DanielaSL
31.03.05,18:02
A máte niekto skúsenosti s takýmto programom? Práve dnes som sa o ňom dopočula a samé chvály.
ondrejvla
31.03.05,16:14
A máte niekto skúsenosti s takýmto programom? Práve dnes som sa o ňom dopočula a samé chvály.A je účtovný? A nie je demo na nete?
Viki
31.03.05,16:35
nepoznám, ale aj tu na porade sa už o ňom písalo...
http://www.porada.sk/showthread.php?t=141&page=7&pp=10
DanielaSL
02.04.05,15:33
A je účtovný? A nie je demo na nete?
Áno aj účtovný a je na nete www.mksoft.sk
Včera mi ho aj stiahli , ale zatiaľ som nemala čas sa na neho pozrieť. Údajne čoraz viac ľudí u nás si ho kupuje.A sú spokojní.
emily
02.04.05,20:49
Ten program, je dobrý, firma je z Prešova a v regióne sú obľúbení... ja som začala ešte v 98 pod DOSom, už asi 3 roky idem pod Windovs a som spokojná.
pyton
03.04.05,14:29
Ja mám najradšej osvedčené programy, ktoré sú na trhu už dlho, majú veľkú klientelu. Kedysi som dala hrozné peniaze za softver, čo mi poradila kamoška a zdá sa, že sme ho mali len kamoška a ja. Bol otrasný, ťažko a neprehľadne sa na ňom robilo, nie a nie ukončiť účto bez nejakých nezrovnalostí.
pitro
18.04.06,15:33
A máte niekto skúsenosti s takýmto programom? Práve dnes som sa o ňom dopočula a samé chvály.

Som z Bardejova a mozem potvrdit, ze tento program je u nas oblubeny a rozsireny. Uci sa na OA a SPSv BJ. Zatial ho poznam len zo skolskych lavic ale ked som v nom skusal uctovat suhrny priklad tak s tym nebol problem - len treba vediet uctovat a all is OK.

Je na interente (www.mksoft.sk) s plnym vyuzitim ale len na 30 dni ... ak sa s nim chcete naucit vo volnom case mozete si ho zaregistrovat ako skolsku verziu - pojde ako plna verzia len pri tlaci bude pisat cez vykazy SKOLSKA VERZIA alebo nieco take. Registracny kod je 999-999-999-999.
marcela76
16.06.06,16:45
ja robím s týmto programom už niekoľko rokov, mám JU, PU a mzdy - teda komplet vybavenie, môžem povedať, že sa trochu podobá na krosácke programy - podotýkam trochu. som s ním veľmi spokojná - hlavne čo sa ceny týka. a ak sa vyskytnú nejaké chybičky tak ich vedia na požiadanie odstrániť. vyhovuje mi hlavne to, že urobím napr. mzdy a môžem ich kompletne poslať zakazníkovi mailom bez toho aby on musel mať licenciu. ale je u nich viac detailov, ktoré mi vyhovujú a prevážia aj občasné nedostatky. neberte to ako reklamu na tento program, je to len môj názor.:cool:
eli
11.01.07,16:30
Ako zadávate v programe MKSOFT odoslanú faktúru za december 2006 vystavenú v januári? Program nechce pustiť dátum vystavenia v roku 2007, píše, že dátum vystavenia musí byť v roku 2006.
vgabka
11.01.07,17:15
Eli, je to asi nejaký nezmysel. Odošlená faktúra v decembri je vystavená v januári? Ak to objasníš, možno poradím. Robím s týmto programom už dlho.
eli
11.01.07,17:49
Asi som sa zle vyjadrila, myslela som odberateľskú faktúru. Pomýlilo ma, že v programe je to v okienku "účtovníctvo - vystavené faktúry". Vystavujem faktúru za práce vykonané v decembri a nedovolí mi zadať dátum vystavenia v januári.
PaJe
25.01.07,07:52
Ahoj, po prejdení niekoľkých učt. softov ale aj na základe odporúčania som skúsil Mk-soft a robím s ním už od 2002 roku.Mám JU, PU, Mzdy, Sklad.. Som veľmi spokojný, vývoj, servis - ok. Skúsiť s ním pracovať je možné po stiahnutí z www.mksoft.sk, výhoda je v tom, že ak sa zapáči - to čo sa skúšalo po aktivácii pokračuje, takže je možné "skúšať" hneď na ostro... Vrelo doporučujem otestovať. :)
Tinika
29.02.08,20:07
Dobrý deň, prosím o radu. U Platcu DPH, ak vytváram novú predkontáciu, napr. pre poštovné, ktoré je bez dph, mám zrušiť "kvačku" povolené dph? Alebo je to jedno a si to nemám všímať, keďže v denníku to dám do kolonky s 0% dph? Ďakujem
ferino666
01.03.08,12:56
Používam ho 3 rok a som fakt velmi spokojný. V deme funguje 30 dní. Dá sa stiahnuť z internetu.
Je aj sieťova verzia. :):):)
sameika
11.06.08,08:09
Používam ho 3 rok a som fakt velmi spokojný. V deme funguje 30 dní. Dá sa stiahnuť z internetu.
Je aj sieťova verzia. :):):)


Ahojte, chcela by som Vás poprosiť.. ako preúčtovať prijatú a uhradenú zálohu k riadnej faktúre v programe MK Soft. používame ho asi týždeň a neviem sa k tomu nijako dopracovať. zálohovú platbu mám zaúčtovanu na 314.. oproti 221. Dá sa to aj ináč ako interným dokladom? vopred ďakujem :)
FaLuMa
13.06.08,10:39
Ak sa ti to ešte nepodarilo tak tu je môj postup - rovnako pri prijatých aj zaplatených zálohách:
1. už pri platbe zálohy dávam cez saldo - t.j. ked účtujem platbu /banka alebo pokladna/ dám "F5" - t.j. mi to zaúčtuje na 314/324 ale aj urobí doklad v saldokonte ako PF,resp.PD
2. ked mám riadnu faktúru - vyšlu alebo došlú - zaúčtujem ju ako F alebo DF - riadne v saldokonte
3. v salde si potom nastavím obchodného partnera a urobím kompenzáciu - označíš si doklady ktoré chceš párovať - riadny doklad + zálohový
4. urobí ti doklad označený ako KP - a zaúčtuje v denníku
FaLuMa
13.06.08,10:41
ten napísaný postup vyzerá zložito, ale v praxi je to pomerne rýchla záležitosť
Tinika
02.07.08,12:32
Dobrý deň, prosím o radu. Dnes vidím MkSoft podvojné účtovníctvo prvýkrát. Účtujem záväzok v saldokonte a stále mi hlási chybu, že: musí byť zadaný účet vyhradený pre účtovanie saldokonta. Ako to mám zaúčtovať? Mám faktúru za zriadenie s.r.o., neviem ani číslo účtu, kam to dať. Zriaďovacie náklady alebo 518 - ost. služby? Ďakujem pekne
mariana11
09.08.08,08:01
podrobne opísaný postup pre vystavovanie a účtovanie zálohofých faktúr pre PU je tu: http://www.mksoft.sk/download/HLP/zalohy.htm
mariana11
09.08.08,08:04
Prešli ste už niekto z BDE na SQL? Ak áno aké máte skúsenosti? Ja som si to pozrela , ale veľmi sa mi do toho nechce. Vidí sa mi tam účtovanie komplikovanejšie.
cactus
09.08.08,08:41
Prešli ste už niekto z BDE na SQL? Ak áno aké máte skúsenosti? Ja som si to pozrela , ale veľmi sa mi do toho nechce. Vidí sa mi tam účtovanie komplikovanejšie.
áno, ale na všetko si zvykneš.
Bolo treba zo začiatku vychytať pár nepodarkov ako účtovanie valutovej pokladne, ktoré už opravili.
Ďalej sa mi nepáči, pretože ja som väčšinou zvyknutá pracovať myšou, že musím používať F2 a F5, to sa chcem s nimi dohodnúť, aby to dali na klikanie myšou...
v účtovnom denníku zoraďuje od vrchu hlavne ak sa dá filter podľa dátumu,
ak uhrádzaš fa ideš cez F5 a ak chceš podľa sumy, tak musíš dať aj haliere ináč ti to neukáže, v BDE ti dalo aj keď si dala podmienku napr. 2000, tak ti ponúklo všetko od tejto sumy, ale tu to nie je a ak máš napr. viac úhrad faktúr jedným zápisom, tak sa stále musís nastaviť na ďalší riadok... etc.
Ale ako hovorím, na všetko sa dá zvyknúť. A myslím si, že až odbúrajú všetky nedostatky, ktoré sú, že to bude svetový program.

Určite je toho viac, ale ja to už nepovažujem za problém, pretože už to beriem ako samozrejmosť.

No a ešte ohľadom miezd: tie, si myslím, že nemajú chybu.

Podelí sa ešte niekto o skúseností?



A ešte okomentujem tú tvoju vetu, že sa ti do toho nechce...?
Lenže budeš musieť, pretože BDE končí a už sa budú venosť iba SQL.
mariana11
10.08.08,06:04
A ešte okomentujem tú tvoju vetu, že sa ti do toho nechce...?
Lenže budeš musieť, pretože BDE končí a už sa budú venosť iba SQL.

Veď ja viem. tuším už od nového roka budem musieť na to naskočiť. Ale aj tak sa mi do toho nechce,tak to odkladám na poslednú možnú chvíľu.

A je pravda že sa tam nedaju previesť moje predkontacie a pod. z BDE?
Tinika
10.08.08,08:24
Ahojte, ja mám JU v BDE a PU uz v SQL a sú tam nejaké veci iné. Ale dá sa na to zvyknúť. Len taký detail: pri písaný DIČ a IČ DPH v BDE stačilo v DIČ napísať SK a číslo, v sql to musíte písať dvakrát.
cactus
18.08.08,17:26
Veď ja viem. tuším už od nového roka budem musieť na to naskočiť. Ale aj tak sa mi do toho nechce,tak to odkladám na poslednú možnú chvíľu.

A je pravda že sa tam nedaju previesť moje predkontacie a pod. z BDE?

ja som problém nemala, dalo sa všetko poprevádzať


Ahojte, ja mám JU v BDE a PU uz v SQL a sú tam nejaké veci iné. Ale dá sa na to zvyknúť. Len taký detail: pri písaný DIČ a IČ DPH v BDE stačilo v DIČ napísať SK a číslo, v sql to musíte písať dvakrát.

v SQL stačí kliknúť na tri bodky v napísanom IČO a samo ti to prenesie aj s SK do IČ DPH, nemusíš to písať 2x
pali-Po
31.08.08,11:01
Potreboval by som poradit s mk-softom ako sa da nastavit aby mi na Z uzavierke zobrazovalo ktory zamestnanec mi kolko nablokoval , osobne ucty pokladnikov mam vytvorene... dakujem za kazdu radu .
zsazsula
04.10.08,09:46
Lenže budeš musieť, pretože BDE končí a už sa budú venosť iba SQL.[/quote]




Od kedy končí BDE ja som o tom ani nevedela mohli by ste k tomu niečo konkretnejšie napísať bola by som rada .
zsazsula
07.10.08,14:17
Od kedy končí BDE ja som o tom ani nevedela mohli by ste k tomu niečo konkretnejšie napísať bola by som rada .[/quote]



Posúvam........................
cactus
07.10.08,14:32
Odpoviem ti, čo mi povedal môj dodávateľ programu, že udržiavať ho ešte budú, ale viac sa budú venovať SQL.

Ak si pozornejšie pozrieš ich stránku, tak je to jasné. BDE už tak často neaktualizujú. SQL rozšírili aj o JÚ, čo doteraz nemali. Vylepšujú ho a aj ostatné produkty v SQL. Myslím si, že prechod z BDE na SQL užívateľom BDE prejde, keď aj nie automaticky, tak určite za nejaký poplatok. Neviem, netvrdím to. Ja som si zakúpila SQL z dôvodu, že keď som si založila s.r.o. nemohla som používať pôvodný program a aj keď by mi ho boli previedli tak za nejaký poplatok, takže som volila kúpiť si celkom nový produkt a mať po problémoch.

Mám aj výhrady voči SQL a hlavne nie som spokojná s archiváciou. Nedajú sa robiť také zálohy ako to bolo v BDE. A tiež má aj iné muchy, ale pomaly si zvykám.

Opýtaj sa priamo u zdroja. Určite ti fundovanejšie odpovedia ako ja.
zsazsula
07.10.08,15:31
Ďakujem Ti ja som si BDE zakúpila pred 2 rokmi nevedela som o tom tak dokedy ešte budem mocť tak to tak aj ostane . Určite zasa zaplatím celú čiastku za SQL .No čo už:mad:
idet
08.10.08,08:38
Ďakujem Ti ja som si BDE zakúpila pred 2 rokmi nevedela som o tom tak dokedy ešte budem mocť tak to tak aj ostane . Určite zasa zaplatím celú čiastku za SQL .No čo už:mad:
Prechod z verzie BDE na SQL je v sucasnosti zdarma, za predpokladu zaplatenych upgradov za BDE.
Tinika
20.10.08,10:49
Dnes som prešla v JU z bde na sql, tak idem študovať. Ale je to skoro rovnaké. Prosím Vás, v PU si vediete kód predkontácie cez aké znaky? čísla, alebo písmena? Prosím, môže mi niekto sem hodiť účtovný rozvrh, aby som sa mala o čo oprieť? Ďakujem veľmi pekne :)
Tinika
22.10.08,10:39
Dobrý deň, kto vie robiť v mksfofte mzdy? Prosím, mám študenta na dohodu, odpracoval 21 dní (7m.) má mesacný plat 8300. Program sám neprepočíta 8300/30x21? to musím ručne zadávať? A kde sa dá nastaviť, že dohodár odrobí len 4 hod. denne? Dakujem za rady
cactus
22.10.08,15:43
Dobrý deň, kto vie robiť v mksfofte mzdy? Prosím, mám študenta na dohodu, odpracoval 21 dní (7m.) má mesacný plat 8300. Program sám neprepočíta 8300/30x21? to musím ručne zadávať? A kde sa dá nastaviť, že dohodár odrobí len 4 hod. denne? Dakujem za rady

Konečne mi naskočil net, tak ti odpoviem ako to robím ja v SQL.

Do personáonych údajov v prvom stlpci si nahodíš všetko čo treba a potom typ pomeru dáš D, rozvrhnutie prac. času dáš x, obdobie si dáš iba od......., čiastku dáš 8000?, to patrí k mesačnej mzde, ale až by si chcela hodinovú tak dáš H a čiastku napr. 400 Sk /hod., na odvodoch odšktáš podľa toho, či je to dôchodca, študent, či platí ZP a aké SP.....

Potom si otvoríš mzdy nahodíš buď počet dní alebo počet hodín a výpočet by si mala mať hotový.

Nie je to nič zložité.

ešte by som bola zabudla na predkontáciu miezd v číselníkoch, ktorú si musíš tiež zadať, ale nie je to nič zložité. Všetko sa odvíja od predkontácie miezd a je to rovnaké vo všetkých programoch.
Tinika
22.10.08,17:13
Konečne mi naskočil net, tak ti odpoviem ako to robím ja v SQL.

Do personáonych údajov v prvom stlpci si nahodíš všetko čo treba a potom typ pomeru dáš D, rozvrhnutie prac. času dáš x, obdobie si dáš iba od......., čiastku dáš 8000?, to patrí k mesačnej mzde, ale až by si chcela hodinovú tak dáš H a čiastku napr. 400 Sk /hod., na odvodoch odšktáš podľa toho, či je to dôchodca, študent, či platí ZP a aké SP.....

Potom si otvoríš mzdy nahodíš buď počet dní alebo počet hodín a výpočet by si mala mať hotový.


Nie je to nič zložité.

ešte by som bola zabudla na predkontáciu miezd v číselníkoch, ktorú si musíš tiež zadať, ale nie je to nič zložité. Všetko sa odvíja od predkontácie miezd a je to rovnaké vo všetkých programoch.

V pers. údajoch mi stále hlási že mám zle rodné číslo u dohodárov, u zam. nie.
A ako je to s tým prepočítaním mesačnej mzdy na odpracované dni? Musím ručne zadať? Lebo mi to neprepočítalo. Počíta mi daň z 8300.

A k dôchodcovi alebo študentovi myslíš to garančné a úrazové zaškrtnúť hej? ďakujem
Tinika
22.10.08,18:28
Tak som to nejako dokopala ale u dohodárov mi stále hlási, že rodné číslo je pravdepodobne nesprávne. Neviem prečo.
A výkazy do SP, ZP berú aj tie ktoré vytlačím priamo z programu? A prečo pri výkaze do ZP už nie je ponuka Riadny, Opravný, Doplnkový ale len nový a opravný??Ďakujem
cactus
23.10.08,05:25
V pers. údajoch mi stále hlási že mám zle rodné číslo u dohodárov, u zam. nie.
A ako je to s tým prepočítaním mesačnej mzdy na odpracované dni? Musím ručne zadať? Lebo mi to neprepočítalo. Počíta mi daň z 8300.

