pupkin
16.04.08,07:07
Zdravím Vás poraďáci. čaká ma stavebné konanie a dozvedel som sa, že jeden sused ide podať námietku voči mojeje stavbe. vadí mu, že bude vysoká. jedná sa o to, že mu bude vraj tieniť ovocné stromy. nemá tam žiadnu stavbu, len jednu starú búdu na náradie. moja stavba by mu mala teoreticky tieniť večer pri západe slnka cca 2 hodiny. od hranice pozemku budem 2 metre a výška bude 5,6 metra. poraďte čo mám robiť aby mi nezablokobal konanie či je nejaký predpis, ktorý ho na toto oprávňuje. vďaka za každú radu.
r.galovic
16.04.08,06:16
Podľa môjho subjektívneho názoru, takouto námietkou sa stavebný úrad nebude ani zaoberať.
pupkin
16.04.08,12:50
ale ja som sa dozvedel od známej z úradu, že sa tým bude zaoberať. poraďte prosím ako sa obhajovať. vďaka
stepo
16.04.08,18:26
Ked Ti vydavali stavebne povolenie, tak tam sa predsa museli vyjadrit aj susedia. Ak vtedy suhlasil a ty si dodrzal projekt, tak si myslim ze by nemali byt s tym idiotom ziadne problemy...
pupkin
17.04.08,04:36
ešte mi nevydali stavebné povolenie. ešte ma len čaká stavebné konanie.
AndrejG
17.04.08,06:23
V prvom rade by som si sadol so susedom a normalne sa s nim porozpraval, ktovie, mozno su jeho obavy opravnene a vy len tym, ze dom posuniete o nejaky meter, mu vyhoviete a hned budu aj susedske vztahy na inej urovni.
Labut
17.04.08,06:35
Ja som vcera bola na stavebnom urade,tiez kvoli suhlasu,sused pri maminom
pozemku ide stavat, a bolo mi povedane, ze take namietky ako tienenie zahrady nebudu brat do uvahy, ani sa s tym nebudu zaoberat.A 2 m od hranice pozemku je podla zakona, a kedze ide stavat ako prvy,na zahrade,
moze si robit co chce.Keby sme my chceli stavat vedla neho uz by sme museli dodrzat vzdialenost 7m medzi domami.

Zase z druhej strany sused,ktory robil rekonstrukciu susedneho domu tiez potreboval suhlas.Suhlasili sme a nerobili sme ziadne problemy.Kedze rodicovsky dom stoji na hranici pozemku, suhlasili sme so vzdialenostou medzi
domami 4 m po celej jeho dlzke.Na moje prekvapenie, sused dom v jednej casti rozsiril a vzdialenost medzi domami je 2,5m.Nas rodic.dom je stary a schatraly, leti z neho skridla a obavam sa, co ked spadne skridla decku na hlavu, alebo im poskodi auto,ktore maju zaparkovane v uzkej ulicke medzi domami.V tom obdobi nam zomrel ocko a ja som mala starosti s tazko chorou
mamou.Susedia zneuzili situaciu.
Vcera pani na stavebnom urade mi povedala,ze nikto nic neporusil,len pani projektantka sa pomylila v okotovani stavby.
pupkin
17.04.08,07:15
dobre posuniem ale keď mám už spravený geometrický plán tak mám zaplatiť nový geometrický plán?
pupkin
17.04.08,07:16
prosím Vás labuť, z ktorého miesta ste, ak môžte povedať.
Zita5
17.04.08,07:26
Aj my sme mali tie isté problémy s tienením , bola aj miestna obhliadka , stavebný úrad sa vyjadril , že to nie sú dôvody , pre ktoré by sme nemohli stavať , na ulici je povolená výstavba RD na 2 poschodia a tie domy sú tu striedavo švorec , vedľa poschodový a podobne . Ide o to , že povolenie dostanete , len sa bude stavebné povolenie trošku dlhšie vybavovať .

Čo sa týka tieňu , ja mám napríklad celé popoludnie tieň , sused tak isto a teraz čo ? Však beriem to ako samozrejmosť , že sa to počas dňa točí . Raz mám ja tieň raz sused , ale nikdy by som susedovi nerobila problém . Skôr sa snažím so susedom vychádzať, lebo nikdy nevieme kedy jeden druhého budemem potrebovať .
Labut
17.04.08,11:25
Som z L.M.
digehe1
19.04.08,06:16
Dobrý deň,

niet nad "dobrého suseda",my chceme postaviť medzi domami taký prístrešok, pod ktorým by som chcel mať odstavené auto, všetko riešime cez obecný úrad, papiere, povolenie, ale sused nám to nepodpísal z dôvodu, že po práci si chce s rodinou odpočinúť, neviem čo s tým mám ja.na tej stene nemá vôbec okno obývacie iba také malé 40x40,ktoré začína po uvedenom prístrešku,/neviem čo tam má presne či WC alebo špajzu.On si postavil akože obchod, od nás ako susedov povolenie nemusel mať, pretože ten obchod má z jeho druhej strany domu,kde býva z rodinou, a zrazu ten obchod využíva ako autoservis, ked sme sa ho následne nato spýtali odpovedal že jeto jeho vec.On môže všetko a my nič?len preto že ked si to staval bol ,aj je poslancom mestského úradu?Ak môžte poradte prosím,dakujem za všetky odpovede.