ci niekto nezomrel a tak...na toto sa konkretne pytala nas jedna pani ucitelka:eek: - manzel vyzeral presne takto), ja som ale presvedcena, ze vsetko v poriadku je... a ze citliva maminka, ktora toto riesi a chce to vyriesit si takuto otazku aj sama urcite polozila...

ALE psychicke problemy dodatocne mozu este len zacat, ked sa toto nebude riesit...
doma to máme ok - len fakt malá je dosť citlivá a tobôž v poslednej dobe. Kvôli nej sme sa museli sťahovať do nového bytu, pretože sme mali nedobré skúsenosti so susedmi a maličká mi nevedela spávať - už to riešim tretí rok - je to lepšie, ale asi to nieje stále dobré - aspoň to tomu pripisujem ja - neviem už kam z konopy.
milagros208
14.04.08,09:01
Ono je niekedy ťažké určiť, či ide o zdravotný alebo psychický problém, alebo to chce len čas. Ja som mala problém so synom, aj keď trošku iný. Asi keď mal 5 rokov začal mať dosť časté nutkanie na močenie. Cez deň bol na WC možno aj 20-30-krát. Niekedy sotva len zatvoril dvere na záchode a už tam šiel znova. Nebolo to ľahké. V škôlke stále meškal pri prezliekaní, pretože musel stále chodiť na záchod. Vonku sa ani nehral, pretože zase potreboval ísť na záchod. Bola som už z toho zúfalá.
Chodila som ho niekedy kontrolovať a on chodil na wc-ko fakt "po kvapkách". Našej lekárke sa to videlo v poriadku, my sme z toho už boli aj dosť nervózni, tak som zašla k urológovi. Nič mimoriadne nezistil. Asi po pol roku ako tento problém prišiel, tak aj znenazdajky odišiel. Teraz, už dva roky "po stálom močení" je všetko v poriadku. Asi ti to veľmi nepomohlo, ale chcela som sa len podeliť o môj niekdajší problém, ktorý vyriešil čas.
cowboyka
14.04.08,09:48
Ono je niekedy ťažké určiť, či ide o zdravotný alebo psychický problém, alebo to chce len čas. Ja som mala problém so synom, aj keď trošku iný. Asi keď mal 5 rokov začal mať dosť časté nutkanie na močenie. Cez deň bol na WC možno aj 20-30-krát. Niekedy sotva len zatvoril dvere na záchode a už tam šiel znova. Nebolo to ľahké. V škôlke stále meškal pri prezliekaní, pretože musel stále chodiť na záchod. Vonku sa ani nehral, pretože zase potreboval ísť na záchod. Bola som už z toho zúfalá.
Chodila som ho niekedy kontrolovať a on chodil na wc-ko fakt "po kvapkách". Našej lekárke sa to videlo v poriadku, my sme z toho už boli aj dosť nervózni, tak som zašla k urológovi. Nič mimoriadne nezistil. Asi po pol roku ako tento problém prišiel, tak aj znenazdajky odišiel. Teraz, už dva roky "po stálom močení" je všetko v poriadku. Asi ti to veľmi nepomohlo, ale chcela som sa len podeliť o môj niekdajší problém, ktorý vyriešil čas.
aj mne sa to takto vidí, skusili sme už hádam všetko - chce to fakt asi len ten čas
kargo
14.04.08,10:05
Mladší syn sa začal dosť často pomočovať po presťahovaní do nového bytu. Dovtedy sa nepomočoval. Tak som na noc osvetlil cestu k WC pomocou malých tlejivkových lampičiek, čo sa zasúvajú priamo do zásuviek. Pomohlo to, ale občas sa aj tak v noci pocikal. Tak som mu začal dávať hodinu pred spaním čaj z ľubovníka bodkovaného.(čajovú lyžičku na 2dcl vody, 10 min. luhovať, osladiť trochou medu.) Keď sa za 2 týždne sa ani raz nepomočil znížil som dávku na polovicu. Po ďalších dvoch týždňoch bez "nehody" som prestal s podávaním čaju. Pomočovanie úplne prestalo. Tie svetielka sme ešte asi dva roky používali.

