tangel
15.04.08,19:18
Chcela by som sa opýtať: pred vyše mesiacom som podala na kataster návrh na vklad do katastra nehnuteľností, avšak do dnešného dňa mi neprišiel list vlastníctva (omeškanie je 3 dni). Môžem žiadať vrátenie poplatku v hodnote kolku 2000,-- Sk za nesplnenie dodržanej lehoty alebo také čosi neexistuje a musím čakať ešte zopár dní? Ak máte s niečím podobným skúsenosti, poprosím o názory. Vopred ďakujem.
mariannak
15.04.08,17:25
DO 30 dní by ti mali vklad povoliť. A nie doručiť zmluvu. Pozri si na www.katasterportal.sk či už bola urobená zmena, resp. na stav. Záleží od mesta. Mám skúsenosť, že v niektorom meste máš do 30 dní aj doručené, niekedy treba čakať ešte aj 30 dní za doručením. Skús počas stránkových dní ísť na kataster. Zmluvu si môžeš vyzdvihúť aj osobne, nemusíš čakať na poštu.
riccado
15.04.08,18:03
§47 zákona č.162/1995Z.z. Národnej rady Slovenskej republikyo katastri nehnuteľností a ozápise vlastníckych ainých práv knehnuteľnostiam(katastrálny zákon) v platnom znení:práva katastra oznámi účastníkom konania atým fyzickým osobám alebo právnickým osobám, ktorých právo knehnuteľnosti bolo zápisom dotknuté, že vykonala zápis do katastra, ato do 15 dní odo dňa zápisu; právnickým osobám oznámi, že vykonala zápis, ak to ustanovuje osobitný predpis.
majonka
16.04.08,05:08
Tak moja skúsenosť je naozaj závidenia hodná. My máme návrh na vklad podaný už 4 mesiace a nič. Ešte sa ani lístok na strome nepohol. Ale to je okres Senec a asi tu je straaaaaaaaaaaaaaašne veľa podobných prípadov. Držím palce
pistik8
16.04.08,14:30
V Bratislave mne to preslo bez problemov. Dna 18.3 bol vlozeny urychleny vklad za 8.000 , teda za 15 pracovnych dni, t.j. 8.4 bol rozhodnuty, a 14.4 som to mal na poste.
Andy Kralik
16.04.08,14:43
Ak vybavenie trva pomalsie ako je stanovena zakona lehota (ci uz v pripade normavneho alebo urychleneho vkladu) podajte staznost na katastri, listom ich upozornite ze predlzovanim zakonnej lehoty vam vznikaju skody - nam to Senci islo uplne bez problemov, lehoty boli dodrzane nacas, bez akehokolvek oneskorenia. Nemozem sa nijak stazovat. Ak sa ponahlate urcite podajte podanie v urychlenom konani!
majonka
17.04.08,06:38
My sme na kataster v senci napísali aj sťažnosť, že nám vznikajú škody a stále sa nič nedeje. Vy ste asi mali šťastie. Ja som už z nich na nervy...vyvolávať, stále tam chodiť...to Vás nebaví. Chceli začať stavať v marci a stále nemáme ani list vlastníctva.
Nie je to tam až také bez problémov...Že vraj majú na 6 mesiacov roboty dopredu.
vieroslava
17.04.08,17:26
majonka
24.04.08,06:18
ďakujem za radu;)
Zoltán Kovács
24.04.08,07:00
My sme na kataster v senci napísali aj sťažnosť, že nám vznikajú škody a stále sa nič nedeje. Vy ste asi mali šťastie. Ja som už z nich na nervy...vyvolávať, stále tam chodiť...to Vás nebaví. Chceli začať stavať v marci a stále nemáme ani list vlastníctva.
Nie je to tam až také bez problémov...Že vraj majú na 6 mesiacov roboty dopredu.

V Senci nič nové pod slnkom. Je to jeden z "najhorších" katastrálnych úradov. Ale na druhej strane majú málo ľudí, a v Senci je obrovský stavebný boom.
charonme
24.04.08,15:54
mna v banke strasia, ze nezrychleny vklad asi bude trvat aj pol roka
majonka
02.05.08,09:04
Je to dosť možné. Radšej dať ako nedať, lebo ak to aj kataster nestihne do zákonnej lehoty zrealizovať urýchlený vklad, tak by Vám mali peniažky vrátiť.
Andy Kralik
02.05.08,11:27
Podajte sťažnosť na katastri. Urýchlite to tým. Úradníci minimálne v oblasti Bratislavy sú zavalení podaniami a tak veci riešia priebežne, resp. podľa všetkého urýchlia tie kde sa aj vkladatelia domáhajú vkladu. Máte zákonný nárok aby bolo povolenie vkladu realizované v zákonnej lehote.