Marka 2
15.04.08,09:11
Dobrý deň!
Viem,že mnoho žien ma s týmito vecami problém a chcela by som vedieť,či neexistujú babské prostriedky na ich odstránenie.
Trpím neustálym svrbením a výtokom.Pred mesiacom som bola u lekára a teraz je to tu opäť.Lekár mi predpíše Candibenne,zaberie na 1 mesiac.Už sa tam hambím aj chodiť.Na intímnu hygienu používam Laktacyd a každý deň pijem jogurtové kultúry.
Pohar
15.04.08,07:18
skuste Wobenzym - dostať v lekárni, ale je drahý.
BXLmiami
15.04.08,07:23
Gynekologovia často zabudajú,že problém môže byť aj v alergii.Testovanie na kožnom by malo byť,ked je dlhodobe podráždená oblasť okolo genitálií aj so svrbením.
Jara
15.04.08,07:25
Kúp si femigél v lekárni. Myslím stojí nejako okolo stovky. Je veľmi dobrou prevenciou.
Elke
15.04.08,07:37
Dobre účinkuje aj Tamtum Rosa
kalkulka
15.04.08,10:40
Umývaj sa odvarom z myšieho chvostíka. Pomáha, upokojuje.
lindusaaa
15.04.08,10:42
mne nielen gynekolog ale aj kozna odporucala laktobacily a moze to suvisiet aj s HAK (mne vytoky prestali ked som HAK vysadila)
amakov
15.04.08,12:26
moja priateľka používala pri podobných problémoch čaj z alchemilky obyčajnej, ( 2 lyžice alchemilky zaliať prevretou vodou a nechať stáť 15 minút),2x denne piť 3 týždne, nie dlhšie a sedací kúpeľ v zápare rebríčka( myší chvostík obyčajný), pomohlo jej to.
adelia
15.04.08,14:39
mne okrem lokálneho Candibene gynekologička predpisuje aj liek na odstranenie plesni z celého organizmu,ktorý ma vlastne taký učinok,že pokial sa mykoza nachadza niekde vo vnutri tela tak ju vylieči a tým pádom mám pokoj-niekedy aj na dva roky.Užíva sa ako klasická tabletka-buď je jedna alebo tri.Záleží na druhu.Len názov neviem,ale lekárka vie o čo sa jedná.Mne sa to tiež opakovalo dosť často,pokial sa moja lekárka nerozhodla liečiť to takto.A vyšlo to a som jej vďačná.Prajem len dobré lekárky!
judita1971
15.04.08,14:47
Môže to byť kľudne aj alergia na pracie prostriedky, alebo na farbivo v toaletnom papieri. Skús prať spodné prádlo s detským mydlom. Nepoužívaj agresívne pracie prostriedky.
bunovaa
15.04.08,17:04
skús tento liek-je trocha drahý, ale ak máš stále problémy, treba vyskúšať všetko, aj ten Femigel, čo sa tu spomínal je dobrý
http://www.docsimon.sk/tovar/candivac-cps-30
katarina53
15.04.08,17:15
Skús si dať na vložku nejaký biely jogurt, pri svrbení to naozaj pomôže. A daj si zmerať cukor, či nemáš vysoký.
aisa
15.04.08,17:25
Neviem, ako sa s tým kto vysporiada, ale mne zakázal gyn. umývanie všetkým,čo voní, nie často sa umývať(nie každý deň)prať obyčajným jadrovým alebo detským mydlom a nenosiť rifle (aspoň na istý čas) a obtiahnuté nohavice, nosiť bavlnené spodné prádlo a posedieť si občas v bylinkovom kúpeli, ako píšu baby hore. Dobrý je i nechtíkový čaj. Proste nezapariť, všetky baktérie úplne nezničiť, a s hygienou nepreháňať. Po istom čase, si organizmus zvykne, vytvorí si prirodzenú ochranu a s hygienou môžete pritvrdiť. Len pozor na všetko, čo má alebo púšťa farbu a parfém.
dusansl
21.04.08,19:20
Vážené trpiace poraďáčky,
Váš problém spojený s výtokom resp. kandidózami sa skrýva v črevách a následne v celom človeku.
Za značne povrchný považujem prístup odborníka, ktorý ľavou zadnou predpíše na boľačku"Kanesten" či čosi podobné a domnieva sa , že problém je vyriešený.
Na vlastnej koži nejedna s Vás zakúsila že veru nie, a ak predsa tak len na chvíľočku.Jeho jadro je v porušení rovnováhy organizmu a tým aj tokov energií. v bunečnom a medzi bunečnom priestore. čiže energií JING a JANG.
Tento stav treba málo poopraviť, a je po probléme, nie na chvíľu ale na trvalo. Veď si len spomente, nenarodili ste sa s ním, on časom vznikol. A a presne tak sa ho dá aj zbaviť...
ba hádam by so aj mohol pomôcť...
trevis
21.04.08,21:12
Vážené trpiace poraďáčky,
Váš problém spojený s výtokom resp. kandidózami sa skrýva v črevách a následne v celom človeku.
Za značne povrchný považujem prístup odborníka, ktorý ľavou zadnou predpíše na boľačku"Kanesten" či čosi podobné a domnieva sa , že problém je vyriešený.
Na vlastnej koži nejedna s Vás zakúsila že veru nie, a ak predsa tak len na chvíľočku.Jeho jadro je v porušení rovnováhy organizmu a tým aj tokov energií. v bunečnom a medzi bunečnom priestore. čiže energií JING a JANG.
Tento stav treba málo poopraviť, a je po probléme, nie na chvíľu ale na trvalo. Veď si len spomente, nenarodili ste sa s ním, on časom vznikol. A a presne tak sa ho dá aj zbaviť...
ba hádam by so aj mohol pomôcť...

