krajicek
31.03.05,13:26
dobry den,

chcem zaplatit DPFO. do variabilneho symbolu treba uviest DIC. poradte mi, prosim, ci nove DIC (ktore som na karticke obdrzal od DU koncom roka 2004) alebo stare (rodne cislo), ktore som pouzival doteraz a ktore som uviedol aj na dan. priznani?

dakujem
krajicek
evina
31.03.05,11:27
Nové DIC z kartičky.
krajicek
31.03.05,11:30
dakujem za odpoved.
a nie je problem ze do danoveho priznania som dal to stare DIC?

krajicek
Zita5
31.03.05,11:33
Počula som , že na určitom DÚ tam točili ľudí z dôvodu uvádzania DIČ . Možno niekomu to prejde a niekomu nie . Ale kto má pridelelné DIC tak ho musí používať .
krajicek
31.03.05,11:36
Počula som , že na určitom DÚ tam točili ľudí z dôvodu uvádzania DIČ . Možno niekomu to prejde a niekomu nie . Ale kto má pridelelné DIC tak ho musí používať .
ja mam pridelene DIC uz davno, ale koncom roka mi ho zmenili kvoli novej strukture DIC. a tak som nevedel ktore mam uviest nove ci stare
krajicek
31.03.05,12:05
a nie je problem ze do danoveho priznania som dal to stare DIC?
Zita5
31.03.05,12:07
a nie je problem ze do danoveho priznania som dal to stare DIC?
Pozri pokiaľ máš DP odovzdané a pri jeho odovzdávaní neboli problémy tak nič . Ak by to DÚ prekážalo , tak si Ťa vyzvú . Oni Ťa nájdu v evidencii aj podľa starého DIČ neboj sa .
krajicek
31.03.05,12:09
no tazko povedat. posielal som ho postou a momentalne som v irsku a nemam karticku s novym DIC so sebou :(
Zita5
31.03.05,12:11
Vieš čo pusti to z hlavy . Dáko to dopadne , nie je to niečo za čo sa pôjdeš vešať .
misurka
31.03.05,12:13
Mne bolo povedané, že pri DP za r. 2004 rešpektuju ešte rod.číslo, ale treba používať už nove DIČ na fakturach, ap.
evina
31.03.05,12:40
no tazko povedat. posielal som ho postou a momentalne som v irsku a nemam karticku s novym DIC so sebou :(Je to perfektné, že si v Írsku. Internet je naozaj skvelá vec. Pusti to fakt z hlavy, aby som ťa obveselila poviem Ti môj príbeh s DIČ. Keďže mi ho neposlali vybrala som sa pre neho osobne. Videla som, že si tan niečo šuškajú, a potom sa ma pýtajú. Vy ste u nás registrovaná?. Ja vraj áno 10 rokov. A oni, že vraj keď som sa pred 10 rokmi sťahovala mala som sa preregistrovať. Na moju otázku, že čo si myslia že som urobila, keď už 10 rokov sa k nim daňovo priznávam a majú tam všetky moje papiere sa ma opýtali, že či ho súrne potrebujem http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif, ze to nejak dajú do poriadku-nemám ho dodnes. Ale pri prvej príležitosti si to daj do poriadku lebo môže sa stať, že ti nevypárajú platby dane. Stalo sa mi to pri cestnej dani /kde ho už oni hľadali podľa nového DIČ, ktoré ja nemám/ , vyzvali ma, aby som im dala dôkaz o zaplatení a nerobili z toho problém.
Evanka
31.03.05,13:42
a nie je problem ze do danoveho priznania som dal to stare DIC?Urcite nie. Ide o to, aby vedeli ku kému maju priradit platbu. Ale v buducnosti davaj vsade nove DIC. (Vyjadrenie pracovnicky DU).