gabikao
16.04.08,07:33
Chystame sa prerabat WC a kupelnu. Neviem sa rozhodnut, ci spojit WC s kupelnou a mat tak vacsi priestor, alebo nechat tak ako je, mat samostatne WC, ale aj hluchy priestor. Sme vacsia domacnost (2+3), takze preto vaham. Keby fungujeme sami s muzom, tak to urcite spojim. Pridavam nacrt.
A ak viete poradit stranky, kde sa da skusat prerabka virtualne, tak potesite.
HankaH
16.04.08,05:52
Skús stránku www.modrastrecha.sk - je to stránka o bývaní, rekonštukciách, zariaďovaní... A sú tam aj odkazy na podobné stránky, aj na také ako hľadáš Ty.
A ešte môj osobný názor: ja by som určite volila možnosť samostatného WC. Prajem veľa dobrých nápadov pri prerábke!
KvetkaK
16.04.08,05:53
Ja by som tiež určite volila možnosť samostatného WC.
Dadica
16.04.08,06:44
Ahoj Gabika,

my tiež riešime podobný problém. Kúpili sme starý dom a WC je v kúpeľni. Určite je lepšie ak budete mať WC zvlášť. Porozmýšľaj či by sa Ti WC nedalo umiestniť niekde inde. My to riešime tak, že z chodby sa ide do špajze a časť z nej chcem predeliť a tam spraviť samostatné WC a do špajze sa pôjde z kuchyne, kde preburame dvere. Je to trochu zložitejšie a treba kopať odpad a vodu, ale treba si uvedomiť, že WC budeš používať celý život a čo ak sa niekto bude kúpať a bude zamknutý v kúpeľni a tebe sa bude chcieť ísť na WC? Nepíšeš ale či ideš prerábať v rod. dome alebo v byte, samozrejme v byte WC nebudeš mať kam umiestniť a ostáva ti len zmieriť sa s menšou kúpeľňou. Poprípade sa poraď o možnom riešení s nejakým architektom. Na nete je stránka, kde si môžeš sama zvoliť, kde čo umiestniš. Daj si do googla bytové jadro, návrh kúpeľne a je to štvrtý link od vrchu.
Držím palce, aby si to mala podľa svojich predstáv.

Dadica
Braňo
16.04.08,07:03
Ja mám zase WC priamo v kúpelke, ale je oddelené stenou z YPORU 10 cm a je to super. Vetranie a vlhkosť je vyriešené malým oknom a vetráčikom.
Chobot
16.04.08,07:03
Chystame sa prerabat WC a kupelnu. Neviem sa rozhodnut, ci spojit WC s kupelnou a mat tak vacsi priestor, alebo nechat tak ako je, mat samostatne WC, ale aj hluchy priestor. Sme vacsia domacnost (2+3), takze preto vaham. Keby fungujeme sami s muzom, tak to urcite spojim. Pridavam nacrt.
A ak viete poradit stranky, kde sa da skusat prerabka virtualne, tak potesite.

Neviem, či to máte jadro, ale my sme mali podobne situované WC a kúpeľňu v paneláku. Pri prerábke sme to spojili a sme s tým spokojní. Predtým bola aj kupeľňa malá, ajWC bolo len také, že sa tam človek ledva otočil.

Teraz sme získali kopec priestoru. Mať WC v kúpeľni má aj výhody aj nevýhody. Pravdou je, že my máme ešte jedno samostatné WC, preto nebol problém spojiť kúp. s WC. Ak máte len jedno WC, tak nevýhodou je, že obsadením kúpeľne nebude voľné WC.

Keď chceš, môžem ti poslať pár fotiek, ako sme to urobili (ak mi pošleš tvoj e-mail na SS).
KvetkaK
16.04.08,07:07
Neviem, či to máte jadro, ale my sme mali podobne situované WC a kúpeľňu v paneláku. Pri prerábke sme to spojili a sme s tým spokojní. Predtým bola aj kupeľňa malá, ajWC bolo len také, že sa tam človek ledva otočil.

Teraz sme získali kopec priestoru. Mať WC v kúpeľni má aj výhody aj nevýhody. Pravdou je, že my máme ešte jedno samostatné WC, preto nebol problém spojiť kúp. s WC. Ak máte len jedno WC, tak nevýhodou je, že obsadením kúpeľne nebude voľné WC.

