Thorn
15.04.08,13:37
Zdravim,
Potreboval by som poradit s mojim problemom. Neviem do akej rubriky to tu mam napisat, tak som skusil aspon tuto.

Mam na sebe viacero exekucii, dovody preco je tomu tak, tu nechcem pisat, ale na poziadanie mozem vysvetlit. Mam velmi dobre pracovne miesto a slusny plat, no po strhnuti exekucnej ciastky mi ostane urcita suma, ktora po vyplateni ide na ucet. Problem je v tom, ze na ucte mam debet z inej exekucie, takze mi neostane nic, iba cervene cisla. Viete mi poradit ako sa mam v tomto pripade zachovat? Rad sa tych cervenych potvor (cisiel) zbavim, ale z niecoho musim zit. Uz som sa snazil o vystavenie splatkoveho kalendara, ale bez uspechu.
Dakujem
mzdichav
15.04.08,12:14
Zdravim,
Potreboval by som poradit s mojim problemom. Neviem do akej rubriky to tu mam napisat, tak som skusil aspon tuto.

Mam na sebe viacero exekucii, dovody preco je tomu tak, tu nechcem pisat, ale na poziadanie mozem vysvetlit. Mam velmi dobre pracovne miesto a slusny plat, no po strhnuti exekucnej ciastky mi ostane urcita suma, ktora po vyplateni ide na ucet. Problem je v tom, ze na ucte mam debet z inej exekucie, takze mi neostane nic, iba cervene cisla. Viete mi poradit ako sa mam v tomto pripade zachovat? Rad sa tych cervenych potvor (cisiel) zbavim, ale z niecoho musim zit. Uz som sa snazil o vystavenie splatkoveho kalendara, ale bez uspechu.
Dakujem
Dolezite je v tomto pripade nar.vlady c.: 268/2006 o rozsahu zrazok zo mzdy pri vykone rozhodnutia, kde uz podla § 1 ods. 1 Vam nesmu zrazit 60% zivotneho minima. 601/2003 Zakon o zivotnom minime stanovuje vysku zivotneho minima na 5130 Sk. 60% z 5130 = 3078 Sk, co je suma, ktora Vam musi zostat. Nepisete, ci mas vyzivovane deti, takze toto plati ak nemate vyzivovane deti.
Thorn
15.04.08,12:24
Deti nemam a som slobodny. Lenze tych exekucnych titulov je viac. Tzn, ze ten ktory je u mojho zamestnavatela, si stahuje sumu zo mzdy. Ostava mi ciastka, ktora smeruje na ucet, kde je pohladavka od dalsieho exekutora. Tym padom mi neostava nic.
mzdichav
15.04.08,13:00
-toto je ustanovenie nar.vl.c.: 268/2006 § 1:

(1) Základná suma, ktorá sa nesmie zraziť povinnému z jeho mesačnej mzdy, 1) je 60 % zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu2) platného v mesiaci, za ktorý sa vykonávajú zrážky.

Zakonodarca tymto ustanovenim podla mna chrani povinneho, ktory na jednej strane ma povinnost splatit ale na druhej strane nie sa dostat do situacie, ktora by bola v rozpore s pravom socialneho zabezpecenia, ktoreho jednou z hlavnych uloh je zabezpecit socialne istoty aspon tak, aby sa niekto nestal 0vym. Preto hovori o 60% z vysky minimalnej mzdy v tomto roku 5130 Sk, ktora Vam musi zostat. Aj keby na Vas bolo napisanych 8 ekekucii, v hodnote spolu 80 000 mesacne a vyska Vasho mesacneho platu by bola teoreticky 78 000, Vam musi zostat 3078 Sk.
Kto nic nema, nic mu nezoberu, snad by bolo nelogicke si mysliet, ze mi mesacne strhnu viac ako dostanem. Aj ked...vela veci je nelogickych a... :)
mzdichav
15.04.08,13:02
opravujem sa, nie minimalnej mzdy ale vyske zivotneho minima
Thorn
15.04.08,13:30
To hej, ale kebyze ten exekutor je jeden, tak je to pochopitelne. Ale v praci mam platobny rozkaz od ineho exekutora, ako od toho, co mi zablokoval bankovy ucet.
Didie
25.04.08,12:08
Možnosť ako sa vyhnúť zrážkam z bankového účtu je nechať si vyplácať mzdu v hotovosti.
mladymuz
25.04.08,12:34
v kazdom pripade by som si bud zriadil iny ucet, v inej banke a od toho datumu dal posielat zostatok vyplaty tam alebo v hotovosti. Exekutor ak uz zistil kde ma povinny ucty a zablokoval ich, tak nepreveruje povedzme kazdy mesiac tuto zalezitost. To by nic ine nerobil len vypisoval po bankach.
Dalsia vec, mam pocit, ze exekutori by mali tiez dodrziavat nejaky system poradia a tym padom nezvyhodnovat veritela.
Thorn
28.04.08,09:09
Ahoj,
No to je prave o tom. V praci mam jedneho a na bankovom ucte druheho. Samozrejme, ze som si urobil dalsi ucet a v tom momente som tam mal toho co ho mam na bankovom ucte. Nejde mi o to zbavit sa zodpovednosti, ale o to, ze exekutor Vas takymto sposobom pripravi o vsetky financie. Nehovoriac o tom, ze ten jeden co ho mam v praci pravidelne dostava peniaze vo forme zrazok zo mzdy, ale ciastka, ktora je na ucte uz nemizne. Takze tam ostava cela... Fakt by sa nad tym mal niekto zamysliet.
Martasch
28.04.08,09:48
Slús si podľa predchádzajúci rád otvoriť nový účet, na ktorý si daj posielať tých 3 078,-- Sk, na ktoré ti nemôžu siahnuť. A zvyšok /ak ti nejaký zostane/ ďalej posielaj na pôvodný účet, prípadne oznám exekútorovi na bankovom účte, prečo tam chodí toľko financií, koľko chodí.
Thorn
05.05.08,09:21
Ahoj,
To som aj urobil, ale ziadny feedback nemam. Zamestavatel mi strhava ciastku a ten zvysok mi ide na ucet, ktory je tiez zablokovany. Poziadal som zamestnavatela, aby mi zostatok vyplacal v hotovosti. Trapas, ale co uz. Nepaci sa mi vsak, ze exekutory sa spravaju ako supy. Zlietnu sa na Teba a kaslu na nejake poradie, ci na tvoje pravo na zivotne minimum. Trhaju z Teba ako z mrsiny az z teba ostane len troska...
moni22
21.05.08,16:59
Ahoj,
To som aj urobil, ale ziadny feedback nemam. Zamestavatel mi strhava ciastku a ten zvysok mi ide na ucet, ktory je tiez zablokovany. Poziadal som zamestnavatela, aby mi zostatok vyplacal v hotovosti. Trapas, ale co uz. Nepaci sa mi vsak, ze exekutory sa spravaju ako supy. Zlietnu sa na Teba a kaslu na nejake poradie, ci na tvoje pravo na zivotne minimum. Trhaju z Teba ako z mrsiny az z teba ostane len troska...

