mireq
14.04.08,12:19
Ahojte. Mam taku otazku na Vás: koncom marca som dal vypoved, momentalne som vo vypovednej dobe. Zamestnavatel mi vsak v marcovej vyplate zobral vsetky premie. nebol som nijak oboznameny s tym ze som porusil pracovnu disciplínu ( robil som presne tak isto ako predtym) alebo nieco ine. Chcem sa tymto opytat ci je takyto postup zamestnavatela spravny, ci je na to opravnený? Mam za to, ze zamestnavatel sa mi mstí za moju vypoved. mam nejaku moznost ako postupovat? dakujem
Chobot
14.04.08,10:25
Ahojte. Mam taku otazku na Vás: koncom marca som dal vypoved, momentalne som vo vypovednej dobe. Zamestnavatel mi vsak v marcovej vyplate zobral vsetky premie. nebol som nijak oboznameny s tym ze som porusil pracovnu disciplínu ( robil som presne tak isto ako predtym) alebo nieco ine. Chcem sa tymto opytat ci je takyto postup zamestnavatela spravny, ci je na to opravnený? Mam za to, ze zamestnavatel sa mi mstí za moju vypoved. mam nejaku moznost ako postupovat? dakujem

Výkonnostná odmena je nenárokovateľná časť mzdy. Neviem, ako to máte v interných predpisoch upravené, že kedy máš na ňu nárok, ale v mnohých prípadoch (myslím, že na 99%) počas výpovednej doby nemá zamestnanec nárok na odmeny.

Pokiaľ ti v zmysle int. predpisov patrí tá výkonnostná odmena aj počas výpovednej doby, tak si ju môžeš nárokovať. Ak nie sú uvedené žiadne podmienky, tak jej udelenie závisí od rozhodnutia nadriadeného.
mireq
14.04.08,11:25
ide mi o vyplatu ktoru som dostal teraz v aprili ale je za mesiac marec. a vypovedna lehota mi zacala az 1.4.2008
Tweety
14.04.08,11:29
ide mi o vyplatu ktoru som dostal teraz v aprili ale je za mesiac marec. a vypovedna lehota mi zacala az 1.4.2008
Všetko záleží na tom, ako je vyhotovená PZ, ak máš uvedené, že spomínaná odmena je nenárokov.časť, zamestnanec ju môže, ale nemusí dostať. Pozri si prosím ako znie PZ.