A k dôchodcovi alebo študentovi myslíš to garančné a úrazové zaškrtnúť hej? ďakujem


Tak som to nejako dokopala ale u dohodárov mi stále hlási, že rodné číslo je pravdepodobne nesprávne. Neviem prečo.
A výkazy do SP, ZP berú aj tie ktoré vytlačím priamo z programu? A prečo pri výkaze do ZP už nie je ponuka Riadny, Opravný, Doplnkový ale len nový a opravný??Ďakujem

s tým RČ neviem, čo máš, ale odpracované dni si predsa zadáš, keď ideš nahodiť mzdu a tam ti ponúka vysvietený štvorček na dni a hodiny, Keď napr, pracoval 20 dní a každý deň odpracoval napr. 2 hodiny, tak dáš 20 dní a 44 hodín. ale krátenie mzdy alebo lepšie povedané, platenie na základe hodín, musíš dať do zmluvy, že má napr. 300 Sk na hodinu a takto to musíš zadať aj do personálnych a nie mesačnú mzdu 8300 Skca potom ti to už bude počítať podľa hodín....


A výkazy môžeš tlačiť hneď z programu a sú správne, tak ako majú byť...
Tinika
23.10.08,11:47
A prosím ťa ešte jedna rada, kde si viem doplniť meno, kto vyplnil formulár na SP a ZP? Ďakujem
cactus
23.10.08,12:12
A prosím ťa ešte jedna rada, kde si viem doplniť meno, kto vyplnil formulár na SP a ZP? Ďakujem
Hneď v úvodnej maske si zadáš prístupové práva cez systémové služby a uvedieš sa ako užívateľ a uveď sa aj ako správca.
Tinika
23.10.08,15:09
Ahoj, ešte jednu otázočku. Výplatný termín mám k posl. dňu mesiaca, nasledujúceho po danom mesiaci, čiže za 7.m, do 31.8.. Robila som prehľad na daňový úrad a tam mi za 7.m. napísalo dátum zrazených preddavkov 31.7. to nemá byť 31.8.? Kde sa dá nastaviť, kedy je vyplatný termín? Neviem, či vieš čo myslím.Ďakujem
A prehľad tiež akceptujú vytlačený z programu, alebo musí byť originalny.
cactus
23.10.08,15:16
Ahoj, ešte jednu otázočku. Výplatný termín mám k posl. dňu mesiaca, nasledujúceho po danom mesiaci, čiže za 7.m, do 31.8.. Robila som prehľad na daňový úrad a tam mi za 7.m. napísalo dátum zrazených preddavkov 31.7. to nemá byť 31.8.? Kde sa dá nastaviť, kedy je vyplatný termín? Neviem, či vieš čo myslím.Ďakujem


Klikneš na mzdy - vyroluje sa ti medzinými aj konštanty miezd a v tej tabuľke si zadáš deň výplaty.
Tinika
23.10.08,15:26
Hneď v úvodnej maske si zadáš prístupové práva cez systémové služby a uvedieš sa ako užívateľ a uveď sa aj ako správca.

Dala som sa ako správca a stále mi píše len, že tlačivo vyplnil mzdový účtovník

Vypla som program a už je to ok.
Tinika
23.10.08,15:28
Klikneš na mzdy - vyroluje sa ti medzinými aj konštanty miezd a v tej tabuľke si zadáš deň výplaty.

Ak si dám konštanty miezd a kliknem napr. na 7 mesiac a zadám deň výplaty 31 tak do prehľadu mi stále hodí dátum 31.7. nie 31.8. :mee:
cactus
23.10.08,16:09
Ak si dám konštanty miezd a kliknem napr. na 7 mesiac a zadám deň výplaty 31 tak do prehľadu mi stále hodí dátum 31.7. nie 31.8. :mee:
Ja mám napr. nahodený deň 25-tého dňa v mesiaci a nemám s tým problém.
Ešte by si mohla dať deň výplaty pri zaúčtovaní miezd, pretože aj tam sa ťa na to pýta, ja som to síce neskúššala, ale je taká možnosť, vyskúšaj.
Tinika
23.10.08,16:15
Ja mám napr. nahodený deň 25-tého dňa v mesiaci a nemám s tým problém.
Ešte by si mohla dať deň výplaty pri zaúčtovaní miezd, pretože aj tam sa ťa na to pýta, ja som to síce neskúššala, ale je taká možnosť, vyskúšaj.

Sak ja ked tam 31 den tak mi da 31., ale za 9.m. 30.9. a nie 31.10.
cactus
23.10.08,16:18
Sak ja ked tam 31 den tak mi da 31., ale za 9.m. 30.9. a nie 31.10.

no, jasné, pretože september má iba 30 dní, tak asi preto..................
skús tam dať 30 tridsiatku
Tinika
23.10.08,20:15
no, jasné, pretože september má iba 30 dní, tak asi preto..................
skús tam dať 30 tridsiatku

Asi si ma nepochopila. Za 9 mesiac vyplácam mzdu k 31.10. ale na výkazoch mi dá 30.9. a na prehľade tiež.
Tinika
23.10.08,20:20
Predtým som používala MRP a pred tlačením prehľadov mi vyskočila tabuľka, kde som zadala kto vyplnil formulár a tiež deň určený na výplatu príjmov a dátum vyplnenia výkazu. A mimochodom sa menilo niečo? Lebo predtým do sociálky bol výkaz riadny, opravný a dodatočný a teraz len nový a opravný.

Už som asi otravná. :rolleyes:
cactus
24.10.08,02:12
Asi si ma nepochopila. Za 9 mesiac vyplácam mzdu k 31.10. ale na výkazoch mi dá 30.9. a na prehľade tiež.


Predtým som používala MRP a pred tlačením prehľadov mi vyskočila tabuľka, kde som zadala kto vyplnil formulár a tiež deň určený na výplatu príjmov a dátum vyplnenia výkazu. A mimochodom sa menilo niečo? Lebo predtým do sociálky bol výkaz riadny, opravný a dodatočný a teraz len nový a opravný.

Už som asi otravná. :rolleyes:

Tinika, tak fakt neviem, prečo ti to takto robí...., že ti dáva 30. 9. , ale skúsila si to zadať pri zaúčtovaní miezd?

A už ti uvádza meno vo výkazoch?
zuzina.z
24.10.08,05:45
Tinika aku verziu pouzivas .... BDE alebo SQL?

V SQL sa den vyplaty nastavuje takto: Mzdy - Konstanty miezd (na kazdy mesiac je mozne nastavit oddelene tieto konstatny) - vyberies konkretny mesiac napr. 9/2008 (otvoris cez Ctrl + Enter) - v casti Ostatne (vpravo dole) mas moznost nastavit Den vyplaty .... ak nezadas nic resp. 0 = program berie posledny den aktualneho mesiaca , ak zadas konkretne cislo,napr. 30 tak program to chape ako 30ty den nasledujuceho mesiaca.

V dolnej casti okna su aj pomocky,ze co sa mas zadat do koknretneho okienka, na ktore sa nastavis.

V BDE to nastavis cez Nastavenia - Ciselniky - Mzdy - Konstanty miezd - zalozka Ostatne - a asi 8 okienko zhora je urcene pre Den vyplaty.
mariana11
24.10.08,17:00
Tinika rodne čísla majú určité pravidlá,tak skús si pozrieť či ti to sedí : Prvých šesť číslic určuje dátum narodenia a pohlavie vo formáte rrmmdd (napr. 701020 označuje dátum narodenia 20. októbra 1970), keď ženy majú k mesiacu narodenia prirátané číslo 50 (tzn. 706020 označuje ženu narodenú 20. októbra 1970). Zvyšok rodného čísla sa spravidla oddeľuje lomítkom, každý človek narodený v príslušný deň by ho mal mať iný. Na Slovensku však napriek tomu existuje ešte viac ako 20 000 duplicitných rodných čísel, čo spôsobuje problémy v informačných systémoch inštitúcií spracúvajúcich tieto údaje (napríklad zdravotné poisťovne).

Do 1. januára 1954 za lomítkom nasledovali tri cifry, potom pribudla štvrtá cifra, ktorá umožnila jednoduchú kontrolu preklepov pri zadávaní čísla: prideľujú sa len také rodné čísla, ktoré sú (všetkých 10 číslic zapísaných ako jedno číslo) bezo zvyšku deliteľné jedenástimi - § 2 ods. 5 zákona č. 301/1995 Z. z. o rodnom čísle hovorí:

(5) Rodné číslo pridelené osobe narodenej po 1. januári 1954 je desaťmiestne so štvormiestnou koncovkou; pritom celé desaťmiestne rodné číslo musí byť bezo zvyšku deliteľné číslom 11.

Koncovka rodného čísla je prideľovaná systematicky, takže sa z nej dá vyčítať oblasť, kde sa človek narodil.
Tinika
24.10.08,21:22
Ahojte kočky, v práci mi blbol pc, tak som sa tu nemohla dostať a prihlásiť. Tak som to nejak dokopala a už tomu aj rozumiem, veľmi vam ďakujem za rady a hlavne cactus.
Tinika
27.10.08,15:12
Ahojte, chcem sa spýtať, to v sql už nie je ani podklad pre daňové priznanie z dani z príjmov? Pozerám, že je tam menej tlačových zostáv.:mee:
Tinika
27.10.08,15:55
Máš pravdu, Tinika.
aj ja som to zistila, ale myslím si, že to ešte dorobia, kým bude čas na DP.
Mám pripravených pár poznámok, ktoré sa im chystám poslať mailom a dúfam, že budú na ne reflektovať a neprijmu to negatívne.

Som za to, aby každý, kto začal používať SQL verziu, zosumarizoval svoje pripomienky a poslal na MKSOFT.

ano som za.
cactus
07.12.08,07:28
Zálohoval už niekto z vás na USB kľúč? Ak áno, môžte sa podliť so skúsenosťami?
mariana11
07.12.08,07:41
Zálohoval už niekto z vás na USB kľúč? Ak áno, môžte sa podliť so skúsenosťami?


Ja to tak robím uz par rokov.
cactus
07.12.08,07:42
Ja to tak robím uz par rokov.

určite v BDE, lenže zabudla som napísať, ze je to SQL
mariana11
07.12.08,07:45
SQL mam zatial len demo verziu ale aj tam to robim. a manzel ma tiez SQL - sklad a tiez zalohuje na kluc. Medzi BDE a SQL je rozdiel len v tom ze v SQL sa uz neda F9 vybrat kde to chces zalohovat,ale musis to tam napisat.
cactus
07.12.08,08:09
SQL mam zatial len demo verziu ale aj tam to robim. a manzel ma tiez SQL - sklad a tiez zalohuje na kluc. Medzi BDE a SQL je rozdiel len v tom ze v SQL sa uz neda F9 vybrat kde to chces zalohovat,ale musis to tam napisat.
aha, napísať....
Lenže aj som napísala, aj tak mi to nechcelo zálohovať... Niekde robím chybu???, ale kde? v čom?
mariana11
07.12.08,08:33
aha, napísať....
Lenže aj som napísala, aj tak mi to nechcelo zálohovať... Niekde robím chybu???, ale kde? v čom?


Blba otazka,ale mas kluc zastrceny?:o Skontroluj ci mas spravny priecinok zadany
cactus
07.12.08,09:39
Blba otazka,ale mas kluc zastrceny?:o Skontroluj ci mas spravny priecinok zadany
Srtaré zálohy z BDE mám pekne podľa firiem.
ale z SQL odkedy tam nie sú tie 3 bodky, tak sa mi to nedarí a nedarí....
Aj som ručne vypísala Removable disk.... a nič. Zálohuje mi to jedine do softu, dáta a firma.
mariana11
07.12.08,09:47
Nepis tam Removable disk.. to je aj disketa,CD a DVD.... musis napisat len pismeno . Pozri si tento pocitac a tam by si to mala najst pod akym pismenom ho mas. Ak H tak tam napis H:\
cactus
07.12.08,10:06
Nepis tam Removable disk.. to je aj disketa,CD a DVD.... musis napisat len pismeno . Pozri si tento pocitac a tam by si to mala najst pod akym pismenom ho mas. Ak H tak tam napis H:\

Vďaka, už som na to prišla, Už mi to zálohuje. Jedine, čo mi ešte vadí je, že stále musím prepisovať meno firmy, keď idem zhálohovať ďalšiu. Na toto nemáš návod?
Ináč som ti vďačná, fakt.
mariana11
07.12.08,11:01
Vďaka, už som na to prišla, Už mi to zálohuje. Jedine, čo mi ešte vadí je, že stále musím prepisovať meno firmy, keď idem zhálohovať ďalšiu. Na toto nemáš návod?
Ináč som ti vďačná, fakt.


To neviem ja mam len jednu firmu. Ale v nazve archivneho suboru by mal byt nazov firmy aspon v skratke. Pozri sa. Tak ma napadlo ,ze ja mam zatial demo a tam mi pojde pridat dalsiu firmu tak skusim pozriet.
mariana11
07.12.08,11:27
Vďaka, už som na to prišla, Už mi to zálohuje. Jedine, čo mi ešte vadí je, že stále musím prepisovať meno firmy, keď idem zhálohovať ďalšiu. Na toto nemáš návod?
Ináč som ti vďačná, fakt.


A neviem ci som pochopila o co ti vlastne ide.Ked o to aby si zalohovala vsetky firmy naraz tak to ide. Ked ides archivovat,tak pod zoznamom firiem si daj volbu Oznac vsetky firmy a zalohujes si ich naraz. Len ked sa chces potom pozriet do spravy archivnych suborov tak uz nesmu byt oznacene vsetky. To ide len po jednej firme. Neviem ci som to podala zrozumitelne...
cactus
07.12.08,16:19
A neviem ci som pochopila o co ti vlastne ide.Ked o to aby si zalohovala vsetky firmy naraz tak to ide. Ked ides archivovat,tak pod zoznamom firiem si daj volbu Oznac vsetky firmy a zalohujes si ich naraz. Len ked sa chces potom pozriet do spravy archivnych suborov tak uz nesmu byt oznacene vsetky. To ide len po jednej firme. Neviem ci som to podala zrozumitelne...

Ja si zálohujem firmy pod názvom, takže nie všetky naraz, ale po jednej. Ale keďže ty máš iba jednu firmu, tak to nemáš vyskúšané...
Pretože, keď si dám za F:\ meno firmy, tak mi už tak aj zoberie. Ale keď chcem zálohovať, ďalšiu firmu, hneď po tej prvej, tak to meno musím nahradiť. Už som zaškrtávala políčka ako Konštatné meno archívneho súboru, aj tak mi dalo to z predchádzajúcej zálohy. Ja som si myslela, že to ostane pre tú ktorú firmu. Ale nie. Lenže už je to aj tak lepšie, ako predtým, keď som nevedela, ako to mám urobiť. Iba ma zlostí, že to nie je ako pri BDE, keď si si dala výber, kde to chcem zálohovať a na USB som už mala pripravené chlieviky a pekne som si naťukla ten ktorý chlievik a už to išlo. Mala som zálohy aktuálne po každom zaúčtovaní...
Neviem, prečo by top takto nemohli urobiť aj v BDE???
Mariana, ďakujem za konzultáciu.
mariana11
07.12.08,16:48
Ja si zálohujem firmy pod názvom, takže nie všetky naraz, ale po jednej. Ale keďže ty máš iba jednu firmu, tak to nemáš vyskúšané...
Pretože, keď si dám za F:\ meno firmy, tak mi už tak aj zoberie. Ale keď chcem zálohovať, ďalšiu firmu, hneď po tej prvej, tak to meno musím nahradiť. Už som zaškrtávala políčka ako Konštatné meno archívneho súboru, aj tak mi dalo to z predchádzajúcej zálohy. Ja som si myslela, že to ostane pre tú ktorú firmu. Ale nie. Lenže už je to aj tak lepšie, ako predtým, keď som nevedela, ako to mám urobiť. Iba ma zlostí, že to nie je ako pri BDE, keď si si dala výber, kde to chcem zálohovať a na USB som už mala pripravené chlieviky a pekne som si naťukla ten ktorý chlievik a už to išlo. Mala som zálohy aktuálne po každom zaúčtovaní...
Neviem, prečo by top takto nemohli urobiť aj v BDE???
Mariana, ďakujem za konzultáciu.



Mam to odskusane. Robila som vo firme,kde mali viac firiem a nevidela som ziadny problem v tom archivovat vsetky firmy naraz. Akurat sa mi nepaci ze v SQL sa pri kopirovani na kluc neprepise posledný archiv,ale stale sa vytvara novy. A tiez sa v SQL neda nastavit,alebo aspon som zatial na to neprisla ako,aby som mohla vymazat z pocitaca naraz archivy ktore prevysuju mnou nastaveny pocet. A tak sa to kopi vsade.Na kluci aj v pocitaci.
Pochopila som ako si to robila ty s tymi "chlievikmi",ale pre mna by to bola otrava stale vyhladavat kam to chcem dat.
cactus
07.12.08,16:53
Mam to odskusane. Robila som vo firme,kde mali viac firiem a nevidela som ziadny problem v tom archivovat vsetky firmy naraz. Akurat sa mi nepaci ze v SQL sa pri kopirovani na kluc neprepise posledný archiv,ale stale sa vytvara novy. A tiez sa v SQL neda nastavit,alebo aspon som zatial na to neprisla ako,aby som mohla vymazat z pocitaca naraz archivy ktore prevysuju mnou nastaveny pocet. A tak sa to kopi vsade.Na kluci aj v pocitaci.
Pochopila som ako si to robila ty s tymi "chlievikmi",ale pre mna by to bola otrava stale vyhladavat kam to chcem dat.

