3lla
14.04.08,12:36
Zamestnanec dostáva základnú mzdu.

Môžem sa so zamestnancom dohodnúť a vyplácať mu aj paušálnu odmenu (napr. podľa obratu) namiesto mzdy nadčas?

Paušálna odmena je vždy vyššia ako celkové príplatky za nadčas, ide mi hlavne o to, že rýchlejšie urobím mzdu s paušálnou odmenou, ako keby som mal rátať rôzne príplatky.
denisie
14.04.08,10:54
...v Zákonníku práce nie je spomenuté odmeňovanie pri práci za nadčas paušálnou odmenou....
§121 hovorí..za prácu nadčas zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 25% jeho priemerného zárobku.....
...Zamestnávateľ môže v kolektívnej zmluve dohodnúť okruh zamestnancov, s ktorými je možné dohodnúť, že vo výške mzdy bude zohľadnená prípadná práca nadčas, najviac však v úhrne 150 hodín ročne. .... O odmene za prácu nadčas vo forme úkolovej sa nepíše... Ja prácu nadčas vidím ako prácu za odpracované hodiny nadčas:confused:
Denda
15.04.08,06:29
Zamestnanec dostáva základnú mzdu.

Môžem sa so zamestnancom dohodnúť a vyplácať mu aj paušálnu odmenu (napr. podľa obratu) namiesto mzdy nadčas?

Paušálna odmena je vždy vyššia ako celkové príplatky za nadčas, ide mi hlavne o to, že rýchlejšie urobím mzdu s paušálnou odmenou, ako keby som mal rátať rôzne príplatky.
Skúste si pozrieť §121 ods.2 Zákonníka práce - len v týchto prípadoch je možné dohodnúť okruh zamestnancov, ktorým sa prípadná práca nadčas dá dohodnúť priamo vo výške mzdy.