sassi
14.04.08,11:12
Poraďáci, PROSÍM, pomôže niekto????? Máme nádhernú záhradku s kaskádymi. Nádherne sa na nich rozrástol brečtan. Problém je, že sa začína zakoreňovať aj tam, kde to nie je žiadúce. Máme pocit, že je to MRCHA BURINA!!! Čím viac ju chceš odstrániť, tým rýchlejšie sa zakoreňuje a rozrastá. Poznáte niekto nejaký postrek alebo ..... ( no naozaj neviem čo). :mad:
sassi
14.04.08,18:31
To mi naozaj nikto nevie poradiť????? Hmmmmmm!!!! Ani sa nečudujem. Tento problém riešime už niekoľko rokov. Ale aj tak PROSÍM!!!! Určite sa tu nájde niekto, kto vie čo s tým. Brečtan je krásny, ale len kým nezačne prezastať cez hlavu ( či cez zahradu??!!)
durisovad
14.04.08,18:41
Aj nas brectan sa rozrasta tam, kde ho netreba. Riesim to tak, ze len co zbadam niekde naznak dalsieho neziaduceho zakorenenia, ihned ho vytrhnem. Robim to od jari do jesene. Postrek mam strach pouzit, aby som nevynicila to, co chcem aby zostalo.
sassi
14.04.08,19:04
Nápodobne, ale problém je, že keď už sa niekde rozrastie, nič iné tam neprežije, ani tráva, ani stromy no ANI NIČ!!!
durisovad
14.04.08,20:24
Ak sa vytrhne vcas, ine rastliny maju miesto na zivot.
VladoaKatka
15.04.08,05:25
Ja som začala už minulý rok na jednej strane záhrady likvidáciou brečtanu. Ostríhala až ku koreňom a tento rok som začala používať na nové listy - výhonky postrek ROUNDUP. Je to prostriedok na likvidáciu plevelu, ktorá preniká do rastlín cez listy až ku koreňom a zlikviduje aj dreviny.Predpokladám, že budem musieť postrek na niektorých miestach aplikovať opakovane, ale vyžaduje to trpezlivosť.
vrabcek1
15.04.08,05:57
Ja to tiež riešim oba vytrhávaním a strihaním toho postreku sa nejako bojím.
sassi
15.04.08,10:40
Ja som začala už minulý rok na jednej strane záhrady likvidáciou brečtanu. Ostríhala až ku koreňom a tento rok som začala používať na nové listy - výhonky postrek ROUNDUP. Je to prostriedok na likvidáciu plevelu, ktorá preniká do rastlín cez listy až ku koreňom a zlikviduje aj dreviny.Predpokladám, že budem musieť postrek na niektorých miestach aplikovať opakovane, ale vyžaduje to trpezlivosť.



Kde dostať kúpiť ten ROUNDUP? Bežne v záhradkárstve alebo kde???
dalida
15.04.08,11:16
Akurát pozor - Roundup je totálnyherbicíd, to znamená, že ničí všetky zelené rastliny, ktoré zasiahne!!! Takže by sa ti mohlo stať, že zničíš aj to, čo nechceš. Ja uprednostňujem herbicíd "motykarýl", ktorý je síce trochu namáhavejší, ale nezaťažuje zbytočne životné prostredie :D:D:D
VladoaKatka
15.04.08,11:51
Bežne v záhradkárstve dostaneš.

Roundup je totálnyherbicíd - súhlasím s tým, ale taký pír, ťažko odstrániš "motykarýl", lebo ten keď nasekáš, ako keby si presádzal. Ja na ten brečtan musím to použiť, lebo niekde má korene veľmi hrubé a s krompáčom by sme zničili viac. Obvykle si zarobím toho postreku do flaše od čistiacích prostriekov na sklo a pekne striekam len na to miesto, kde chcem zničiť burinu a ktorú chcem zničiť..
Predvlani sa mi veľmi rozrástla v skalke taká malá ďatelinka /bola v kochlíku aj s kvetinami/, už by bola všetko zničila, tak som začala konať a tento rok som zatiaľ ani jednu ďatelinku som neobjavila a ostatné rastlinky mám krásne.
sassi
16.04.08,03:13
Ďakujem za rady aj upozornenie. U nás ten "motykarýľ" nezaberal. Na jednom mieste sa rozrástol veeeeľmi. Takže ten postrek určite vyskúšam. Ešte raz vďaka, dám vedieť ako to dopadlo.