S tým vymazávaním je to pravda, fakt sa to kopí a musím ručne vymazávať. Ale z toho USB si stále vymažem a nahradím ho najnovším. Ale robím to, ako som už vyššie napísala, samostatne pre každú firmu, pretože ja nezálohujem všetky naraz. Mám totižto dosť firiem, čo ich robím raz ročne a zbytočne by som zálohovala to isté...

Fajn, že si môžeme vymeniť skúseností...
Tinika
09.12.08,16:28
Dobrý večer, prosím na akú analytiku si účtujete Nadmerný odpočet DPH alebo daňovú povinnosť DPH? Ďakujem
cactus
22.12.08,05:51
Verzia SQL JÚ - prosím vás ako účtuje výber z účtu a príjem do pokladne?

Keď účtujem výber z účtu dávam predkontáciu výdaj na priebežné položky, ale sumu musím dať s mínusom, aby mi sadol zostatok účtu, a príjem v pokladni zase opačne. Pri OK sa ma spýta: Skontrolujte správnosť účtu pre účtovanie priebežných položiek. Prajete si opraviť rozúčtovanie dokladu?

Tak tomu nerozumiem. V BDE dosiaľ a tým problémy neboli. Máte na to recept?
Tinika
23.12.08,06:36
Verzia SQL JÚ - prosím vás ako účtuje výber z účtu a príjem do pokladne?

Keď účtujem výber z účtu dávam predkontáciu výdaj na priebežné položky, ale sumu musím dať s mínusom, aby mi sadol zostatok účtu, a príjem v pokladni zase opačne. Pri OK sa ma spýta: Skontrolujte správnosť účtu pre účtovanie priebežných položiek. Prajete si opraviť rozúčtovanie dokladu?

Tak tomu nerozumiem. V BDE dosiaľ a tým problémy neboli. Máte na to recept?

Ja som mala podobný problém a došlo mi, že to urobili na princíp PU, čiže ak vyberáš z pokladne alebo banky, tak na priebežné položky prijímaš a dáš PPR - príjem na priebežné položky. Ak na účet alebo do pokladne vkladáš, dáš VPR - výdaj na priebežné položky. Potom už nemusiš minusom davať sumy.;)

A náhodou nevieš, ak mám nadmerný odpočet alebo dańovú povinnosť, ako to dať do záväzkov? akú predkontáiu? Normálne VND alebo PND? Dík
cactus
23.12.08,06:41
Ja som mala podobný problém a došlo mi, že to urobili na princíp PU, čiže ak vyberáš z pokladne alebo banky, tak na priebežné položky prijímaš a dáš PPR - príjem na priebežné položky. Ak na účet alebo do pokladne vkladáš, dáš VPR - výdaj na priebežné položky. Potom už nemusiš minusom davať sumy.;)

A náhodou nevieš, ak mám nadmerný odpočet alebo dańovú povinnosť, ako to dať do záväzkov? akú predkontáiu? Normálne VND alebo PND? Dík

Tinika, vďaka. Pravepodobne je to tak, ako píšeš. Dám na tvoju radu a už nebudú mínusy.

A DPH dávam predkontáciu PND a VND. Je to priamo v účtovom rozvrhu pre DPH.
Tinika
23.12.08,06:45
Tinika, vďaka. Pravepodobne je to tak, ako píšeš. Dám na tvoju radu a už nebudú mínusy.

A DPH dávam predkontáciu PND a VND. Je to priamo v účtovom rozvrhu pre DPH.

Nie je zač, som rada, že raz aj ja môžem pomôcť, tiež som to nechápala. A ďakujem aj tebe za radu a ešte mám jednu otázku. Mam prijatú fakturu, ktorá bola riadne uhradená, ale nedopatrením dodávateľ platbu vrátil. Ako mám tuto vratku zaúčtovať? Lebo ak som dala v banke príjem a uhradila záväzok, tak mi v denníku neukázalo sumu, len prázdny rámček a v salde pri faktúre stale to bolo ako uhradené. Ak som dala výdavok a mínusom bolo to to isté. Ako to urobiť? Zatiaľ som to dala len do denníka aby mi sedela banka, ale v salde to nemám pravdivé, že fa nie je týmto stale uhradená.
cactus
23.12.08,06:57
Nie je zač, som rada, že raz aj ja môžem pomôcť, tiež som to nechápala. A ďakujem aj tebe za radu a ešte mám jednu otázku. Mam prijatú fakturu, ktorá bola riadne uhradená, ale nedopatrením dodávateľ platbu vrátil. Ako mám tuto vratku zaúčtovať? Lebo ak som dala v banke príjem a uhradila záväzok, tak mi v denníku neukázalo sumu, len prázdny rámček a v salde pri faktúre stale to bolo ako uhradené. Ak som dala výdavok a mínusom bolo to to isté. Ako to urobiť? Zatiaľ som to dala len do denníka aby mi sedela banka, ale v salde to nemám pravdivé, že fa nie je týmto stale uhradená.
Včera som sa stretla s týmto problémom aj ja. Tieto !nedobré" veci robí teraz v SQL. Jednoducho sa nedá uhradiť, či už výdaj alebo príjem na už vynulovaný záväzok alebo pohľadávku. Včera som sa dosť s tým trápila, ale aj tak som na to neprišla. Ja mám zase problém s uhrádzaním dane zo závislej činosti. Nedopatrením klient uhradil viac a ja to teraz nemám kde zaúčtovať tak, aby mi to ostalo "visieť" na záväzkoch pre DÚ. Nepustí. Neviem, čo to tam naprogramovali, ale po sviatkoch sa im chystám zavolať. Vyriešeila som to tak, že som to dala ako úhradu v ďalšom mesiaci, čo nie je správne, ale.... ako som už napísala, neviem si s tým rady.
Až by som na niečo prišla, ale to až hádam druhý sviatok vianočný, možno, tak to dám na pľac.
Tinika
23.12.08,07:17
Včera som sa stretla s týmto problémom aj ja. Tieto !nedobré" veci robí teraz v SQL. Jednoducho sa nedá uhradiť, či už výdaj alebo príjem na už vynulovaný záväzok alebo pohľadávku. Včera som sa dosť s tým trápila, ale aj tak som na to neprišla. Ja mám zase problém s uhrádzaním dane zo závislej činosti. Nedopatrením klient uhradil viac a ja to teraz nemám kde zaúčtovať tak, aby mi to ostalo "visieť" na záväzkoch pre DÚ. Nepustí. Neviem, čo to tam naprogramovali, ale po sviatkoch sa im chystám zavolať. Vyriešeila som to tak, že som to dala ako úhradu v ďalšom mesiaci, čo nie je správne, ale.... ako som už napísala, neviem si s tým rady.
Až by som na niečo prišla, ale to až hádam druhý sviatok vianočný, možno, tak to dám na pľac.

Volala som do mksoftu a povedali mi, ze prvu uhradu mam nechať pri fakture a tu vratku dať do P neovl. ZD. A ked potom znova zaplatim tak minusom P neovpl. ZD. Ma to logiku, ja som to tiež takto chcela, len som chcela mať v záväzkoch to tiež. Ale v zákone (ona vravela) bla bla, je, ze proste my sme zaplatili tak ako sme mali, včas. A že oni robia somariny, je ich problem. ;) No a s tým danovým bonusom na to sa teším na budúci mesiac, v mzdách som uplny novačik a vobec neviem robiť ročné zúčtovanie dane a mam ešte veľke rezervy aj pri prehľadoch.
cactus
23.12.08,07:37
Volala som do mksoftu a povedali mi, ze prvu uhradu mam nechať pri fakture a tu vratku dať do P neovl. ZD. A ked potom znova zaplatim tak minusom P neovpl. ZD. Ma to logiku, ja som to tiež takto chcela, len som chcela mať v záväzkoch to tiež. Ale v zákone (ona vravela) bla bla, je, ze proste my sme zaplatili tak ako sme mali, včas. A že oni robia somariny, je ich problem. ;) No a s tým danovým bonusom na to sa teším na budúci mesiac, v mzdách som uplny novačik a vobec neviem robiť ročné zúčtovanie dane a mam ešte veľke rezervy aj pri prehľadoch.

Presne, ako píšeš, aj ja som to chcela mať pri záväzkoch, aby mi hneď padlo do oka, že niečo nemám vysporiadané. Ale... no, čo už, keď to tak má byť, budeme si musieť viesť ďalšiu evidenciu...:confused::confused::confused:

Ďakujem ti za spoluprácu a prajem šťastné a veselé http://i471.photobucket.com/albums/rr77/simarka57/christmashug/xmassbgclr.gif http://www.beruska8.cz/vanocnihejbaci/betlemy1/8.gif
Tinika
23.12.08,12:08
Presne, ako píšeš, aj ja som to chcela mať pri záväzkoch, aby mi hneď padlo do oka, že niečo nemám vysporiadané. Ale... no, čo už, keď to tak má byť, budeme si musieť viesť ďalšiu evidenciu...:confused::confused::confused:

Ďakujem ti za spoluprácu a prajem šťastné a veselé http://i471.photobucket.com/albums/rr77/simarka57/christmashug/xmassbgclr.gif http://www.beruska8.cz/vanocnihejbaci/betlemy1/8.gif

Aj ja Tebe prajem nádherné sviatky v kruhu rodiny. Ja jaksi este neviem pridavat obrazky, ale davam si predsavzatie do noveho roku :rolleyes::D
jazva
30.12.08,11:54
Dá sa "preplatiť" aj už uhradený doklad. Stačí ak pri zadávaní dokladu denníka po zobrazení okna salda (úhrada cez F5) stlačíte Alt+F - zobrazí sa filter, stlačíte Znuluj filter a následne OK. Potom máte možnosť vybrať ľubovoľnú pohľadávku resp. záväzok.
Tinika
31.12.08,14:17
Pekný silvestrovský večer,

kto poradí?
1. Prenášam si údaje z miez do PU ale do salda a denníka mi prenieslo len odvody a dan. Ziadne mzdy. A ešte mi vypisuje ze variabilny symbol musi byt zadany. Neviem, či to kvoli tomu vs mi nechce zauctovat mzdy. Ale kde mam ten vs zadať?

2. V predkontáciach pre zaučtovanie miezd ako mate označený typ interného dokladu, typ dokladu pre záväzky a typ dokladu pre pohľadávky?

3. dokl. o mzdách mi čísluje od č. 19, kde si to viem zmeniť na 1?

ďakujem pekne
cactus
31.12.08,14:53
Pekný silvestrovský večer,

kto poradí?
1. Prenášam si údaje z miez do PU ale do salda a denníka mi prenieslo len odvody a dan. Ziadne mzdy. A ešte mi vypisuje ze variabilny symbol musi byt zadany. Neviem, či to kvoli tomu vs mi nechce zauctovat mzdy. Ale kde mam ten vs zadať?

2. V predkontáciach pre zaučtovanie miezd ako mate označený typ interného dokladu, typ dokladu pre záväzky a typ dokladu pre pohľadávky?

3. dokl. o mzdách mi čísluje od č. 19, kde si to viem zmeniť na 1?

ďakujem pekne

1. neviem ti poradiť, ale variabilný symbol si napíš. keď ho pýta, pretože program VS pýta aj pri ostatných dokladoch v saldokonte, keď chceš niečo opraviť a preniesla si to napr. z BDE.
2. interný dolad je I, záväzky si pridaj v záväzkoch, ja mám ZZ, podobne pohľadávky PZ.
3. číslovanie je v mzdách preddefinované a to poradové číslo a mesiac.
19 znamená, že je to prvý doklad v septembri.
Tinika
31.12.08,15:01
1. neviem ti poradiť, ale variabilný symbol si napíš. keď ho pýta, pretože program VS pýta aj pri ostatných dokladoch v saldokonte, keď chceš niečo opraviť a preniesla si to napr. z BDE.
2. interný dolad je I, záväzky si pridaj v záväzkoch, ja mám ZZ, podobne pohľadávky PZ.
3. číslovanie je v mzdách preddefinované a to poradové číslo a mesiac.
19 znamená, že je to prvý doklad v septembri.

Som rada, ze nielen ja este pracujem.

No, ale ja neviem kam mam zadat ten variabilny symbol. To mi len taku hlasku da a ponuka len OK.
To číslovanie ale mne davalo napr. za 11 m. 42-44. da sa to niekde prestavit??

A pri tych typoch dokladov - ZZ mas ako kod? alebo ako, lebo ak si svoje zmn zmením na zz tak mi píše ze taka položka už existuje. a zked to chcem zmazat tak mi píše ze na túto položku sú naviazané záznamy v tabule PARAMETRE. ale ja v parametroch nic nevidim
cactus
31.12.08,15:09
Som rada, ze nielen ja este pracujem.

No, ale ja neviem kam mam zadat ten variabilny symbol. To mi len taku hlasku da a ponuka len OK.
To číslovanie ale mne davalo napr. za 11 m. 42-44. da sa to niekde prestavit??

Tak ten VS som musela zadať, ináš ma nepustilo opraviť doklad napr. text.
A číslovanie, ako som už napísala to priradzuje samo. Ja by som si nad hlavu nelámala, pretože číslo dokladu si dáš sama podľa svojho. Napr. ZZ 8001.... a bude ti číslovať zaradom.

Ale už končím.
Prajem ti veselý Silvester 2008 a veľa zdaru v Novom roku 2009

http://www.bomba.sk/priloha-obrazok?id=80856
Tinika
31.12.08,15:22
No ja blba som si uz nainstalovala to cd k euru a teraz ked si vytvorim novu firmu, tak mi vsetko v eurach ukazuje. :---

Tak aj tebe pekny silvester, asi budem volat do mksoftu, bo ako vravis nedovoli mi nic zmenit ak nemam vs, ale aky tam mam dat a kde to neviem.
Tinika
02.01.09,09:57
Pekný prvý pracovný deň v novom roku prajem. Prosím Vás, ak si chcem urobiť zápočet pohl. a záv. tak si označím tie faktúry a ked dám f2, ze to chcem potvrdit tak mi stále hádze ze musí byt zadaná suma. Ja som zadala sumy vo faktúrach, ktoré chcem započítať, ale stále to pýta nejakú sumu. Vie niekto poradiť?? Ďakujem
cactus
02.01.09,10:40
Pekný prvý pracovný deň v novom roku prajem. Prosím Vás, ak si chcem urobiť zápočet pohl. a záv. tak si označím tie faktúry a ked dám f2, ze to chcem potvrdit tak mi stále hádze ze musí byt zadaná suma. Ja som zadala sumy vo faktúrach, ktoré chcem započítať, ale stále to pýta nejakú sumu. Vie niekto poradiť?? Ďakujem

Robíš to cez párovanie, kompenzácie?

Ja to dávam potom cez interný doklad, ale K, čiže párovanie, kompenzácie a je to vlastne druh pokladne, kde mi dáva zvlášť vystavené a zvlášť došlé faktúry, čiže mám dva doklady na jednu kompenzáciu a to príjem a výdaj.

Tiež som mala s tým problém, tak som to vyriešila takto. a pekne mi to uhrádza.
Tinika
03.01.09,10:32
Ahojte, za posledný mesiac mám s programom len problémy, furt dačo riešim. Teraz napríklad mám vypočítané mzdy za 12 mesiac a nechce mi vytlačiť vyplatnú listinu, len čistú mi dá, bez čísel. Neviete prečo?

A kde sa da nastaviť toto: program mi dáva tvorbu rezervy na nevyčerpané dovolenky - poistné takto: 331/323 nemá to byť 524/323? Kde to viem prestaviť? V číselníkoch miez, v predkontáciách to nevidím. Ďakujem
cactus
03.01.09,11:11
Ahojte, za posledný mesiac mám s programom len problémy, furt dačo riešim. Teraz napríklad mám vypočítané mzdy za 12 mesiac a nechce mi vytlačiť vyplatnú listinu, len čistú mi dá, bez čísel. Neviete prečo?

A kde sa da nastaviť toto: program mi dáva tvorbu rezervy na nevyčerpané dovolenky - poistné takto: 331/323 nemá to byť 524/323? Kde to viem prestaviť? V číselníkoch miez, v predkontáciách to nevidím. Ďakujem
Tvorbu rezervy si musíš zadať v číselníkov v predkontáciách a máš pravdu, má byť 521, 524/ 323.
A tú výplatnú listinu, uvažujem, že tiež to súvisí s číselníkom predkontáciou. Skús sa pozrieť, či to máš tam dobre pozadávané.

Ja som nemala problémy s výpočtom a aj rezervy mi program dobre napočítal.
a už dáva aj v €, napr. prevodný príkaz.
Tinika
03.01.09,13:08
Tvorbu rezervy si musíš zadať v číselníkov v predkontáciách a máš pravdu, má byť 521, 524/ 323.
A tú výplatnú listinu, uvažujem, že tiež to súvisí s číselníkom predkontáciou. Skús sa pozrieť, či to máš tam dobre pozadávané.

Ja som nemala problémy s výpočtom a aj rezervy mi program dobre napočítal.
a už dáva aj v €, napr. prevodný príkaz.

