Bionke
15.04.08,12:56
Dobrý deň prajem všetkým,
mám takýto problém, prišlo mi upovedomenie o začatí správneho konania z úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Dôvvod uviedli nasl.: nesplnenie povinnosti ustanovenej v §24 písm. c 580/2004 - c) odviesť nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania poistného príslušnej zdravotnej poisťovni najneskôr do 30. septembra kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo (§ 19 ods. 11). Povinnosť platitela poistneho,ktorý je zamestnávateľom, samostatne zárobkovo činnou osobou alebo platitelom poistneho podla § 11 ods. 2 písomne oznámiť príslušnej zdravotnej poistovni spôsobom určeným úradom v zákonom stanovenej lehote zmenu platiteľa poistného, ak sa źmena týka zamestnancov platiteľa poistného, a počet zamestnancov. K porušeniu došlo v období 1.4. 2007 - 1.8.2007.
Toto mi napísali do odôvodnenia, pričom si povinnosti platiť poistné plním vždy na čas a zamestnancov ked su na PN nahlasujeme do poistovne stym kedy sa im zacala a kedy skoncila na hromadnom oznámení o poistencoch. A u nás vo všzp mi povedali k tomu tolko ze oni ani nevedia ze sa taketo kontroly vykonavaju, prosim mate niekto nieaku skusenost co s týmto mám robit a ako mam dalej pokračovať? Dakujem vam vopred srdecne veeeelmoooo :)
Katka