pekna mystifikacia, tak ako vo vsetkych tvojich prispevkoch ...
Olivia6
22.04.08,09:25
Rovnako trpím týmto problémom, ktorý sa mi opakuje už pár rokov. Ako sa písalo vyššie, dôležité je nosiť bavlnené spodné prádlo, žiadne tanga nohavičky, voľnejšie nohavice a rovnako výrobky typu Lactacyd sú zbytočné, rovnako ako peny do kúpeľov a aromatické sprchové gély, v danej intímnej oblasti najlepšiu prácu urobí čistá voda. Tento problém často nastáva pri užívaní antibiotík, ale všimla som si, že ja ho mám okamžite po užití čistého vitamínu C. Ale významným faktorom je aj jedna intímna vec, a to orálne dráždenie tejto oblasti partnerom. Preto (a nielen preto) sa okrem liečenia ženy lieči súčasne aj partner.
dusansl
28.04.08,20:02
Vážené poraďáčky, nikomu nevnucejem a ani nepodsúvam rozhodnutie, čo zo svojim telom má alebo nemá robiť! takú neúctu by som si nedovolil k žiadnemu človeku.
Ospravedlňujem sa zato, že som mal snahu Vám pomôcť. Iste je nemálo ľudí, ktorých fascinuje chuť farmaka. Pokojne ho užívajte , vždy keď nájdete k tomu vhodnú príležitosť.
Budete to práve vy , ktorým dá vaše viac či menej pekné telo najavo, že sa mu čosi nepáči. Raz to môže byť kandida, inokedy aj čosi iné...
Pekný deň prajem a mnoho zdravia.
Nikuska11571
28.04.08,21:04
Mne gynekolog radil v podstate to co sa pise v prispevkoch hore uvedenych (nosit len bavlnene nohavicky ale LEN biele lebo ostatne mozu obsahovat farbiva, pouzivat pripravky na intimnu hygienu ale neumyvat sa prilis casto, prehnana hygiena totizto zabija tzv. "dobre bakterie", ktore si telo vytvara aby ochranovali pohlavne ustrojenstvo) ale jedno sa tu nepise ZAKAZAL MI JEST SLADKOSTI, ze tie istym sposobom podporuju sirenie infekcii a zabranuju funkcii "dobrych bakrerii". Naozaj som bola prekvapena, ze na nieco taketo mozu vplyvat vsetky tie dobroty, ktorymi som sa "napchavala" cele dni... zabralo mi to, sladke som obmedzila na minimum, nosim v prevaznej miere biele bavlnene nohavicky a pouzivam pripravky na intimny hygienu.
gabrielka47
28.04.08,21:58
Tymto problemom som trpela niekolko rokov a lekari mi nevedeli pomoct, uz mi bolo trapne tam chodit. A navyse za cely ten cas nikoho nenapadlo, ze by mali liecit aj mojho partnera. Tak som si musela pomoct sama a dufam, ze moje rady pomozu aj vam. Problem je v crevach. v prvom rade nasadte ocistnu dietu. Jedzte vela cerealii. Ja si kupujem spaldu tj obdoba psenice. Asi 3 polievkove lyzice dajte do pohara a zalejte vlaznou vodou na 4 hodiny. Potom zujte ako zuvacku. Jedzte cerealny chlieb - ten uplne cierny, predavaju ho v tvare kocky alebo obdlznika a je krajany. Pite vela tekutin. Nie ovocne caje a ani cierne caje. Prekyseluju organizmus. Nejedzte nic sladke. Kupte si jablcny ocot, kvalitnejsi. Ja si kupujem znacku Gur.men alebo Gur.man neviem teraz presne. Do dvojdecoveho pohara si najlejte asi 1 cm toho octu a ostatne dolejte mineralkou. Vypite aspon 4 takeho pohare denne. Dalej si kupte tabletky Chlorella, predavaju ich v predajniach Energy ale aj na internete a tiez si kupte mlady jacmen Barley, ktory tiez predavaju v tom Energy. Ja este pijem aj zeleny francuzsky il, ten je tiez dobry na cistenie criev, ale myslim, ze na mykozu asi vplyv nema. Myslim, ze ked to pomohlo mne, mohlo by aj vam. este som zabudla - nepouzivajte mydlo a ak by ste uzivali antibiotika, treba si potom dat na preliecenie najeke probio tabletky napr. bion9. drzim palce!
continuity
21.05.08,15:34
mne pomohlo preliecit aj partnera (normalne cannestenom v lekarni) a ked citim zaciatok nakvapkat na intimku tea tree oil - jednu dve kvapky - to pomoze, len sa musi zavcasu.

este aj femigel je dobry, ale ked sa to uz rozbehne, tak to stoji dost penazi.
arizona
21.05.08,15:42
Skús sedacie kúpele v "myšom chvostíku", aspoň 10-14 dní.(myší chvostík vylúhovať a priliať do teplej vody)
Počas tejto kúry je dobré aj piť z neho čaj a môže sa primiešať aj alchemilka a ľubovník.
kitky
21.05.08,16:21
Vážené poraďáčky, nikomu nevnucejem a ani nepodsúvam rozhodnutie, čo zo svojim telom má alebo nemá robiť! takú neúctu by som si nedovolil k žiadnemu človeku.
Ospravedlňujem sa zato, že som mal snahu Vám pomôcť. Iste je nemálo ľudí, ktorých fascinuje chuť farmaka. Pokojne ho užívajte , vždy keď nájdete k tomu vhodnú príležitosť.
Budete to práve vy , ktorým dá vaše viac či menej pekné telo najavo, že sa mu čosi nepáči. Raz to môže byť kandida, inokedy aj čosi iné...
Pekný deň prajem a mnoho zdravia.

Problem nie je v tvojej snahe pomoct.
Tú mame vsetci co sem prispievame.
Problem je v tom, ze ty ponukas vyrobky s ktorymi obchodujes a ponukas ich ako jedine mozne , ktore vyriesia takmer vsetky problemy.
Problem je aj v tom ze aj napriek tomu, ze ta vela ludi upozornilo aby si ich dal do inzercie kam takyto druh podnikania patri, ty sa jednoducho stale a stale vracias oknom.
Mozno su tie vyrobky naozaj ucinne / aj ked su predrazene / ale ty svojim "nasilnym " sposobom prezentacie svojej osoby sam odrazas ludi, ktorí by ich mozno aj skusili.
kitky
21.05.08,16:27
Skús si dať na vložku nejaký biely jogurt, pri svrbení to naozaj pomôže. A daj si zmerať cukor, či nemáš vysoký.