Tu rezervu som opravila ale výplatná listina je stále prázdna
cactus
04.01.09,07:03
A ja mám zase ďalší problém.
Pri otvorení niektorej firmy, kde účtujem valutové pokladne a devízové účty mi zahlási chybu:
Cannot create form. No MDI forms are currently active.
Po odklepnutí je ďalšia hláška:
Chyba pri načítaní kurzového lístka (napr.) z 29. 12. 2008.

A nepohnem sa, pretože kurzový lístok nenačíta.
Má ešte niekto tento problém?
Tinika
04.01.09,11:01
A ja mám zase ďalší problém.
Pri otvorení niektorej firmy, kde účtujem valutové pokladne a devízové účty mi zahlási chybu:
Cannot create form. No MDI forms are currently active.
Po odklepnutí je ďalšia hláška:
Chyba pri načítaní kurzového lístka (napr.) z 29. 12. 2008.

A nepohnem sa, pretože kurzový lístok nenačíta.
Má ešte niekto tento problém?

Ja neúčtujem valutové pokladne, takze asi ti nepomôžem, ale raz som skúšobne skúšala ťahať len kurzový lístok a tiez mi napísalo niečo o tom ze to evie načítať.
cactus
04.01.09,11:11
Ja neúčtujem valutové pokladne, takze asi ti nepomôžem, ale raz som skúšobne skúšala ťahať len kurzový lístok a tiez mi napísalo niečo o tom ze to evie načítať.
Tinika, lenže pred poslednou aktualizáciou načitávalo v pohode...Už som napísala maila na MKSOFT.
Tinika
05.01.09,06:59
Ahoj Cactus, prosím ťa nemohla by si mi napísať aké máš predkontácie pre zaúčtovanie miezd? Dnes som volala do Mksoftu a ona tam dačo hovorila o saldokontnom a nesaldokontnom účte 331. Chápem, že potrebujem ten účet dostať aj do salda aj do denníka a teda musím mať dva anal. účty. Ale som nepochopila, lebo všade mám mať nesaldokontný účet a až pri preúčtovaní miezd k výplate v hot. alebo cez účet mám dať 331nesaldok/331saldokontny. Ked to tak urobím, konečne mám aj výplatu v salde. Ale čístu výplatu. A kde je účet 521?? A som z toho jelen. Dakujem ak mi mozes pomôct.
mariana11
05.01.09,09:13
Dievčata ,kurzove listky už za rok 2008 nepôjdu načítať. Prave som volala do MKSOFT. Ani programatorovi to nešlo. Asi NBS ich už stiahla.
cactus
05.01.09,09:43
Dievčata ,kurzove listky už za rok 2008 nepôjdu načítať. Prave som volala do MKSOFT. Ani programatorovi to nešlo. Asi NBS ich už stiahla.

Až by si mala pravdu, to je fakt paráda!
Ja mám toľko zahraničných bločkov a faktúr a to budem musieť všetko zadávať ručne?Tak to ma podrž...

Myslím, že to určite takto nemôže byť...:mee::mee::mee:
cactus
05.01.09,09:58
Ahoj Cactus, prosím ťa nemohla by si mi napísať aké máš predkontácie pre zaúčtovanie miezd? Dnes som volala do Mksoftu a ona tam dačo hovorila o saldokontnom a nesaldokontnom účte 331. Chápem, že potrebujem ten účet dostať aj do salda aj do denníka a teda musím mať dva anal. účty. Ale som nepochopila, lebo všade mám mať nesaldokontný účet a až pri preúčtovaní miezd k výplate v hot. alebo cez účet mám dať 331nesaldok/331saldokontny. Ked to tak urobím, konečne mám aj výplatu v salde. Ale čístu výplatu. A kde je účet 521?? A som z toho jelen. Dakujem ak mi mozes pomôct.


Tinika, chcela som si celú predkontáciu prekopírovať, aby som ti to mohla poslať, ale nedá sa. Lenže tie predkontácie sú predvolené, iba čísla účtov je tam treba dopísať a napr. v SP keď zadáš do jednej predkontácie do SP NP 524/336, tak ti automaticky doplní samo ostatné IP, PN.....
A toto, čo spomínaš ten 331 účet, tak ja kontujem 331/379 a výplata mi ide 379/221.
A ešte, že keď klikneš pravou myšou, či ti tie kontácie nedovolí importovať,... skús.

Neviem presne, či máš toto na mysli.
Skúšaj, možno sa ti to podarí. Ja som sa tiež natrápila, kým som bola s účtovaním spokojná.
Tinika
05.01.09,10:30
Tinika, chcela som si celú predkontáciu prekopírovať, aby som ti to mohla poslať, ale nedá sa. Lenže tie predkontácie sú predvolené, iba čísla účtov je tam treba dopísať a napr. v SP keď zadáš do jednej predkontácie do SP NP 524/336, tak ti automaticky doplní samo ostatné IP, PN.....
A toto, čo spomínaš ten 331 účet, tak ja kontujem 331/379 a výplata mi ide 379/221.
A ešte, že keď klikneš pravou myšou, či ti tie kontácie nedovolí importovať,... skús.

Neviem presne, či máš toto na mysli.
Skúšaj, možno sa ti to podarí. Ja som sa tiež natrápila, kým som bola s účtovaním spokojná.


Cactus dakujem, skúsim to tiez cez 379 a uvidime.

Ja viem, ze predkontácie sú dané a len účty treda dodať. Ja som dala 521/331100 - nesalkokontny.
a potrebujem 331 dostat aj do denníka tak mi odporúčali preúčtovať mzdy do denníko ako 331100nesald./331101saldok. Ale ani to nefunguje, lebo mi dáva hlášku že 331100 je účet vyhradený pre denník/banku a teda nemôže byť v salde, takže aj tak nechápem. NO som už z toho jelen a dosť mi to súri, klient chce vedieť ako stojí a ja som sa este nepohla ani o krok.

A kam myslís ze mam kliknúť pravou myšou?
cactus
05.01.09,10:41
Cactus dakujem, skúsim to tiez cez 379 a uvidime.

Ja viem, ze predkontácie sú dané a len účty treda dodať. Ja som dala 521/331100 - nesalkokontny.
a potrebujem 331 dostat aj do denníka tak mi odporúčali preúčtovať mzdy do denníko ako 331100nesald./331101saldok. Ale ani to nefunguje, lebo mi dáva hlášku že 331100 je účet vyhradený pre denník/banku a teda nemôže byť v salde, takže aj tak nechápem. NO som už z toho jelen a dosť mi to súri, klient chce vedieť ako stojí a ja som sa este nepohla ani o krok.

A kam myslís ze mam kliknúť pravou myšou?

a urob si na 379 analytiku, aby sa ti ľahšie hľadali chyby, až ti nebude sedieť účet 331
Tinika
05.01.09,10:41
Huráááááá, ma este napadlo zmenit ten nesaldokontný účet, aby tam nebolo ani P,B. A už mi to ideeeee. V salde mám odvody, dan a čistú mzdu. V denníku cez ID mám HM, SF, zrážky za SL. Dakujem
cactus
05.01.09,10:45
Huráááááá, ma este napadlo zmenit ten nesaldokontný účet, aby tam nebolo ani P,B. A už mi to ideeeee. V salde mám odvody, dan a čistú mzdu. V denníku cez ID mám HM, SF, zrážky za SL. Dakujem


blahoželámhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
mariana11
05.01.09,11:38
Až by si mala pravdu, to je fakt paráda!
Ja mám toľko zahraničných bločkov a faktúr a to budem musieť všetko zadávať ručne?Tak to ma podrž...

Myslím, že to určite takto nemôže byť...:mee::mee::mee:


Pozrela som sa na stranku NBS a su tam aj stare kurzove listky v archive. Tak by to malo ist
cactus
05.01.09,12:22
Pozrela som sa na stranku NBS a su tam aj stare kurzove listky v archive. Tak by to malo ist

ale aj napriek tomu nedáva. Z MKSOFTU mi odpísali, že ručne by to malo fungovať. Ale to znamená, že si budem musieť stiahnuť kurzový lístok z NBS a každý jeden doklad vyhľadať kurz a ručne naťukať. Toooo budeeee robotyyyy.....
Dúfam, že to dajú do poriadku.:confused:
Tinika
08.01.09,14:49
Ahojte kočky, hlásim sa opať. Práve som sa vrátila do 7 mesiaca v mzdácha vyhodilo mi že konštatny miezd nie sú v poriadku a napísalo:

danový bonus 555 ktorý od 1.7.2008 je 582
a asi este VVZ. To ziadna zmena ktoru v mksofte urobili to neriesila? To si musim rucne sledovat a menit?
Som to ručne zmenila na 582.

A čo sa týka toho VVZ je v programe zvlásť pre SP a zvlásť pre ZP, ale rovnaká suma 225 132. Na nete som našla že za rok 2008 je to už 241 752.

Prečo mi to program neopravil? Veď rozne aktualizácie som si davala, a este aj cd posielali. To ako ked presvihnem nejaku aktualizaciu tak mam smolu? Prosím o radu
Tinika
08.01.09,14:50
Ahojte kočky, hlásim sa opať. Práve som sa vrátila do 7 mesiaca v mzdácha vyhodilo mi že konštatny miezd nie sú v poriadku a napísalo:

danový bonus 555 ktorý od 1.7.2008 je 582
a asi este VVZ. To ziadna zmena ktoru v mksofte urobili to neriesila? To si musim rucne sledovat a menit?
Som to ručne zmenila na 582.

A čo sa týka toho VVZ je v programe zvlásť pre SP a zvlásť pre ZP, ale rovnaká suma 225 132. Na nete som našla že za rok 2008 je to už 241 752.

Pritom odpočitateľnú položku tam mám v správnej sume.
Prečo mi to program neopravil? Veď rozne aktualizácie som si davala, a este aj cd posielali. To ako ked presvihnem nejaku aktualizaciu tak mam smolu? Prosím o radu
cactus
08.01.09,16:15
Ahojte kočky, hlásim sa opať. Práve som sa vrátila do 7 mesiaca v mzdácha vyhodilo mi že konštatny miezd nie sú v poriadku a napísalo:

danový bonus 555 ktorý od 1.7.2008 je 582
a asi este VVZ. To ziadna zmena ktoru v mksofte urobili to neriesila? To si musim rucne sledovat a menit?
Som to ručne zmenila na 582.

A čo sa týka toho VVZ je v programe zvlásť pre SP a zvlásť pre ZP, ale rovnaká suma 225 132. Na nete som našla že za rok 2008 je to už 241 752.

Pritom odpočitateľnú položku tam mám v správnej sume.
Prečo mi to program neopravil? Veď rozne aktualizácie som si davala, a este aj cd posielali. To ako ked presvihnem nejaku aktualizaciu tak mam smolu? Prosím o radu

Ja neviem, ale s týmto som problémy nemala. Program mi to sám pekne nastavil. Všetko. Preto si myslím, že v tomto bude chyba niekde inde.

Ešte som sa tu v diskusii dozvedela, že do konštánt miezd si môžem zadať dátum, kedy boli mzdy uhradené v tom ktorom mesiaci a nemusím to zadávať ručne do prehľadu. Za toto som kočkám fakt vďačná.

Akurát, čo ma nepotešilo, je ručné zadávanie kurzu, pretože to z internetu už fakt nejde, lebo NBS stiahla kurzové lístky. Potvrdili mi to aj z MKSOFTU.
Tinika
08.01.09,17:02
čo sa týka toho dátumu, tiez som na to prišla.

A ešte prosím ťa nevieš prečo mi program zle vypočital tvorbu rezervy na nevyčerp. dovolenku? Kde sa to dá opraviť. Mam 4 hod. dovolenky hod. priemer je 108,34 a me dalo rezervu 186,-. Malo by to byť 433,36 nie?

Ale danový bonus je 582 nie? a všeobecný VZ je 241 752 však? aj pre sp aj pre zp.
Tinika
08.01.09,17:39
Mimochodom, dnes mi došlo dalsie cd z mksfotu, tak som ho nainstalovala. A uz nielenže mi nechce dat údaje do výpl. listiny, uz ani výkaz do ZP mi nedá. Do SP v pohode. Tak uz fakt nechápem. Este ze za 12/08 som si vsetky vykazy potlačila
Tinika
09.01.09,18:31
Ahojte. Prosím Vás ako si účtujete pri DPH NO alebo DP. Môže to byť takto?
343100 - neviem ako nazvať účet - tam bude buď DP alebo NO.
34319VS - dph na vstupe 100. 000,-
34319vy - dph na výstupe. 125.000,-

Mam si to cez ID preučtovat v účt. denníku alebo v saldokonte cez záväzok? Môže to byť takto?
DPH na vystupe 34319vy/343100 125.000
DPH na vstupe 343100/34319vs 100.000

a teda mi na účte 343100 vychádza 25000 danova povinnost. a ako si dat do popisu operacie - prevod DPH? A ako je to zo zaokruhlovanim? Ak je napr. DP 48829,6 a NO 11523 tak preúčtujem 37 306,6 a uhradim 37307 a čo s 0,40 hal.?

Este by som potrebovala vedieť ako si kontrolujete DPH. Ja som si v denníku vytlačila obratu účtu 343 za daný kvartál a porovnala to s knihou DP a knihou NO.
Tinika
09.01.09,19:16
Asi som to už domotala. Ale ked na to pozeram, ak si tu DP 25000 dam cez id do denníka, pri úhrade cez účet, to nemôžem dať ako úhradu záväzku v salde, kedze to tam nemám. A teda ani za 4.Q mi neostane DP v záväzkoch a nebude to vo výkaze. Ale ak by som to preúčtovanie dph dala do salda, akým dokladom, kedže tam môžem dať len Z alebo P? A ako zaúčtujem obe strany? Jeden účet sa dáva do hlavičky ako predvolený a druhý do pohybov. Som z toho jelen, neviem ako to dostat do saldokonta, aby mi tam ostal neuhradený záv. - DP alebo prípadne NO.
Tinika
09.01.09,20:19
A na dnes ešte jeden dotaz. Keď účtujete banku, hned do výpisu si píšete predkontácie alebo si tlačíte k tomu nejakú zostavu? Ja v inom programe mám možnosť si vytlačiť celý výpis za daný mesiac aj s rozúčtovaním a ten prikladám, ale v Mksofte som zatiaľ našla, že mi vytlačí banku s rozúčtovaním, ale je to nazvané ako účtovný denník. Myslíte že to vadí? Ďakujem
cactus
10.01.09,06:43
čo sa týka toho dátumu, tiez som na to prišla.

A ešte prosím ťa nevieš prečo mi program zle vypočital tvorbu rezervy na nevyčerp. dovolenku? Kde sa to dá opraviť. Mam 4 hod. dovolenky hod. priemer je 108,34 a me dalo rezervu 186,-. Malo by to byť 433,36 nie?

Ale danový bonus je 582 nie? a všeobecný VZ je 241 752 však? aj pre sp aj pre zp.

tvorbu rezervy si môžeš opraviť v personálnych údajoch.


Mimochodom, dnes mi došlo dalsie cd z mksfotu, tak som ho nainstalovala. A uz nielenže mi nechce dat údaje do výpl. listiny, uz ani výkaz do ZP mi nedá. Do SP v pohode. Tak uz fakt nechápem. Este ze za 12/08 som si vsetky vykazy potlačila

stiahni si auktualizáciu z internetu a prepíše ti to. A neupozonilo ťa to, že máš nainštalovanú novšiu verziu?
Mne včera tiež prišlo CD, ale neinštalovala som to. Ešte. Možno niekedy.

Ahojte. Prosím Vás ako si účtujete pri DPH NO alebo DP. Môže to byť takto?
343100 - neviem ako nazvať účet - tam bude buď DP alebo NO.
34319VS - dph na vstupe 100. 000,-
34319vy - dph na výstupe. 125.000,-

Mam si to cez ID preučtovat v účt. denníku alebo v saldokonte cez záväzok? Môže to byť takto?
DPH na vystupe 34319vy/343100 125.000
DPH na vstupe 343100/34319vs 100.000

a teda mi na účte 343100 vychádza 25000 danova povinnost. a ako si dat do popisu operacie - prevod DPH? A ako je to zo zaokruhlovanim? Ak je napr. DP 48829,6 a NO 11523 tak preúčtujem 37 306,6 a uhradim 37307 a čo s 0,40 hal.?

Este by som potrebovala vedieť ako si kontrolujete DPH. Ja som si v denníku vytlačila obratu účtu 343 za daný kvartál a porovnala to s knihou DP a knihou NO.

ako si určíš analytiku záleží od teba. Podľa toho ako si zvyknutá. Kontrolu DPH robím, že si vytlačím knihu DPH odpočet a knihu DPH povinnosť dane.