Ak by si chcela skúsiť tento postup tak ľubovník bodkovaný použi len z lekárne. Obsah účinných látok je veľmi kolísavý a ťažko sa štandartizuje. Lepšie je použiť extrakt vo forme tinktúry alebo tabliet. Neviem či sa niečo také momentálne nachádza na trhu. V SRN-kde je ľubovník dosť používaný-sa vyrába napr. prípravok Klosterfrau Johanniskraut. Ľubovník sa nesmie používať súčasne s inými liekmi !!! Nepoužívať v priebehu dňa-vyvoláva svetloplachosť. Ak je podaný cez deň
v žiadnom prípade nejsť na slnko. Ďalšie vedľajšie účinky u ľubovníka neboli pozorované.
tonkat
14.04.08,10:18
My máme tiež skúsenosť s týmto problémom v blízkej rodine. Problém trval od 06.roku veku až do odchodu z domu na internát. Pritom sme prešli všetky možné vyšetrenia, urologické, psychologické, komplexné vyšetrenie s týždňovým pobytom v nemocnici atď. Večer sme nepili, nejedli zemiaky (sú močopudné) a aj napriek tomu tento problém pretrvával. Rodičia sa nerozvádzali, rodina fungovala normálne - z môjho pohľadu. Ale dotyčnej dievčine tam niečo vadilo. Teraz z odstupom času to takto hodnotíme. Ako odišla na internát na vysokú školu, všetko prestalo. Už ani raz sa táto situácia nezopakovala. Ani pri návšteve domu, cez víkendy, ani cez prázdniny. Proste to týmto odlúčením od rodiny pominulo. Aj lekári skonštatovali, že problém bol práve v rodine, hoci ho nikto nevidel. Ani samotná postihnutá. Proste nejaký blok. Toľko moja skúsenosť z blízkeho okolia.
milagros208
14.04.08,10:33
Ešte ma napadlo. Skúste si dať na istý čas pauzu. Možno to, že o tom toľko premýšľate, zaoberáte sa tým, celú vec len zhoršuje.
Niekedy ak človek chce za každú cenu prísť na koreň problému a chce ho "násilím" riešiť, urobí pravý opak. Daj si nejaký termín, počas ktorého na celú vec s dcérou zabudnete a nebudete sa tým vôbec zaoberať. Ak sa do tohto termínu nič nezmení, potom skúsiš niečo iné. Možno sa to nezdá, ale na dcéru je vyvíjaný veľký tlak a to jej v riešení tohto problému určite neprospieva.
Napríklad som poznala niekoľko párov, ktorí chceli mať veľmi deti. Tak sa na to sústredili, že sa im to vôbec nedarilo. Ale keď ten tlak pominul, nesnažili sa o to za každú cenu, zrazu nebol problém otehotnieť.
cowboyka
14.04.08,10:48
Ešte ma napadlo. Skúste si dať na istý čas pauzu. Možno to, že o tom toľko premýšľate, zaoberáte sa tým, celú vec len zhoršuje.
Niekedy ak človek chce za každú cenu prísť na koreň problému a chce ho "násilím" riešiť, urobí pravý opak. Daj si nejaký termín, počas ktorého na celú vec s dcérou zabudnete a nebudete sa tým vôbec zaoberať. Ak sa do tohto termínu nič nezmení, potom skúsiš niečo iné. Možno sa to nezdá, ale na dcéru je vyvíjaný veľký tlak a to jej v riešení tohto problému určite neprospieva.
Napríklad som poznala niekoľko párov, ktorí chceli mať veľmi deti. Tak sa na to sústredili, že sa im to vôbec nedarilo. Ale keď ten tlak pominul, nesnažili sa o to za každú cenu, zrazu nebol problém otehotnieť.
asi mám ten istý názor - nechať tomu voľný čas a nemyslieť nato, možno tak, ako prišlo, tak aj odíde - uvidíme - vyskúšame - šak nie nadarmo sa hovorí, že za skúšku nič nedáš.