Niekedy pozeram v tv jednu velmi sarmantnu dochodkynu, ktora radi vo veciach sexu a velmi fundovane a s nadhladom odpoveda na otazky.
Bola som prekvapkana :D, ked poradila na problemy o ktorych tu pisete, nieco acidofilne priamo na rodidla, nie som si celkom ista ci nevravela o vnutornom pouziti. Za lyzicu takejto acidokultury nikomu neublizi.:)
daria29
21.05.08,18:32
Vážené poraďáčky, nikomu nevnucejem a ani nepodsúvam rozhodnutie, čo zo svojim telom má alebo nemá robiť! takú neúctu by som si nedovolil k žiadnemu človeku.
Ospravedlňujem sa zato, že som mal snahu Vám pomôcť. Iste je nemálo ľudí, ktorých fascinuje chuť farmaka. Pokojne ho užívajte , vždy keď nájdete k tomu vhodnú príležitosť.
Budete to práve vy , ktorým dá vaše viac či menej pekné telo najavo, že sa mu čosi nepáči. Raz to môže byť kandida, inokedy aj čosi iné...
Pekný deň prajem a mnoho zdravia.
Dusansl,pripadas mi taka vtierka.po precitani tvojho prispevku je jasne ,ze nieco ponukas,ale urob si doma prezentaciu, atak sa snaz.
mimika36
24.05.08,17:32
Ahojte vsetci. Nejdem tu nikoho obhajovat, kto predava, mal by to robit inde a inak...ALE, dusan ma v jednom pravdu- tie mykozy sa neskryvaju len na povrchu koze, mozu byt vsade, a v tom ma pravdu, ze roznymi kremikmi a pod. sa priznaky zmieria, ale pokial sa clovek nelieci aj zvnutra, tak to su len vyhodene peniaze. Ja mam diagnostikovane mykozy v plucach, oblickach, dokonca aj v kostiach- co je pricinou zmeny tvorby krvnych buniek...vsetko ide ruka v ruke. Nejdem rozpisovat, ake som mala problemy, ale na svoj vek som sa citila ako starenka...Liecila som sa ATB, ale to malo este horsie vedlajsie priznaky. Dala som sa do ruk odbornikovi- lekarovi-na detoxikaciu a momentalne uzivam pripravky, ktore by mi to mali vykynozit. Ci sa to podari???je to dlhodoby proces, bude trvat par mesiacov, ale ak budem mat dobre vysledky, stoji ta namaha a peniaze zato. Nepropagujem nic, pripravky su na trhu rozne, staci si len vybrat, ale je dobre dat sa do ruk tym, ktori tomu rozumeju a dokladne vysetria.nestaci konzultacia po internete, lekar nasadi liecbu individualnu.papa
smoulinka85
25.05.08,09:29
aj ja som mala pred rokom takyto problem. Chytili sme to obaja s partnerom v jednom jazere. Vyliecila som sa sedacim kupelom z Tea tree oleja a to tak ze kazdy vecer som zmiesala 7 kvapiek oleja s tromi litrami vody. Takto som to opakovala tyzden, problem zmizol. Mala som to pred tym mnoho krat, gynekolog mi vsak vzdy dal mast, ktora zabrala len docasne. Teraz tieto problemy riesim takto. Este sa neodporuca pouzivat pri vytoku slipove vlozky - mozu obsahovat latku, ktora este viac drazdi a nosit ako uz bolo vyssie pisane bavlnenu bielizen. Odporuca sa i vylucit sladkosti a podporit imunitu organizmu
balunka
28.05.08,06:38
a hlavne nedávať aviváž keď perieš spodné prádlo,mám to odskúšané
kačkapoliačka
28.05.08,09:02
Pridám sa aj ja so svojou skúsenosťou. Od tehotenstva a hlavne po pôrode som tým roky trpela, lebo sa mi výtok a svrbenie často opakovali. Riešila som to samozrejme liekmi a masťami. Až mi jedna ženská sestra poradila, tak ako sa aj vyššie v príspevkoch píše - natierať sa "jogurtami", menej sladiť, pozor na časté a dráždivé umývanie (mydlami), výmena spodného prádla a pod. A k tomu mi poradila gel z aloe vera. Je to veľká tuba a potieram si večer po umytí jemným filtrom vonkajšie rodidlá. Nebola som u lekára rok. Pre mňa je to ako keby ste mi dali milión. Žiadne svrbenie, výtok... Som veľmi spokojná a doporučujem. Vraj vyrovnáva ph v týchto častiach tela a tým sa tam nepremnožujú tie "zlé!" mikróby.
Všetko dobré kp
jafepo
28.05.08,09:34
Veľa vecí, ktoré spomínate (Candibene, probiotiká z lekárne aj v jogurtovej forme, výplachy), poznám žiaľ osobne. Alergologička zistila (pri riešení iného problému), že mám zníženú imunitu, tak môj gynekológ skonštatoval, že príčinou výtoku je práve oslabený imunitný systém. Ale chcela som poukázať na iný problém, ktorý sa vyskytol po výplachoch sTamtum Rosa: pálenie a suchosť pri styku. Vie mi niekto poradiť (zatiaľ to riešime lubrikantom)? Ďakujem.
ankah
14.02.09,14:34
Tak ja by som tiež rada poradila s týmto problémom, mala som ho aj ja a veľmi mi pomohli tabletky Uroval manosa ... Stoja okolo 7,73 eur ... Pomáhajú pri urologických ťažkostiach a zápaloch močových ciest, pôsobia obvykle do 24 hodín, účinnosť 90%, pomáhajú brániť výskytu nežiaducich baktérií ... To je popis z nich ... Viem že si pomyslíte že nemáte problém močových ciest ale podľa mňa je to zapríčinené častými zápalmi, ktoré som len tak "prechodila" ... Po vybratí 2 krabičiek, nemám ani svrbenie, ani pálenie ani nie tak intenzívny výtok ale klasický... Takže určite pomáhajú ... Sestra mala chronickejšie a pomohli jej ale treba vybrať 3 balenia... Tabletky zo začiatku beriete ráno,večer po jednej a potom už len jednu na deň ... Určite pomôžu ... Anka
BETYS
14.02.09,15:23
Bola som s týmto problémom aj na kožnom vyštrení. Zistili alergiu na katon. Nachádza sa v kozmetike, v toaletnom papieri, vo vložkách, v umelých textíliách. Gunička na nohavičkách musí byť obšita - všitá v bavlne. Aj čistiace prostriedky ho obsahujú.
Lekárka doporučila diétu a vyhýbať sa látkam, ktoré katon obsahujú.
Je to ťažké až nemožné. Pretosom začala užívať východnú medicínu, ktorá lieči organizmus ako celok a odstraňuje príčinu ochorenia, nie dôsledok.
syrik
15.02.09,10:35
Vážené trpiace poraďáčky,
Váš problém spojený s výtokom resp. kandidózami sa skrýva v črevách a následne v celom človeku.
Za značne povrchný považujem prístup odborníka, ktorý ľavou zadnou predpíše na boľačku"Kanesten" či čosi podobné a domnieva sa , že problém je vyriešený.
Na vlastnej koži nejedna s Vás zakúsila že veru nie, a ak predsa tak len na chvíľočku.Jeho jadro je v porušení rovnováhy organizmu a tým aj tokov energií. v bunečnom a medzi bunečnom priestore. čiže energií JING a JANG.
Tento stav treba málo poopraviť, a je po probléme, nie na chvíľu ale na trvalo. Veď si len spomente, nenarodili ste sa s ním, on časom vznikol. A a presne tak sa ho dá aj zbaviť...
ba hádam by so aj mohol pomôcť...

Chlapče,babské problémy nechaj na lekárova na nás....
Viem pomôcť
15.02.09,18:30
Na plesne a výtoky sú výborné cesnakové tablety s tymiánom Garlic-Thyme.Lokálne potierať Aloe vera gelly,keď sa pridruží zápal, tak Bee Propolis,prírodné antibiotikum.Na čo pchať do seba tú chémiu, keď to nie je potrebné?Dosť jej je všade navôkol.Radšej sa prikláňam k prirodzenejším praktikám.
osky
16.02.09,09:52
ja som na toto trpela cele roky.ale uz asi tak7 rokov o tom ani nechyrujem,a taktiez ani o chorobach dychacich organov.
tak trochumimotemy,ale suvisi to s plesnami.
ked som studovala na strednej,byvala som casto chora/nadchy,zapaly priedusiek a pod./ a uzivala som vela antibiotik v roku.napokon sa to tak vyhrotilo,ze po tolkych liecbach mi jedneho krasneho dna prestali antibiotika zaberat.nezabrali lahsie ani silnejsie ,dokonca ani take kt.sa beru raz za den....
stastim bolo ze sa mi to stalo v lete,pocas prazdnin.
rozhodla som sa siahnut po prirodnych a babskych receptoch.odvtedy sa zaujimam o bylinky a rozne domace metody liecenia.
boli to tazke prazdniny,lebo choroba nechcela len tak ustupit.i ked to preslo,prechladla som znova.....dva tyzdne dobre,potom dva tyzdne znova horucky a nadchy...skoro som sa vzdala koli tomu studia na strednej skole.
ale bola som trpezliva a nepoddala som sa.trvalo mesiace kym moj organizmus vyplavil zo seba vsetok nanos liekov pred tym skonzumovanych /vytoky boli neuveritelne silne ale vedela som ze je to chemia,ktora musi z tela von/,a asi po pol roku konecne zacalo moje telo akceptovat bylinky a vsetky prirodne pripravky osobne doma pripravene.
odvtedy sa antibiotikam a vseobecne liekom ako takym vyhybam,a musim uznat ze uz ani neviem poriadne co je to chripka,zapal priedusiek ,nadcha a pod. ani nemam ziadne kvasinkove vytoky,mykozy a pod. uz cele roky ani neviem ze existuju.chvalabohu.
ja neuzivam ziadne vitaminy v tabletkach,iba kyselinu listovu,aj to nie pravidelne.
antibiotikam sa vyhybam , ale ked som prilis chora,samozrejme ich uzivam ale doplnam ich prirodzenymi probiotickymi pripravkami/to su jogurty,kefiry,acodidofilne mlieko,bryndza-jednoducho kyslomliecne vyrobky,nie normalne mlieko a este je vyborna kvasena kapusta alebo ina zelenina/ a okrem toho je dolezity prisun priprodneho vitaminu C,nie tabletkoveho!!!
jednoducho si davajte pozor na prehnane mnozstvo liekov /a radsej si miesto vitaminov v tabletach kupte cerstvu mrkvicku;) a kvalitny olivovy olej:o./,lebo aj tie vam zapricinia tieto zenske potiaze a zbavuje sa ich len velmi tazko.