A na dnes ešte jeden dotaz. Keď účtujete banku, hned do výpisu si píšete predkontácie alebo si tlačíte k tomu nejakú zostavu? Ja v inom programe mám možnosť si vytlačiť celý výpis za daný mesiac aj s rozúčtovaním a ten prikladám, ale v Mksofte som zatiaľ našla, že mi vytlačí banku s rozúčtovaním, ale je to nazvané ako účtovný denník. Myslíte že to vadí? Ďakujem

píšem aj do výpisu, ale dá sa tiež vytlačiť celý mesiac z výpisy rekapitulačné cez obraty účtov a knihu analytickej evidencie a zadáš si napr. 221100
Tinika
10.01.09,12:46
cactus ale nemalo by mi samo vypočitať tu rezervu na dovolenku? Ved v pers. údajoch mám priem. hod. zarobok. A ked si dam 4hod. x 108,34= 433,36 zaokr. sa to matematicky? a rezervu na odvody tvorim v akej vyske? 25,2% org.+9,4%zam.=34,6% čiže 34,6%zo 433?


aktualizaciu mam stiahnutu a aj tak mam tie tlačiva čiste.

A k tomu DPH. To preučtovanie robis v denníku cez id alebo v salde cez nejaký záväzok? Ako si nazývaš túto operáciu?

dakujem
cactus
10.01.09,16:06
cactus ale nemalo by mi samo vypočitať tu rezervu na dovolenku? Ved v pers. údajoch mám priem. hod. zarobok. A ked si dam 4hod. x 108,34= 433,36 zaokr. sa to matematicky? a rezervu na odvody tvorim v akej vyske? 25,2% org.+9,4%zam.=34,6% čiže 34,6%zo 433?


aktualizaciu mam stiahnutu a aj tak mam tie tlačiva čiste.

A k tomu DPH. To preučtovanie robis v denníku cez id alebo v salde cez nejaký záväzok? Ako si nazývaš túto operáciu?

dakujem
Tinika, vytvorila som si fiktívneho zamestnanca a nechala som mu nevyčerpaných 5 hod., hoci to takto nikto u mňa nepraktizuje, a pekne mi tú rezervu prepočítalo aj na hodiny a zároveň prepočíta aj poistné na 524 a zaúčtuje to cez ID.
Musíš mať niekde zle zadané, pretože ja v tom chybu nevidím. Pozri si ešte číselky a kontáciu na mzdy, či to máš všetko v poriadku.
v predkontáciách zadávaš iba za zamestnancov. Za zamestnávateľa si program sám vytvorí.

A DPH účtujem cez ID. V texte dávam DHP 1.Q/08 NO apod. , alebo DP.
tuta
10.01.09,19:14
A na dnes ešte jeden dotaz. Keď účtujete banku, hned do výpisu si píšete predkontácie alebo si tlačíte k tomu nejakú zostavu? Ja v inom programe mám možnosť si vytlačiť celý výpis za daný mesiac aj s rozúčtovaním a ten prikladám, ale v Mksofte som zatiaľ našla, že mi vytlačí banku s rozúčtovaním, ale je to nazvané ako účtovný denník. Myslíte že to vadí? Ďakujem


Ja si tlačím výpis za celý mesiac. Nastavím sa na bankový doklad, dám výstupy a tam si vyberiem účtovný doklad - bankový výpis mesačný. Mám tam uvedené aj rozúčtovanie. Toto potom priložím k výpisu.
Tinika
10.01.09,21:27
Tinika, vytvorila som si fiktívneho zamestnanca a nechala som mu nevyčerpaných 5 hod., hoci to takto nikto u mňa nepraktizuje, a pekne mi tú rezervu prepočítalo aj na hodiny a zároveň prepočíta aj poistné na 524 a zaúčtuje to cez ID.
Musíš mať niekde zle zadané, pretože ja v tom chybu nevidím. Pozri si ešte číselky a kontáciu na mzdy, či to máš všetko v poriadku.
v predkontáciách zadávaš iba za zamestnancov. Za zamestnávateľa si program sám vytvorí.

A DPH účtujem cez ID. V texte dávam DHP 1.Q/08 NO apod. , alebo DP.

No kontáciu mám správnu pokiaľ som dobre pozerala, ale tú sumu mi hádze divnú. Stále mi berie len 46,6 ako priem. hod. zárobok. A v pers. údajoch mi píše 108,34. Tak ja nechápem.
cactus
11.01.09,05:11
Ja si tlačím výpis za celý mesiac. Nastavím sa na bankový doklad, dám výstupy a tam si vyberiem účtovný doklad - bankový výpis mesačný. Mám tam uvedené aj rozúčtovanie. Toto potom priložím k výpisu.
Marta, a táto možnosť tu bola aj predtým?
Ďakujem, aj ja sa rada dačo priučím.
Tinika
11.01.09,11:35
Ahojte, neviete mi poradiť, čo mám zle nastavené? Od 7-11 mesiaca mi krásne rozpísalo v salde čisté mzdy za jednotlivých zamestnancov aj s menami. V 12. mesiaci mam len jedneho zamestnanca, ale už tam nemam jeho meno. Len mzdy zamestnancov.
A tu rezervu som neporiešila, stale ju počíta zle. :mee:
tuta
11.01.09,19:26
Marta, a táto možnosť tu bola aj predtým?
Ďakujem, aj ja sa rada dačo priučím.

Gabika, s programom robím od novembra a odvtedy to tam je.
cactus
12.01.09,10:06
Ahojte, neviete mi poradiť, čo mám zle nastavené? Od 7-11 mesiaca mi krásne rozpísalo v salde čisté mzdy za jednotlivých zamestnancov aj s menami. V 12. mesiaci mam len jedneho zamestnanca, ale už tam nemam jeho meno. Len mzdy zamestnancov.
A tu rezervu som neporiešila, stale ju počíta zle. :mee:
To meno ti poradiť neviem...
A tú rezervu by som upravila tak, že by som buď dala vyčerpať celú dovolenku alebo nechala celý jeden deň... a ponechala to v evidencii na január. Veď dohodnúť sa dá všelijako...
Tinika
12.01.09,13:30
To meno ti poradiť neviem...
A tú rezervu by som upravila tak, že by som buď dala vyčerpať celú dovolenku alebo nechala celý jeden deň... a ponechala to v evidencii na január. Veď dohodnúť sa dá všelijako...

Tak som volala do mksoftu, a to meno mi preto nehádzalo, lebo v predkontáciách som mala v CP BAN zaškrtnuté zoskupiť obraty účtov, asi sa to samo zaškrtlo pri inštalácii novej verzie.

A to s tou rezervou vraj mam ručne opraviť, že to je niečo s eurom, že to opravia.

Pekný dník
Katka2
19.01.09,07:58
Ahojte. Neviete mi poradiť? Ak nakupujem nejaký majetok od zahraničného dodávateľa a účtujem platbu, vznikne kurzový rozdiel a hodí ho pri úhrade do réžie. Ale správne by to malo byť VNZD a pri uzávierkových účt. operáciách účtujem rozdiel ako kurzový rozdiel VOZD alebo POZD. A to isté robí aj pri iných nákupoch od zahr. dodávateľa /napr. materiál/, účtuje kurzový rozdiel ako réžia al. ostatné príjmy, hoci by sa o kurz. rozdiele nemalo v tomto prípade účtovať, len zaznamenať v knihe záväzkov. Ďakujem za odpovede.
zsazsula
22.01.09,14:41
Ahojte potrebovala by som poradiť dnes som šla vytlačiť súvahu a ked som dala výpočet výkazu tak mi vyšlo že na účte 33510 a 47410 ,zistil chybu v definícii výkazu čo to môže byť???????????????
Tinika
23.01.09,04:56
Ahojte potrebovala by som poradiť dnes som šla vytlačiť súvahu a ked som dala výpočet výkazu tak mi vyšlo že na účte 33510 a 47410 ,zistil chybu v definícii výkazu čo to môže byť???????????????

Ahoj no este som to nerobila, ale mas takyto analyticky učet aj v účtovnej osnove? Lebo mi iné nenapadá. A ešte pozri či pri tých účtoch máš v osnove aj riadok súvahy zadaný
zsazsula
23.01.09,07:25
Tinika skontrolovala som súvahu a prišla som na to 2* mi zaradilo účet na riadok 100 v súvahe ako dlhodobé závazky a tiež na riadok 111 a tým sa mi závazok zvýšil ale ako to opraviť ešte neviem.

No gratulujem sama sebe lebo sa mi to podarilo doriešiť hotovo a môžem sa dať na inú robotu ale ďakujem.
zsazsula
23.01.09,15:10
Ahojte a teraz mám zasa problém joooooooooooj už neviem či stoho že som unavená sa mi nedarí alebo??????????
Keď som si dala vytvoriť v Podv.učtovn. nový učtovný rok 2009 tak mi prenieslo aj mzdy ale tak že všetke údaje z roku 2008-prenieslo do roku 2009 neviem si s tým rady ako to mám dat do poriadku s po.uč mám všetko O.K iba tie mzdy
cactus
23.01.09,15:13
A nemáš náhodou v parametroch nastevený 12. mesiac?
zsazsula
23.01.09,17:07
Ak si dám v parametroch mesiac 1 tak mám mzdy z roku 2008 január

Super dala som si importovať údaje z roku 2008 a prešlo mi to ďakujem Ti cactus si vážne dobrý anjel
zsazsula
26.01.09,07:58
Ahojte krásny deň všetkým
potrebovala by som niečo došla mi faktúra ktorú som zaučtovala ako treba
MD 50110 D 32110
343001
a teraz došiel mi dobropis na faktúru tú som zaučtovala ako ID nasledovne
MD - xx SK 50110
MD + xx SK 32110 a DPH 32110/343001
a teraz nastal problém v knihe DPH mi neznižila DPH čko ako to dostať do knihy DPH?????? dá sa to ,alebo??????
cactus
26.01.09,08:43
Ahojte krásny deň všetkým
potrebovala by som niečo došla mi faktúra ktorú som zaučtovala ako treba
MD 50110 D 32110
343001
a teraz došiel mi dobropis na faktúru tú som zaučtovala ako ID nasledovne
MD - xx SK 50110
MD + xx SK 32110 a DPH 32110/343001
a teraz nastal problém v knihe DPH mi neznižila DPH čko ako to dostať do knihy DPH?????? dá sa to ,alebo??????

ja by som ten DO zaúčtovala do došlých faktúr a nie cez ID a mala by si to aj v DPH.
Ale aj cez ID eviduje v DPH, keď to máš správne nastavené...
zsazsula
26.01.09,09:49
Prosím Ťa a napíšeš mi kde to mám nastaviť ďakujem:)
cactus
26.01.09,10:10
Prosím Ťa a napíšeš mi kde to mám nastaviť ďakujem:)
V účtovaní v ID musíš dať pri účte 501 DPH T, hladinu 1 a to isté pri účte 343.
Skús, keď si sa už rozhodla. že to zaúčtuješ cez ID.
Ešte podotknem, že ja mám SQL verziu.
Tinika
05.02.09,16:32
Ahojte, dlhšie som tu nebola, tak aby vam nebolo smutno, mam otazočku. Ako to robite so stravnými lístkami? V mzdách, v predkontáciách pre zaúčtovanie mám zrážku za SL ale da sa tam dať len účet jeden a to zamestnancov dam. Čize do účtovníctva mi potom prejde len 45% zo SL. a
55% účtujete cez ID rovno do účtovníctva? Alebo kde sa to dá nastaviť, aby ak si exportujem mzdy do účtovníctva, tam bola aj suma 55% za SL, ktorú platí organizácia? Ďakujem za rady
cactus
06.02.09,09:13
Ahojte, dlhšie som tu nebola, tak aby vam nebolo smutno, mam otazočku. Ako to robite so stravnými lístkami? V mzdách, v predkontáciách pre zaúčtovanie mám zrážku za SL ale da sa tam dať len účet jeden a to zamestnancov dam. Čize do účtovníctva mi potom prejde len 45% zo SL. a
55% účtujete cez ID rovno do účtovníctva? Alebo kde sa to dá nastaviť, aby ak si exportujem mzdy do účtovníctva, tam bola aj suma 55% za SL, ktorú platí organizácia? Ďakujem za rady
Ja to mám takto:
- v predkontáciach miezd 331/335 toto mi pekne prejde do ID po zaúčtovaní miezd, ale v personalistike to do zrážok musíš nakontovať.
- pri zaúčtovaní záväzku 213/321 za stravenky sa hneď prekliknem do účtovného denníka, kde cez ID rozúčtujem stravenky naledovne
527/213
335/213
472/213
a všetko je vyrovnané. Čiže koľko zrazím zamestnancovi z výplaty, toľko dám do ID na 335.

Ukáže ti to aj pri zaučtovávaní miezd, tam si to môžeš pekne pozrieť...:---
Tinika
06.02.09,15:37
Cactus este prosím ta, ako účtuješ nákup SL? Do VNZ a cez priebežné položky? Lebo som niečo čítala v téme Stravné - správne účtovanie a tam niečo také že to musí cez priebežné položky po novom.
cactus
07.02.09,06:57
Cactus este prosím ta, ako účtuješ nákup SL? Do VNZ a cez priebežné položky? Lebo som niečo čítala v téme Stravné - správne účtovanie a tam niečo také že to musí cez priebežné položky po novom.
Tinika, účtovala som to obdobne ako v PÚ, čiže záväzok VNZD a cez ID rozúčtovanie na SZČO a zamestnancov nasledovne:
- SZČO do VOZD 98,- Sk
- pre zamestnancov do VOZD 53,90 Sk
do VMZMZD 30,-. Sk
do VNS - SF čerpanie 14,10 Sk
Tinika
07.02.09,08:20
Tinika, účtovala som to obdobne ako v PÚ, čiže záväzok VNZD a cez ID rozúčtovanie na SZČO a zamestnancov nasledovne:
- SZČO do VOZD 98,- Sk
- pre zamestnancov do VOZD 53,90 Sk
do VMZMZD 30,-. Sk
do VNS - SF čerpanie 14,10 Sk

Ja som to tiez takto, len som tu na porade čítala ze v nových postupoch účtovania je to uz tak, ze aj sl sa majú účtovat cez priebežné položky. Napr. príspevok:

veronkaj

tento postup uz nie je spravny
pozri si temu Ceniny a priebezne polozky prispevok od lenockach. Cize najskor vydaj z pokladne na priebezne polozky -vydaj na nakup straveniek v hodnote straveniek, dalej vydaj OZD manipulacny poplatok vratane DPH /nemas narok si ju uplatnit, ale ako vydavok OZD si ju uplatnis/ potom prijem do pokladne z priebeznej polozky v hodnote straveniek /prijimas uz stravenky ale spat do pokladne/ a zaroven prijem do knihy cenin. Potom neskor cerpanie straveniek - VOZD rezia /spotreba/ a zaroven ubytok z knihy cenin. Teda aspon tak som to pochopila.
Tinika
07.02.09,12:07
A ešte mám taký problém. Vo faktúre je 0,10 neuhradených. V starej verzii sa to dalo priamo vo faktúre zlikvidovať cez minimálnu stratu/zisk. Teraz to tam uz není. A v denníku keď si dám vytlačiť podľa kódov položky, tak je tam PTO - halierové vyrovnanie tých 0,10 hal. ale v salde mi to stále svieti ako neuhradené. To halierové v denníku urobilo automaticky samo.Nevieš mi s tým poradiť?
Tinika
09.02.09,13:18
A ešte mám taký problém. Vo faktúre je 0,10 neuhradených. V starej verzii sa to dalo priamo vo faktúre zlikvidovať cez minimálnu stratu/zisk. Teraz to tam uz není. A v denníku keď si dám vytlačiť podľa kódov položky, tak je tam PTO - halierové vyrovnanie tých 0,10 hal. ale v salde mi to stále svieti ako neuhradené. To halierové v denníku urobilo automaticky samo.Nevieš mi s tým poradiť?

Nikto neporadí?
Ešte jedna otázka. V knihe DPH ked si dám skontrolovať DPH v denníku a knihe DPH mi vyhodí, že v knihe DPH nemám zaúčtované úhrady DPH, inkaso NO a preúčtovanie DPH na účet 343200 - kde sledujem koľko mám zaplatiť,resp. dostať.

ďakujem
Tinika
09.02.09,18:14
Dobrý večer, prosím vás ako si kontrolujete, ze máte všetko ok zaúčtované? Ze sa Vám rovnajú strany MD a Dal? Cez predvahu?
Na čo by som nemala zabudnúť pri uzávierkových účt. operáciách? Zaučtujem odpisy, rezervy nevyčer. dovolenku a odvody z nej. Ešte v priebehu roka rozúčtujem SL na 55 a 45%.
A čo z daňou z úrok na účte. Predchádzajúca ekonomka to mala ako ID591/341. Tú daň z úrokov si vediete na samostatnom anal. účte a potom ju preúčtujete do nákladov?
Ak mám v r. 2008 zisk, čo s ním ďalej? ďakujem aj keĎ viem že moje otázky sú trocha mimotemy
Tinika
09.02.09,20:33
A s tu opať. Mám problém, že som si vytlačila podklady pre výpočet priemerok za 4.Q, ktorý použijem v januári. Ale zle mi vypočítalo mzdy. Počet odprac. dní je ok, pokiaľ sa tam počítajú dni odpracované a sviatky.

Ale prečo mi zobralo divnú sumu do miezd? Ja som mala 61 907:30,126=2054,9359...€ ale v tlač. zostave je 1795,99€ čo je len 54105,99 Sk. Kde je chyba. Dá sa dať niekde opať prepočítať tento priemer?
Tinika
09.02.09,20:38
Nikto neporadí?
Ešte jedna otázka. V knihe DPH ked si dám skontrolovať DPH v denníku a knihe DPH mi vyhodí, že v knihe DPH nemám zaúčtované úhrady DPH, inkaso NO a preúčtovanie DPH na účet 343200 - kde sledujem koľko mám zaplatiť,resp. dostať.

