4326
15.04.08,08:58
Ahojte,


neviem kam presne túto otázku zaradiť, tak sa ospravedlňujem ak som ju zaradila nesprávne.
Chcem sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť ako sa dá zistiť hodnota a stav podielov v pozemkovom spoločenstve. Predseda spoločenstva nie je ochotný tieto informácie poskytnúť a vyhýba sa akejkoľvek komunikácii.
Vopred ďakujem.
mzdichav
15.04.08,12:42
Ahojte,


neviem kam presne túto otázku zaradiť, tak sa ospravedlňujem ak som ju zaradila nesprávne.
Chcem sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť ako sa dá zistiť hodnota a stav podielov v pozemkovom spoločenstve. Predseda spoločenstva nie je ochotný tieto informácie poskytnúť a vyhýba sa akejkoľvek komunikácii.
Vopred ďakujem.
Dobry den,
skusim Vam pomoct. Pozemkove spolocenstva spadaju pod zakon c. 181/1995. Tretia hlava tohto zakona hovori o tom, ze sa rozlisuje spolocenstvo bez a s pravnou subjektivitou, pricom pri oboch druhoch su pod spravou obvodneho lesneho uradu, ktory podla §27 vedie register pozemkovych spolocenstiev. Cize informacie by som na Vasom mieste hladala na Obvodnom pozemkovom urade, na Katastri nehnutelnosti. Zavisi o ake konkretne mate zaujem. V sucasnosti je uz dlhsiu dobu spristupneny online portal na vyhladavanie listov vlastnictva a map...: ww.kataster.skgeodesy.sk
Snad som pomohla. :)
mzdichav
15.04.08,12:47
Este jedna prakticka rada:
ak ziadate organy o informacie, odporucam formulovat do veci: Ziadost....
nakolko zakonna lehota na odpovedanie na ziadost je 30 dni od jej dorucenia, a aj ked sa az prilis casto stava, ze organy su zaneprazdnene a zakonnu lehotu na odpoved nedodrzia, podajte im urgencie a staznost v zmysle zakona o staznostiach. Potom konat zacnu, a vy nestratite cas tvrdeniam proti tvrdeniu.
Drzim palce. :)
4326
17.04.08,09:17
Ďakujem za radu.