starko77
15.04.08,20:39
Ahojte všetci.
Dnes je už síce neskoro a nie som si istý, či tu ešte niekoho nájdem, ale predsa sa o to pokúsim, pretože ma tlačí čas. Chcel by som Vás poprosiť o radu pri nasledovnom probléme.
S manželkou by sme v najbližšom období radi nadobudli už vopred vyhliadnutý pozemok a následne by sme na ňom radi postavili rodinný dom. S predávajúcim pozemku sme sa predbežne dohovorili na kúpnej cene za meter štvorcový. Predávajúci však neskôr prišiel s požiadavkou o úprave oficiálnej kúpno - predajnej ceny pozemku vzhľadom k dani z príjmu, kedže pozemok ešte nevlastní viac ako 5 rokov. Na uvedenú skutočnosť sme zareagovali zmiešanými pocitmi, pretože, nadobudnutie pozemku budeme realizovať prostredníctvom hypotéky (ktorá sa neskôr rozšíri na stavbu domu) a predpokladám, že pri nadobúdaní pozemku bude dôležitá pre banku reálna cena pozemku. Vedel by mi niekto poradiť ako sa vymotať z tejto situácie, kedže o ten pozemok máme naozaj záujem?
- Vyplývajú pre mňa nejaké riziká na základe požiadavky predávajúceho?
- Bude banka požadovať zdokladovanie kúpno - predajnej ceny pozemku (prípadne kedy)?
- Existuje v tatrabanke naozej hypotéka, ktorú je možné čerpať postupne bez dokladovania účtov a faktúr?