ďakujem

Toto som už vyriešila. Je to ok, že to není v knihe DPH, som sa trocha doplietla
zsazsula
11.02.09,09:17
Ahojte potrebujem zrušiť prístupové práva ale neviem ako na to prosím o pomoc
Tinika
11.02.09,12:31
Ahojte potrebujem zrušiť prístupové práva ale neviem ako na to prosím o pomoc

Ja som minule omylom tiež niečo postískala, a mala som tam seba ako správcu ale netlačilo mi výkazy s mojim menom. Skús len všetko vymazať, skupiny užívateľov a tak. Inač ti neviem poradiť.
Katka2
11.02.09,14:58
nato, aby si zrušila prístupové práva musíš byť správca. Ak si centrálny správca, môžeš meniť v každej firme prístupové práva. Ak si správca nie centrálny, tak len v danej firme. Skús popísať bližšie, možno ti budem vedieť pomôcť, tiež z vlastnej skúsenosti - som sa zablokovala minule :-)
zsazsula
12.02.09,06:54
Ja som to vyriešila tak ako radila Tinika je to už v pohode chcela som nastaviť aby pri výkazoch tlačilo moje meno ale ešte stále som na to neprišla ako sa to dá nastaviť?????????


AAAAAAAAAAAAAAAAAA ešte ĎAKUJEM
Tinika
12.02.09,07:16
Ja som to vyriešila tak ako radila Tinika je to už v pohode chcela som nastaviť aby pri výkazoch tlačilo moje meno ale ešte stále som na to neprišla ako sa to dá nastaviť?????????


AAAAAAAAAAAAAAAAAA ešte ĎAKUJEM

To presne som riešila. Ak chceš to meno pri výkazoch, musíš byť v prístupových právach ako správca.
zsazsula
12.02.09,07:58
a ty si to doriešila nechcem to zasa zablokovat lebo ma porazí včera 3 hodiny som sa s tým hrala .....................................
Tinika
12.02.09,08:19
a ty si to doriešila nechcem to zasa zablokovat lebo ma porazí včera 3 hodiny som sa s tým hrala .....................................

Do užívateľov som dala svoje meno a k tomu že som správca /zaradenie do skupín/.
Potom do skupín užívateľov v ďalšej časti som dala skupina SPRAVCA a do užívateľov v skupine som cez insert dala svoje meno, ktoré mi samo hodilo (to čo máš v prvej časti).

Dúfam, že si to pochopila. Ja som to tiež len skúšala. Potom to bolo ok, a teraz ked som tlačila v novom roku vykazy som zase nemala meno, tak som znova maturovala a nejak sa mi to podarilo.
Tinika
12.02.09,18:25
Prosím Vás, neviete mi poradiť, prečo mi hádze pre NP a GP nižší VZ ako pre ostatné fondy? Mam mzdu za 6 dni 2609 + 11945 prémie = 14 554,-

a mne hádze VZ 7263.
Tinika
12.02.09,18:41
Ten rozdiel som dotukla k tym fondom tak uz je to dobre. Ale aj tak by ma zaujimalo prečo mi to program urobil. Ved čo keby som si to nevšimla a bola by chyba.
Tinika
21.02.09,17:30
Dobrý večer, prosím Vás. Zaúčtovala som si začiatočné stavy lebo minulý rok som klientovi nerobila účto a za r. 2007 mal stratu 11 000. Ako to tam hodiť? Na 431? Lebo ak to dam tam, tak mi nechce vytlačiť súvahu, lebo ze nemám na účte 431 riadok súvahy. A na aký riadok súvahy to má ísť?
Dobre chápem, ak na 431 je VH za rok napr. 2008 a v r. 2009 ak VZ rozhodne čo s tým tak sa to preúčtuje na 428 alebo 429 však?
cactus
21.02.09,17:38
Dobrý večer, prosím Vás. Zaúčtovala som si začiatočné stavy lebo minulý rok som klientovi nerobila účto a za r. 2007 mal stratu 11 000. Ako to tam hodiť? Na 431? Lebo ak to dam tam, tak mi nechce vytlačiť súvahu, lebo ze nemám na účte 431 riadok súvahy. A na aký riadok súvahy to má ísť?
Dobre chápem, ak na 431 je VH za rok napr. 2008 a v r. 2009 ak VZ rozhodne čo s tým tak sa to preúčtuje na 428 alebo 429 však?
Počiatočné stav zaúčtuješ na 431 a podľa rozhodnutia valnej hromady preúčtuješ HV buď na 429 alebo 429.

A hlavne si do účtovného rozvrhu zadaj do účtu 431, pretože ten je prázdny, riadok 85, a potom ti už bude správne dávať súvahu...aj s výsledkom hospodárenia na riadku 85.
Tinika
21.02.09,17:53
Počiatočné stav zaúčtuješ na 431 a podľa rozhodnutia valnej hromady preúčtuješ HV buď na 429 alebo 429.

A hlavne si do účtovného rozvrhu zadaj do účtu 431, pretože ten je prázdny, riadok 85, a potom ti už bude správne dávať súvahu...aj s výsledkom hospodárenia na riadku 85.

Dakujem krasne, ten riadok som nevedela ze aky dať. Som rada, ze si tu a si mi tak rýchlo pomohla. posielam bodik.
Tinika
21.02.09,17:56
A zostatok mam dať D? a Ako sa postupuje v MKsofte ak chcem uzavriet uctovníctvo? Uzávierkové účt. operácie a uzavretie účtov? Ak si všetko skontrolujem? A preúčtujem daň z úrokov do nákladov? Ja som ešte nerobila uzávierku v PU a dost sa toho bojím. :mee:
cactus
22.02.09,04:21
A zostatok mam dať D? a Ako sa postupuje v MKsofte ak chcem uzavriet uctovníctvo? Uzávierkové účt. operácie a uzavretie účtov? Ak si všetko skontrolujem? A preúčtujem daň z úrokov do nákladov? Ja som ešte nerobila uzávierku v PU a dost sa toho bojím. :mee:

Zaúčtovanie dane je posledný účtovný prípad v PÚ.
Najprv si musíš vypísať daň. priznanie. Vypočítať daň.
(Jasné, že predtým si musíš prekontrolovať, či máš všetko zaúčtované.)
V DP na r. 830 uvádzaš zrážkovú daň. R. 900 je daň na úhradu.

Vytlačíš si súvahu a výsledovku. Ja tlačím pred zdanením a tiež po zdanení.

A všetko pekne cez ID zaúčtuješ napr.:

591/341.10 a 341.20

222 873/ 222 811 a 62

62 Sk je zrážková daň z úrokov v banke. Na účte 591 máš vypočítanú daň z r. 800 DP.

A nakoniec uzavrieš účty cez uzavierkové operácie.
Tinika
22.02.09,07:42
Ahoj.

toto som nepochopila 222 873/ 222 811
cactus
22.02.09,08:41
Ahoj.

toto som nepochopila 222 873/ 222 811

to sú sumy na jednotlivých analytikách
Tinika
22.02.09,18:08
to sú sumy na jednotlivých analytikách

Aha, jasné. Dakujem krásne
Tinika
23.02.09,10:14
Ahoj cactus. mam k tebe este prosbu. Ak si zadavam začiatočne stavy v programe, tak napr. 211 dam sumu na MD, 321 na dal? A 431 na dal s mínusom? Aby sa mi rovnala strana MD aj D?
cactus
23.02.09,10:19
Ahoj cactus. mam k tebe este prosbu. Ak si zadavam začiatočne stavy v programe, tak napr. 211 dam sumu na MD, 321 na dal? A 431 na dal s mínusom? Aby sa mi rovnala strana MD aj D?
Predpokladám, že zadávaš PS preto, že prechádzaš na iný program?
Keď je to tak, tak si vytlač KS z predchádzajúceho roka a nahoď si podľa toho PS, ale vymeníš sumy na účtoch a to MD na D a opačne...

a počiatočná súvaha by ti mala sadnúť na konečnú...

účet 431 nemusí byť vždy s mínusom....
Tinika
23.02.09,10:23
Predpokladám, že zadávaš PS preto, že prechádzaš na iný program?
Keď je to tak, tak si vytlač KS z predchádzajúceho roka a nahoď si podľa toho PS, ale vymeníš sumy na účtoch a to MD na D a opačne...

a počiatočná súvaha by ti mala sadnúť na konečnú...

účet 431 nemusí byť vždy s mínusom....

NO robim ucto prvykrat, predtým to robila ina uctovnicka. Cize 211 by mala byť na D? A 321 na MD? V r.2007 bola strata tak rpeto som dala minus.

A este trocha mimotemy, lebo neviem kde hladat. mam rozuctovanie od pravnika, kde su vypisane trovy, nakup kolkov, cestvne a tak. Mam to vsetko rozuctovat na nakladove ucty oproti 379? lebo to nie je faktura riadna. A mam aj doklady o uhradach a ostane tam nejaky zavazok
Tinika
23.02.09,11:07
Ake jed si da PS 211 na dal tak v prevahe mam ten stav na dal
csaba
24.02.09,02:34
Ake jed si da PS 211 na dal tak v prevahe mam ten stav na dal
Aktívne účty (ako napr 211-Pokladnica) by mali mať aktívne zostatky (Má Dať), ale existujú výnimky, napríklad čerpaný kontokorent na bankovom účte je mínusom na Má dať.
Pasívne účty by mali mať pasívne zostatky (Dal), ale tiež existujú výnimky. V každom prípade KS minulého roka (pred prevodom na Konečný účet súvahový 702) sa musí rovnať PS nasledujúceho roka. Ak som mal na konci roka 1000,-Sk v pokladni (Má dať 211), musím mať aj na začiatku nového roka 1000,- Sk v pokladni (211 Má dať).
Tinika
24.02.09,10:07
Aktívne účty (ako napr 211-Pokladnica) by mali mať aktívne zostatky (Má Dať), ale existujú výnimky, napríklad čerpaný kontokorent na bankovom účte je mínusom na Má dať.
Pasívne účty by mali mať pasívne zostatky (Dal), ale tiež existujú výnimky. V každom prípade KS minulého roka (pred prevodom na Konečný účet súvahový 702) sa musí rovnať PS nasledujúceho roka. Ak som mal na konci roka 1000,-Sk v pokladni (Má dať 211), musím mať aj na začiatku nového roka 1000,- Sk v pokladni (211 Má dať).

Dakujem, logicky mi to aj takto sedelo. Len ma zmiatla trochu cactus s tou počiatočnou súvahou.
Tinika
25.02.09,20:45
Ahojte, som dostala mail o aktualizacii programu a čo tam písali ze bola doplnena tlačova zostava k inventarizacii pokladne ale kde je, som slepa???
cactus
26.02.09,05:00
Ale veď je tam, len hľadaj......
Tinika
26.02.09,12:22
Cactus a ta zostava je nazvana ze inventarizacia pokladne??? Alebo je to to prve - stav pokladní a BUC?
cactus
26.02.09,12:59
Tinika, predsa v Pokladničné/Bankové knihy a posledný riadok...
Tinika
26.02.09,13:28
Tinika, predsa v Pokladničné/Bankové knihy a posledný riadok...

No ja tam mam pokl. a bank. knihu v cudzej mene poslednu. :eek:
Tinika
26.02.09,13:28
Tinika, predsa v Pokladničné/Bankové knihy a posledný riadok...

No ja tam mam pokl. a bank. knihu v cudzej mene poslednu. :eek:
cactus
26.02.09,13:47
No ja tam mam pokl. a bank. knihu v cudzej mene poslednu. :eek:
a stiahla si si najnovšiu aktualizáciu? Pretože je to presne za tou knihou v cudzej mene...
Tinika
26.02.09,16:25
No ved stiahla, bo mi mailom poslali ze je nova aktualizacia. Tak neviem, skusim este raz. ;) dakujem
tuta
26.02.09,16:31
Posledná aktualizácia je pod číslom 1.160 a je zo včerajška. Máš tu?
tuta
26.02.09,16:43
Tak dievčatá, tá inventarizácia je len v podvojnom účtovníctve v účtovnom denníka a v jednoduchom účtovníctve v peňažnom denníku nie je.
cactus
26.02.09,17:08
Tak dievčatá, tá inventarizácia je len v podvojnom účtovníctve v účtovnom denníka a v jednoduchom účtovníctve v peňažnom denníku nie je.
presne tak, ako hovoríš, Martuš, je len v PÚ, som sa presvedčila....:mee::mee::mee:
tuta
26.02.09,17:12
Určite to naši šikovní programátori čoskoro napravia ;)
Tinika
26.02.09,17:22
Posledná aktualizácia je pod číslom 1.160 a je zo včerajška. Máš tu?

ano presne tuto mam a inventarizacia nikde :mee:
Tinika
26.02.09,17:23
V PU to mam, takze asi to len zabudli hodit aj do JU. Už ste tam niekto volali?? Skoda ze som to nevedela skor, dnes som tam volala a sa mi podarilo dovolat
zsazsula
27.02.09,10:08
Ahojte potrebujem v niečom poradiť každý rok som hlásenie na daňový úrad vypisovala ručne toho roku mám veľa zamestnancov , ak som po preštudovaní dobre pochopila tak si to z programu vyexportujem na disk a tlačivo hlásenie vypíšem iba prvé dve strany ????? Pochopila som to správne????
A ešte niečo mám BDE verziu v Aprili prechádzam na SQL chcela by som si stiahnuť SQL verziu do PC iba na oboznámenie ale neviem či s tým neako nenaruším BDE verziu ďakujem a krásný výkend prajem hoci je škaredé počasie.
Zuzana
Tinika
27.02.09,12:40
Ahojte potrebujem v niečom poradiť každý rok som hlásenie na daňový úrad vypisovala ručne toho roku mám veľa zamestnancov , ak som po preštudovaní dobre pochopila tak si to z programu vyexportujem na disk a tlačivo hlásenie vypíšem iba prvé dve strany ????? Pochopila som to správne????
A ešte niečo mám BDE verziu v Aprili prechádzam na SQL chcela by som si stiahnuť SQL verziu do PC iba na oboznámenie ale neviem či s tým neako nenaruším BDE verziu ďakujem a krásný výkend prajem hoci je škaredé počasie.
Zuzana


Co sa týka tých zamestnancov neviem, ešte som to nerobila. A čo sa týka BDE a SQL ja mam obe v PC a pracuju v pohode, takže nemaš sa čoho bať.
Tinika
04.03.09,19:17
Ahojte, chcem sa len spýtať, zamestnanec ma min. mzdu 8100 za 10-12/08. Ručne robené vyplaty. Ja ich teraz nahadzujem do programu a v odvodoch mam ine sumy. Napr. NP by malo byť 8100x0,014=113,4 otazka: zaokr. sa to nahor alebo nadol? Lebo program to hodil na 114 ale na porade som niekde nasla ze nadol na 113 tak ako?
A este aj GP mi dava o 1,- viac. Prečo?
Tinika
05.03.09,18:11
Ahojte, nikto nevie poradiť?
A ešte mam otazocku, RZD robim v roku 2008 ako mi v Mksofte povedali, ale ako dostanem výsledok z RZD do výplat v roku 2009?
cactus
05.03.09,18:15
Ahojte, nikto nevie poradiť?
A ešte mam otazocku, RZD robim v roku 2008 ako mi v Mksofte povedali, ale ako dostanem výsledok z RZD do výplat v roku 2009?toto viem poradiť.
v personálnych údajoch si to nahodiš do RZD 2008 v € mínusom a potom vo výpočte miezd si klikneš na RZD na tie 3 bodky a prenesie sa ti to do výplaty.. Aspoň ja som to tak robila.

A ešte doplním, že RZD za rok 2008 robíš v 12/2008.
Tinika
05.03.09,20:31
toto viem poradiť.
v personálnych údajoch si to nahodiš do RZD 2008 v € mínusom a potom vo výpočte miezd si klikneš na RZD na tie 3 bodky a prenesie sa ti to do výplaty.. Aspoň ja som to tak robila.

