samuelka
14.04.08,12:48
Dobry den!

Prosim Vas, viete mi niekto poradit kde musim nahlasit spustenie novej prevadzky?
Viem, ze prevadzku potrebujem zaregistrovat na danovom urade....kde by som nasla informacie, co je potrebne vybavit, aby sa mohla prevadzka spustit??niekto by mal prist aj na kontrolu zo zivotneho?bezpecnost prace??
netusim..PORADTE!!! zakon..?informacie?
Dakujem.
Braňo
14.04.08,10:53
žiaľ neuvádzaš o akú prevádzku sa jedná
samuelka
15.04.08,11:34
jedna sa o drevospracujucu firmu - piliarska vyroba - pasova pila, vertikalne pily, skracovacka, hoblovacka..., produkcia biomasy - stiepka,pilina,palivove drevo...
Prosim kde vsade musim ist, ake papiere treba vybavit???dakujem za ochotu.
mysimis
15.04.08,12:00
najprv musíš zájsť na živnostenský úrad a nahlásiť zriadenie novej prevádzky, ďalej musíš požiadať hygienu o schválenie prevádzkya nesmieš zabudnúť ani na požiarnikov.
samuelka
15.04.08,12:25
takze zajst na zivnostensky,hygienu a poziarnu ochranu?....nic viac k tomu netreba?..netreba ist aj na zivotne prostredie?
samuelka
15.04.08,12:27
vies mi prosim aj povedat ake kolky budem potrebovat?Dakujem...
mysimis
15.04.08,12:32
Akurát na hygienu budeš potrebovať kolok v hodnote 500,- Sk. Na ŽL sa neplatí a požiarni technici pýtajú rôzne. Ja som teraz zaplatila za vybavenie 4019,- Sk pre PO technika.
samuelka
15.04.08,12:56
fiha...poziarnici su nejaki drahi...dufam,ze si myslela jednorazovy poplatok:--)))dakujem velmi pekne za rady!!!a prajem pekny zvysok dna:-)
Ninna
15.04.08,15:58
fiha...poziarnici su nejaki drahi...dufam,ze si myslela jednorazovy poplatok:--)))dakujem velmi pekne za rady!!!a prajem pekny zvysok dna:-)
Samuelka predpokladám, že časť týchto strojov je niekde v budove pod strechou- napr. skracovačka,hobľovačka. Ďalej predpokladám, že tam budú pracovať zamestnanci. Pri otváraní takejto prevádzky musíš získať vyjadrenia všetkých dotknutých orgánov /požiarnici, hygiena, inšpektorát práce, stavebný úrad -pokiaľ tam boli robené úpravy napr. vybetonovanie podkladu pre pásové píly atď. Tieto papierovačky Ťa budú stáť nie práve málo peňazí a ešte viac energie na odstránenie nedostatkov, ktoré spomínané orgány zistia. :mee: Čo sa týka životného prostredia tých bude zaujímať hlavne ako sa nakladá s odpadom pri výrobe, vypracovanie rizík a havarijných plánov. ;)