Peet_123
15.04.08,11:57
Dobry den,

nasa rodina splnomocnila inu firmu na zalozenie nasej s.r.o.-cky. Vyhotovili nam vsetky potrebne doklady, vsetko prebehlo v poriadku, sme zapisany v OR a aj na danovom ... mam jednu otazku, v zakladatelskej zmluve mame uvedeny predmet cinnosti, teraz sme prisli na to, ze potrebujeme tieto cinnosti rozsirit ... viem, ze ku kazdej cinnosti potrebujem ZL a takisto, ze ako PO rozsirenie cinnosti spravim cez formular zmien v obchodnom registri a tieto skutocnosti, cize nove cinnosti dolozim zivnostenskymi listami ... ale jedna sa mi o to, ze ako sa to dotkne zakladatelskej zmluvy, resp. ci nejakym dodatkom alebo ako musi byt doplnena o tuto zmenu ... alebo sa to berie tak, ze je ZAKLADATELSKA, t.j. obsahuje informacie aktualne v case zakladania? dufam ze som to napisal zrozumitelne ... ale myslim si, ze mi staci ist si vybavit dalsie zivnostenske listy a poslat ich (pravdepodobne notarsky overene) spolu s tym "zmenovym" formularom na prislusny OR ... tak nejak? :)

dakujem za odpovede

zacali sme len celkom nedavno a som v tom novy :)
Marcelka dun
15.04.08,10:06
Dobry den,

na rozsirenie predmetu cinnosti je potrebne urobit zapisnicu z valnej hromady spolocnikov spolocnosti, kde sa uvedie , ze sa rozsiruje predmet cinnosti o .... . Dalej je potrebne na zaklade toho urobit dodatok k zakladatelskej listine. Na zaklade dodatku sa vypisuje tlacivo na zivnostenskom urade, kde vam nasledne vydaju zivnostenske listy. O poplatkoch vam pisat nemusim. Zivnostenske listy sa musia (kazdy) dvakrat overene kopie prilozit k navrhu na zapis zmien do obchodneho registra. Takisto sa priklada 2x dodatok (overene podpisy) , 2x zapisica z VZ a 2x uplne znenie zakladatelskej listiny (ktora je uz doplnena o zmeny). Tato zmena v obchodnom registri stoji 2000 Sk v kolkoch.
Peet_123
15.04.08,10:13
a ta upravena zakladatelska zmluva musi byt tiez notarsky overena?

btw. to je riadna byrokracia, teraz ked treba mat ku kazdej cinnosti ZL, tak si clovek nemoze dovolit dat si ich tam milion, tak ako kedysi :mad:
Marcelka dun
29.04.08,07:40
Nie. Zakladatelska listina - uplne znenie, nemusi byt notarsky overene. Podpisuje ho konatel spolocnosti. A nezabudnite to podat na tlacive predpisanom, ktore su zverejnene na strankach obchodneho registra.
toria
20.11.08,16:00
ahojte
aj my ideme robiť zmenu v činostiach, chcem sa opýtať môžem tam hneď urobiť zmenu na základného imania z Sk na €? alebo radšej s tým počkať k 1.1.?
ďakujem
Fany
25.11.08,11:06
ahojte
aj my ideme robiť zmenu v činostiach, chcem sa opýtať môžem tam hneď urobiť zmenu na základného imania z Sk na €? alebo radšej s tým počkať k 1.1.?
ďakujem
Tiež by som uvítala túto odpoveď. Akým spôsobom sa vlastne bude táto zmena na € robiť?
zalobaba
25.11.08,13:26
ahojte
aj my ideme robiť zmenu v činostiach, chcem sa opýtať môžem tam hneď urobiť zmenu na základného imania z Sk na €? alebo radšej s tým počkať k 1.1.?
ďakujem

Môžeš súčasne rozšíriť predmet činnosti a urobiť konverzi OP a ZI na €, OR Ti však obe skutočnosti zapíše až k 1.1.2009. Samozrejme musíš podať spoplatnený Návrh do OR.