A ešte doplním, že RZD za rok 2008 robíš v 12/2008.

cactus dakujem, ano v 12/08 preto mi nebolo jasne jak to prenesiem do r. 2009 ked medzitym som uz robila vyplaty za januar 2009. ok tak skusim tak. A s tymmi odvodmi co som nizsie pisala mi nevies poradiť?
Tinika
12.03.09,18:22
Ahojte neviete mi poradiť? Uz neviem ako dalej. Mala som v dvoch mesiacoch zaplatene odvody o 3 sk menej, čiže bol nedoplatok 6 sk. a mne to do výkazu o P a V dáva mínusom do nákup tovaru - zrejme VTO ako halierové vyrovnanie. Už som aj opravila tie preplatky. A ked si dám vytlačiť podla kodu vto tak mi tam tých 6 sk uz neukáze ale do výkazu ich stale berie
Tinika
12.03.09,18:51
Ahojte neviete mi poradiť? Uz neviem ako dalej. Mala som v dvoch mesiacoch zaplatene odvody o 3 sk menej, čiže bol nedoplatok 6 sk. a mne to do výkazu o P a V dáva mínusom do nákup tovaru - zrejme VTO ako halierové vyrovnanie. Už som aj opravila tie preplatky. A ked si dám vytlačiť podla kodu vto tak mi tam tých 6 sk uz neukáze ale do výkazu ich stale berie


NO uz som to opravila, som vosla do toho zavazku aj v PD do toho zapisu a preentrovala a uz je to ok, nechapem, prečo to automaticky hadze do hal. vyrovnania a v tlac. zostave podla kodov to neukaze
cactus
13.03.09,05:17
Ahojte neviete mi poradiť? Uz neviem ako dalej. Mala som v dvoch mesiacoch zaplatene odvody o 3 sk menej, čiže bol nedoplatok 6 sk. a mne to do výkazu o P a V dáva mínusom do nákup tovaru - zrejme VTO ako halierové vyrovnanie. Už som aj opravila tie preplatky. A ked si dám vytlačiť podla kodu vto tak mi tam tých 6 sk uz neukáze ale do výkazu ich stale berie


NO uz som to opravila, som vosla do toho zavazku aj v PD do toho zapisu a preentrovala a uz je to ok, nechapem, prečo to automaticky hadze do hal. vyrovnania a v tlac. zostave podla kodov to neukaze
aj mne to takto robilo. a nielen pri záväzkoch, ale pri pohľadávkah. A to všade tam, kde bolo halierové vyrovnanie, alebo faktúra bola uhradená nad zaúčtovanú sumu... Neviem prečo to takto zapracovali do programu...
Tinika
13.03.09,07:11
aj mne to takto robilo. a nielen pri záväzkoch, ale pri pohľadávkah. A to všade tam, kde bolo halierové vyrovnanie, alebo faktúra bola uhradená nad zaúčtovanú sumu... Neviem prečo to takto zapracovali do programu...

Akurat v parametroch som mala nastavenie hranice pre zaučtovanie hal. vyrovnania a bolo tam 5 sk tak som to zmenila. tak asi v tom to bude.
Tinika
14.03.09,20:45
Ahojte, nemá niekto nehmotný majetok na odpisovanie? Lebo tam mi program nedá danový odpis na celý rok, ale len za mesiace od zaradenia do používania. Ako to má byť? Ďakujem
cactus
15.03.09,05:19
Ahojte, nemá niekto nehmotný majetok na odpisovanie? Lebo tam mi program nedá danový odpis na celý rok, ale len za mesiace od zaradenia do používania. Ako to má byť? Ďakujema nemáš náhodou zaškrtnuté, že účtovné = daňové?
Tinika
15.03.09,08:40
a nemáš náhodou zaškrtnuté, že účtovné = daňové?

No ja som vyskúšala všetky tri možnosti a stále som v prvom roku mala len odpis za december. Ale asi to urobim tak ze upravim datum zaradenia aby mi sedeli odpisy s byvalou ekonomkou. Ale ak este nahodou budem mat nehm. majetok tak neviem ako to urobim.
cactus
15.03.09,09:33
Vieš, Tinika, s tými odpismi v niektorých firmách boli, a aj sú problémy. Bolo to tak v BDE a je to, žiaľ, aj v SQL. Ja som jeden odpis na leasing musela doučtovávať ručne. Vôbec mi ho nechcelo vypočítať, odpis bol už iba posledný rok, tak som ho do denníka jednoducho doúčtovala.
Sľúbili, že už bude v SQL s odpismi všetko OK, ale....
Tinika
15.03.09,10:32
Vieš, Tinika, s tými odpismi v niektorých firmách boli, a aj sú problémy. Bolo to tak v BDE a je to, žiaľ, aj v SQL. Ja som jeden odpis na leasing musela doučtovávať ručne. Vôbec mi ho nechcelo vypočítať, odpis bol už iba posledný rok, tak som ho do denníka jednoducho doúčtovala.
Sľúbili, že už bude v SQL s odpismi všetko OK, ale....

Sak to. Už som im našla chybu že ked bolo techn. zhodnotenie tak k odpisu z uz zvýšenej cene pripočítalo aj hodnotu techn. zhodnotenia, čo teda bolo v odpisoch dvakrat techn. zhodnotenie a mali to opraviť. No čo už.
aurika1
18.03.09,17:57
ahojte...
chcela by som Vás poprosiť, kto pracujete v programe MkSoft, potrebovala by som v niečom poradiť....
neviem zaúčtovať zápočty FD a FV...pomôžte mi prosim
cactus
18.03.09,18:24
ahojte...
chcela by som Vás poprosiť, kto pracujete v programe MkSoft, potrebovala by som v niečom poradiť....
neviem zaúčtovať zápočty FD a FV...pomôžte mi prosimJa to robím cez KP - kompenzácie - párovanie, pretože ináč sa to nedá, nedá sa započítať naraz záväzok a pohľadávka, jedine cez pokladňu KP - kompenzácie a párovanie, kde sa ti to vypáruje ako príjem a výdaj, t. j. ako pokladničné doklady.

A zápočty sa dajú robiť jedine ak máš napr. v pohľadách alebo záväzkoch aj dobropisy u tých istých odberateľov alebo dodávateľov.
Tinika
18.03.09,18:34
Ja to robím cez KP - kompenzácie - párovanie, pretože ináč sa to nedá, nedá sa započítať naraz záväzok a pohľadávka, jedine cez pokladňu KP - kompenzácie a párovanie, kde sa ti to vypáruje ako príjem a výdaj, t. j. ako pokladničné doklady.

A zápočty sa dajú robiť jedine ak máš napr. v pohľadách alebo záväzkoch aj dobropisy u tých istých odberateľov alebo dodávateľov.

Cactus prave včera som robila kompenzáciu, jednu mi urobilo v pohode a pri druhej zase ta ista hlaska ze tam nemam sumu. Ale sak je jasne ze ked kompenzujem 100 na strane prijmu a 100 na strane vydaja ze vysledok je nula ne?? Ta čo blbne?
aurika1
18.03.09,18:50
ja som šla presne podľa pomocníka a stále mi vypisuje chybný príkaz
..a ani mi nenahodí neuhradené pohľadávky a záväzky.....už som z toho unavená
.....
Tinika
18.03.09,19:39
ja som šla presne podľa pomocníka a stále mi vypisuje chybný príkaz
..a ani mi nenahodí neuhradené pohľadávky a záväzky.....už som z toho unavená
.....

ja som to robila tak, ze som sa nastavila na jednu z faktur ktore chcem kompenzovat, dala som alt myslim Z a dala som enter na fakture ak som chcela kompenzovat celu sumu faktury, ak nie tak len som dala ctrl enter a opravila sumu, potom som si vybrala druhu fakturu a dala enter a ked som to chcela F2 potvrdit tak mi stale hadzalo ze nemam zadanu sumu :cool::o
Tinika
18.03.09,19:41
a teraz som skusila skusobne urobit a urobilo mi tak ja uz neviem, ze raz sa da a raz ne
mariana11
19.03.09,09:59
ja pouzivam kompenzaciu velmi casto a ziadne problemy s tym nemam. V pomocniku programu je to dobre opisane ako treba postupovat. Ciastky na parovanie su v okne zobrazene cervenou farbou tak vidis co ides parovat.
mariana11
19.03.09,10:03
ja som to robila tak, ze som sa nastavila na jednu z faktur ktore chcem kompenzovat, dala som alt myslim Z a dala som enter na fakture ak som chcela kompenzovat celu sumu faktury, ak nie tak len som dala ctrl enter a opravila sumu, potom som si vybrala druhu fakturu a dala enter a ked som to chcela F2 potvrdit tak mi stale hadzalo ze nemam zadanu sumu :cool::o


ak chces parovat celu sumu z faktury tak vyberas to medzernikom nie enterom. preto ti hlasilo tu chybu ze nemas zadanu sumu. pri tej fakture ktoru vyberas na parovanie musi byt ciastka cervenou farbou zobrazena. vtedy vies ze ju mas vybratu na parovanie a v akej sume.
Tinika
19.03.09,15:00
ja pouzivam kompenzaciu velmi casto a ziadne problemy s tym nemam. V pomocniku programu je to dobre opisane ako treba postupovat. Ciastky na parovanie su v okne zobrazene cervenou farbou tak vidis co ides parovat.


som sa asi pomýlila pri písani, ano mala som to ozančené ako červené a stale mi hlasilo ze nemam sumu ale som to skušala včera a išlo to. ale dakujem
Tinika
19.03.09,16:32
Kočky ako ukončujete PU v Mk Softe?? Normalne len do denníka zaučtujete dan alebo je nejaky iny postup? ďakujem
cactus
19.03.09,17:24
Kočky ako ukončujete PU v Mk Softe?? Normalne len do denníka zaučtujete dan alebo je nejaky iny postup? ďakujem

Daň je posledný zápis ID v účtovnom denníku. Potom vytlačím výkazy, hlavnú knihu, analytiku účtov potrebných k poznámkam, neuhradené záväzky, pohľadávky, likvidačné listy faktúr, inventúru saldokonta, prepočítam kurzy faktúr, pokladní a účtov.....a ešte....
A nakoniec účty uzavriem...
Možno je to všetko?
Už mi to nemyslí.
Tinika
19.03.09,17:50
Daň je posledný zápis ID v účtovnom denníku. Potom vytlačím výkazy, hlavnú knihu, analytiku účtov potrebných k poznámkam, neuhradené záväzky, pohľadávky, likvidačné listy faktúr, inventúru saldokonta, prepočítam kurzy faktúr, pokladní a účtov.....a ešte....
A nakoniec účty uzavriem...
Možno je to všetko?
Už mi to nemyslí.

K poznámkam treba ešte prikladat analityku účtov?? Čiže účt. osnovu?
a inventúru saldokonta si tlačíš ako - neuhr. pohľ. a neuhr. záv. však? už to ani mne nemysli. jooj a este tie kurzy. Mam teraz s.r.o. ktora ma faktury v CZK ktore cez rok prepočítavam na sk. ku koncu roka prepočítam neuhr. faktury kurzom k 31.12.08? a zaučtujem kurz. zisk alebo stratu?
cactus
19.03.09,18:16
K poznámkam treba ešte prikladat analityku účtov?? Čiže účt. osnovu?
a inventúru saldokonta si tlačíš ako - neuhr. pohľ. a neuhr. záv. však? už to ani mne nemysli. jooj a este tie kurzy. Mam teraz s.r.o. ktora ma faktury v CZK ktore cez rok prepočítavam na sk. ku koncu roka prepočítam neuhr. faktury kurzom k 31.12.08? a zaučtujem kurz. zisk alebo stratu?

Nie prikladať, to ako pomôcka k poznámkam.
Kurzy ti soft prepočíta sám, len mu daj pokyn v uzávierkových operáciách a faktúry v saldokonte.
Tinika
19.03.09,18:19
Nie prikladať, to ako pomôcka k poznámkam.
Kurzy ti soft prepočíta sám, len mu daj pokyn v uzávierkových operáciách a faktúry v saldokonte.

Myslis v účtovnom denníku ked kliknem na to x a tam sú uzáv. účt. op - Vypočítať kurz. rozdiely? S v salde ako tie faktury?
cactus
19.03.09,18:42
Myslis v účtovnom denníku ked kliknem na to x a tam sú uzáv. účt. op - Vypočítať kurz. rozdiely? S v salde ako tie faktury?
V saldokonte cez nástroje a v denníku cez uzavierkové operácie.
zsazsula
20.03.09,11:37
Ahojte ja mám ešte BDE ako viete ten týždeň som si stiahla SQL a predefinovala som všetke údaje z BDE do SQL podarilo sa úspešne .Teraz sa zoznamujem s programom chcela by som sa s vami poradiť čo je dôležité nastaviť v parametroch .
Tinika
20.03.09,11:56
Ahojte ja mám ešte BDE ako viete ten týždeň som si stiahla SQL a predefinovala som všetke údaje z BDE do SQL podarilo sa úspešne .Teraz sa zoznamujem s programom chcela by som sa s vami poradiť čo je dôležité nastaviť v parametroch .

NO ja som si nenastavovala nič len v Uctovnictve dva som si zaškrtla ze chcem evidovat pohladavky po vystavení faktúry.
zsazsula
20.03.09,12:10
No ano aj ja som si to nastavila aj DPH podľa vlastnej analytiky aj mzdy iba či náhodou niečo dôležité tam netreba aby som na niečo nezabudla .Ale ďakujem ti Tinika
Tinika
20.03.09,13:09
No ano aj ja som si to nastavila aj DPH podľa vlastnej analytiky aj mzdy iba či náhodou niečo dôležité tam netreba aby som na niečo nezabudla .Ale ďakujem ti Tinika

Pokial ja viem tak uz nic netreba
denisadam
20.03.09,17:03
Veľmi pekne prosim účtujúcich v MKSOFTe kde je tam valutová pokladňa?neviem ju nájsť, vďaka - JÚ
cactus
20.03.09,17:08
Veľmi pekne prosim účtujúcich v MKSOFTe kde je tam valutová pokladňa?neviem ju nájsť, vďaka - JÚ
Musíš si ju sama založiť s príslušnou menou...
denisadam
20.03.09,19:00
Vdaka cactus za reakciu na moju otázku, mohla by som ťa poprosiť o postup? Viem, že je vysoký dátum, ešte som valutovú pokl. nerobila a neviem si s tým rady, ešte raz dakujem
cactus
20.03.09,19:16
Vdaka cactus za reakciu na moju otázku, mohla by som ťa poprosiť o postup? Viem, že je vysoký dátum, ešte som valutovú pokl. nerobila a neviem si s tým rady, ešte raz dakujem
cez číselníky - účtovníctvo - typy dokladov - a tam si dáš pridať P a v otvorenom okne si určíš napr. kód PE ( valutová EUR), P že je to pokladňa, menu dáš EUR, číslovanie podľa svojho, ale ja dávam zvlášť VPD a PPD, ale je možnosť aj pod P výdaj aj príjem, čiže číslovania od 1-......... a ešte si zaškrtnem možnosť tlačiť, pretože nevypisijuem ručne, ale PPD a VPD mi hneď vytlačí na A5.
Tinika
21.03.09,17:43
Ahojte, mam otazocku, aky je rozdiel medzi pokl. dokladom a účtovným dokladom v pen. denníku ak tlačím?
A ešte na niektorých VPD mi dáva moje meno ako ze vyhotovil a niekde nie, podľa čoho to dáva? Ďakujem.
cactus
21.03.09,19:28
Tinika, podľa toho ti to tlačí ako máš nastavené prístupové práva.
Tinika
22.03.09,07:47
Tinika, podľa toho ti to tlačí ako máš nastavené prístupové práva.


NO som ako správca ale v jednej firme mi tlačí raz s menom raz bez mena tak to mi nebolo jasné. Ale šak to neva. Ďakujem.
Tinika
23.03.09,18:42
Ahojte neviete prečo mi v prehľade u FO hádže meno firmy do riadku pre PO?
Tinika
29.03.09,16:08
Ahojte nikto nevie???
A ešte tak mimo temu, čo sa v mksofte všetko robi, pri prechode na euro?? Tie kurzové rozdiely to urobi nejak samo??
Tinika
30.03.09,13:21
Ahojte neviete kde mam opraviť vo vykazoch v PU datumy za obdobie za ktroe sa robi vykaz?? A vymazat to predch. obd. kedze este len prvy rok existuje firma? dakujem
cactus
30.03.09,13:38
Ja som to iba vybielila
Tinika
30.03.09,14:06
Ja som to iba vybielila

No ja tiez sak čo ine mi ostavalo. Este jednu otazocku bo mi uz sibe dnes. Do účtovníctva zaúčtujem cez ID dan z riadku 900? V r. 800 mam 213175 v r. 830 70,- teda na úhr. je to 213105,-. A to som zaúčtovala do programu. Ale teraz ked si dam obraty na účte 591 mám 213 105 ale na 341 na MD 70 a na Dal 213 105 a teda zostatok 213 035,- Ako to ma byt? Dakujem
cactus
30.03.09,14:14
zaúčtuješ to takto:

34120/221 70,- toto máš na 341 - zráž. daň z banky
591/34120 70,- zrážková daň banka - ja mám analytikau takúto
591/34110 213105,- daň na úhradu
Tinika
30.03.09,15:00
zaúčtuješ to takto:

34120/221 70,- toto máš na 341 - zráž. daň z banky
591/34120 70,- zrážková daň banka - ja mám analytikau takúto
591/34110 213105,- daň na úhradu

dakujem veeeelmi pekne si mi veeelmi pomohla.

u nas v praci to uctuju inac, ze uz len dan raz zauctuju na 591 a analyticky 34110/34120 ale takto mi to nevychadza

A ked to urobim po tvojom tak na 591 mam zostatok 213 175 a na 341 213 105,- čiže 213 105 je dan na úrhradu a 213 175 dan v nakladoch ok?
Tinika
06.04.09,17:53
Dobrý večer, prosím Vás, vo svojom účtovníctve som zabudla vynulovať pokladňu, mám tam zostatok a v r. 2009 mi to dava ako počiatočny stav PS v EUR a vedľa píše v SK. Ako to zlikvidujem?? Do 16.1. sa dalo platiť aj v SK takze síce budem účtovať už v eurách ale z tejto pokladne PS kde mám slovenské koruny??? Alebo to mozem dať do osobnej spotreby v januari?? Ďakujem

A ešte prosím, kto robil cesťáky v Mksofte??? V BDE to bolo ok, ale v SQL neviem dať tankovanie, píše že ALT+T ale mne to neide
cactus
07.04.09,04:44
Tinika, tú poklladňu môžeš zlikvidovať tiež nákupmi, čo sa urobili do 16. 1. 2009.