:eek::eek::eek:co by ale mali este vediet hlavne mlade dievcata-nenoste tangace!!!
ten uzky pasik zarezany v zadnej casti tela sa posuva pri kazdom vasom pohybe a tak z konecnika putuju bakterie k vagine a opacne.tym sa lahko stane,ze prave vy dostanete infekciu o ktorej tu piseme.nemam to z vlastnej skusenosti,ale od zenskeho lekara.
slnenko
16.02.09,14:38
ankah, dajú sa kúpiť Uroval manosa v lekárni?
JankaII
16.02.09,16:50
Ja som na tento problém trpela vyše roka,brala som vaginálne tablety,krémy ,tablety na odstránenie pliesni,pila alchamilku,užívala laktobacily... a stále sa to opakovalo.Až nakoniec mi dal Candibene tablety na to som si dala predpísať fungicidin masť ,s tým som si tu tabletu pred vložením natrela a k tomu tabletky užívať,,len už neviem ako sa volali.A až táto trojkombinácia mi pomohla
bobiku
16.02.09,17:00
Gynekologovia často zabudajú,že problém môže byť aj v alergii.Testovanie na kožnom by malo byť,ked je dlhodobe podráždená oblasť okolo genitálií aj so svrbením.
S tou možnou alergiou súhlasím, aj dcéra sa skoro dva roky snažila liečiť na výtoky a bolo to neúspešné. Zmenila potom gynekologa a ten ju poslal na alergologiu, a tam jej zistili nejaké alergény a vraj to môže mať vplyv na prostredie v pošve. teraz čakáme na dalšie výsledky.
ankah
16.02.09,18:22
áno dajú sa kúpiť bez receptu ... sú na prírodnej báze - tak tam píše ...
srnka79
03.03.09,09:50
probiotika, kyselina kaprylicka, oreganovy olej, citrovit (kvapky z grepovych jadier) - to mne zabera urcite... este je novy pripravok candivac - to som zatial neskusala... a hlavne obmedzit sladke a alkohol, to ma plesen rada...
tutiola
08.03.09,17:21
Mala som ten istý problém a u lekára som bola častejšie ako by som chcela, kým starý neodišiel do dôchodku a nový mi poradil. Najprv to preliečil zvyčajným spôsobom a pridal radu. Umývať sa aspoň raz v týždni vo vode, kde si rozpustím maličko hypermangánu. Dostať ho v lekárni. Od tej doby som výtok a svrbenie mala len po vybratí antibiotik. Skúste, možno to pomôže aj vám.
anna382
29.03.09,09:07
skus aj biely jogurt jemne natriet na hyg. vlozku a tak si ju daj na nohavicky zevraj je to super
Andulenka
01.04.09,12:48
Dobré je a VYKúPAť V ODVARE Z MYšIEHO CHVOSTíKA-POMÁHA NA VŠETKY ŽENSKÉ PROBLÉMY-AJ PIŤ HO JE DOBRÉ.
dusansl
01.04.09,15:55
K upresnenie k svojim príspevkom v tomto portáli by som ešte raz a naposledy chcel uviesť toto prehlásenie:
zaoberám sa východnou diagnostikou ktorej súčasť prirodzene je aj návrh liečby.
Na tomto mieste vyčestne vyhlasujem, že som nikdy žiadne preparáty či iné prostriedky pomáhajúce návretu zdravia n e v l a s t n i l, a teda ani nepredával!!!!
Viem pre svojho pacienta zo známych prostriedkov napísať receptúru ktorú si u predávajúceho môže za vlastné prostreidky kúpiť!!!
Za samozrejmé považujem, že si svoji prácu, teda diagnostiku nechám zaplatiť.
Čo sa týka jednotlivých prípravkov , ich história je preukazateľne do 5000 rokov stará a teda aj dostatočne krát preverená.
Či sa ktokoľvek rozhodne moju ponuku v danom probléme návretu zdarvia využiť alebo nie, je len na ňom.
A celkom na záver, východná medicína je iná, zaoberá sa predovšetkým človekom, a choroby tie sú v tomto uhle pohľadu až druhoradé!
syrik
09.05.09,08:40
Babenky, neviete mi poradiť nejaké voľnopredajné vaginálne tablety alebo maste na infekciu? Mám svrbenie, opuch, výtoky...dnes si dám poslednú tabletu Gyntima, no nezabralo to...brala som to 10 dní...Počula som, že je na trhu Canesten - vaginalne tablety..Nemáte s tým niekto skúsenosť? Alebo je lepší Femigel?

ĎAKUJEM Vám za odpovede :)
tutiola
09.05.09,11:11
Babenky, neviete mi poradiť nejaké voľnopredajné vaginálne tablety alebo maste na infekciu? Mám svrbenie, opuch, výtoky...dnes si dám poslednú tabletu Gyntima, no nezabralo to...brala som to 10 dní...Počula som, že je na trhu Canesten - vaginalne tablety..Nemáte s tým niekto skúsenosť? Alebo je lepší Femigel?

ĎAKUJEM Vám za odpovede :)

Používala som tieto tablety spolu s krémom. Vždy som ich mala na lekársky predpis, ale od vtedy čo mi lekár odporučil sedacie kúpele v hypermangane, tak už ich nepotrebujem. Ak mám pocit, že sa ma niečo chytá, použijem kúpeľ a je to vybavené. Canesten krém sa používa aj pri pliesňach nôh.
barborabee
09.05.09,14:58
Gyntima aj Femigel sa davaju na prevenciu a na udrzanie dobrej flory, napr. Gyntima sa aplikuje po kupeli v bazene alebo po pohl. styku, a ani mne nepomohla. Navyse som mala este alergiu na niektoru zlozku a olupovala sa mi sliznica...ved to tam aj popisuju v pribalovom letaku... Femigel bol lepsi, ale zle sa mi aplikoval. Su teda na prevenciu max. pri prvych priznakoch. Canesten vag.tbl.- to je uz liecivo- teraz uz volnopredajne, skorej bolo na predpis a mohol by ti pomoct. Pri prvych priznakoch a zaciatku vytoku sa dava 1 tbl 500mg- doprucuju ho aplikovat raz za tyzden po dobu pol roka!- tym, kt. sa to vracia. Asi dost nakladne,co? Ale v tvojom pripade by som si kupila ten 6 tabletkovy- to je uz pri zlozitejsich pripadoch a pre tych, co sa im to stale vracia naspat. Urcite zvaz navstevu gynekologa. A urcite nezabudni na probiotika- na akutne stavy a po liecbe mykozy urcite Super dophillus- 30tbl a potom uzivat adult dophillus- na prevenciu alebo aj ine su....po dobu aj pol roka. Zaujimave su aj Candivac alebo Femivaxin HP...Alebo bryndza, kapusta atd,atd
syrik
09.05.09,18:41
Ďakujem Vám za odpovede. Skúsim asi ten Canesten...Ja som jedávala denne probiotický jogurt, ale v poslednej dobe som prestala a infekcia je na svete...Asi sa opäť pustím do jogurtov mimo iného...tabletkám moc neverím...
barborabee
09.05.09,19:40
Pri akutnom probleme je dobre si kupit niektore silne probiotika-1 balenie... nastastie je to prirodne a ziadna chemia a v ramci prevencie uz mozes papat aj jogurty alebo acidko...Citala som, ze tabletky stoja menej nez tie jogurty- ze to vyjde lacnejsie,ked sa to vsetko prerata, lebo jogurtiky zdaleka noebsahuju tolko laktobacilov. A napr. u toho Super dophillus je zvysene mnozstvo Lactob. acidophillus, kt. sa nachadza prirodzene v posve zeny. A dolezite je sa nestresovat. Vyskusaj vsetko, na kazdu z nas nieco ine zabera..;)
syrik
09.05.09,19:43
Pri akutnom probleme je dobre si kupit niektore silne probiotika-1 balenie... nastastie je to prirodne a ziadna chemia a v ramci prevencie uz mozes papat aj jogurty alebo acidko...Citala som, ze tabletky stoja menej nez tie jogurty- ze to vyjde lacnejsie,ked sa to vsetko prerata, lebo jogurtiky zdaleka noebsahuju tolko laktobacilov. A napr. u toho Super dophillus je zvysene mnozstvo Lactob. acidophillus, kt. sa nachadza prirodzene v posve zeny. A dolezite je sa nestresovat. Vyskusaj vsetko, na kazdu z nas nieco ine zabera..;)

