ppaalloo
15.04.08,18:01
viete mi niekto poradiť, ako je najlepšie uchovať fotografie z digitálneho fotoaparátu? Je lepšie CD (ktoré má obmedzenú životnosť), alebo pamäťová karta fotoaparátu (nevýhoda, že má obmedzenú kapacitu a je drahá), alebo pamäť počítača (údaje môžu zmiznúť z rôznych dôvodov...), alebo nejaká externá pamäť-nejaký typ harddisku???
bodliak
15.04.08,16:39
- o ake mnozstvo fotiek ide ? pocet, velkost, objem dat (GB ?)
- ako casto budu pribudat nove, ako casto zalohovat ?
- akym sposobom k nim pristupovat ? napr. mnohe dvd prehravace umoznuju prezeranie fotiek


Ja mam zalohu/archiv na externych harddiskoch. (Viac ako jeden).
dubak138
15.04.08,17:57
viete mi niekto poradiť, ako je najlepšie uchovať fotografie z digitálneho fotoaparátu? Je lepšie CD (ktoré má obmedzenú životnosť), alebo pamäťová karta fotoaparátu (nevýhoda, že má obmedzenú kapacitu a je drahá), alebo pamäť počítača (údaje môžu zmiznúť z rôznych dôvodov...), alebo nejaká externá pamäť-nejaký typ harddisku???

Ja mám foto na prepalovatelných Cd to preto aby som ich mohol dopĺnať
Chobot
15.04.08,19:15
viete mi niekto poradiť, ako je najlepšie uchovať fotografie z digitálneho fotoaparátu? Je lepšie CD (ktoré má obmedzenú životnosť), alebo pamäťová karta fotoaparátu (nevýhoda, že má obmedzenú kapacitu a je drahá), alebo pamäť počítača (údaje môžu zmiznúť z rôznych dôvodov...), alebo nejaká externá pamäť-nejaký typ harddisku???

Ja ich mám na HDD plus záloha na DVD-RAM.
ppaalloo
16.04.08,06:29
dik za odpoveď,som len amatér,fotím príležitostne(rodinné udalosti)
duves
16.04.08,18:27
dik za odpoveď,som len amatér,fotím príležitostne(rodinné udalosti)
Aj my sme amateri. Ten HDD a nejake medium je dobra volba. DVD-RAM je naozaj spolahlive.
BKJURAJ
16.04.08,18:29
HDD A DVD.POTOM PO CASE PREPALOVAT NIC NETRVA VECNE ANI DVD.:):):)