A tie cesťáky a jazdy - ja nepracujem s klávesovými skratkami Alt, Ctrl F5 aa pod... mňa to hrozne zdržiava. Ja používam pravú myš, ide to rýchjšie, nemusím ju púšťať z ruky a hlavne sa ako pri práci s klávesnicou nemýlim s písmenkami...:D:D:D
Ale, aby som sa vrátila k tým jazdám: ide to fakt veľmá dobre, len si zvykni na to, kde sú cesťáky pre zamestnancov a kde jazdy pre autá... aj diéty vypočíta podľa hodím trvania, aj zahraničné...
Tinika
07.04.09,09:38
Tinika, tú poklladňu môžeš zlikvidovať tiež nákupmi, čo sa urobili do 16. 1. 2009.

A tie cesťáky a jazdy - ja nepracujem s klávesovými skratkami Alt, Ctrl F5 aa pod... mňa to hrozne zdržiava. Ja používam pravú myš, ide to rýchjšie, nemusím ju púšťať z ruky a hlavne sa ako pri práci s klávesnicou nemýlim s písmenkami...:D:D:D
Ale, aby som sa vrátila k tým jazdám: ide to fakt veľmá dobre, len si zvykni na to, kde sú cesťáky pre zamestnancov a kde jazdy pre autá... aj diéty vypočíta podľa hodím trvania, aj zahraničné...

Už viem, prečo mi to tankovanie nedávalo, lebo som mala zaškrtnuté ze súkromné auto. Ale to je súkr. auto. A nevypočíta mi to samo cesťáky??? A paušálne výdavky k autu?? Lebo som tam dala jedno tankovanie a dve cesty skušobne a akurat litre prepočítalo.
Tinika
14.04.09,14:11
Dobrý deň, prosím Vás, mám faktúru v PU vystavenú v ČK. Prepočítala som ju na SK. Pri úhrade vznikne kurzová strata. Mám to zaúčtovať cez ID na 563/331?
A k tým cesťákom, to nám Mksoft neprepočíta cesťáky? Len kilometre? Alebo niečo robím zle? Jeden klient má neviem aký program a má auto na paušál a jemu to všetko prepočíta program aj ten paušál
cactus
14.04.09,15:29
Dobrý deň, prosím Vás, mám faktúru v PU vystavenú v ČK. Prepočítala som ju na SK. Pri úhrade vznikne kurzová strata. Mám to zaúčtovať cez ID na 563/331?
A k tým cesťákom, to nám Mksoft neprepočíta cesťáky? Len kilometre? Alebo niečo robím zle? Jeden klient má neviem aký program a má auto na paušál a jemu to všetko prepočíta program aj ten paušál
Tinika, soft sám prepočíta kurzový rozdiel. nemusíš to počítať cez ID.

Prepočítava všetko, aj paušálne náhrady v súkromných jazdách, aj stravné pri pracovných cestách. Len je trocha komplikovanejšie sa tam dostať.
Pre zamestnancov robíš cesťák cez cestovné príkazy.

A jazdy autom - musiš najprv zadať auto, všetko čo tam má byť a zaškrtnúť, či je súkromné alebo firemné.
A potom pravou myšou v evidencii vozidiel vyberieš možnosť jazda a pridávaš jazdy podľa dátumov a časov a tiež sa dá rozlíšiť, či tam patrí stravné alebo nie, a tiež pri súkromnom napočíta podľa najazdených km paušálnu náhradu... Len sa s tým treba trocha potrápiť - doslova potrápiť.
denisadam
14.04.09,18:41
Ahojte všetci účtujúci v programe MKsoft, ktorý spôsob prechodu na euro ste použili?vďaka
Tinika
14.04.09,19:53
Tinika, soft sám prepočíta kurzový rozdiel. nemusíš to počítať cez ID.

Prepočítava všetko, aj paušálne náhrady v súkromných jazdách, aj stravné pri pracovných cestách. Len je trocha komplikovanejšie sa tam dostať.
Pre zamestnancov robíš cesťák cez cestovné príkazy.

A jazdy autom - musiš najprv zadať auto, všetko čo tam má byť a zaškrtnúť, či je súkromné alebo firemné.
A potom pravou myšou v evidencii vozidiel vyberieš možnosť jazda a pridávaš jazdy podľa dátumov a časov a tiež sa dá rozlíšiť, či tam patrí stravné alebo nie, a tiež pri súkromnom napočíta podľa najazdených km paušálnu náhradu... Len sa s tým treba trocha potrápiť - doslova potrápiť.

Ahoj. Aj v priebehu roka to urobí program sám? Ani žiadny príkaz netreba dať? Ako ked ostane napr. 12OO sk neuhradených tak to berie ako kurz.rozdiel??
A ked som si zadala auto ako súkromné, nechcelo mi dovoliť dať tankovanie. A neviem, kde mám zadať ten koeficient opotrebenia a fakt už som sa s tym hrala, ale asi málo. Je to asi komplikované. V starej verzii to bolo ľahšie ale tam nebolo stravné. Ďakujem pekne za radu. Dúfam, že sa z toho vysomarím
cactus
15.04.09,06:07
Ahoj. Aj v priebehu roka to urobí program sám? Ani žiadny príkaz netreba dať? Ako ked ostane napr. 12OO sk neuhradených tak to berie ako kurz.rozdiel??
A ked som si zadala auto ako súkromné, nechcelo mi dovoliť dať tankovanie. A neviem, kde mám zadať ten koeficient opotrebenia a fakt už som sa s tym hrala, ale asi málo. Je to asi komplikované. V starej verzii to bolo ľahšie ale tam nebolo stravné. Ďakujem pekne za radu. Dúfam, že sa z toho vysomarím
Ak ti ostane nejaká faktúra neuhradená, tak predsa si dáš prepočet kurzových rozdielov cez nástroje v saldokonte. Je to povinnosť. Jedine by si nerobila koncoročné prepočty vtedy, ak by si nechcela účtovať kurzové rozdiely, ale to by si musela DÚ nahlásiť.

A s tými jazdami a cesťakami sa fakt treba poriadne pohrať... Škoda, že to majú také zložité a neprehľadné...
Tinika
15.04.09,08:26
Ak ti ostane nejaká faktúra neuhradená, tak predsa si dáš prepočet kurzových rozdielov cez nástroje v saldokonte. Je to povinnosť. Jedine by si nerobila koncoročné prepočty vtedy, ak by si nechcela účtovať kurzové rozdiely, ale to by si musela DÚ nahlásiť.

A s tými jazdami a cesťakami sa fakt treba poriadne pohrať... Škoda, že to majú také zložité a neprehľadné...

Len nerozumiem ako to program počíta, ked som si dala jednu cestu 100km, cena phm 0,995 eur. spotreba je 6,4 takže:
100x6,4/100=6,4x0,995=6,37
100x0,183=18,3
čiže by to malo byť spolu 24,67 eur a on mi síce napíše že cena PHM 6,37 a zákl. náhrada 18,3 ale pod tým spolu sumu - cena phm 26,38eur
zákl. náhrada 18,3 a cena spolu teda 44,68.
Ako sa dostal k sume - cena phm 26,38????
cactus
15.04.09,08:42
To je ešte tak, že stále musíš pri zadávaní novej jazdy kontrolovať cenu PH, pretože. keď napr. ideš opraviť nejakú jazdu za minulý mesiac a cena tam bola napr. 1 €, tak ti pri zadávaní jazdy, pretože si to pamätá, dá tú predchádzajúcu cenu. Neprišla som na to, ako to ustrážiť, jedine pri aute, ktoré je v majetku a nahodíš si tankovanie za celý mesiac a potom dávaš jazdy, tak ti pekne odpočítava z tých tankovaných litrov na nabehnuté km...

Neviem, musíš tu cenu prepísať ručne...
Tinika
15.04.09,08:46
To je ešte tak, že stále musíš pri zadávaní novej jazdy kontrolovať cenu PH, pretože. keď napr. ideš opraviť nejakú jazdu za minulý mesiac a cena tam bola napr. 1 €, tak ti pri zadávaní jazdy, pretože si to pamätá, dá tú predchádzajúcu cenu. Neprišla som na to, ako to ustrážiť, jedine pri aute, ktoré je v majetku a nahodíš si tankovanie za celý mesiac a potom dávaš jazdy, tak ti pekne odpočítava z tých tankovaných litrov na nabehnuté km...

Neviem, musíš tu cenu prepísať ručne...

Ja som k autu zadala cenu 1 euro a pri prvom tankovaní 0,995 ale to nesedí ani s jednou ani z druhou ceniu :o
cactus
15.04.09,08:55
Ja som k autu zadala cenu 1 euro a pri prvom tankovaní 0,995 ale to nesedí ani s jednou ani z druhou ceniu :o
Tak tú cenu prepíš a stále kontroluj, či ti nahodilo cen akú si zadala.

Ja som si ešte kontrolovala ceny aj po v ytlačení mesačných jázd, či sú správne.

Mohli by programátori ešte upraviť to zadávanie, aby bolo jednoduchšie a nie aby človek pri každom nahadzovaní doslova maturoval...
Ja mám taký názor.
Tinika
15.04.09,09:30
Tak tú cenu prepíš a stále kontroluj, či ti nahodilo cen akú si zadala.

Ja som si ešte kontrolovala ceny aj po v ytlačení mesačných jázd, či sú správne.

Mohli by programátori ešte upraviť to zadávanie, aby bolo jednoduchšie a nie aby človek pri každom nahadzovaní doslova maturoval...
Ja mám taký názor.

Skúsila som to urobiť tak, že som dala pracl. cestu ešte pred tankovaním a na cenu PHM som dala tú, ktorá je zadaná pri aute na začiatku. A už som zistila ze mi to nesedelo preto, lebo okr. ceny PHM z prac. cesty mi bralo aj cenu z tankovania. Ale to je trocha somarina ze to tak robi ne? a to stravné sa kde dá dať?
Tinika
15.04.09,09:36
Skúsila som to urobiť tak, že som dala pracl. cestu ešte pred tankovaním a na cenu PHM som dala tú, ktorá je zadaná pri aute na začiatku. A už som zistila ze mi to nesedelo preto, lebo okr. ceny PHM z prac. cesty mi bralo aj cenu z tankovania. Ale to je trocha somarina ze to tak robi ne? a to stravné sa kde dá dať?

A ak aj zmažem tankovanie, tak mi stále pripočítava počiatočnú cenu phm a stav v nádrži pred začatím používania. No a hlavne som uz jelen z toho, či mam zaškrtnúť, že je to súkr. auto, aby mi počítalo aj paušál.

A najviac ma štve, že v manuáli maju len zákl. tabuľku o aute a nič viac :mad:
Fakt niekedy aj tohto programu mám plné zuby. že to za tie roky nemajú dotiahnuté, v starej verzii trebalo len poriešiť stravné k služ. ceste a bolo by to ok, ale nie, oni to zkomplikujú aby sme sa nenudili
cactus
15.04.09,09:41
Skúsila som to urobiť tak, že som dala pracl. cestu ešte pred tankovaním a na cenu PHM som dala tú, ktorá je zadaná pri aute na začiatku. A už som zistila ze mi to nesedelo preto, lebo okr. ceny PHM z prac. cesty mi bralo aj cenu z tankovania. Ale to je trocha somarina ze to tak robi ne? a to stravné sa kde dá dať?

stravné ti samo nahodí pri cestovných príkazoch podľa dlžky PC a tiež pri PC SZČO, ale musíš si dať vygenerovať cestovný príkaz alebo prepočítať jazdy.
Skús. Všetko robím pravou myšou a tiež iba skúšam, ešte v tom nie som celkom doma...
Tinika
17.04.09,14:20
Ahoj cactus, prosím ťa, nevieš mi poradiť, prečo mi nechce brať do miez tvorbu sociálneho fondu?
A pri zaučtovaní miezd do salda mi hádze takúto chybu: Chybné nastavenie účtov pre položku HP
a pritom mám M 521001
D 331101
ale ja som si uz zmenila v predkontáciách na 331001 a aj v osnove tento účet mám tak nechápem, prečo mi to hádze, a už to urobila u dvoch firiem v novom roku. V starom to bolo ok. ďakujem
cactus
17.04.09,15:15
Ahoj cactus, prosím ťa, nevieš mi poradiť, prečo mi nechce brať do miez tvorbu sociálneho fondu?
A pri zaučtovaní miezd do salda mi hádze takúto chybu: Chybné nastavenie účtov pre položku HP
a pritom mám M 521001
D 331101
ale ja som si uz zmenila v predkontáciách na 331001 a aj v osnove tento účet mám tak nechápem, prečo mi to hádze, a už to urobila u dvoch firiem v novom roku. V starom to bolo ok. ďakujem

V nastaveniach v číselníkoch máš predkontáciu 527/472?

A HM nemajú byť v saldokonte, tie sa majú zaúčtovať cez ID.

Máš v predkontáciách zadané: - typ interného dokladu
- typ dokladu pre záväzky a pohľadávky?
Tinika
18.04.09,18:48
V nastaveniach v číselníkoch máš predkontáciu 527/472?

A HM nemajú byť v saldokonte, tie sa majú zaúčtovať cez ID.

Máš v predkontáciách zadané: - typ interného dokladu
- typ dokladu pre záväzky a pohľadávky?

Som to zrejme trocha zle vysvetlila, ked si dám zaúčtovať mzdy tk mi hádze tu hlasku o HP. Ano mam v predkontaciach tie doklady a mam aj ten SF takto a stale nič. Zajtra sa s tym este pohram bo dnes som nestihla. Dakujem za radu
Tinika
20.04.09,07:05
Ak ti ostane nejaká faktúra neuhradená, tak predsa si dáš prepočet kurzových rozdielov cez nástroje v saldokonte. Je to povinnosť. Jedine by si nerobila koncoročné prepočty vtedy, ak by si nechcela účtovať kurzové rozdiely, ale to by si musela DÚ nahlásiť.

A s tými jazdami a cesťakami sa fakt treba poriadne pohrať... Škoda, že to majú také zložité a neprehľadné...

Takže ešte raz, ked mi ostanú na konci roka neuhr. časti faktúr dam tie kurz. rozdiely? Lebo ja si pamatam, ze kurz. rozdiel sa učtuje pri uhrade faktury a potom ešte na konci roka pri neuhradených faktúrach.
Takže ak mam teraz jednu fakturu kde neni uhradenych napr. 1000 eur, čo by mal byť kurz rozdiel tak dam v salde zaučt. kurz,. rozd.? A potom na konci roka v salde? A v denníku tiez dvakrat? dakujem
Tinika
20.04.09,07:41
Už som konečne poriešila tie vyplaty čo mi nechcelo účtovať a aj SF čo mi nechcelo účtovať.

A prosím, aký je rozdiel v predkontáciách miezd medzi
HP KON - náhrada mzdy za nemoc 336/331
HP NEM - náhrada mzdy za nemoc? 336/331
Aké tam majú byť predkontácie? To je to čo prvých 10 dní platí zamestnávateľ a potom sociálka?
Tinika
06.05.09,06:32
Ahojte, neviete mi poradiť? V SF mame zostatok 32,73 Eur. Robim poslednú výplatu zamestnancovi a musím ho rozpustiť, lebo uz nemám žiadnych zamestnancov. Na stravné lístky mu treba 21,78. A čo s tým zvyškom zo SF? Načo sa dá použiť? A ešet k zrážke za SL mi automaticky hádze 21,78, lebo mam nastavené zrážky. Ten príspevok zo SF mám dať do kolonky čerpanie SF? Môžem tam dať celú sumu SF? Ze som prispela aj na výplatu? Ďakujem
cactus
06.05.09,07:29
Ahojte, neviete mi poradiť? V SF mame zostatok 32,73 Eur. Robim poslednú výplatu zamestnancovi a musím ho rozpustiť, lebo uz nemám žiadnych zamestnancov. Na stravné lístky mu treba 21,78. A čo s tým zvyškom zo SF? Načo sa dá použiť? A ešet k zrážke za SL mi automaticky hádze 21,78, lebo mam nastavené zrážky. Ten príspevok zo SF mám dať do kolonky čerpanie SF? Môžem tam dať celú sumu SF? Ze som prispela aj na výplatu? Ďakujem


zaúčtuj 472/648
Tinika
06.05.09,08:11
zaúčtuj 472/648

To ako ten rozdiel dam do tržby?
Tinika
06.05.09,08:12
To ako ten rozdiel dam do tržby?

A teda zrušim vo výplate zrážku za SL alebo ju nechám a do čerpania SF dam tu istu sumu a teda sa mi to akoby vynuluje? Dakujem
cactus
06.05.09,08:51
na účet 648 dáš ten nepoužitý zbytok, čo ti ostane na 472
ekofan
13.05.09,07:52
Dobrý deň!
Ako účtujete dobropis v MKSoft-e v JU, tak aby to bolo dobre aj z hľadiska DPH?