babula12
14.04.08,13:13
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu aké knihy potrebujem pri ručnom účtovaní PÚ, platca DPH
a, kniha Došlých a Vyšlých FA
b, peňažný denník
c, ........
d,..........
Ďakujem
Zoltán Kovács
14.04.08,11:21
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu aké knihy potrebujem pri ručnom účtovaní PÚ, platca DPH
a, kniha Došlých a Vyšlých FA
b, peňažný denník
c, ........
d,..........
Ďakujem

Ti isté, ktoré používaš pri počítačovom spracovaní PÚ. A hlavne tie, o ktorých hovorí zákon o účtovníctve §12:

§ 12
Účtovné knihy v sústave podvojného účtovníctva


(1) Účtovná jednotka účtujúca v sústave podvojného účtovníctva účtuje v týchto účtovných knihách:

a) v denníku, v ktorom sa účtovné zápisy usporadúvajú chronologicky a ktorým sa preukazuje zaúčtovanie všetkých účtovných prípadov v účtovnom období,
b) v hlavnej knihe, v ktorej sa účtovné zápisy usporadúvajú z vecného hľadiska systematicky a v ktorej sa preukazuje zaúčtovanie všetkých účtovných prípadov na účty majetku, záväzkov, rozdielu majetku a záväzkov, nákladov a výnosov v účtovnom období.

(2) Hlavná kniha zahŕňa syntetické účty a analytické účty podľa účtového rozvrhu a obsahuje najmä tieto údaje:

a) stavy účtov ku dňu, ku ktorému sa otvára hlavná kniha,
b) súhrnné obraty strany Má dať a strany Dal jednotlivých účtov, minimálne za kalendárny mesiac,
c) zostatky a stavy účtov ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka.

(3) Účtovný zápis zaznamenaný na syntetickom účte sa podrobne rozvádza na analytických účtoch.

(4) V hlavnej knihe musia byť zaúčtované všetky účtovné prípady, o ktorých sa účtovalo v denníku.

(5) Účtovný zápis, ktorý sa nevykonáva v účtovných knihách podľa odseku 1, sa vykonáva na podsúvahových účtoch.

(6) Účtovná jednotka nesmie účtovať na účtoch, ktoré nie sú uvedené v účtovom rozvrhu, ani zriaďovať účty mimo účtovných kníh.
Dáša Tajnayová
19.04.08,17:25
Dobrý večer,

potrebovala by som pomoc pri účtovaní PO-platca DPH, kto sa vie veľmi dobre orientovať v účt.programe OMEGA od fy KROS.Potrebujem niekoho kto by mi teraz prvotne osobne pomohol pri účtovaní dokladov k DPH,nakoľko mám tam aj problémy pri účtovaní leasingu-prevod vlastníckych práv a jednak sa neviem orientovať v tom programe.
Prosím,napíšte mi,či je záujem o pomoc,samozrejme za fin.odmenu.Prosím len z BA.Ďakujem.
dodo777
19.04.08,17:41
Program OMEGA má veľmi dobre spracovanu priručku. Doporučujem prečitať. Ale môžem aj poradiť.
Dáša Tajnayová
19.04.08,17:48
Dodo ďakujem,ale už to nemám čas čítať a potrebujem teraz to spraviť do 25.4.DPH,takže potrebujem niekoho konkrétneho osobne.
dodo777
19.04.08,17:51
O čo ide Omegu mám naštudovanu, skús ked nenajdeš nikoho.
Dáša Tajnayová
19.04.08,18:01
Dodo ďakujem,len takto písať čo potrebujem,je o ničom.Robím to prvý krát,naozaj neviem,čo kam zapadá,neviem leasing-prevod vl.práv naúčtovať.Potrebujem len niekoho na jeden deň,aby mi s tym pomohol,ja budem účtovať,len bude napomáhať čo kde a ako...
dodo777
19.04.08,18:22
Tak to máš odvahu, ked to robiš prvykrát, a hned ostra DPH, vzor na leasing je naučtovany v skušobnom priklade v Omege, ked ti to pomože. Ale ináč veľmi nechápem či začináš učtovať, alebo máš problem s OMEGOU. Veľ zdaru prajem. Moje DPH je už na DU.
Dáša Tajnayová
19.04.08,20:15
Dodo,nerobim účtovníctvo prvý krát,len ho idem robiť prvý krát v Omege a neviem,čo a ako....
Marína
20.04.08,07:02
V tejto http://www.porada.sk/f50-omega-alfa-olymp.html téme ťa skôr nájdu účtujúci v Omege.
Dáša Tajnayová
20.04.08,09:01
Marína,ďakujem,pozerám si to....
dodo777
20.04.08,09:31
Vidim Daša ,že sa stale trapiš? .......
Dáša Tajnayová
20.04.08,16:50
Ďakujem,pozriem si to všetko.....
lastovicka
20.04.08,17:34
Ahojte,obraciam sa na vas lebo si neviem poradit.zacinam uctovat v omege.nahodila som si uz asi 300 odoslanych faktur za obdobia 01-03,no cislovanie bolo zaradom.Ja by som ale potrebovala to cislovanie doplnit este aj o mesiac aby to bolo rozlisene.Da sa to takto spatne? a este ma trapi otazka ze ked zmazem faktury zmizne mi poradove cislo a vygenerujme pri vytvoreni novej az to nasledujuce poradove cislo.vsimla som si to neskoro....nenarobi to sarapatu v cislovani,ked to teraz poupravujem na svoje poradove cisla?
Prosim vas viete mi poradit ci by nevadilo keby som si vsetky nahodene FA vymazala a zacala to nanovo nahadzovat?Nebude mi potom robit problem cislovanie?
dakujem za kazdu radu.pekny vecer.
dodo777
21.04.08,05:23
Lastovička nie je nutné vymazavať Fa pre čislovanie stači ked prepíšeš čísla FA ale musiš dať pozor či tieto Fa nemáš uhradené cez BV alebo pokladnu inák sa ti nebudu prárovať v salde. Ked Fa zmažeš a urobiš novu stači ked prepíšeš aj čislo a opraviš v číslovani.
dadkapo
21.04.08,19:46
Ahojte som začínajúca účtovníčka vlastne ešte študujem a dala som sa na účtovníctvo neziskovej organizácii. Nie sme platcami DPH väčšinou máme len nejaké príjmy a výdavky tak si vypisujem ručne VPD a PPD a neviem čo by mi ešte trebalo do toho šanónika založiť. Neviem či je nutné tam mať hlavnú knihu alebo niečo podobné alebo či mi to stačí vytlačiť z počítača až keď príde kontrola alebo ako? Ďakujem
dadkapo
24.04.08,17:14
Ahojte chcela by som sa opytat kedze som zaciatocnik ci musim mat aj rucne vedene knihy alebo mi staci pri kontrole ich vytlacit z pocitaca. Dakujem
Marianna01
25.04.08,15:12
Ahojte chcela by som sa opytat kedze som zaciatocnik ci musim mat aj rucne vedene knihy alebo mi staci pri kontrole ich vytlacit z pocitaca. Dakujem

stačí výstup z počítača