1gabika1
14.04.08,12:52
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Sme škola s právnou subjektivitou a od jednej nadácie sme dostali dar v hodnote 40.000,-- Sk na zlepšenie počitačového vybavenia. Tieto peniaze nám poslali na náš príjmový účet. Ako mám tento dar zaúčtovať? a ako môžem tie peniaze čerpať? Previesť ich na účet výdavkový a odtiaľ uhradiť faktúry za počítače?
A ďalšia moja otázka na účet zriaďovateľa prevádzam iba príjmy, alebo celý zostatok príjmového účtu? Pýtam sa preto, pretože na výpise z účtu máme zostatok celkový, kde je zahrnutý aj 500,--korunový základný vklad a zriaďovateľ chce odo mňa aby som previedla všetko aj keď tých 500,-- Sk nie je na disponovanie a nie sú žiadnym príjmom.
blazonko
15.04.08,04:52
Takže dar zaúčtuješ 223 + RK sponzorské (nepamätám presne číslo) s kódom zdroja 72. Pri uhrádzaní faktúr z výdavkového účtu si takisto odčleň v čerpaní s kódom 72. Ak takéto dary dostávate častejšie, bude lepšie si na nich zriadiť osobitný účet, aby si tie peniaze mohla bez problémov prenášať z roka na rok. Postup pri ich použití je síce potom zložitejší, ale nemusíš sa všemožne snažiť minúť ich do konca rokaLepšie sa ti to skontroluje. S tým druhým problémom ti žiaľ neporadím, ja takýto prípad nemám.