stratena
16.04.08,09:33
Ahojte poradaci. pouzivam money na vypocet mzdy. ked mi nastupi zamesntnanec tak mu dam narok na dovolenku 0. a az ked odpracuje skusobnu dam mu tam narok 20. nakolko v money nerata ekvivalent dovolenky ale musela by som to tam stale preratavat.teraz sa na mna obratil jeden zamestnanec v skusobnej ze tam nema dovolenku. ze to tam ma byt ekvivalent. co mam robit v tomto pripade. este sa nikto neozval a aj v predchadzajucej praci to robili tak isto a ked som sem nastupila predchadzajuci mzdovy to robil tiez tak isto. ako to robite vy?
Chobot
16.04.08,07:53
Ahojte poradaci. pouzivam money na vypocet mzdy. ked mi nastupi zamesntnanec tak mu dam narok na dovolenku 0. a az ked odpracuje skusobnu dam mu tam narok 20. nakolko v money nerata ekvivalent dovolenky ale musela by som to tam stale preratavat.teraz sa na mna obratil jeden zamestnanec v skusobnej ze tam nema dovolenku. ze to tam ma byt ekvivalent. co mam robit v tomto pripade. este sa nikto neozval a aj v predchadzajucej praci to robili tak isto a ked som sem nastupila predchadzajuci mzdovy to robil tiez tak isto. ako to robite vy?


Asi to nerobíš správne.

Odpracuje 21 dní - má nárok na 1/12 dovolenky, odpracuje ďalších 21 dní, má nárok už na 2/12, po odpracovaní 60 dní má nárok na ročnú dovolenku (resp. alikvótnu časť, ak nastúpil počas roka), napr. ak nastúpil 1.4., tak po odpracovaní 60 dní mu dáš nárok 9/12.
stratena
16.04.08,07:56
to mam kazdy mesiac upravovat v systeme narok na dovolenku?ked mi to system nerata sam?
Jara
16.04.08,08:52
Ja zadávam nárok pri nástupe zamestnanca ale ho upozorním, že je to v prípade že bude robiť do konca roka a kedy má nárok na alikvotnú časť. Pri ukončení PP mu prepočítam zostatok... Nik nenamietal, že tam má nárok nakoľko aj v pracovnej zmluve uvádzam nárok od dňa nástupu do ukončenia kalend. roka a tento zadam aj na karte zamestnanca.
Chobot
16.04.08,09:13
to mam kazdy mesiac upravovat v systeme narok na dovolenku?ked mi to system nerata sam?

A ako inak odsleduješ, či v niektorom mesiaci niektorý zamestnanec neprekročí čerpanie dov., na ktorú má nárok. Aj tak to musíš evidovať. Zase až tak často sa to nemení, mení sa to len u nastúpených v priebehu roka a tých, čo končia počas roka. Ostatní budú mať plný nárok hneď od 1.1., lebo sa predpokladá, že budú pracovať počas celého roka.
stratena
16.04.08,12:14
do skoncenia skusobnej doby predsa ja nemam povinnost nieco evidovat a kontrolovat. ked skonci skusobna doba dam tam pocet dni, na ktore ma do konca roka narok je jasne ze v skusobnej dobe zamestnanec podla zakona narok nema. na zakonnik prace sa odvolavam aj v pracovnej zmluve...a mimochodom upravuje nejake nariadenie co ma byt na vyplatnej paske?ake udaje o dovolenke?
katka50
16.04.08,12:24
do skoncenia skusobnej doby predsa ja nemam povinnost nieco evidovat a kontrolovat. ked skonci skusobna doba dam tam pocet dni, na ktore ma do konca roka narok je jasne ze v skusobnej dobe zamestnanec podla zakona narok nema. na zakonnik prace sa odvolavam aj v pracovnej zmluve...a mimochodom upravuje nejake nariadenie co ma byt na vyplatnej paske?ake udaje o dovolenke?
Aj počas skúšobnej doby je zamestnancom ako každý iný. Keď odpracuje 21 dni - má nárok na 1/12 dovolenky, atď. Odkiaľ sa to dozvie?
jankasm
16.04.08,19:03
Aj počas skúšobnej doby je zamestnancom ako každý iný. Keď odpracuje 21 dni - má nárok na 1/12 dovolenky, atď. Odkiaľ sa to dozvie?

