balala
14.04.08,08:25
ahojte,
mám takú špecialitku.
poskytli sme svojho zamestnanca jednej spoločnosti do iného členského štátu EÚ. jedná sa o zamestnanca, ktorý už pre nás vôbec nepracuje, pracuje pre tú druhú spoločnosť, ktorá si ho však nechce vziať ako svojho zamestnanca (je to naša matka) a preto nás "núti" im faktúrovať náklady s ním spojené. takže my vyplácame mzdu, a každý mesiac vystavíme faktúru, kde spočítame všetky náklady od auta, cez počítač a mzdu, nemáme žiadnu maržu, len im faktúrujeme náklady.

chcem sa opýtať, či niekto má skúsenosti s podobnou situáciou. prečítala som rôzne príspevky, aj zmluvu o dvojitom zdanení atď, ale nesedí na nás žiadna zmluva. pri dočasnom pridelení by musel vykonávať prácu pre nás, čo nie je pravda, pretože my na neho nemáme žiadny vplyv a prácu mu prideľuje nový zamestnávateľ. myslím, že formulár E101 nemá opodstatnenie v tomto prípade. takže zrejme by mal poistenie platiť do českého systému...čo vy na to?

čo sa týka dane z príjmu, tam by nám mala zrejme vzniknúť stála prevádzkareň....neviete mi poradiť nejakú www stránku, kde by sa dali zistiť info o tom, kam sa registrovať a ako?

ďakujem pekne