sassi
14.04.08,11:44
Poraďáci, vie mi niekto poradiť, či na konci roka môžme požiadať ČR o vrátenie DPH???? Ak áno čo k tomu budem potrebovať??? Prípadne aký je tam postup????

Naša firma reg. pre DPH na Slov., vystavovala výrobky na výstave v Prahe. Za prenájom miesta, stánku a služieb s tým spojených sme dostali FA od českej firmy (reg. pre DPH v Česku). Fa sú s DPH - 19 %. To je, myslím, v poriadku veď miestom zdanit. plnania je ČR. Zaúčtovala som to do réžii (JÚ - zvlášť analyt.) s členením DPH - nezahrňovať do DP. (účtujem v Pohode). :confused:
Vladimír Ozimý
14.04.08,09:51
Fa je vystavená správne. DPH účtujeme na vecne príslušný účet ku dodávke tovaru alebo služby ktorej sa vzťahuje. t.j. ak sú to služby súvisiace s vystavou mali ste dph účtovať na 518. Následne ak požiadate ČR o vrátenie dph potom zúčtujete 378/648 - nárok na vrátenie DPH.
sassi
14.04.08,09:56
Účtujem v JÚ.
Vladimír Ozimý
14.04.08,10:37
tak si to treba pretransformovať do Ju :)...dph bude súčasťou prevádzkovej réžie a následne cez interný doklad ako ostatný príjem...
sassi
14.04.08,10:41
.....hmmmmm , jasné! Dnes mi to nemyslí!!!! Asi preto, že je pondelok!!! No a potom, čo s tým požiadnaním z ČR??? Máme na to nárok, či nie???
nika.sum
24.04.08,14:16
tak si to treba pretransformovať do Ju :)...dph bude súčasťou prevádzkovej réžie a následne cez interný doklad ako ostatný príjem...

mne to uz dnes nemysli, spravne som toto pochopila, ked uctujem fa tak je to sucastou prevadzkovej rezie, ak by sme si to ziadali z CZ a vratili by nam DPH vtedy je to ostatny prijem? Mam totiz ten isty pripad.
vjejka
24.04.08,17:43
a ako sa postupuje v prípade, ak slovenský platiteľ dane zabezpečí pre českú firmu (neplatiteľa dph) výstavu - prenájom stánku, hosteska a tak.. ja som bola v tom, že to nie je predmetom dane???