D123
16.04.08,08:38
Dobry den,

pomaham dvom popletenym tetam s uctom. Kazda ma svoju firmu s rovnakym sidlom a menom: jedna FO, druha SRO. Na skusku doviezli tovar (nie z EU). Problem je v tom, ze FO (neplatca dph)
doviezla tovar aj zaplatila vsetko (dph+clo zo svojho uctu), ale dosli doklady na SRO co s tym? Treba pripravit kvartalne dph a tak to potrebujem nejako spravit co navrhujete? Prefakturovat na FO a mat tym padom DPH na vstupe aj vystupe v jednom 1/4 roku (v sro)? Alebo nejako inak? A ako to cele zauctovat (uhrada bola z uctu FO).
Dakujem
Denda
16.04.08,06:59
Dobry den,

pomaham dvom popletenym tetam s uctom. Kazda ma svoju firmu s rovnakym sidlom a menom: jedna FO, druha SRO. Na skusku doviezli tovar (nie z EU). Problem je v tom, ze FO (neplatca dph)
doviezla tovar aj zaplatila vsetko (dph+clo zo svojho uctu), ale dosli doklady na SRO co s tym? Treba pripravit kvartalne dph a tak to potrebujem nejako spravit co navrhujete? Prefakturovat na FO a mat tym padom DPH na vstupe aj vystupe v jednom 1/4 roku (v sro)? Alebo nejako inak? A ako to cele zauctovat (uhrada bola z uctu FO).
Dakujem
Ak nechcete mať dodatočne problémy s colnicou zabepečte si správne doklady na FO, ktorá tovar preclievala. Vo Vašom príapde nedoporučujem špekulovať s prefakturáciou, hlavne ak máte zlé podklady k colnému konaniu.
Vladimír Ozimý
16.04.08,07:00
a na JCD je kto uvedený ako prijímateľ? Tá FO? alebo s.r.o.? Ale v konečnom dôsledku ak to prefakturujete v rovnakej výške podľa mňa sa nič nestane...
D123
16.04.08,11:32
JCD je na SRO, uhrada cla+dph isla z uctu FO. Tak navrhujem, ze by bola k tymto dokladom prilozena dohoda o spolupraci medzi FO a SRO a na zaklade nej potom prefakturacia (tam sa da aj klauzulka, ze moze priamo zaplatit poplatky uradu a dolozi sa vypis z uctu fo) . Mohlo by to tak byt? Ak ano, ako potom s uctovanim v sro?
P.S.: Tovar je uz vydany a zaplateny, tak myslim, ze by uz nemal byt problem (dufam).