Marta V
14.04.08,07:54
Prosím Vás, chcem sa ubezpečiť, či je správny môj názor, keď odborová organizácia chce svojim členom vyplatiť finančný príspevok na dovolenku, že to musí zdaniť. Ale zdaniť to musí odborová organizácia. Nie mzdárka.
mzdarka renca
18.11.09,12:34
Ja sa chcem spýtať, ako to je so zdaňovaním poukážok od odborovej organizácie pre členov odborov.
Vec sa má tak, že dnes sme sa na výbore rozhodli, že členom dáme namiesto kolekcii poukážku do jedného obchodného reťazca vo výške 30,00€. Je to potrebné zdaniť, či nie a kto (odbory odvedú daň zrážkou, alebo pri DP zamestnanec) a ako?
Vopred ďakujem za odpovede.
mzdarka renca
18.11.09,14:04
posúvam....;)
Mária.K.
18.11.09,14:21
Ja sa chcem spýtať, ako to je so zdaňovaním poukážok od odborovej organizácie pre členov odborov.
Vec sa má tak, že dnes sme sa na výbore rozhodli, že členom dáme namiesto kolekcii poukážku do jedného obchodného reťazca vo výške 30,00€. Je to potrebné zdaniť, či nie a kto (odbory odvedú daň zrážkou, alebo pri DP zamestnanec) a ako?
Vopred ďakujem za odpovede.
Predpokladám, že odbory zamestnancov nezamestnávajú. Ja by som povedala, že je to dar, ktorý nie je predmetom dane, nakoľko neplynie v súvislosti s výkonom závislej činnosti. Ale som zvedavá na názory ostatných poraďákov.
mzdarka renca
18.11.09,14:37
Predpokladám, že odbory zamestnancov nezamestnávajú. Ja by som povedala, že je to dar, ktorý nie je predmetom dane, nakoľko neplynie v súvislosti s výkonom závislej činnosti. Ale som zvedavá na názory ostatných poraďákov.

Veľmi pekne ďakujem, aj mne sa pozdáva tvoj názor, ak sa nad tým zamyslím. Ono je to aj dar, tzv. Vianočné, veď skutočne to nie je za prácu, alebo činnosť pre odborovú organizáciu.

Si pokladík.
Mária.K.
18.11.09,14:59
Veľmi pekne ďakujem, aj mne sa pozdáva tvoj názor, ak sa nad tým zamyslím. Ono je to aj dar, tzv. Vianočné, veď skutočne to nie je za prácu, alebo činnosť pre odborovú organizáciu.

Si pokladík.
Ďakujem.
Andyke
18.11.09,15:22
mzdarka renca
20.11.09,09:53
Reni, prečítaj aj tu :
http://www.ozchsr.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=25

veľmi pekne ďakujem, idem na to.....myslím idem si to prečítať ;):)
mzdarka renca
20.11.09,09:58
Prečítala som si to, je to super, už to mám aj vytlačené, veľmi si mi pomohla, za toto by som ti najradšej dala 100 bodíkov, lebo v súčasnosti fakt mám málo času na vyhľadávanie a študovanie, lebo sa učím na skúšky a môj energetický potenciál sa míňa kozmickou rýchlosťou:D:);)
jankaso
27.03.13,21:21
zaujímala by ma odpoveď na pôvodnú otázku. odkaz od Andyke je už zrejme neplatný . vďaka
sobica
15.04.13,08:14
Aj mňa by zaujímala odpoveď na danú otázku - prosím, ak niekto viete, poraďte nám.