nebudeme nad tých tak krvopotne rozmýšľať a stále hľadať príčiny pre a proti, jednoducho to necháme na čas - čas ukáže - asi toľkoto som teraz skonštatovala - čas je najlepší liečiteľ všetkých rán
Rika
14.04.08,11:28
Aj ja som mala problém s dcérou, ktorá sa pomočovala do 9 - 10 rokov. Najprv sme to riešili doma budením a pod. Potom sme boli aj v enurektickej poradni. Pan doktor bol veľmi milý, ale chceli ju hospitalizovať a potom jej nasadiť najaký hormón, ktorý vraj chýba deťom s týmto problémom. Nechcela som jej dávať hormóny, tak sme to nechali tak. Prešlo to samé. Niektoré deti sa pomočujú, pretože nemajú dostatočne vyvinutý močový systém. Čítala som, že ak sa dieťa začne skoro dávať na nočník, tak práve u nich môže vzniknúť tento problém. Keď bola moja dcéra maličká bývali sme u svokroy. Už od pol roka ma "nútila" dávať malú na nočník, keď mala 1,5 roka už bola bez plienok. Čítala som to až po rokoch, tak ma napadlo, že to bol asi aj náš prípad. Všetky deti mojich kamarátok mali plienky aj do viac ako dvoch rokov, ale v troch už nemali problém ani v noci.
beba13
14.04.08,13:18
Môj syn sa tiež pocikával asi do 5 rokov, ale to len preto lebo mal veľmi tvrdý spánok nebolo možné ho zobudiť aj ked užíval v noci lieky nedokázala som ho zobudiť vždy mi to veľmi dlho trvalo kým som do neho lieky dostala, stalo sa mu to občas aj v škôlke, ale vyrástol s toho.
saska_1
15.04.08,07:25
co mas aky problem??? ked som mala 7 som mala take
cowboyka
16.04.08,10:58
co mas aky problem??? ked som mala 7 som mala take
takže žiaden problém, ako tu takto čítam určité veci, som kľudnejšia, že niesom sama, kto má resp. mal takéto problémy
BKJURAJ
16.04.08,19:13
MALI SME PROBLEM........PROBLEM MOZE BYT VO VIACERYCH VECIACH. PSYCHYCKEHO RAZU, CHOROBY,PROBLEMY V SKOLKE, S KAMARATMI, NASA DCERA SA TAKTIEZ POMOCOVALA NAKONIEC JEJ ZISTILI ZAPAL UZLIN KTORY PRETRVAVAL BEZ AKYCHKOLVEK VONKAJSICH PRIZNAKOV.AKO MATKA URCITE VIES CO CHYBA ALEBO NECHYBA TVOJMU DIETATU. MATKY SU NAJLEPSIE PSYCHOLOGICKY A LEKARKY.:):):):):):):)
cowboyka
22.04.08,11:35
Este doplnim - pokial sa to tvojej pediatricke nezda problem, ale Tebe a Tvojej dcerke ano, urcite by som to nenechala plavat a vyhladala priamo odbornika, enureze sa venuje vela nefrologov a velmi dobra je pomoc psychologa. Pozri si tie linky (enurezis je linka spolocnosti pre enuretikov SEN), urcite najdes centrum, ktore by vam bolo blizko k miestu bydliska.
ďakujem
dancika
22.04.08,11:54
Nie je za co, dufam, ze tento problem co najskor vyriesite a budete s dcerkou stastne, ved co je viac nez uprimny detsky usmev :)
cowboyka
25.04.08,11:34
no ľudkovia, skúšam kadejaké odporúčania, ale žiaľ nie zatiaľ nezaberá - už fakticky neviem, kam z konope. Kde hľadať pomoc
margot157
31.07.12,07:11
Zdravim, Cowboyka, s odstupom času by ma veľmi zaujímalo, ako ste problém vyriešili/nevyriešili...
Môj 6r. synovec sa tieť v noci pocikáva, ale má problém s veľkými nosnými mandlami a čítala som, že sprievodným príznakom môže byť nočné pomočovanie, chcela by som vediť k čomu si sa dopátrala Ty. Ďakujem veľmi pekne, M.