ahoj,ja by som potrebovala poradit od niekoho a chcela by som tosem napisat ale neviem ze ako to tu funguje
mladymuz
21.05.08,17:17
normalne to napis pod prispevok. Stlacis odpovedat a napises svoj problem. Nemusis citovat. Alebo napis sukromnu spravu. Vecer spravim prispevok, teraz idem na pivo :)
iriska
21.05.08,17:34
Thorn, máš len dve tie exekúcie? nemusíš sa vyjadrovať... Mal by si skúsiť preukázať tomu exekútorovi, čo ti sedí na účte, že ti tam ide zvyšok výplaty a že teda by ti mal nechať to minimum. Ak nebude náchylný k dohode, treba dať podnet na komoru exekútorov (bohužiaľ neviem ako dlho sa tam tieto porušenia prejednávajú). Ak máš exekúcií viac a hrozí, že by to bolo na dlho, môžeš skúsiť vyhlásiť osobný konkurz (ale to by si sa asi mal obrátiť na právnika) - ale ten sa dá vyhlásiť len keď máš majetok v hodnote min. 60.000,-Sk. Ale podľa tvojich vyjadrení to vydím a tú komoru exekútorov.
mladymuz
21.05.08,18:45
exekútor sa môže dohodnúť aj na splátkach.Oni to neradi robia, ale za pokus to stoji. 3 tis korun by si mal mat disponibilnych, lebo tie podla zakona nepodliehaju exekucii na osobnom ucte. To znamena, ze k trom tisickam sa vzdy dostanes. Ak to tak nie je, chybu robi banka, jedine ak si bol v povolenom debete, a po zacati exekucie ti banka pekne ten debet zrusila, tak ze si sa tym padom dostaval do nepovoleneho a co pridu pozostatky z vyplaty tak sa len dorovnava minusovy zostatok. V kazdom pripade by som podal na komoru exekutorov aj zoznam poradia exekucii. Ten sa bohuzial musi dodrzat. Najlepsie je,pozicat si peniaze od niekoho a vyplacat tie exekucie.
nesztor
03.06.08,21:51
Dobrý deň!
Spoločnosť M.B.A.Consulting s.r.o. v Žiline odkúpila pohľadávku voči mojej osobe,ktorú som splatil. Spoločnosť mi odmieta vydať potvrdenie o splatení resp.o očistení alebo ukončení dlhu.Má na to právo? Prosím o radu.Už som tam volal,napísal žiadosť,písal som ombudsmanovi,komore exekútorov....pomôžte.Bojím sa,že o pár rokov mi príde papier,že ešte mám zaplatiť napr.10000.-Sk
Ďakujem!!!
Fairy
04.06.08,03:05
Dobrý deň!
Spoločnosť M.B.A.Consulting s.r.o. v Žiline odkúpila pohľadávku voči mojej osobe,ktorú som splatil. Spoločnosť mi odmieta vydať potvrdenie o splatení resp.o očistení alebo ukončení dlhu.Má na to právo? Prosím o radu.Už som tam volal,napísal žiadosť,písal som ombudsmanovi,komore exekútorov....pomôžte.Bojím sa,že o pár rokov mi príde papier,že ešte mám zaplatiť napr.10000.-Sk
Ďakujem!!!
S týmto sú večné problémy, hlavne u exekútorov. Tí odmietajú vydávať potvrdenia o splatení dlhu. Vraj to nerobia. Najlepšie bude tam zájsť osobne a donútiť ich vydať potvrdenie. Alebo im vypisovať listy, kým ich nezlomíš. Držím palce.