zoubiri
14.04.08,17:55
Zdravím všetkych!
Prosím Vás nemôžete mi niekto pomôcť a povedať mi ako má vyzerať návrh o vydanie platobného rozkazu?
Ďakujeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmm.:)
Mária27
15.04.08,07:51
Skús vyhľadať na www enoviny sk
vľavo sú Zmluvy a právne podania
zoubiri
15.04.08,09:43
Ďakujem Velmi pekne za radu.
na enoviny som to našla. Prikladám to sem, možno to niekomu tiež pomôže.
Ďakujeeemmmm:)
zoubiri
15.04.08,09:47
Tak tu to je:D
Monča
15.04.08,10:27
Ja som tiež podala návrh na vydanie platobného rozkazu a dnes mi prišlo zo súdu, že mám opraviť návrh v súlade s § 369 ods. 1 Obch. zák. a v súlade so smernicou Európ. parlamentu a Rady atď., lebo ináč súd nevydá rozkaz a nariadi pojednávanie.

Týka sa to tej časti, kde žiadate dlžnú sumu + úroky.

....odporca je povinný zaplatiť do 15 dní od doručenia platobného rozkazu navrhovateľovi sumu .............Sk so .......... % úrokmi z omeškania

/v tejto časti uvediete dlžnú sumu a stanovíte úroky -základná úroková sadzba NBS + 10 uplatňovaná pred prvým kalendárnym dňom kalendárneho polroka, v ktorom došlo k omeškaniu, teda rozhodujúca je výška základnej úrokovej sadzby NBS platná buď k 31.12. alebo k 30.6./
od ................./deň vzniku omeškania/ do............... /posledný deň prvého kalendárneho polroka omeškania/ a počínajúc dňom ........ /prvým dňom najbližšieho začatého kalendárneho polroka po vzniku omeškania, teda buď 1.1. alebo 1.7./ za obdobie každého ďalšieho kalendárneho polroka omeškania až do zaplatenia s ročnými úrokmi z omeškania zo sumy ..........Sk vo výške základnej úrokovej sadzby NBS platnej v prvý kalendárny deň príslušného kalendárneho polroka zvýšenej o číslo 10, a trovy konania alebo v tej istej lehote podal odpor na súde, ktorý platobný rozkaz vydal.

To, čo som uviedla v zátvorke, sú vysvetlivky, ostatný text tam chcú mať presne takto.

Je potrebné vypočítať ten základný úrok v roku omeškania a tam, kde je ....a počínajúc dňom /buď 1.1. alebo 1.7. /iba uviesť ten ďalší text. Ďalšie úroky sa vypočítajú po zaplatení.

Aspoň odo mňa to takto teraz vyžadujú, naposledy to nebolo potrebné, alebo to je už nejaký ten rok, súd určil výšku úrokov sám.

Ale priznám sa, radšej som sa spojila s dlžníkom, ani oni nechcú platiť súdne trovy a úroky, tak sľúbili dohodu.
zoubiri
15.04.08,15:44
Ďakujem velmi pekne za radu :). Mám z toho teraz trošku zmätok, nemáte niekto prosím Vás nový vzor návrhu o vydanie platobného rozkazu?
Základná úroková sadzba NBS je 4,25%, znamená to že úrok z omeškania bude 4.25% + 10 % t.j. 14,25% ? Ak tomu rozumiem spravne :D
ĎAKUJEM VAM VŠETKÝM