mako24
15.04.08,07:52
caute poradaci...

Chystam sa kupit malu domovu ČOV (na ČOV bude trvalo pripojenych 5 osob).
Podla coho sa mam orientovat pri jej vybere?
Ake su vase skusenosti s nimi?
na co si davat pozor? :confused:

dik... ;)
elgo
16.05.08,09:17
Neviem aké máš možnosti pre stavbu ČOV
čo sa týka volnej plochy. Dnes som nasiel
zaujimavý prírodný spôsob ČOV-Koreňové
čističky.
Miru
27.05.08,07:40
mam čov 7 rokov a spokojnosť maximálna ,vyberali sme podľa počtu obyvateľov RD ,/vtedy ešte nebol veľmi veľký výber/ voda odteká do nádrže a potom podľa potreby s nňou polievame stromy ,trávu ,treba dávať pozor na čistace prostriedky ,tie agresívne ti zabijú baktérie čo čista vodu ale to nie je problém na trhu je dostatok prostriedkov šetrných k prírode ak budeš potrebovať tak ti poradím čo čím čistím ,zo začiatku sme sem tam zahlušili baktérie a je to poznať podľa zápachu z čističky ,potom treba obnoviť kultúru a ide sa od znova .
Candy
27.05.08,09:07
mam čov 7 rokov a spokojnosť maximálna ,vyberali sme podľa počtu obyvateľov RD ,/vtedy ešte nebol veľmi veľký výber/ voda odteká do nádrže a potom podľa potreby s nňou polievame stromy ,trávu ,treba dávať pozor na čistace prostriedky ,tie agresívne ti zabijú baktérie čo čista vodu ale to nie je problém na trhu je dostatok prostriedkov šetrných k prírode ak budeš potrebovať tak ti poradím čo čím čistím ,zo začiatku sme sem tam zahlušili baktérie a je to poznať podľa zápachu z čističky ,potom treba obnoviť kultúru a ide sa od znova .

poraď ;)
Miru
27.05.08,21:37
konkretizuj čo chceš mať čisté ale vo všeobecnosti najviac používam tekutý prášok ,čističe na báze alkoholu ,vždy pozerám zloženie prípravkov na čistenie domácnosti žiadne savo ,chlór,tyrex ,domestos, fixinela a pod.
Candy
28.05.08,16:16
Na čo treba dávať pozor okrem chlóru, aby baktérie prežili, okrem toho budeme mať umývačku riadu, tam sa dáva soľ, leštidlo a prášok alebo tabletka. Čo z toho by im mohlo škodiť?
Miru
29.05.08,06:13
umývačku mám aj ja a to je v pohode ,zatiaľ žiaden prášok ani tabletka do nej neohrozili baktérie ,ak tam niečo je tak v malom množstve a je to rozriedené dost.množstvom vody,skôr si treba dávať pozor na čističe toalety tie sú veľmi agresívne ,toaletu čistím tekutým práškom a veľmi často aby sa mi neusadil vodný kameň