Ďakujem Ti, veľmi si mi pomohla :)
Darina1234
09.05.09,19:44
Dievčata, najelepšie su kupele z myšieho chvostika, nechať macerovať a potom odvar pridať do lavora, nie do vany, a samozrejmä aj vnutorne ho piť, ale nie počas menzesu, počas pitia čajov sa neslniť, pitie čaju dolniť aj o alchemilku
barborabee
09.05.09,20:46
A nezabudnime ani na caj Lapacho-na zvysenie imunity...
Ivus44
10.05.09,05:11
Mykozy mi zacali ako tu uz bolo spominane, kvoli antibiotikam. Brala som jedneho casu kombinacie viacerych antibiotik. Bolo mi odporucene lekarom v tom case popri tom papat aj probiotika (lactobacily), ktore pomozu obnovit crevne prostredie , pretoze antibiotika ho velmi narusaju. Mykozy alebo kvasinky zvyknu robit neplechu aj hlavne vtedy, ked je narusena imunita a ta je zase spojena s crievkami. Velky vplyv ma aj HAK. Od vtedy to bol jeden velky kolotoc. Obmedzovala som vsetko aby to bolo ok, riadila som sa radami lekara, tzn. nosila som iba bavlnene nohavicky, ziadne tanga ani umele latky, vzdusne oblecenie, ziadne rifle, ziadne parfumovane mydla, iba lactacyd, ktory je vynikajuci, vyplachy tantum rosa, ziadne tampony, lubrikanty, avivaz v bielizni, ziadne cokolady, cukor, bielu muku, papala probiotika a nic. Nakoniec som zistila, ze pes bol zakopany v mojej HAK, zmenila som ju v tom obdobi ako sa mi zacali tieto tazkosti a neuvedomila som si to. Teraz som zmenila antikoncepciu a mam uz rok pokoj. Ani naznak.
syrik
10.05.09,07:00
Dievčata, najelepšie su kupele z myšieho chvostika, nechať macerovať a potom odvar pridať do lavora, nie do vany, a samozrejmä aj vnutorne ho piť, ale nie počas menzesu, počas pitia čajov sa neslniť, pitie čaju dolniť aj o alchemilku

A tie kúpele z myšieho chvostíka, koľko lyžičiek chvostíka a aký pomer vody?
Darina1234
10.05.09,07:27
Na liter vody studenej / macerovať od rana do večera/ 1 polievkovu lyžicu chvostika, večer uviest do varu, nechať odstať asi 15 min a tak pridat do kupela,
Fellini
19.05.09,10:26
Mám podobný problém + problematickú pleť. Moja kožná lekárka mi napokon diagnostikovala premnoženie kvasieniek v organizme. Znie to ako sci-fi, ale týždeň držím protikvasinkovú diétu (žiadna múka a cukor, lebo kvasinky sladké milujú), beriem laktobacily a silné antimykotiká. nechcem to zarieknuť, ale vidím už prvé výsledky (mám výrazne lepšiu pleť na tvári tzn. žiadne vyrážky a výtok sa mi zmiernil), kožná však vravela, že človek sa z toho dostane až po roku. Lieky a maste u gynekológa sú len miernením následkov, ale neriešia príčinu:-)) držím palce a skús testy na kvasinky
ludmilla
20.12.09,06:53
Súhlasím s danilus, áno zamerať sa na príčinu. Tých môže byť niekoľko:
Oslabená imunita - narušená rovnováha medzi dobrými a zlými baktériami.
Užívanie liekov – antibiotík, negatívne vplývajú na vaginálne prostredie, taktiež imunosupresíva, čiže cytostatiká, kortikoidy narúšajú obranyschopnosť organizmu.
Diabetes – aj nová o ktorej žena nevie môže vyvolávať časté mykózy.
Zmena hormonálnej hladiny hrá veľkú úlohu pri množení húb. V závislosti od hormónov sa mení zloženie vaginálneho sekrétu, mení sa obsah cukru, tým sa vlastne urýchľuje rast húb. Tieto okolnosti nám pekne vysvetľujú prečo práve tehotné ženy, ktoré pred twehotenstvom netrpeli mykózami ich práve v tehotenstve dostanú. Netreba zabúdať na HAK, staršie preparáty, ktoré majú vyšší obsah hormónov, tiež menia hormonálnu hladinu ženy, niekedy stačí len HAK vymeniť za preparát mladšej generácie s nízkym obsahom hormónov a problémy vymiznú.
Aj veľmi dobre mienená hygiena „prehnaná“ môže vyvolať opačný efekt, pretože pri nej sú práve tie dobré baktérie zničené, čím vznikne nerovnováha a hubám nič nebráni, aby sa veselo množili. Preto u žien, ktoré tieto problémy majú by mali úplne upustiť od mydiel, intímnych sprejov v intímnej hygiene, ak to musí byť treba vyberať len pH neutrálne.
Teplo je jeden z faktorov, v teple a vlhkom prostredí sa darí hubám najlepšie. Pri nosení tesného spodného prádla a zo syntetiky, obtiahnuté rifle, to sú veľmi dobré podmienky pre tepelnú akumuláciu, žena sa potí a množenie húb môže začať.
Potravinová alergia – ktorou jedinou alergickou reakciou môže byť práve vaginálna sliznica.
Ochorenie črevné na hubovú infekciu a nesprávna intímna hygiena.
Stres, psychická nepohoda – má negatívny vplyv na rovnováhu zloženia vaginálneho sekrétu.
Keď sú už hore uvedené možnosti úplne vyčerpané ostáva ešte tá posledná – vyslať partnera na kultivačné vyšetrenie ejakulátu na prítomnosť kvasiniek, húb.
Dôležité:
- Nenosiť tesné syntetické spodné prádlo, nenosiť tesné rifle a nohavice vôbec
- Pri častých mykózach by mali ženy upustiť od tampónov, od vložiek, ktoré obsahujú umelé látky, čím su nepriepustné a zadržujú vlhkosť, veľmi populárne v reklame a niektoré ešte aj parfumované
- Nesušiť mokré plavky na tele
- V intímnej hygiene nepoužívať mydlá ak už len pH neutrálne, intímne spreje, prísady do kúpeľov
- Nejesť veľa cukrov
- Pri už vzniknutej infekcie je nutné spodné prádlo a uteráky denne vymieňať, používať len osobné, pri praní vyvárať. Alebo je možné kúpiť prací prach, ktorým sa huby usmrtia, je dostať v lekárni, ale bohužiaľ neviem či aj na Slovensku, v susednom Rakúsku určite.
- Znie to smiešne , ale po každeom použití toalety utierať sa smerom spredu dozadu ku konečníku, aby sa smerom od konečníka neprenášala infekcia.
- K posilneniu vaginálneho prostredia sa dajú kúpiť v lekárni čípky s mliečnou baktériou.