Keď chceš, môžem ti poslať pár fotiek, ako sme to urobili (ak mi pošleš tvoj e-mail na SS).
Ak je v dome ešte jedno samostatné WC, potom je riešenie WC s kúpelňou dobré riešenie.
Libusa
16.04.08,08:24
Osobne by som nechcela mať spojenú kúpelňu s WC a už vôbec nie pri takom počte ľudí pokladám to za nepraktické. Snáď na odľahčenie vlastný zážitok. Keď som bola na materskej dovolenke bola som cez víkend u svokrovcov. Práve som sa sprchovala, keď svokor dobehol z mesta a potreboval súrne navštíviť toaletu. Už len dodám , že kým som sa dosprchovala nedalo sa nehode zabrániť.
katka50
16.04.08,10:07
Chystame sa prerabat WC a kupelnu. Neviem sa rozhodnut, ci spojit WC s kupelnou a mat tak vacsi priestor, alebo nechat tak ako je, mat samostatne WC, ale aj hluchy priestor. Sme vacsia domacnost (2+3), takze preto vaham. Keby fungujeme sami s muzom, tak to urcite spojim. Pridavam nacrt.
A ak viete poradit stranky, kde sa da skusat prerabka virtualne, tak potesite.
Tu Ti prikladám link, kde si zadáš rozmery kúpeľne i WC a môžeš si vyskúšať rôzne varianty. Máš tam aj rôzne typy vaní, sprchovacie kúty, kúpeľňový nábytok. Môžeš si to rozmiestniť a máš vizuálny prehľad.
http://www.siko-koupelny.cz/Koupelnove-studio.aspx?hp=1
jamis
16.04.08,10:15
Práve dnes som ukončila upratovanie po prerábke WC a kúpelni. Keby som vedela, čo to obnáša, asi by som sa do toho ani nepustila. Nakoľko sme mali v byte pri WC a kúpelni nevyužitú chodbu, tak sme si mohli dovoliť väčšiu kúpelňu a samostatné WC. Kúpelňa má teraz rozmery 2,5 x 2,5 m. Je to paráda, až na ten neporiadok v celom byte.
gabikao
16.04.08,11:47
Dakujem vsetkym za odpovede a typy. Mame byt, tehla, iba jedno WC (1x1,5) a kupelna(2,5x1,5), keby to spojim, tak mam 2,5x2,5. Uvidim, co vymyslim, idem na to siko-koupelny.cz.
littleboy
16.04.08,11:55
Spajat WC s kupelnou je nehygienicke, neestetické a tiez neprakticke. Tvojom pripade by som dokonca zrusil aj tu malu predsienku, ktora okrem toho ze zmensi plochu WC nemá žiadny zmysel, navyše by bola bez priameho vetrania a osvetlenia. Radsej by som urobil samostatny vstup do kupelne priamo z chodby.
petmar
16.04.08,12:56
Máme v dome 2 kúpeľne spoločné s WC. Kúpeľňa s WC spolu má svoje "čaro" ale len keď je k dispodzícii ďalší záchod. A vážne rozmýšľam o výstavbe tretieho, oddeleného. Doporučujem oddeliť !
BKJURAJ
16.04.08,18:12
VSETCI TO ODDELENE WC OD KUPELKY OCENITE PRI RANNOM ZHONE KED KAZDY VYKONAVA NIECO INE.:)
BKJURAJ
16.04.08,18:15
O HYGIENE BY SOM NEHOVORIL. NA KLAVESNICI MOBILNEHO TELEFONU JE NIEKOLKO KRAT VIAC BAKTERII AKO NA ZACHODOVEJ MISE:)
bulnova
17.04.08,04:47
Ak máš k dispozícií len jedno WC, tak zásadne samostatné! Predstav si, že "zaľahneš do vane", chceš si urobiť príjemnú chvíľku a tu ti bude niekto stepovať a vykrikovať pred dverami. Nemeň to, zabrániš mnohým nezhodám a utrpeniam v rodine.
istanikova
20.04.08,16:03
Za seba môžem povedať, že veľkosť kúpelne je pre mňa veľmi dôležitá. Avšak pri počte členov 5 - by som určite nespájala kúpelňu s WC(ak máte len jednu), ale porozmýšľala by som, či priestor, ktorý máte za WC sa nedá spojiť s kúpelňou. Môžte tam umiestniť sprchový kút a pod. My s manželom už prerábame druhý dom, takže sme si navrhli dve kúpelne (veľké) aj s WC. Lenže naša rodina je len trojčlenná.

Držím palce pri prerábkach.
jamajka
19.05.08,19:56
Tak aj my to dnes už máme za sebou, trvalo to 14 dní a celý víkend zametania, umývania a leštenia. Ešte natrieme zárubne a bývame. Pripájam Vám čerstvé foto.
gabikao
20.05.08,13:05
Jamajka, pekneee, my prerabku posuvame na neskorsi termin. Zachod ostane samostatny, ta onicom chodbicka zrejme musi tiez zostat, samostatne dvere z chodby do kupelne sa nezmestia. Takze nic moc riesenie, ale aspon dvere dame na kupelnu so sklom, aby bolo viac svetla. A k zachodu pridame malu sprsku namiesto bidetu. A ostane vana, lebo deturence sa radi cabru. Zatial tolko nase plany.
jamajka
21.05.08,19:55
Gabi, držím palce, nech sa to podarí. Vyzbroj sa trpezlivosťou a neboj, ten boj s prachom v celom dome vyhráš :).