cicinkos
15.04.08,11:55
Dobry den,

chcel by som Vas poprosit o radu co sa tyka reg. pokladne..

Chcel by som si zriadit stanok, kde by som predaval obcerstvenie (sladkosti, pitie, grilovane jedla, atd.) Islo by to o stol, ktory by bol na volnom priestranstve teda nebol by to stali stanok s prisunom el. enrgie. Je prosim potrebne aj v takom pripade ak ide o priestranstvo kde neni el. energia mat pokladnu? (v zakone o reg. pokladniach som cital, ze v tom pripade nie je potrebna, ale cital som to davno.. neviem ci sa to nezmenilo).

Je mozne kupit uz pouzitu reg. pokladnu? Ak ano to staci zaregistrovat na DU v mieste bydliska, kupit knihu pokladnicu a uz mozem zacat? (nehovoriac o povoleni na mestkom urade). Treba taku "prevadzku" nahlasovat aj na obvodnom urade odd. podnikania?

Vopred dakujem za odpoved.
cicinkos
16.04.08,09:58
Najde sa prosim niekto, kto by mi vedel odpovedat na otazky? Nie je potrebne na vsetky naraz az taky narocny nie som ;).. Potreboval by som to dost surne :(..

Dakujem.
hanelie
16.04.08,10:30
Je mozne kupit uz pouzitu reg. pokladnu?áno Ak ano to staci zaregistrovat na DU v mieste bydliska, kupit knihu pokladnicu a uz mozem zacat? (nehovoriac o povoleni na mestkom urade). ánoTreba taku "prevadzku" nahlasovat aj na obvodnom urade odd. podnikania?MsÚ - nahlásenie "prevádzky"

:)
taktiež hygiena - RÚVZ / povolenie
MarcelkaT
16.04.08,10:47
Môžeš kúpiť aj použitú pokladňu, ale nazabudni že toho roku treba pokladňu ktorá bude zobrazovať dualne. Ak chceš predísť problemom ja by som radšej kupila novú pokladnicu aj s novým certifikátom , ktorý nesmie byť starší ako po 1.januári 2008.
cicinkos
16.04.08,13:14
:)
taktiež hygiena - RÚVZ / povolenie

Dakujem za odpovede :)

Este taka podotazka :)
Co sa tyka toho nahlasovania.. Ked sme otvarali obchod, tak sme to museli hlasit na zivnostenskom teda v BA to je na Obv. Urade odbor myslim zivnostenskeho podnikania. Take nieco netreba? (nahlasovanie prevadzky okrem MsU).
Vedeli by ste mi este prosim co sa tyka tej hygieny :)
Ja mam ako na hygienu ist a tam poziadat o povolenie prevadzky aj ked to je len sezonne a v prirode? Tam nie je ani WC ani nic tak to si neviem predstavit. Ci sa oni pridu pozriet na verejne priestranstvo. Ak by som nemal tu hygienu, pokuta by bola vysoka:confused: totiz zdravotny preukaz mam :)

Co sa tyka tej pokladne: V rodine zavreli obchod, a pokladnu kupovali minuly rok, cize certifikat je platny z min. roka, to sa uz neda pouzit? Ta pokladna je rok stara od Elcom Handy tam prezentovali ze je vhodna aj na Euro. Teraz neviem mohli by ste mi to prosim ujasnit?

Dakujem.
hanelie
16.04.08,14:04
povolenie na predaj na verejnom priestranstve ošetruje VZN príslušného mesta all obce napr.:http://www.trnava.sk/new/vzn.php?readmore=137&sekcia=samosprava&menu=vzn


Co sa tyka tej pokladne: V rodine zavreli obchod, a pokladnu kupovali minuly rok, cize certifikat je platny z min. roka, to sa uz neda pouzit? Ta pokladna je rok stara od Elcom Handy tam prezentovali ze je vhodna aj na Euro.

dňom uvedenia konverzného kurzu si dáš dualizovať pokladňu následne sa obnoví certifikácia pokladne / u predajcu pokladne
Andea
16.04.08,16:48
dňom uvedenia konverzného kurzu si dáš dualizovať pokladňu následne sa obnoví certifikácia pokladne / u predajcu pokladne[/quote]
Treba si za zavolať do predajne, kde pokladňu kúpili, či je v nej aj nejaký upgrade na euromenu, pretože v starších to nieje, ale podporujú zobrazovanie duálnej meny. Od pol roka 2008 bude musieť mať každá pokladňa nový certifikát o to, že spĺňa určité krytériá pre Euro.
A čo sa týka hygienika, tak vždy potrebujú vodu na hygienu, keďže chceš prevádzkovať občerstvenie. To ako niekomu otvoríš fľašu a druhému s tými špinavými rukami urobíš sendvič? Na WC budete chodiť za strom alebo radšej si objednáte prenosné WC, ktorého prenájom stojí tak okolo 10.000 Sk mesačne. Ak to má byť len víkendová akcia v rámci napr. obce alebo festivalu, tak môžeš takéto drobnosti nechať tak.
Prevádzkujeme kúpalisko a nároky hygienikov sú z roka na rok vyššie.