Dôležité: ak žena trpí mykózami 4 a viackrát ročne, nemá to vôbec nič spoločné s prípravkami – antimykotikami (mylne sa ženy domnievajú, že sú neúčinné), ale je to nesprávnou liečbou, treba najprv prísť na príčinu vzniku, riešiť príčinu a dať si vyšetriť aj stolicu.
ludmilla
20.12.09,16:43
mimotemypokúsila som sa zmeniť veľkosť písma a nešlo to, ospravedlňujem sa.
danilus
13.01.10,12:40
ludmila...UZASNE, co si napisala...so vsetkym plne suhlasim, je to pravda...uz treba len TRPEZLIVOST, vacsinou sa stretavam u zien s tym, ze chcu mat pokoj hned, ale to nejde...

ja este pridam - treba stale uzivat ciste prirodne probiotika - ja uzivam ciste produkty z Bulharska, su velmi silne a ucinne. Vyborny je Maldion do posvy, obsahuje lactobacily.

K tym hormonalnym hladinam - gynekolkog mi povedal, ze ked ma zena viac androgenov, ako by mala mat, nie je v posve tak kysle prostredie, preto sa tam mnozia patogenne mikroorganizmy. Povedal mi, ze sa s tym mam zmierit. Zmierila som sa tak, ze som zacala aktivne bojovat a dari sa mi. Probiotika uzivam DENNE - aj papam aj si vkladam do posvy. A napriek velmi problematickej imunite som dokazala vyse roka byt bez antibiotik!!! Takze odporucam a dakujem ludmile za vycerpavajuci prispevok.;)
daria29
13.01.10,18:56
odporúčam Anionové vložky,sú"antibakteriálne,protizápalové,protiplesnové,po silňuju imunitu,zlepšuju hormonálnu rovnováhu,eliminuju nepríjemné zápachy,pôsobia vitalizačne.
Aankaa
14.01.10,12:55
odporúčam Anionové vložky,sú"antibakteriálne,protizápalové,protiplesnové,po silňuju imunitu,zlepšuju hormonálnu rovnováhu,eliminuju nepríjemné zápachy,pôsobia vitalizačne.
... tiež som bola oboznámená s týmto MLM systémom...aj som testovala, ale...:rolleyes: radšej dievčence by mali mali dodržiavať pravidlá a rady z predchádzajúcich príspevkov. Mať nonstop vložky "tam dole" ... eee :o. Sú drahé, namotajú vás na mlm, /ak si samozrejme nekúpite len 1 balenie a dosť/
a aj tak ostatné problémy riešite cez gynekológa a lekárne, takže neušetríte veru nič. Lebo len samotné vložky nepomôžu.
To skôr špeciálnu intim kozmetiku. Dobré referencie majú výrobky na www.zdravakrasa.sk, sú neparfumované.
dusansl
26.01.10,09:38
Pekný deň ,
ak dovolíte rád by som Vám ponúkol riešenie, problému, ktorý ako píšete trápi len na Slovensku možno aj tisíce žien, rôznych vekových kategórií. Pri riešení tohto neduhu by som nestaval na babské prostriedky. My myslím si, že pred Vami to už za históriu vyskúšalo dostatok žien, s nevalným výsledkom.
Ako druhú skutočnosť by som rád dal do Vašej pozornosti je , že korene problému nespočívajú v hygiene, ani intímnej ani žiadnej inej!
Ako ste sa už na vlastnej skúsenosti poučila, ani cesta cez návštevu gynekológa nevedie k vytúženému cieľu. Antimykotika predpísané lekárom nedokážu dlhodobo potlačiť problém. Jeho korene nie sú na miestach , kde ich aplikujete! Čo sa týka prípravkov na hygienu, pokojne sa vráťte k čistej pramenitej vode, aj tá je dosť drahá, ak už musíte kdesi minúť svoje peniaze.
Je zaujímavé, že sa človek ako si intuitívne dopracuje k jadru problému, aj keď použitá forma má krátkodobý účinok. Ale teraz naozaj k jadru veci:
- problém kandidy a to je jedno v akej forme sa u človeka prejaví , a kde , spočíva v celom črevnom a s časti aj žalúdočnom trakte. Podstatou je nedostatočná tvorba žalúdočnej kyseliny, veľmi nízke množstvo vlastných črevných baktérií, ktorých úlohou je potravu spracovať a nepripustiť je kvasenie v črevnom trakte.
Ak by som sa ocitol v úlohe človeka ktorý má už popísané zdravotné ťažkosti, ako prvé by som si vyčistil črevá! Lebo len v čistom čreve vytvoríme pre vlastné bifidobatkérie a latkobaktérie také podmienky v ktorých sa dokážu rýchlo pomnožiť. Len ich pomnoženie zabráni črevnému kvaseniu a tak sa odstráni syndróm deravej sliznice čreva.
Po tomto kroku sa v tele vytvoria podmienky na zosilnenie vlastnej imunity . Následne sa upraví množstvo hemoglobínu v krvi, lebo priama príčina kandidóz je jeho nedostatok. Ten ale zároveň spôsobuje aj hormonálnu nerovnováhu , čo vedie k vzniku iných nie menej závažných porúch okrem iného aj výraznú ženskú obezitu alebo klimakteriálne ťažkosti.
A čo sa týka Aktimelu a iných ,,melov“ rád by som na záver len toľko:
- je chutný
- nie je lacný
- obsahuje ľudskému telu cudzie kultúry latkobacila a preto sa v tele nedokáže pomnožiť.
V lepšom prípade s a čiastočne spolupodieľa na trávení tej dávky potravy , ktorá sa v črevách vyskytuje v dobe keď ho človek vypije.

