Eibenova Irena
15.04.08,17:28
rada by som vedela alo je to so zarataním nemoci a pracovních dni do fondu pracovnej doby. V Marci som marodovala 17 dní, 2 dni som mala paragraf a odrracovala som 7 dní,.Pracujem v obchode,čiže od pondelka do nedele aj keď len v dvojsmenej prevádzke,šefka mi tvdrí že mi chýba jeden deň do fondu pracovnej doby, nakolko vraj nemocenska sa nepočita do sobot a nediel,tak nerozumiem ak je nemoc ratana na kalenárny deň a ja neprídem v nedelu do práce pre nemoc ,tak si ju mam ešte nadrobiť?Lebo ak niekto robi od pondela do piatku tak suhlasím že sa mu fond takto započítava, ale ak ja mam pracovnu dobu aj soboty nedele tak prečo sa mi nezapočítavajú do fondu tak ako som mala mať svoju smenu.1,2-PN, 12,13 paegraf, 17-31 PN amoja smena mala byť 1-3 v praci 4,5 volno
6-9 v praci 2dni volno a ta dalej 4 dni praca 2 dni volno.
keby som bola takto robila bola by som mala splnení fond PD tak neviem prečo mam nadrabať ked som bola nemocna? kto mi to poradí?
0500429
15.04.08,15:44
pre mna tazko zrozumitelne - vas plan - vasa smenovnica.ale zaklad je, ze ked je clovek pn - vyplaca sa pnka - ci nahrada prijmu alebo nemocenske na kalendarne dni.cize aj na sobotu aj nedelu.ak podla smenovnice ste mali mat pracovnu sobotu, alebo nedelu, a boli ste pn,mate narok na nahradu pri docasnej pracovnej neschopnosti,resp. nemocenske.