No napr. od teba, ak si mzdárka. Však ak si bude chcieť čerpať dovolenku, tak sa určite príde k tebe informovať na koľko dní má nárok. ;)
MILKA58
16.04.08,19:21
Pracovník nastúpil 1.2.,z 21pracovných dní odpracoval len 15, 6 dni žiadal o neplatené voľno.Počas skúšobnej doby ku dňu 14.3. rozviazal prac.pomer.Čo v takom prípade? Mal síce spolu (15 vo februári a 10 v marci) odpracovených 25 dní, patrila mu 1/12 dovolenky?
Chobot
17.04.08,07:57
Pracovník nastúpil 1.2.,z 21pracovných dní odpracoval len 15, 6 dni žiadal o neplatené voľno.Počas skúšobnej doby ku dňu 14.3. rozviazal prac.pomer.Čo v takom prípade? Mal síce spolu (15 vo februári a 10 v marci) odpracovených 25 dní, patrila mu 1/12 dovolenky?

Áno, patrí mu 1/12 dovolenky.
Calinka
22.04.08,07:54
Mám tiež jeden problém s dovolenkou v Money S3. Zamestnanec odišiel vo februári. Za rok 2008 mal nárok na 3 dni dovolenky, ktorú nestihol vyčerpať. Ako v Money dostanem do výplaty preplatenie tejto dovolenky, aby mi ju aj odpočítalo z nevyčerpanej?
Jara
22.04.08,08:41
Neviem či ti poradím práve najlepšie, ale ja nevyčerpanú dovolenku prepočítam podľa priemeru a dávam ju do kolonky ostatné nezdaniteľné dávky a tam len dopíšem nárok na nevyčer. dovolenku a počet dní nároku. Na výplatnej páske mám nárok na celý rok a tak pri odchode len tam slovne dopíšem počet. Inak to neviem urobiť. Skúšala som to na karte zamestnanca opravovať ale vlastne stále som to dokomolila, dala som si údaje platné od no a tam som dala mesiac kedy odchádzal a snažila som sa tam dať zostatok nároku, ale on tam aj musí zostať keď ju vlastne nevyčerpal v tom mesiaci lebo je to vlastne alikvotná časť nevyčerpanej. Prepáč len nahlas uvažujem...
Calinka
22.04.08,09:02
Ja som ju zatial dala do kolónky odmeny.... Prečo ju dávaš do "ostatné nezdaniteľné dávky"?? Preplatok dovolenky podlieha dani, nie?:confused:

Ja by som ten počet dní na páske pod "zostáva" práveže radšej vynulovala, nerada by som, aby sa mi niekto s tou dovolenkou ešte oháňal, že ju chce preplatiť (aj keď ju už preplatenú mal), keďže ju tam stále má, ako keby mal na ňu ešte nárok...
jankasm
22.04.08,09:10
Ja som ju zatial dala do kolónky odmeny.... Prečo ju dávaš do "ostatné nezdaniteľné dávky"?? Preplatok dovolenky podlieha dani, nie?:confused:

Ja by som ten počet dní na páske pod "zostáva" práveže radšej vynulovala, nerada by som, aby sa mi niekto s tou dovolenkou ešte oháňal, že ju chce preplatiť (aj keď ju už preplatenú mal), keďže ju tam stále má, ako keby mal na ňu ešte nárok...

Ja som mala podobný problém pri preplácaní dovolenky, aj keď nie v rovnakom programe. Nikde som na to nenašla kolonku, a aj keď som dala počet dní dovolenky ako preplatené /na to som kolonku mala/, tak mi sumu za tieto dni nikde nevyčíslilo ani nenahodilo do pásky. :cool: Keď som volala správkyni softu, tak mi povedala, že si náhradu tej dovolenky musím vypočítať /takže som si ju nahodila normálne, ako čerpanú dovolenku, aby som zistila náhradu za ňu/ no a potom si vraj niektorú položku v náhradách mzdy mám zmeniť na "dovolenkaPP" /tak to mali naprogramované/ a tam nahodiť sumu čo mi vyšla. Potom mi to už všetko vypočítalo v páske OK.
Takže na tvojom mieste asi by som skúsila zavolať. Každý program je iný, a mňa by ani len nenapadlo, že to mám takto nahodiť, keby mi to nepovedala. :) Preplatenie dovolenky je bežná vec, takže v programe určite zapracovaná bude, len treba zistiť kde.