Silvia123
15.04.08,14:07
Ahojte, chcela by som sa spýtať ako je to s ukončením združenia fyzických osôb. Ide o 2 osoby, jedna má 70% podiel, druhá 30% podiel. Vysporiadať by sa ale chceli tak, že majetok, ktorý vložili do podnikania si ponechajú a FO,ktorá mala 30% podiel by sa vzdala všetkých príjmov, výdavkov, pohľadávok, záväzkov v prospech druhej FO. Ide o otca a syna, takže sa nemusíte čudovať, že prečo si tá druhá osoba nechce robiť nárok na ďalšie vysporiadanie. Je to vôbec možné, takto riešiť? Alebo sa jednoducho musia vysporiadať podľa svojich podielov? A ako sa to vlastne robí s pohľadávkami a záväzkami, ak by si ich vysporiadali predsa len v pomere 70 :30 jednoducho sa ku dňu zrušenia napríklad tieto pohľadávky a záväzky sčítajú a tá osoba, ktorá končí si dá 30% zo všetkých spoločných pohľadávok do príjmov a 30% záväzkov do výdavkov? - a potom keď dôjde k úhrade od odberateľa, tak ten čo zostane podnikať si dá do príjmov len 70% a zbytok dá ako nedaňový príjem, alebo ako? Zásoby ako som sa tu dočítala sa rozdelia a ten čo končí ich môže prakticky predať - vysporiadať sa, dá si ich do príjmov a ZC do výdavkov, že? Poradte mi prípadne nejakú literatúru, ktorá takúto problematiku rieši, ďakujem
Silvia123
15.04.08,16:22
halooo, poradí niekto?
Melnick
15.04.08,17:23
Skús, či tu nenájdeš to čo hľadáš .:)

http://www.porada.sk/576719-post27.html
Zita5
15.04.08,17:28
Silvia123
16.04.08,07:07
No to som čítala, ale ja by som chcela vedieť či môžem rozdeliť združenie aj bez toho že by som delila podiely, proste že jedna strana sa vzdá všetkého voči druhej, ponechá si len majetok, ktorý vložila do podnikania. Treba na to spísať nejakú zmluvu a šlo by to?