Skutočnému omladeniu či oživeniu dôjde napríklad pri bosku, lebo vtedy sa do ústnej dutiny príjemcu dostanú aj sliny obsahujúce tieto druhy baktérií. Len humánne baktérie sú pri priaznivých podmienkach schopné sa rozmnožovať.
Toto je skutočná cesta k obnove strateného zdravia , teda aj k likvidácií život znepríjemňujúcich kandidóz trebárs na chodidle nohy či kdesi inde.
Pekný deň praje dusansl.
P.S. Viem , že táto rada neznie pekne a vy radi čítate veci príjemné. Žiaľ , život nám ich vo svojej podstate neposkytuje dostatok. A zdravotné problémy a ich riešenie k nim rozhodne nepatria.
bombulka9
03.02.10,12:52
mne dala lekarka tabletky na odstranenie plesni celkovo v tele, boli v tom dva tabletky a musim povedat, ze uz chvalabohu tri roky som nemala ziadne problemy. tiez pouzivam na umyvanie vzdy len lactacyd, aj manzel. a este skus kvapky Citrovital, myslim, ze tak sa to vola, je to vytazok z grapefruitovych jadierok a posobi na plesne v celom tele, aj na ine mikroorganizmy, cize je to aj proti chripke napr. a da sa to pouzit aj v domacnosti na dezinfekciu napr. na zubnu kefku a pod., na pribalovom letaku je to vsetko rozpisane :)
delonka
08.02.10,06:19
mne dala lekarka tabletky na odstranenie plesni celkovo v tele, boli v tom dva tabletky a musim povedat, ze uz chvalabohu tri roky som nemala ziadne problemy. tiez pouzivam na umyvanie vzdy len lactacyd, aj manzel. a este skus kvapky Citrovital, myslim, ze tak sa to vola, je to vytazok z grapefruitovych jadierok a posobi na plesne v celom tele, aj na ine mikroorganizmy, cize je to aj proti chripke napr. a da sa to pouzit aj v domacnosti na dezinfekciu napr. na zubnu kefku a pod., na pribalovom letaku je to vsetko rozpisane :)
bombulka, aké to boli tabletky?
priecelka
24.02.10,10:11
skús si spraviť detoxikačnú kúru s aloe vera. prečistí ti telo pekne zvnútra, má antimikotické účinky. celkovo posilnuje aj imunitný systém, čo s tým tiež súvisí, aj ja som s tým mala problémy a veľmi časté, preto si robievam tiež takúto trojtýždňovú kúru s aloe vera a pomohlo mi to. sem tam sa to objaví ale nie až tak často ako voľakedy. určite na tom niečo bude.
daria29
24.02.10,14:56
počuli ste už o ANIONOVýCH vložkách??prečítajte si na internete,su na plesne,výtoky,svrbenie,aťd.....dostávaju sa do povedomia žien s veľkým úspechom.ak chcete vedieť viac,pýtajte sa ,poradím.
smutko
24.02.10,17:29
ja som mala taký istý problém, po tabletkách mi to prešlo, ale zasa sa to vrátilo, gynekolog odporučil preliečiť partnera ak ma on dajakú plieseň/napr.:koža sa odlupuje medzi prstami na nohách a pod./,kým sa neprelieči partner darmo ma bude gynekolog lečiť stále sa to bude opakovať, priateľ bol u kožného a pomohlo to, odvtedy nemám žiadne problémy
Aankaa
24.02.10,17:42
počuli ste už o ANIONOVýCH vložkách??prečítajte si na internete,su na plesne,výtoky,svrbenie,aťd.....dostávaju sa do povedomia žien s veľkým úspechom.ak chcete vedieť viac,pýtajte sa ,poradím.

Je to ďalší MLM - ak žena má tento problém, nepomôžu jej tieto vložky.
1. sú drahé
2. aj tak bude musieť navštíviť lekára
3. musí užívať lieky a potrebné medikamenty "IN"
4. a ak sa namotá na mlm, tak sa bude rýchlo liečiť, aby stihla vyrobiť na svoju províziu.

- súhlasím s preliečením partnera, dodržiavanie diéty, bavlnené spodné prádlo, na umývanie nepoužívať nič okrem vody, nanajvýš antialergické sprchovacie gély.
Ak žena už raz ten problém chytí, nikdy sa kompletne nevylieči, ten bacil tam zostáva, len sa utlmuje.
daria29
25.02.10,08:33
Aankaa aká si múdra!čítala si niekde ,že som navádzala pani na MLV?
vieš,že to pomáha?a veľa krát nemusia anik lekárovi? prečo musia podľa teba užívať lieky,ešte ich užiju za svoj život dosť. a či su drahé? každý si vidí do svojho vrecka sám! aj zdravie je moje.!ani nevieš ,kde zbytočne rozhádzeš peniaze.jedna vložka intímka ,ktorá sa doporučuje nosiť preventívne, alebo pri problémoch stojí 0.20 centov!!je bavlnená,s Anionmi a turmalínom, nie je bielená chlorom,vzdušná,ničí baktérie! tak nespomínaj tu MLV,ty nemusíš skúšať nič,je to na každom ,ako sa rozhodne.vieš koľko lekárou to odporúča? nakoniec je to vhodné aj po sexe,lebo sa ničia baktérie.a keď máš svoje dni ,tak ich neminieš toľko, ako iné druhy,lebo sú savé,liečivé,komfortné,ale veď je 100 ľudí 100 chutí. pekný deň.
Aankaa
26.02.10,08:48
Aankaa aká si múdra!čítala si niekde ,že som navádzala pani na MLV?
... píšem o tom, že ju navádzaš na MLV? píšem o tom, že keď sa namotá na MLM, tak sa bude riadne obracať, aby vyrobila na svoju províziu ...

vieš,že to pomáha?a veľa krát nemusia anik lekárovi?
... vložky samo o sebe nepomáhajú, to len presvedčenie ženy, že majú pomôcť...

prečo musia podľa teba užívať lieky,ešte ich užiju za svoj život dosť.
... lieky a mastičky predpisované lekármi infekcie liečia, alebo hádam v dnešnej dobe vystačíš iba s nejakými čínskymi vložkami??
a či su drahé? každý si vidí do svojho vrecka sám! aj zdravie je moje.!ani nevieš ,kde zbytočne rozhádzeš peniaze.jedna vložka intímka ,ktorá sa doporučuje nosiť preventívne, alebo pri problémoch stojí 0.20 centov!!je bavlnená,s Anionmi a turmalínom, nie je bielená chlorom,vzdušná,ničí baktérie! tak nespomínaj tu MLV,ty nemusíš skúšať nič,je to na každom ,ako sa rozhodne.
... vysvetli mi prečo sa nepredáva normálnym spôsobom ? To nie je európsky patent či výmysel, ani si Amerika nedáva v Číne vyrobiť svoje experimenty, je to čínske...
vieš koľko lekárou to odporúča?
... viem, že gynekológovia to nezakazujú, ale ani ich to obzvlášť neohúrilo... len kvôli tomu prikývnu, lebo sú inak balené...
nakoniec je to vhodné aj po sexe,lebo sa ničia baktérie.a keď máš svoje dni ,tak ich neminieš toľko, ako iné druhy,lebo sú savé,liečivé,komfortné,ale veď je 100 ľudí 100 chutí. pekný deň.
... už sa vidím, ako nosím umeliny v gaťkách pred sexom, po ňom, preventívne aj ..."keby niečo".. a mimochodom, bola som na predvádzaní toho úžasného výmyslu, robí sa špeciálne na always vložkách, a tára sa a tára....

... toľko výkričnikov v tvojom texte znamená, že to robíš cez MLM a si namotaná veru dosť :):):)
Dúfam, že som ti nepokazila deň, ale ako sama píšeš, 100 ľudí 100 chutí.
daria29
26.02.10,21:46
Aank- pozdravujem ťa,z tvojho príspevku mám pocit,že si nejaká nevrlá,zaostalá ,nehnevaj sa na mňa.deň ani noc mi nepokazíš,toho sa neobávaj,tebe nikto nehovorí aby si nosila vložky,daj si tam aj handru,je to každeho vec. vložky maju certifikaty,ak si bola na predvádzaní,tak prečo píšeš, že umelinu by si nenosila,veď vložky su vyrobené z bavlny,su vzdušné, savé,tekutina sa z geluje.
normálne sa to v obchodoch nepredáva,lebo je fantastické,že ti to má kto vysvetliť, a obchode ani pes po tebe neštekne, a lekárne to už niektoré majú.A vieš ty moja zlatá, aká je čínska medicína stará? To nieje trhovisko!!Ku tomu namotaniu len toľko,ja som už dosť prežila,zažila,mňauž hoci kto len tak ľahko nenamotá ,moja milá,som dôchod.sama zvážím, čo je dobré.maj sa a už ani nepíš...
ďalej prečo spomínaš ML? vieš su dva druhy ľudí,čo chcu iba pre seba,teda skusí,ak si spokojná zoberieš si zase,kto ti hovoril že musíš predávať? a kto chce predávať,to je jeho rozhodnutie,no jasné že musí inak zmýšľať ako ty.!!
Aankaa
27.02.10,09:43
Aank- pozdravujem ťa,z tvojho príspevku mám pocit,že si nejaká nevrlá,zaostalá ,nehnevaj sa na mňa.deň ani noc mi nepokazíš,toho sa neobávaj,tebe nikto nehovorí aby si nosila vložky,daj si tam aj handru,je to každeho vec. vložky maju certifikaty,ak si bola na predvádzaní,tak prečo píšeš, že umelinu by si nenosila,veď vložky su vyrobené z bavlny,su vzdušné, savé,tekutina sa z geluje.
normálne sa to v obchodoch nepredáva,lebo je fantastické,že ti to má kto vysvetliť, a obchode ani pes po tebe neštekne, a lekárne to už niektoré majú.A vieš ty moja zlatá, aká je čínska medicína stará? To nieje trhovisko!!Ku tomu namotaniu len toľko,ja som už dosť prežila,zažila,mňauž hoci kto len tak ľahko nenamotá ,moja milá,som dôchod.sama zvážím, čo je dobré.maj sa a už ani nepíš...
ďalej prečo spomínaš ML? vieš su dva druhy ľudí,čo chcu iba pre seba,teda skusí,ak si spokojná zoberieš si zase,kto ti hovoril že musíš predávať? a kto chce predávať,to je jeho rozhodnutie,no jasné že musí inak zmýšľať ako ty.!!

Zvyknem si dávať posledné slovo :), mám to už v povahe :cool:...

Nemám vo zvyku sa hádať, tobôž nie so "skúsenými dôchodkyňami".
A okrem toho, to nie je moja téma, tak si tu nevylievaj žlč cez výkričníky.
Bola som viackrát na rôznych miestach na predvedení tohoto výrobku a nevedeli mi zodpovedať na veľmi veľa otázok, dokonca ani samotní skúsení gynekológovia v renomovanej nemocnici, tak budem skeptická voči tomuto výrobku aj naďalej.
Okrem toho, moje známe ani ja nezaznamenali žiaden pozitívny výsledok. Tak to mám chváliť?? Stále mi z toho vychádza presvedčenie predávajúcich z multilevel marketingu. To, že to predáva lekáreň neznamená ešte nič ohromujúce, má to certifikát ako množstvo iných "zaručených výrobkov a vitamínov", ktoré sú neskutočne predražené a bez výrazného účinku.

PS: Ospravedlňujem sa za vybočenie mimotemyzahrnutím MLM. ;)
daria29
27.02.10,19:51
zdravím ťa Anička, a aké otázky ti nevedeli zodpovedať? napíš,možno ma to zaujme.
samotní skúsení gynekologovia--u koľkích si bola?
mať dobrého a skuseného gynekologa, je dnes terno !
napíš tie otázky!
pasuliatko
08.06.12,06:42
ahojte mám opakovaný problém presne taký čo sa tu rozoberal...
ak máte partnera môžete to mať na 99% od neho..takže treba preliečiť aj jeho...
skúšali ste niekto krémy ako napr. Canespor, Canesten?na vonkajšie použitie?
pe84
08.06.12,11:08
ano, uz som aj v inej diskusii pisala, ze mam prave s touto znackou vybornu skusenost, dost dlho som cakala a uz ked bolo zle, volala som mojej doktorke, lebo som navyse bola tehotna, ale Canesten Gyn mozu aj tehotnu a zabral mi uz v prvy den, ale treba to riadne doliecit, podla instrukcii v letaciku, a natriet sa kremom aj zvonku a aj partnera, dostat take kombinovane balenia, su velmi vyhodne, mykoza sama nezmizne, takze to netreba zanedbat
pasuliatko
08.06.12,14:45
ja som vyskúšala canespor krém a bola to okamžitá úľava..pri canestene sa mi uľavilo tak do pár hodín....
pe84
08.06.12,19:17
ano, ta ulava nastupi velmi rychlo, ved preto som bola tiez s Canestenom velmi spokojna a viem, ze to mam uplne preliecene, jednak som sa tym nechcela do leta trapit a jednak, ked som tehotna, predsa som sa obavala, ale kedze zabera na siroke spektrum mikroorganizmov, tak ma naozaj vysoku ucinnost a to je pri liecbe mykozy velmi dolezite
bettylou
12.06.12,16:42
kvasiínky sa živia cukrom, veď aj do kvásku sa dáva sladké
bettylou
13.06.12,16:20
a to tá bavlna sa ako zgeluje? mi neni celkom jasné ked tam neni umelina alebo je tam ten "prírodný" agar? - želatina
martina98
25.09.13,20:27
ahojte, poznate prosim niekto maldion? chcem si to kupit, nasla som na to docela dost dobrych recenzii, tak ak mate nejake skusenosti, napiste prosim. vdaka :) tina
kopretinka
26.09.13,05:28
ja len takú poznámku,tie plesne sú aj v črevách,toho sa treba zbaviť v prvom rade.Je na to protiplesńová diéta.Potom nebudete potrebovať žiadne lieky ani masti.Vlastná skúsenosť.U mńa zabrala tá diéta.Nikdy viac som problémy nemala.
kopretinka
26.09.13,05:31
Ak žena už raz ten problém chytí, nikdy sa kompletne nevylieči, ten bacil tam zostáva, len sa utlmuje.
to nie je pravda,mne pomohla protiplesňová diéta.
Dáša_
26.09.13,05:32
ja len takú poznámku,tie plesne sú aj v črevách,toho sa treba zbaviť v prvom rade.Je na to protiplesńová diéta.Potom nebudete potrebovať žiadne lieky ani masti.Vlastná skúsenosť.U mńa zabrala tá diéta.Nikdy viac som problémy nemala.
presne tak, mastičky to iba potláčajú, treba liečiť pôvod. Ale nie je to jednoduché. Je to záležitosť na dlhšie obdobie.
kopretinka
26.09.13,05:35
ja len takú poznámku,tie plesne sú aj v črevách,toho sa treba zbaviť v prvom rade.Je na to protiplesńová diéta.Potom nebudete potrebovať žiadne lieky ani masti.Vlastná skúsenosť.U mńa zabrala tá diéta.Nikdy viac som problémy nemala.
presne tak, mastičky to iba potláčajú, treba liečiť pôvod. Ale nie je to jednoduché. Je to záležitosť na dlhšie obdobie.
treba vydržať,ja som to mala prikázané na 6 týždńov,a môj muž sa nemusel podrobiť žiadnej liečbe.....
Mária27
24.09.15,16:06
Skús http://www.mudrahuba.sk/feel-fresh-intimita-proti-kvasinkam.htm
Prečítaj si tam aj Čo je múdra huba. Veľmi často pomôže.